درباره من

سوم دي ماه 1331 در تهران متولد شدم. پس از اتمام دوران دبيرستان به خاطر علاقه اي که به پرواز داشتم به نيروي هوايي پيوستم. در ادامه به آمريکا اعزام شدم، در بازگشت به ايران اولين پروازم را در تاريخ 18/3/53 انجام دادم و با آغاز جنگ تحميلي، به صورت شبانه روزي در مناطق جنگي پرواز داشتم و افتخار كسب مدال طلاي بالاترين ساعات پرواز را به دست آوردم. به دليل سكته قلبي و عمل جراحي باز كه ... ادامه
تبليغات
وبلاگستان
باقي قضايا
  چه بر سر جت مالزیایی آمده است !؟

کليد واژه ها : گم شدن هواپيماي مالزيايي + بوئينگ ۷۷۷ + فرودگاه کوالالامپور + سواحل ويتنام + حادثه تروريستي + امواج اقيانوسي

به نام ايزد پاک سرشت و با درود به خاک کهن ايران زمين و پرچم مقدس اش و عرض ادب و احترام به هموطنان گرامي به خصوص ياران و خوانندگان همدل و صميمي و دلاور مردان نيروهاي مسلح و ارتشيان قهرمان مطلب اين پست را تقديم حضورتون مي کنم . اميدوارم مورد قبول قرار گيرد .

به بهانه حادثه تلخي ديگر ..

بدون شک همه در جريان گم شدن جت مالزيايي هستيد . که با گذشت نزديک به دو روز هنوز هيچ خبري از سرنوشت هواپيما و مسافران آن بدست نيامده است ! براستي چه اتفاقي ممکن است رخ داده باشد .. !؟ برخي آن را حادثه تروريستي تلقي مي کنند و دليل قاطع اين پيش بيني حضور چند مسافر با بليط هاي جعلي در پرواز ياد شده است . از ان جايي که تا پيدا نشدن جعبه سياه پرواز ياد شده هر گونه اظهار نظري جنبه رسمي ندارد ، بايد منتظر ماند تا جستجو ها به نتيجه برسد . اما عده اي از دوستان و خوانندگان محترم ( خصوصآ ايرانيان مقيم چين و مالزي ) با ارسال اي ميل تقاضاي نظر و تحليل من را داشتند . اگر چه بار ديگر تاکيد مي کنم تا پيدا شدن لاشه يا جعبه سياه تمام تحليل ها صرفآ بر پايه حدس و گمان است ، ولي به حرمت اين عزيزان نظر شخصي ام رو ارايه مي کنم .

اصل خبر چی بود ؟ 

پرواز شماره " ام اچ - ۳۵۰ " خطوط هواپيمايي مالزي ساعت دوازده و بيست و يک دقيقه به وقت مالزي ( شانزده و بيست و يک دقيقه روز جمعه به وقت گرينويچ ) از فرودگاه کوالالامپور به پرواز در امده و قرار بود ساعت هيجده و سي دقيقه بامداد روز بعد در فرودگاه پکن به زمين بنشيند . اما دو ساعت بعد از آغاز پرواز ارتباط اش با تيم کنترل پرواز از دست داد !

طبق اعلام مقامات مالزيايي اين هواپيما از نوع بوئينگ " ۷۷۷ - ۲۰۰ " بود که با ۲۳۹ سرنشين روز شنبه در حريم هوايي کشور ويتنام ناپديد شد ! در اين هواپيما ۱۵۳ چيني ، ۱۳ مالزيايي ، ۱۲ اندونزيايي ، ۷ استراليايي ، ۳ فرانسوي ، ۴ امريکايي ، ۲ نيوزلندي ، ۲ تبعه کانادا ، ۱ روسي ، ۱ ايتاليايي ، ۱ تايواني ، ۱ هلندي و ۱ اتريشي حضور داشتند . بر اساس اخرين خبر هاي اعلام شده هواپيماي ۷۷۷ شرکت مالزيايي " مالزيا اير لاينر " در سواحل " توچو " ويتنام سقوط کرده است . اما وزارت حمل و نقل مالزي ضمن رد فرضيه محل دقيق سانحه ، اعلام کرد هنوز هيچ نشانه اي از اين هواپيماي مسافربري در محل ياد شده در دست نيست .. ! بعد از اعلام گم شدن جت مسافربري کشور هاي چين ، ويتنام ، مالزي و فيليپين جستجو هاي همه جانبه خود را براي پيدا کردن هواپيما آغاز کردند . سنگاپور هم به عمليات جستجو نظارت دارد . بيش از اين خبرگزاري ها اعلام کردند که نيروي هوايي ويتنام دو لکه بزرگ نفتي را که گمان مي شد متعلق به هواپيماي گم شده مالزيايي باشد رو مشاهده کرده اند . که اين خبر هم مورد تائيد مقامات رسمي قرار نگرفت !

طبق بررسي هاي به عمل امده ، اخرين بار اين هواپيما بر فراز درياي جنوب چين در فاصله دويست کيلومتري شبه جزيره " کا مائوي " ويتنام ديده شده بود . نکته قابل توجه در باره مسافران پرواز قوق ، حضور دو شهروند اتريشي و ايتاليايي نيز در اين هواپيما بود که بعد معلوم شد که گذرنامه اين دو نفر سال قبل در تايلند به سرقت رفته بود ! و مشخص نيست افرادي که از اين گذرنامه هاي دزدي استفاده کرده اند تبعه کدام کشور هستند !!

 چه بر سر جت مسافربري امده است .. !؟ 

 يک - آن چه مسلم است هواپيماي ۷۷۷ گم شده يکي از مجهز ترين توليدات خانواده برزگ شرکت بوئينگ است . که با استاندارد هاي روز جهاني مطابقت دارد . از اين رو به اعتفاد من  بعيد به نظر مي رسد وجود نقص فني ناگهاني که حتي فرصت اعلام وضعيت اضطراري را به خلبانان ندهد در اين هواپيما پيش امده باشد ! چون در شديد ترين شرايط نقص فني از قبيل عدم کنترل فرامين ، خاموش شدن موتور ها و اشکالاتي از اين دست فرصت کوتاه اعلام وضعيت رو به خلبانان مي دهد . مگر اين که همراه با نقص فني ارتباطات راديويي هم قطع شده باشند .. !  

دو - اغلب کارشناسان احتمال وجود تروريست ها در ناپديد شدن هواپيماي مسافربري را دور از ذهن ندانسته اند . دليل استناد به اين فرضيه جعلي بودن هويت چند مسافر با گذرنامه هاي سرقتي است ! به نظر من اين نظريه مي تواند تنها از اين زاويه مورد پذيرش قرار گيرد که .. تروريست ها قبل از رسيدن به کابين هواپيما به منظور وادار کردن خلبانان براي مقصد مورد نظر خويش ، با خدمه پرواز { حتي مسافران } درگير شده باشند ! و به احتمال زياد به خاطر عدم اطلاعات پروازي و ناشي بودن ، نارنجک يا مواد منفجره همراه خود رو استفاده کرده و همين امر به دليل ارتفاع بالا و پرشرايز بودن هواپيما باعث شکاف و چند تکه شدن ناگهاني جت مسافربري شده به طوري که هيچ فرصتي براي خلبانان براي اعلام وضعيت به وجود نيامده است .. !

سه  - راستش رو بخواهيد من بيشتر به نظريه ديگري فکر مي کنم که مشابه ان را چند سال پيش شاهد بوديم . اگه اشتباه نکنم يک فروند ايرباس از امريکا به مقصد فرانسه در پرواز بود که بر فراز اقيانوس ناپديد شد ! بعد ها کاشف به عمل امد که امواج اقيانوسي که ارتفاع ان به چندين کيلومتر مي رسيد ، هواپيماي مسافري بري فوق را به درون دريا کشيده و ان را با تمام سرنشينان متلاشي کرده بود ! از اين رو احتمال مي دهم به دليل وجود توفان هاي فصلي عظيم در مسير ياد شده که اغلب سونامي خيز هم  هستند ، هواپيما رو چون پر گاهي به درون کشيده و با خود به قعر اقيانوس برده است !!

اما نکته پيچيده در اين ماجرا ، عدم ارسال پالس هاي ماهواره اي از محل سانحه احتمالي است ! همان گونه که مي دانيد هواپيماهاي مسافربري علاوه بر دارا بودن جعبه سياه که اخرين مکالمات کابين رو ضبط و در خود حفظ مي کند ، داده هاي گرافيکي پرواز را هم به ثبت مي رساند . و در صورت بروز هر سانحه اي تا چندين روز پالس هايي ( جتي از اعماق اقيانوس ) ارسال مي کند که توسط ماهواره هاي فضايي قابل شناسايي محل سانحه است . آيا انفجار احتمالي در بخش دم هواپيما بوده است که همزمان با کندن فرامين جت مسافربري تمام سيستم هاي هشدار رو متلاشي کرده است ..!!؟ پاسخ هر چه باشد بايد منتظر تيم هاي شناسايي شد .  

  

https://swsqfq.dm1.livefilestore.com/y2p1TgotxjVU06yvgYR7h0P8pz6EUEJU_ZRVqB_M6Rr1bUwzv_chiD68Wt_6LZHrrHJdYz0y7jyeW5U-RLn4v4wwFoVx0JNanL7b9Px4qLpnbU/%D8%A8%D9%86%D8%B1.jpg?psid=1

 

در پناه ایزد منان پاینده و جاوید باشید .

بهروز مدرسی .

 ای میل : Behrouz.journalist@gmail.com

 https://www.facebook.com/behrouz.modarresi  : فيس بوک 

این پست در ساعت ۱۱:۱۵دقيقه بامداد بتاریخ نوزدهم اسفند ماه  ۱۳۹۲ پایان یافت .

پاینده و برقرار باد ارتشیان دلاور و قهرمان ایران

سایت پندار پی سی

https://vwqpoq.dm2302.livefilestore.com/y2pThTRMC0Tts1vAtjZ3P0ih4Typmw-p1AancWOeqyOP-6Vg_6cqvR0Iz5Z95qvQi4aJ58P8HBH53ZNG3ynr_Fbb-jnGlP7wZZkxE2FFl0YftY/HKJ.gif?psid=1

قابل توجه دوستان عزيز و فرهيخته ام
موسسه روايت خوبان ( مجري امور طراحي و چاپ ) متعلق به يکي از دوستان بسيار بزرگوارم است که تجارب ارزشمندي در چاپ افست دارد . خيلي هم با انصاف است ( البته قراره تخفيف مناسبي هم براي دوستانم در نظر گرفته شود ) خوش
حال خواهم شد ضمن معرفي اين دفتر به دوستان ، سفارشات چاپ خود رو به موسسه ياد شده بسپاريد .
بنده کيفيت کار موسسه روايت خوبان را تضميمن مي کنم .
تلفن : 22115817
ممنون از مهر همه شما ياران خوبم .

https://6gzpog.dm1.livefilestore.com/y2pOuKBfoVQohdx2AIsIIOemFUo7WgpA8XaPkrTX3uJTAooQZM1pxuwaq79a6I-XURR4qpwWACf-7D5CMQ0B-nu5DMfGtZnG9aJKN9P2tzzhNI/Tabligh.jpg?psid=1

- تعداد بازديد
  • 12656
  • مرتبه

     
    Copyright 2007 by Behrouz Moddaresi | Design by WebStudio | Powered By Movable Type 3.35