Oldpilot.ir | آفرین به امرای ارتش
درباره من

سوم دي ماه 1331 در تهران متولد شدم. پس از اتمام دوران دبيرستان به خاطر علاقه اي که به پرواز داشتم به نيروي هوايي پيوستم. در ادامه به آمريکا اعزام شدم، در بازگشت به ايران اولين پروازم را در تاريخ 18/3/53 انجام دادم و با آغاز جنگ تحميلي، به صورت شبانه روزي در مناطق جنگي پرواز داشتم و افتخار كسب مدال طلاي بالاترين ساعات پرواز را به دست آوردم. به دليل سكته قلبي و عمل جراحي باز كه ... ادامه
تبليغات
وبلاگستان
باقي قضايا
  آفرین به امرای ارتش

واکنش مقتدرانه فرماندهان ارتش به اراجیف بن زاید  

برچسب ها : تنب بزرگ + تنب کوچک + جزاير ابوموسي + شيخ عبدالله بن زايد آل نهيان + امارات + تحقير مسافران ايراني + فرماندهان ارتش + امير دريادار حبيب الله سياري + امير احمدرضا پوردستان + محمود فرنودي  

 به بهانه مقدمه ..

در باره اراجيف وزير امور خارجه امارات و ادعاهاي مضحک او در اين چند روزه به حد کافي مطلب منتشر شده است . و صد البته واکنش هاي متعددي رو هم شاهد بوديم . اما راستش رو بخواهيد در ميان اون همه هياهو ، دو خبر حسابي به دلم چسبيد .. ! به قول قديمي ها .. کلي حال کردم ! اولي پيغام دوست فرهيخته ام " محمود خان فرنودي " بود که در مقام يک کارشناس جهانگردي حرف بسيار منطقي زده بود . بعدي واکنش مقتدرانه امرا و فرماندهان ارتش بود . که هر يک به فراخور موقعيتي که داشتند ، بدون تعارف و خارج از بيانيه هاي رسمي و کليشه اي نظرشون رو قاطعانه بيان کردند . اگرچه کشور کوچکي چون امارات که از صدقه سر ما ايراني ها به پيشرفت و ترقي قابل توجهي رسيده اصلآ ارزش پاسخ دادن رو ندارد . اما به خاطر پشتيباني کشور هاي عضو اتحاديه عرب بايد قضيه رو جدي گرفت . البته اين رو اضافه کنم که دلايل و اسناد بين المللي فراواني دال با حاکميت ايران برا جزاير فوق وجود دارد و نياز به اثبات نيست .. اما مسئولان ايراني بايد مراقب توظئه ها باشند .  آن چه مي خوانيد ، گذري است بر بعضي واکنش ها ازسوي مقامات مسئول ايران ..

اصل خبر چه بود ..؟

    اواخر هفته گذشته محمود احمدي نژاد، رئيس جمهور كشورمان در جريان دور چهارم سفرهاي استاني خود به هرمزگان وارد جزيره ايراني ابوموسي شد تا بلندپايه ترين مقام كشور باشد كه تاكنون از اين جزيره كوچك اما استراتژيك و جنجالي ايران در نزديكي تنگه هرمز ديدن مي كند. اين سفر اما با واكنش امارات متحده عربي همراه شده است.
    
    شيخ عبدالله بن زايد آل نهيان، وزير خارجه امارات در سخناني كه در خبرگزاري رسمي اين كشور منتشر شد ادعا كرد: اين سفر نقض گسترده حاكميت امارات بر سرزمين خود و ناديده گرفتن همه تلاش ها و اقداماتي است كه براي حل مسالمت آميز اين مساله از طريق گفت وگوهاي مستقيم يا مراجعه به دادگاه بين المللي صورت مي گيرد. وي همچنين در اظهاراتي به دور از واقعيت مدعي شد: سفر رسمي احمدي نژاد به جزاير سه گانه، تغييري در وضعيت حقوقي آنها ايجاد نمي كند و اين 3 جزيره همچنان بخش جدايي ناپذير از خاك امارات هستند!! خبر کامل را (اینجا ) بخوانید .

واقعیت جزایر سه گانه چیست !؟ 

در ساعت 6:15 بامداد روز 9 آذر 1350 خورشیدی (30 نوامبر 1971 میلادی) یک روز قبل از ترک قوای انگلیسی از خلیج فارس، یگانهای نیروی دریایی ایران در سه جزیره تنگه هرمز (تنب بزرگ، تنب کوچک و اوبوموسی) پیاده شدند و با بازگرداندن آن‌ها به آغوش میهن، به دوران استعماری هشتاد ساله قوای انگلیسی بر این جزایر پایان دادند. اولین پرچم ایران پس از گذشت کمتر از 35 دقیقه از آغاز عملیات بر اولین جزیره افراشته شد و در راس ساعت 8 در هر سه جزیره، پرچم ایران همراه با شلیک 21 گلوله توپ برافراشته گردید. در ساعت 6:50 صبح، کلیه نقاط حساس و ارتفاعات جزیره ابوموسی تصرف شد. در حین اجرای عملیات یک فروند هلیکوپتر از بالا دیده بانی نقاط حساس جزایر را برعهده داشت. در ساعت6:30 دقیقه صبح هواپیماهای شکاری نیروی هوایی ایران برای پشتیبانی از نیروهای عمل کننده به روی جزیره نمایان شدند. در ساعت 7:15 دریادار عطائی جهت ملاقات با شیخ صقر از شارجه به جزیره عزیمت نمود و در ساعت7:30 بلافاصله در منطقه ملاقات پرچم ایران برافراشته شد.

 

در جزیره تنب بزرگ ساعت 6:00 هلیکوپترهای نیروی دریایی اعلامیهای مبنی بر عدم مقاومت روی دهکده و ساختمان پلیس پخش کردند و در ساعت 6:15 در سه کرانه شمالی، جنوب شرقی و جنوب غربی نیروهای کماندویی و گردانهای ساحلی پیاده گردیدند. عملیات در این سه کرانه به ترتیب توسط ناو کهنموئی و ناوچه پروین و ناو میلانیان و یک فروند250- Bell که با هلیکوپترهای رزمی پشتیبانی می‌شد انجام گردید و در ساعت 6:35 جتهای نیروی هوایی ایران نیز به روی جزیره ظاهر شدند. در جریان تنها درگیری مختصر بین افراد مسلح و نیروهای ایران برای خلع سلاح کردن پاسگاه پلیس جزیره سروان پیاده سوزنچی و مهناوی یکم حبیب الله کهریری و ناوی آیت الله خانی به شهادت می‌رسند و ناوی وظیفه علی قربان روزبهانی مجروح می‌شوند و 4 نفر پلیس کشته و پنج تن دیگر نیز زخمی می شوند. پس از سقوط پاسگاه با احترام نظامی پرچم ایران در مقابل پاسگاه و مدرسه نیز برافراشته شد و زخمی شدگان با هلیکوپتر به بیمارستان شیر و خورشید سرخ بندرلنگه اعزام می‌شوند و پس از سقوط پاسگاه نیروهای ایرانی تمامی سلاحهای موجود در پاسگاه و خانه های مردم را جمع آوری می‌نمایند و بدین صورت، تصرف جزیره تنب بزرگ کامل گشت. در ساعت ۱۰ صبح دریادار حبیب الهی و عکاسان و فیلمبرداران وارد جزیره گردیدند و اندکی پس از اتمام عملیات هویدا نخست وزیر وقت، طی نطقی بازگشت جزائر ایرانی را به آغوش میهن اعلام نمود. در این زمان کشوری به نام امارات متحده عربی نیز که تا کنون وجود خارجی نداشت برای نخستین بار تحت حمایت انگلستان تشکیل شد

دلایل بسیج دانشجویی  

 اين حال، اشاره به چندين سند معتبر بين المللي را برايتان خالي از لطف نمي دانيم. در نقشه های متعدد رسمیِ تاریخی انتشار يافته از سوي سازمان های بین اللملی و کشورهای مختلف، جزایر سه گانه در حاکمیت ایران نشان داده شده است، از جمله؛ در نقشه ی تهیه شده از سوی وزارت خارجه فرانسه در سال 1764( يعني حدود دويست و پنجاه سال قبل از تشکیل رسمي كشور شما) جزایر تنب و ابوموسی و در نقشه امپراطوری پارس(the persian empire) كه در سال 1813 (يكصد سال قبل از استقلال كشور شما) انتشار يافته، جزیره ابوموسی به رنگ خاک ایران مشخص شده است. « 

همچنين در نقشه خلیج فارس که در سال 1886 از سوی اداره اطلاعات وزارت جنگ بریتانیا در شش قطعه تهیه شده، بر تعلق داشتن جزایر ابوموسی وتنب به حاكميت سرزميني ایران تاكيد شده است. در نهايت نقشه جغرافيايي توزيع شده از سوي شوراي امنيت درسال 1971(يعني هم زمان با خروج نيروهاي استعمار گر بريتانيا از منطقه خليج فارس و اعلام استقلال كشورهاي حاشيه نشين خليج فارس، از جمله كشور شما)، جزیره ابوموسی با عبارت BAMUSA,IRAN» نشان داده شده است.

از بعد حقوقی نيز می توان به یادداشت تفاهم 1971 میان ایران و شارجه درباره جزیره ابوموسی اشاره کرد كه بر اساس آن، مالکیت و حاکمیت ایران بر این جزیره بي چون و چرا بوده و بر پایه حقوق بین الملل، حکومت هاي استقلال يافته نمی توانند نسبت به قرارداد های پیش از تشکیل خود ادعایی مطرح کند. علاوه بر آنكه، دولت امارات این تعهدات را به صورت رسمی و قطعی پذیرفته و از ایران هم خواسته است به پیمان 1971 پایبند باشد. از اين رو، قراردادهای سرزمینی هرگز با جابه جایی و تغییر حکومت ها دگرگون نخواهد شد؛ از این جهت نيز ادعای كشور شما بی اعتبار و مردود است . خبر کامل را در  ( اینجا ) بخوانید .

واکنش امرا و فرماندهان ارتش

روزنامه صبح خراسان در این باره نوشت :

فرمانده کل ارتش جمهوري اسلامي ايران، فرمانده نيروي دريايي و وزير دفاع کشورمان به اظهارات گستاخانه وزير خارجه امارات در مورد تملک جزاير سه گانه ايراني واکنش نشان دادند.به گزارش خبرنگار خراسان، امير سرلشکر عطاء ا... صالحي درحاشيه مراسم روز ارتش در جمع خبرنگاران گفت: برخي دوستان ما تحت تاثير نيروهاي فرامنطقه اي گاهي سخنان آنان را تکرار مي کنند، اما بايد بدانند که ما درباره تماميت ارضي خود با هيچ کس تعارف نداريم و اين جزاير ايراني هستند و مالکيت آن ها هم تعارف بردار نيست.وي تصريح کرد: درباره تماميت ارضي با هيچ کس حتي با نيروهاي فرامنطقه اي تعارف نداريم چه رسد به اين که خداي نکرده همسايه هاي ما اشتباه کنند.در همين حال به گزارش مهر امير دريادار سياري فرمانده نيروي دريايي ارتش نيز در واکنش به اظهارات وزير خارجه امارات اعلام کرد: من نه به عنوان فرمانده نيروي دريايي ارتش، بلکه به عنوان يک شهروند ايراني مي گويم آن ها عددي نيستند که بخواهند در مورد جزاير سه گانه جمهوري اسلامي ايران اظهارنظر کنند. همچنين به گزارش ايلنا سردار احمد وحيدي وزير دفاع کشورمان نيز در پاسخ به سوالي مبني بر موضع گيري نامناسب امارات تاکيد کرد: «جزاير سه گانه تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسي متعلق به ايران است و ترديدي در حاکميت ايران بر اين جزاير نيست.» اين درحالي است که وزير خارجه امارات روز گذشته بار ديگر اظهارات خود مبني بر مالکيت جزاير سه گانه را تکرار کرد و مدعي شد چه بسا اين امر تاثيري بر امنيت و صلح بين المللي داشته باشد.همچنين وزيران امور خارجه ۶ کشور عضو شوراي همکاري خليج فارس در پي ادعاهاي امارات در مورد جزاير سه گانه ايراني روز گذشته در شهر دوحه قطر تشکيل جلسه دادند که تازمان تنظيم اين خبر، در مورد آن اخباري منتشر نشده است.

یک پاسخ دندان شکن دیگر ..  

اگر دیپلماسی جواب ندهد ، از طريق نظامي اقتدار ايران را نشان خواهيم داد ( عصر ايران ) 

امیر پوردستان در خصوص اظهارنظر کشورهای بیگانه درباره جزایر سه‌گانه ایران گفت: اگر بخواهد تعرضی صورت بگیرد و موضوع از طریق سیاسی حل نشود نیروهای نظامی آماده‌اند اقتدار ایران را به کشور متعرض نشان دهند.

به گزارش فارس، امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در همایش بزرگداشت روز ارتش که با حضور وابستگان نظامی کشورهای خارجی برگزار شد در جمع خبرنگاران در خصوص برخی اظهارنظرها درباره جزایر سه‌گانه کشورمان اظهار داشت: حاکمیت این جزایر از قدیم‌الایام متعلق به ایران بوده و جمهوری اسلامی نیز از این حق خود قاطعانه و با قدرت دفاع می‌کند
.

امیر پوردستان با بیان اینکه به هیچ کشوری اجازه کوچکترین دست‌اندازی را نمی‌دهیم، تصریح کرد: اگر اینطور شود و مسئله از طریق سیاسی حل نشود نیروهای نظامی آماده‌اند اقتدار نظام را به کشور متعرض نشان دهند.

 

توصیه یک کارشناس وطن پرست  

دوستان عزيز ايران و ايراني.بس است سالها پول زحمت كشيده ايراني ها را به جيب مشتي بيابانگرد عقب افتاده نوكيسه و نوكر انگليسي ها يعني مردم امارات ريختيد.ديديد در دوران بحران اقتصادي به تنها چيزي كه فكر نكردند سرمايه شما بود و با حرص غريبي كه ناشي از حسادتهاي نژادي و خصومت هاي قومي بود، بسياري از شما ها را بدليل ركود اقتصادي و عقب افتادن اقساط ملكي كه خريده بوديد بيرحمانه به زندان افكندند و ميليون ها پول شما را وكلاي بسيار محترم اماراتي خوردند و هيچ غلطي هم نكردند و هست و نيستتان از بين رفت.حالا بازهم براي كنسرت فلان خواننده نخ نما شده وطني سرودست بشكنيد و پول بريزيد! بازهم با افتخار اعلام كنيد كه ركود اقتصاد امارات برطرف شده و باز رونق جايگزين ركود شده است.شما را سننه ؟! يك انسان عاقل را از يك سوراخ چند بار بايد مار بزند تا بفهمد اين سوراخ مار دارد ؟ من بعنوان يك كارشناس جهانگردي نقاط زيادي از دنيا را بشما توصيه مي كنم كه مي توانيد بجاي امارات سفر كنيد و از وقت و پول خود استفاده ببريد.سفر ذاتي انسان هاست و نياز طبيعي ايشان است ولي سفر با احترام.نه اين كه هر روز يك بامبولي درست كنند و به اين بهانه يكروز انگشت نگاري يكروز قرنيه نگاري يكروز قباله ازدواج يكروز تشابه اسمي يكروز محل تولد يكروز سن و سال بالا يا پائين و خلاصه هر روز يك بهانه احمقانه براي تحقير و توهين ايرانيان! و جالب اينكه ما هر روز مشتاق تر از روز قبل نشان مي دهيم و اين جاي گله و تاسف دارد. تاكي مي خواهيد بجائي سفر كنيد كه پاسپورت شما را مثل يك شيئي آلوده يك مامور بي سروپاي پليس فرودگاه با دو سر انگشت بگيرد و جلويتان بيندازد.كمي غيرت كنيدوگرنه من بعنوان يك متخصص سفرهاي هوائي و تور بسيار زياد مي توانم از سفر شما به امارات بهره ببرم كمااينكه مي برند...ولي به يك ريال آن راضي نيستم و آن را كثيف مي دانم.شرف ايراني را حفظ كنيد و به امارات و بويژه دوبي نرويد..نرويد و ديگران را هم تشويق كنيد نروند

 

 

با تشکر و احترام :

بهروز مدرسی

اين پست ساعت ۱ بامداد بتاريخ اول ارديبهشت ماه ۱۳۹۱ پايان يافت .

 

پاینده و برقرار باد ارتشیان دلاور و قهرمان ایران

 

     آرشیو سایت  اينجا                         آرشیو وبلاگ اینجا 

 

مطالب قديمي گذشته

  پیشنهاد دو پست دولتی توسط احمدی نژاد ( اینجا )

چگونه به جای دختر خارجی ، برادر پاسداری را تحویل ام دادند !! ( اینجا )

 • چگونه از تهمت کودتای نوژه ، نجات پیدا کردم !!؟ ( اینجا )
 • به جای  قطعه هواپیما بهروز وثوقی تحویل دادند !! (اینجا )
 • ماجرای جدا شدن سر مسافری در مقابل چشمان خانواده اش !! (اینجا )
 • نقش ستون پنجم در سقوط هواپیمای آیت الله محلاتی ! ( اینجا )
 • آیا تاکنون آتش گرفتن انسانی رو از نزدیک دیده اید !!؟ ( اینجا )
 •  ادار خلبان ، نظم پایگاه را به هم ریخت !! (اینجا )
 • دلایل سقوط هواپیمای خبرنگاران ! ( اینجا )
 •  آیا زندانیان سیاسی به دریاچه نمک ریخته می شدند !!؟ ( اینجا )
 • چگونه به دبیر کلی حزب خران برگزیده شدم !!؟؟ ( اینجا )
 • انتقاد از اعلیحضرت همایونی جهت رفاه الاغ !! ( اینجا )
 •  با خلخالی در صحرای طبس ! ( اینجا )
 • چرا در پرواز آبنبات تعاروف می کنند !؟ (اینجا )
 • پرواز به قبیله آدمخواران !! (اینجا )
 • عملیات محرمانه نجات زندانیان ( اینجا )
 • ماجرای اشگ ننه علی ( اینجا )  

   

    


 • - تعداد بازديد
 • 7242
 • مرتبه

   
  Copyright 2007 by Behrouz Moddaresi | Design by WebStudio | Powered By Movable Type 3.35