Oldpilot.ir | تحقیر و لودگی به چه بهایی ..!!؟؟؟
درباره من

سوم دي ماه 1331 در تهران متولد شدم. پس از اتمام دوران دبيرستان به خاطر علاقه اي که به پرواز داشتم به نيروي هوايي پيوستم. در ادامه به آمريکا اعزام شدم، در بازگشت به ايران اولين پروازم را در تاريخ 18/3/53 انجام دادم و با آغاز جنگ تحميلي، به صورت شبانه روزي در مناطق جنگي پرواز داشتم و افتخار كسب مدال طلاي بالاترين ساعات پرواز را به دست آوردم. به دليل سكته قلبي و عمل جراحي باز كه ... ادامه
تبليغات
وبلاگستان
باقي قضايا
  تحقیر و لودگی به چه بهایی ..!!؟؟؟

آقایون شما با شخص مشکل دارید یا لباس پرواز   

 برچسب ها : شبکه سوم سیما + خنده بازار + تمسخر لباس پرواز + شب خیز  

بهانه ای برای مقدمه

کار تهیه کنندگان تلويزيوني به جایی رسیده که به قول قديمي ها سوراخ دعا را گم کرده اند ! من واقعآ نمي دونم حضرات با شخص مشکل دارند يا با لباس پرواز !؟ اگه قصدشون تخريب و تمسخر چهره و شخصيت مخالفان نظام است ، راه و رسمش چنين نيست . اين کار سخره گرفتن لباس مقدس پرواز است . هر بچه دبستاني هم با ديدن پرسوناژ " کاپيتان  " ناخواسته شخصيت يک افسر خلبان در ذهن اش تداعي مي شود ! و در ادامه تقدس اين حرفه در جامعه از بين مي رود . فراموش نکنيم که آرزو و امال هر نوجواني عشق و علاقه به پرواز خصوصآ نيروي هوايي است . تازه مگه چند در صد از مخاطبان عام  برنامه فوق دسترسي به برنامه هاي ماهواره اي دارند !؟ بر فرض محال اگر هم بپذيرم همه از تکنولوژي ماهواره بهره مي برند ، چه تضميني وجود داره که اون ها مخاطب برنامه هاي بي سر و ته سياسي اپوزيسيون هاي نظام هستند .. !؟  

اصل قضيه چي است !؟

مدتي است توليد کنندگان برنامه طنز " خنده بازار " که از شبکه سوم سيما پخش مي شود ، آيتمي در برنامه هاي خود گنجانيده اند که در آن فردي ملبس به لباس پرواز خلبانان نيروي هوايي با درجه رسمي  سرهنگ تمامي ارتش در حالي که آرم و مدال هاي تمسخر آميزي بر سينه و کلاه پروازيش نصب کرده اند با ديالوگ هاي بي سرو ته و مبتذل خود به اصطلاح در حال تخريب و هجو برنامه ماهواره اي يک خلبان از  وطن گريخته و مخالف نظام است !!

من به شخصه تا حالا برنامه هاي اين شخص نظامي رو نديده ام . ولي مطمئن هستم همچو ساير مخالفان حکومت ،  محتواي سخنان او قطعآ در مخالفت با نظام جمهوري اسلامي است . از سوي ديگر به خاطر تجربه سال ها حضورم در سازمان صدا و سيما نيک آموخته ام .. برنامه اي نمره قبولي مي گيرد که در اهداف پنهانش ، روشنگري مخاطبان رو در پي داشته باشد . به عنوان مثال از نگاه حرفه اي زماني يک برنامه طنز تلويزيوني موفق است که علاه بر ايجاد شور و شعف و پر کردن اوقات فراغت ، چيزي هم به دانش مخاطب خويش بيفزاد . يا به عبارتي سليقه و دانش بيننده اش رو ارتقاء دهد . حال خدا وکيلي به من بگيد .. اين آيتم چه دستاوردي داشته و يا دارد ..!؟ مگر غير اين است که اين لباس پرواز در دوران دفاع مقدس بر تن شهداي عاليقدري چون عباس بابايي ، هاشم آل آقا ، عباس دوران ، ياسيني ، جدي ، منصور ستاري و ده ها بلکه صد ها قهرمان ملي بوده است ؟ و بزرگاني چون تيمسار عتيقه چي و ساير قهرماناني که با ايثار گري خويش استقلال امروز رو برايمان به ارمغان اوردند ، از اين لباس مقدس موقع خدمت استفاده مي کردند . پس به چه حقي اين گستاخي رو به خود مي دهيد که اين چنين لباس و درجه نظامي رو به سخره و تمسخر بگيريد !؟

آقايون شما که انواع مداليوم و آرم و اتيکت مسخره و خنده دار براي لباس تهيه فرموديد ، خب کمي خلاقيت به خرج داده و رنگ لباس پرواز رو هم عوض مي کرديد ! تا ارزش دلاور مردان ارتشي به زير سوال نرود . کافي بود سري به ميدان گمرک يا بازار سيد اسماعيل مي زديد .. تا دلتون بخواد انواع همين لباس در رنگ هاي سفيد و آبي و نارنجي فراوان به چشم مي خورد . و شما خيلي راحت مي توانسيد به هجو مخالفان نظام بپردازيد . اما  شما با اين آيتم غير منطقي خويش کاري کرديد تا بينندگان برنامه هاي ماهواره اي که پيش از اين سرگرم تماشاي سريال هاي آبکي  فارسي وان و قر و اطوار خوانندگان لوس انجلسي بودند ، اينک با تحريک حس کنجکاوي آن ها ، در جستجوي برنامه اين افسر مخالف نظام باشند ! به عبارت صحيح تر خود تبديل به ابزاري براي برنامه فوق شديد !‌ 

همان گونه که در مقدمه بالا اشاره کردم آقايون به بهاي پر کردن وقت برنامه خود ، حرمت و تقدس لباس پرواز دلاور مردان نيروي هوايي را خيلي راحت نزد جوانان علاقه مند کشور از بين بردند . همه مي دانيم که کعبه امال هر نوجواني حتي بزرگسالان پوشيدن لباس مقدس خلبانان شکاري کشور است . من خيلي ها رو مي شناسم که حتي در روياهاشون هم به عشق اين لباس زندگي مي کنند .. ! اما با تکرار  اين پرسوناژ شآن و منزلت لباس و درجه نظامي از بين مي رود ! شايد يکي از دلايلي که آقايون وارد اين حريم شدند ، عدم واکنش کادر پروازي شرکت هاي هواپيمايي ايران براي به طنز کشيدن شخصيت کاپيتان ها و خدمه پروازي بود . که به نظر بنده نه تنها آيتم هاي ياد شده تحقير اميز نيست ، بلکه نگاهي طنز به رويداد هاي اجتماعي ( تاخير در پرواز و .. )  دارد . ضمن اين که شرکت هاي هوايي  به دليل اهداف  خدماتي - تجاري که دارند ، گاهي اين نوع برنامه ها باعث تبليغ آن ها هم مي شود . ولي جايگاه و شآن پرسنل نظامي خصوصآ درجات ان ها اصلا شوخي بردار نيست ..  

شايد براي بعضي اين توهم پيش بيايد که من قصد دفاع از برنامه و يا شخصيت کاپيتان مورد اشاره را دارم ! لازم مي دونم بار ديگر تاکيد کنم که به شرافتم سوگند نه او را مي شناسم و نه سخنان وي را شنيده ام ! بلکه بر عکس بيشتر در خدمت تهيه کننده " خنده بازار " بوده ام . خود آقاي شب خيز حتمآ به خاطر دارند در زمان مسئوليتم در هفته نامه سروش ، بار ها و بار ها خود و دخترم " بهاره " تلفني خبر توليدات مختلف او را دريافت کرده و بدون کوچک ترين چشمداشت مالي در اغلب نشرياتي که همزمان فعاليت داشتم منتشر مي کردم ! گاهي اوقات براي درج آخرين خبرهاي توليدي ، آخر شب ها حتي ايام تعطيل از تلفن منزل با جناب شب خيز ارتباط بر قرار کرده و تبليغ برنامه هايش را انجام مي دادم  . ( ايشان انسان رک و راستي هستند ، اگه بابت خدماتي که انجام دادم ديناري دريافت داشته ام ، اعلام فرمايد ) اما همه مي دونند بنده بي نهايت روي ارزش هايي که به ان معتقدم حساس هستم . از پرچم و خاک مقدس کشورم گرفته تا اونيفورم و درجات نظامي تعصب دارم .

بعضي ها ممکن است اين پرسش را مطرح کنند که .. اگه قرار باشه هر صنف و موسسه اي بر روي برنامه هاي توليدي سينما و تلويزيون اعتراض داشته باشد ، پس چگونه مي تواند برنامه هاي فرهنگي - هنري ساخت !؟ يا اين که بگويند .. کي گفته لباس پرواز و درجات نظامي مقدس است !؟ در پاسخ به اين عده مي گويم .. در همين برنامه هاي ماهواره اي جماعت اپوزيسيون بار ها ديده شده است که مخالفان نظام با لباس روحانيت سخناني را مطرح مي کنند . حضرت عباسي تهيه کننده اي مي تواند بر تن هنرمندش لباس روحانيت پوشانده و از او بخواهد با سخره گرفتن کلمات و لودگي به تخريب شخصيت روحاني مخالف نظام بپردازد !؟ تا چه رسد به اين که تغيراتي را هم براي تمسخر در لباسش فراهم آورد!؟ مسلمآ کسي جرات اين کار رو ندارد . چون لباس اش سمبل ارزش هاي ديني است . اما به خود او ممکنه هزاران حرف نا مربوط هم حواله دهند و مي بينيم اب از آب تکان نمي خورد . بر اساس همين منطق عرض مي کنم آقاي شب خيز و همکاران محترمش در خنده بازار اين حق رو دارند مخالفان خود و نظام اسلامي را با زبان طنز نوازش دهند ، اما به هيچ عنوان اجازه ندارند لباس او رو که سمبل افتخار و تقدس پرسنل نظامي است به سخره بگيرند ! 

فراموش نکنيم که زبان طنز بهترين روش براي شکافتن حقايق و آشکار کردن واقعيت هاست . به شرطي که هوشمندانه و با مطالعه انجام شود . با بيان مثالي از يکي ديگر از برنامه هاي طنز سعي مي کنم منظورم رو بهتر بيان نمايم .. اگه يادتون باشه در اوج فعاليت هاي سياسي ماهواره هاي مخالف حکومت ، توليد يک برنامه مدبرانه طنز نه تنها باعث رسوايي يکي از مجريان با سابقه ماهواره هاي اون ور آبي شد ، بلکه به خاطر ساختار زيبا و حساب شده اش با اقبال فراوان مخاطبان هم مواجه شد ! جريان از اين قراره در يکي از برنامه هاي آقاي مديري پرسوناژي به نام " نظام " تعريف شده بود که ظاهرآ قرار بود او را در چاهي بيندازند ! بعد از اين که اين کاراکتر ملکه ذهن مخاطبان قرار گرفت ، رندي با تماس با مجري  برنامه سياسي چنين عنوان کرد که نظام قصد دارد او يا برادرش رو { نقل به مضمون } به درون چاه اندازد ! در ادامه همان مجري با سابقه با دستمايه قرار دادن جنايت و ظلم " نظام " !! خطاب به مخاطبان قصد افشاء گري داشت ! غافل از اين که مردم ايران از ته دل نه تنها به اين مجري خنديدند ، بلکه اگه دو تا حرف حساب هم زده بود خيلي راحت در سايه يک برنامه طنز تلويزوني بي اعتبار شد ! اين همون اهداف پنهاني است که در سطور بالا به آن اشاره کردم .. !   

 راستش رو بخواهيد هر گاه مي بينم شآن و منزلت ارتشيان شرافتمند به راحتي لگد مال شده و هيچ صداي اعتراضي شنيده نمي شود ، قلبم درد گرفته  از خودم متنفر مي شوم . اما خودمونيم من چه انسان ساده لوح و خرفتي هستم که از مسئولان عراقي براي بي احترامي به کلاهخود هاي شهداي ايراني دلگير شده بودم ( انتظار از وزراي ارتش و امور خارجه ) يکي نيست بگه مرد حسابي .. تو اول برو  جلوي توهين و تمسخر به لباسي که يک عمر بهش افتخار مي کردي رو بگير ، کلاهخود هاي داخل عراق پيشکش ات ... !!!!   

کلام اخر ...

از مسئولان محترم شبکه سوم سيما خصوصآ حاج آقا " پورمحمدي " که انساني مهربون و معتقد به ارزش هاي حاکم در کشور است درخواست مي کنم با حذف درجات نظامي يا تغير شکل لباس ياد شده مانع از شکستن قداست لباس پرواز شود . از آقاي شب خيز هم مي خواهم با ديدي باز به تبعات اين گونه آيتم ها بنگرد . بديهي است در صورت عدم توجه به اين خواسته از کانال هاي حقوقي پي گير اين مسئله خواهم شد . تا بعد ....

 

 با تشکر و احترام :

بهروز مدرسی

اين مطلب ساعت ۵:۱۵ دقيقه بامداد به تاريخ دوم فروردين ماه ۱۳۹۱ پايان يافت .  

 

پاینده و برقرار باد ارتشیان دلاور و قهرمان ایران

 

     آرشیو سایت  اينجا                         آرشیو وبلاگ اینجا 

بزودي ....

  

مطالب قديمي گذشته

  پیشنهاد دو پست دولتی توسط احمدی نژاد ( اینجا )

چگونه به جای دختر خارجی ، برادر پاسداری را تحویل ام دادند !! ( اینجا )

 • چگونه از تهمت کودتای نوژه ، نجات پیدا کردم !!؟ ( اینجا )
 • به جای  قطعه هواپیما بهروز وثوقی تحویل دادند !! (اینجا )
 • ماجرای جدا شدن سر مسافری در مقابل چشمان خانواده اش !! (اینجا )
 • نقش ستون پنجم در سقوط هواپیمای آیت الله محلاتی ! ( اینجا )
 • آیا تاکنون آتش گرفتن انسانی رو از نزدیک دیده اید !!؟ ( اینجا )
 •  ادار خلبان ، نظم پایگاه را به هم ریخت !! (اینجا )
 • دلایل سقوط هواپیمای خبرنگاران ! ( اینجا )
 •  آیا زندانیان سیاسی به دریاچه نمک ریخته می شدند !!؟ ( اینجا )
 • چگونه به دبیر کلی حزب خران برگزیده شدم !!؟؟ ( اینجا )
 • انتقاد از اعلیحضرت همایونی جهت رفاه الاغ !! ( اینجا )
 •  با خلخالی در صحرای طبس ! ( اینجا )
 • چرا در پرواز آبنبات تعاروف می کنند !؟ (اینجا )
 • پرواز به قبیله آدمخواران !! (اینجا )
 • عملیات محرمانه نجات زندانیان ( اینجا )
 • ماجرای اشگ ننه علی ( اینجا )   
 • - تعداد بازديد
 • 6910
 • مرتبه

   
  Copyright 2007 by Behrouz Moddaresi | Design by WebStudio | Powered By Movable Type 3.35