درباره من

سوم دي ماه 1331 در تهران متولد شدم. پس از اتمام دوران دبيرستان به خاطر علاقه اي که به پرواز داشتم به نيروي هوايي پيوستم. در ادامه به آمريکا اعزام شدم، در بازگشت به ايران اولين پروازم را در تاريخ 18/3/53 انجام دادم و با آغاز جنگ تحميلي، به صورت شبانه روزي در مناطق جنگي پرواز داشتم و افتخار كسب مدال طلاي بالاترين ساعات پرواز را به دست آوردم. به دليل سكته قلبي و عمل جراحي باز كه ... ادامه
تبليغات
وبلاگستان
باقي قضايا
  تیرباران نوجوانان به بهانه تبلیغ !

کليد واژه ها : رسانه ملي + تيرباران سمبليک نوجوانان + تبليغات مخرب + واحد بازرگاني + عادل فردوسي پور + نيروي انتظامي

به نام ايزد پاک سرشت و با درود به خاک کهن ايران زمين و پرچم مقدس اش و عرض ادب و احترام به هموطنان گرامي به خصوص ياران و خوانندگان همدل و صميمي و دلاور مردان نيروهاي مسلح و ارتشيان قهرمان مطلب اين پست را تقديم حضورتون مي کنم . اميدوارم مورد قبول قرار گيرد . 

بهانه اي براي گله و اعتراض ... !

 

 مشهدي ها ضرب المثل معروفي دارند که مي گويد " زبونم مو در آورد اما به گوش فلاني نرفت ! " حالا حکايت ما با رسانه ملي است ! باور کنيد من يکي هم زبونم مو در آورده و هم از رو رفته ام !! آخه چقدر در باره تبليغات مضر گله و انتقاد کنيم .. !؟؟ گاهي فکر مي کنم حضرات به تلافي نقد اصحاب رسانه ها از عملکرد برنامه هاي صدا و سيما خصوصآ آگهي هاي تبليغاتي اون ها ، مخصوصآ لج مي کنند . براي کسب در آمد به هر قيمتي اصلآ و ابدآ هيچ حد و مرزي رو نمي شناسند ! از تبليغات آشکار و مسخره در برنامه کودکان گرفته تا آگهي هاي غير استاندارد و زيان آوري مثل کرم کذايي حلزون ! همان طور که در بالا  اشاره کردم ، من يکي ديگه از رو رفته و تصميم گرفته بودم هرگز در اين باره چيزي ننويسم ! اما ديشب در شبکه نمايش تبليغي به روي انتن رفت که از بي فکري آقايون نزديک بود شاخ در آورم .. !! من عين ماجرا رو همان طور که ديدم براي قضاوت شما بيان مي کنم .

 دوشنبه نوزدهم اسفند ماه شبکه نمايش

تازه از پياده روي شبانه به خونه رسيده و منتظر پخش آثار منتخب " استيون سيگال " از شبکه نمايش بودم . ناگهان با کمال ناباوري نگاهم به صحنه تکان دهنده اي افتاد که در ان ده ها نوجوان معصوم با دست هاي بسته شده از پشت و چشم بند هايي زمخت بر چهره به رديف ايستاده بودند !! از اون جايي که من روي کودکان و نوجوانان خيلي حساس هستم با نگراني به صفحه تلويزيون خيره موندم .. ! اول فکر کردم تروريست هاي بي رحم در سوريه قصد دارند بنده خدا هاي بي گناه رو تير بارون نمايد ! بعد در کم تر از يک صدم ثانيه فکرم رفت به افراطي هاي پست فطرت القاعده در افغانستان که قصد خونريزي وجشتناک دارند ! بد جوري شوکه شده بودم .. همين جوري افکارم در مناطق فلسطين و لبنان و پاکستان پرسه مي زد که واقعآ به چه گناهي اين همه جوان کم سن و سال رو براي تير باران به صف کرده اند .. !!؟ همچنان که در افکار پريشان خودم دست و پا مي زدم به فکرم رسيد که چطور امکان دارد بدون هشدار آن هم در ساعت پيک تلويزيون صحنه اعدام ده ها نوجوان کم سن و سال رو پخش کنند !!؟ اما از اون جايي که رسانه ملي ما متآسفانه خيلي وفت است که حريم ها رو شکسته و اهميتي به همان مخاطبان اندکش هم نمي دهد ، ديگه باورم شد که قضيه جدي است ...

بعد از گذشت لحظاتي که برايم ساعت ها گذشت ، به چهره نوجوانان دقت کردم . خدايا چه مي بينم !؟ اين طفلان معصوم که همگي ايراني هستند .. ! آخه چرا .. !؟؟ و به چه جرمي .. !؟ ديگه قلبم از ناراحتي داشت منفجر مي شد .. زمان و مکان رو به مفهوم واقعي فراموش کرده بودم .. از شدت ناراحتي سرم رو پائين انداخته و چشمانم رو بستم .. ! طاقت اين همه بي رحمي رو نداشتم .. در حالي که با هزاران فکر و ابهام در مغزم کلنجار مي رفتم ،  صداي شليک رگبار هاي پشت سر هم نفس ام رو در سينه حبس کرد .. جرات باز کردن چشمانم رو نداشتم . مي دونستم با پيکر خون آلود نوجوانان بي گناه کشورم مواجه خواهم شد .. صداي لعنتي شليک مسلسل ها لحظه اي قطع نمي شد .. با هزار ترس و لرز چشمانم رو با احتياط باز کردم .. صحنه ديگه کودکان رو نشون نمي داد اما يک رديف دست هاي زمخت به سمت قتلگاه همچنان نشانه رفته بود .. ! به دليل وحشت قدرت تشخيص ام رو از دست داده بودم .. به همين دليل دقيقآ نمي دونستم اجرا کنندگان حکم تيرباران از چه اسلحه اي استفاده مي کنند ! دعا مي کردم آن چه ديدم در خواب و رويا باشد .. صداي لعنتي شليک رگبار لحظه اي قطع نمي شد ! عاقبت دل به دريا زده و به دست هاي ماموران به دقت نگاه کردم . آن چه مي ديدم باورم نمي شد .. در دست همه سيگار هايي مصرف شده بود که به سمت سيبل مقابل به رديف نشانه رفته بودند .. ! راستش رو بخواهيد اولش از اين که اون طفلان معصوم زنده اند خوشحال شدم . اما همچنان علامت سوال بزرگي جلوي چشمانم ظاهر شده بود که اين کار ها براي چيست ... !!؟

ناگهان صداي رگبار بي امان مسلسل ها از حرکت باز ايستاده و سکوت معني داري جاي ان را گرفت . در ادامه به قول اهالي هنر ، کات به يک آژهي تبليغاتي ختم شد که روي آن نوشته شده بود " سيگار ادم را مي کشد .. !!!‌ "

آيا واقعآ نظارتي در کار نيست !!؟

باور کنيد براي من انتقاد کردن در شرايطي که کشور نياز جدي به اتحاد و همدلي مردم دارد خيلي سخت و دشوار است اگر چه خود مسوولان اجرايي بار ها بر انتشار نقد هاي سازنده اصرار دارند . اما راستش رو بخواهيد رسانه ملي با بي اعتنايي و دهن کجي به مخاطبان کاري کرده که من يکي واقعآ از رو بروم !! و خيلي وقت است تصميم گرفته ام که ديگه در باره محتواي توليدات و آگهي هاي مضر و غير استاندارد که به صورت طولاني در همه شبکه ها دم به دقيقه پخش مي شود ، سخني نگويم ! اما گاهي آدم با برنامه هايي مواجه مي شود ( مثل همين مورد ياد شده ) انصافآ سکوت کردن از نظر وجداني جايز نيست . و بايد پرسيد چرا با روح و روان خانواده ها بازي مي کنيد .. !؟؟ گاهي اوقات با خودم فکر مي کنم آيا واقعآ نظارتي در کار نيست !؟ و هر کي هر چي سفارش داد بايد بدون تفکر و تعمق روي انتن فرستاده شود !؟ يا اصولآ شخص يا اشخاصي روي تاثير توليدات خصوصآ اگهي هاي تجارتي بررسي مي کند ؟ به قول معروف مخاطب شناسي انجام مي شود با خير .. !؟؟ به عبارتي آيا واقعآ کسي در آن سازمان عريض و طويل بر تاثيرات مخرب تبليغات مضر پي نبرده است !؟

 تعجب من از اين است آقايوني که از يک تار موي دختر بچه نابالغ در برنامه هاي بي ارزش کودک و نوجوان که مدت هاست به زيور انواع تبليغات مختلف آراسته شده است نمي گذرند ! و يا با انواع ترفند هاي من در آوردي ساعت ها وقت و هزينه صرف مي کنند تا روي دگمه باز يقه فلان ستاره سينما رو بپوشانند ! چگونه در برابر پخش آگهي هاي غير استاندارد مثل همان کرم کذايي " حلزون " و ده ها نمونه مشابه سکوت اختيار کرده اند .. !! در اين ميان نقش و جايگاه ناظران پخش چه شده است .. !!؟ پرسش اين است به چه حقي ده ها طفل معصوم و بي گناه رو با دستان بسته شده از پشت و چشم بند هاي زمخت مقابل سيبل قرار داده و با افکت شديد شليک ممتد مسلسل ها اعصاب بينندگان و خانواده ها رو خرد مي کنند .. !؟براستي چه کساني خواسته و ناخواسته در توليد و پخش برنامه هاي مخرب و زيان آور دست دارند !؟ اون هم در آستانه سال نو که از پير و جوون سعي دارند با بضاعت اندک خود شادي رو به خانواده هاي حود منتقل کنند . چرا مدت هاست هيچ تفکر و تعمقي در انواع توليدات صدا و سيما مشاهده نمي شود !؟ من انگشت اتهام خود رو به سوي مديران و سياست گذران واجد بازرگاني سازمان اشاره مي کنم که مدت هاست به خاطر کسب درآمد ، تمام ارزش ها و اصول رو زير پا گذاشته و بي اعتناء به تذکرات دلسوزان و منتقدان به راه خود ادامه مي دهند .. !

اگر يادتون باشد سال قبل تبليغي از تلويزيون براي کشتن سوسک ها و حشرات موذي پخش مي شد که در آن ماموران نيروي انتظامي با تمام تجهيزات براي کشف آثار به جا مانده از جنايتي وارد صحنه جرم  مي شوند .. سپس در نهايت برند نابودکننده حشرات موذي نمايان مي شود !! من يادمه همان موقع در اعتراض به اين تبليغ و لزوم حفظ حرمت به لباس نيروي انتظامي انتقاد کرده و آن را منتشر کردم .. مدتي بعدر در برنامه دوربين مخفي ، مجري تلويزيون لباس افسر راهنمايي و رانندگي رو بر تن کرده و رانندگان متخلف رو وادار به رقصيدن در ازاي ناديده گرفتن برگ جريمه مي کرد !! ( بهاي گزاف براي خنده ) و ده ها مورد از اين قبيل که همواره بر اين برنامه هاي بي ارزش انتقاد داشته ام . اما از جناب ضرغامي که خود سردار سپاه است و سال ها افتخار پوشيدن لباس مقدس نيروهاي مسلح را بر تن داشته است تعجب مي کنم که چرا در زير مجموعه خود حرمت لباس را حفظ نمي کند . او بايد به خاطر داشته باشد اگر منزلتي دارد و اگر به جاه و مقامي رسيده همه از برکت همان لباس است .. !

اما از ان جا که خود مدت ها در رسانه ملي حضور داشته و به زير و بم اتفاقات ان اشراف کامل دارم ، پاسخ پرسش ها رو مي دونم . واقعيت اين است عده اي نورچشمي با استفاده از رانت و توصيه هاي مديران رده بالاي اسبق صدا و سيما مجوز رسمي انحصار توليد آگهي هاي تجارتي رو به دست اوردند . و از برکت اين انحصار منحصر به فرد ، يک شبه ره صد ساله طي کردند . بعضي از اين موسسه ها با دعوت از دوستان و آشنايان بي سواد و کم تجربه خود به اصطلاح زمام امور و تدبير ساخت کليپ هاي تبليغاتي رو به آن ها سپرده اند .. ! از اين رو بدون هيچ تفکر و انديشه اي به خاطر کسب درآمد نجومي هر طرح و موضوعي رو که گاهي با سفارش صاحبان کالا که هيچ تخصصي در مخاطب شناسي ندارند ، سريع به توليد مي رسانند ! و از آن جايي که سياست واحد بازرگاني مدت هاست تغير کرده است با مشاهده رفم هاي کلان با چشمان بسته روانه پخش مي کنند ! طبيعي است وقتي سفارش هاي تبليغي کلان و ميلياردي باشد ، به همراه اش به ناظران پخش حالي مي کنند که به روي آنتن بفرستند .. به همين راحتي .. اگر دليل ديگري وجود دارد ، با کمال ادب و تواضع سخن ام رو پس گرفته و با شهامت عذرخواهي خواهم کرد .. اما مي دانم گوش شنوايي نيست !!

و اما آقايون صدا و سيما ..

آيا مي دانيد چه ضربه اي به روحيه لطيف اين نوجوانان وارد کرديد .. !؟؟ شما که شب روز در نکوهش بازي هاي خشن جوانان غرب گوش فلک را کر کرده ايد ، هيچ مي دانيد تاثير اعدام سمبليک شما چه تاثير مخربي بر روح و روان اين بچه هاي معصوم گذاشته است !؟  و چه بازي خطرناکي رو به ميليون ها نوجوان در سراسر خاک ايران آموزش داده ايد .. !؟ از کجا مي دانيد جرقه انجام اين کار را براي کودکاني که در روستاهاي محرومي چون سيستان و بلوچستان زندگي مي کنند ، براي آينده ان ها فراهم نکرده ايد .. !!؟؟ و فردا ممکن است اين بازي عواقب خطرناکي را براي نوه هاي من و شما رقم بزند ! آقايون کمي به خود آييد ..  واقعآ شرم اور است . شما حق ترويج خشونت را نداريد . شما فردا بايد در محضر عدل الهي پاسخگوي اعمال غير اخلاقي خود باشيد .. کافي است از انسان هاي با دانش و با تجربه براي کارهاي خود مشورت بگيريد .. مطمئن باشيد دلسوزان واقعي بدون کم ترين چشمداشت و توقع مادي به کمک شما خواهند آمد .. درآمد ميلياردي نوش جانتان اما کمي فکر هم بد چيزي نيست .. !!‌ اگه فرصت هم کرديد در باره تبليغات ضد تبليغ هم مطالعه اي بفرماييد ، ضرر نداره !!! چشمک

  **********

تقدير و تشکر از يک اقدام ارزشي رسانه ملي

من آموخته ام هرگز يک طرفه به قاضي نرفته و در کنار هر انتقادي به نقاط قوت هم اشاره کنم . از اين رو وظيفه خود مي دونم از برنامه پر مخاطب " نود " و خصوصآ شخص عادل فردوسي پور به خاطر حمايت و اعلام سايت کمپين جمع آوري سربازان زنداني تشکر ويژه اي هم بکنم .. يقينآ مردم ايران قدر شناس چنين اقدامات خداپسندانه اي از رسانه ملي هستند . همچنين جا دارد از هنرمند عزيز و دوست داشتني " پرويز پرستويي " عزيز و همه بزرگواراني که در راه آزادي سربازان بي گناه ايراني قدم هايي بر مي دارند بدينوسيله تشکر نمايم . واقعآ دست همه شما انسان هاي شريف درد نکند .

 

********

يک تشکر ويژه از پرسنل نيروي انتظامي

صحبت از نيروي انتظامي شد ، جا دارد يک تشکر درست و حسابي هم از نيروي انتظامي بکنم . شهروندان تهراني و احتمالآ ساير مردم بزرگوار نقاط ايران چند روزي است شاهد حضور گسترده برادران عزيز نيروي انتظامي در پارک ها ، محلات هستند که معمولآ در اين ايام سال نياز شديدي به مراقبت دارند . فراموش نکنيم هميشه با نزديک شدن به هفته هاي پايان سال بازار ترقه بازي و صدا هاي گوشخراش انفجار از هر کوي و برزني به گوش مي رسيد ..  اما امسال با همت و تلاش نيروهاي انتظامي و گشت شبانه روزي آن ها نه تنها آرامش خبري از ترقه بازي هاي زود هنگام نيست بلکه  آرامش و امنيت به جامعه بازگشته است . عزيزان خسته نباشيد و خدا قوت ..

 

 https://teskga.blu.livefilestore.com/y1pig6_0ch_XJdQKSRh9gSB3ZynyKI5lLPMHtfWNcNuiMoH9GyFQrfWFZxJv_bVOrUSsXU7cWZGqjvbr9pQxej2BNkaIspBWhud/autumn-8.jpg?psid=1 

 

  

https://swsqfq.dm1.livefilestore.com/y2p1TgotxjVU06yvgYR7h0P8pz6EUEJU_ZRVqB_M6Rr1bUwzv_chiD68Wt_6LZHrrHJdYz0y7jyeW5U-RLn4v4wwFoVx0JNanL7b9Px4qLpnbU/%D8%A8%D9%86%D8%B1.jpg?psid=1

 

در پناه ایزد منان پاینده و جاوید باشید .

بهروز مدرسی .

 ای میل : Behrouz.journalist@gmail.com

 https://www.facebook.com/behrouz.modarresi  : فيس بوک 

این پست در ساعت ۲۰:۱۰ دقيقه بتاریخ بيست و يکم اسفند ماه  ۱۳۹۲ پایان یافت .

پاینده و برقرار باد ارتشیان دلاور و قهرمان ایران

سایت پندار پی سی

https://vwqpoq.dm2302.livefilestore.com/y2pThTRMC0Tts1vAtjZ3P0ih4Typmw-p1AancWOeqyOP-6Vg_6cqvR0Iz5Z95qvQi4aJ58P8HBH53ZNG3ynr_Fbb-jnGlP7wZZkxE2FFl0YftY/HKJ.gif?psid=1

قابل توجه دوستان عزيز و فرهيخته ام
موسسه روايت خوبان ( مجري امور طراحي و چاپ ) متعلق به يکي از دوستان بسيار بزرگوارم است که تجارب ارزشمندي در چاپ افست دارد . خيلي هم با انصاف است ( البته قراره تخفيف مناسبي هم براي دوستانم در نظر گرفته شود ) خوش
حال خواهم شد ضمن معرفي اين دفتر به دوستان ، سفارشات چاپ خود رو به موسسه ياد شده بسپاريد .
بنده کيفيت کار موسسه روايت خوبان را تضميمن مي کنم .
تلفن : 22115817
ممنون از مهر همه شما ياران خوبم .

https://6gzpog.dm1.livefilestore.com/y2pOuKBfoVQohdx2AIsIIOemFUo7WgpA8XaPkrTX3uJTAooQZM1pxuwaq79a6I-XURR4qpwWACf-7D5CMQ0B-nu5DMfGtZnG9aJKN9P2tzzhNI/Tabligh.jpg?psid=1

- تعداد بازديد
  • 11801
  • مرتبه

     
    Copyright 2007 by Behrouz Moddaresi | Design by WebStudio | Powered By Movable Type 3.35