Oldpilot.ir | گله از پرسپولیسی ها .. !
درباره من

سوم دي ماه 1331 در تهران متولد شدم. پس از اتمام دوران دبيرستان به خاطر علاقه اي که به پرواز داشتم به نيروي هوايي پيوستم. در ادامه به آمريکا اعزام شدم، در بازگشت به ايران اولين پروازم را در تاريخ 18/3/53 انجام دادم و با آغاز جنگ تحميلي، به صورت شبانه روزي در مناطق جنگي پرواز داشتم و افتخار كسب مدال طلاي بالاترين ساعات پرواز را به دست آوردم. به دليل سكته قلبي و عمل جراحي باز كه ... ادامه
تبليغات
وبلاگستان
باقي قضايا
  گله از پرسپولیسی ها .. !

Hamid---1

به این مربی محجوب و باشخصیت فرصت دهید

Hamid---1Hamid---2

برچسب ها : تیم فوتبال استقلال + باشگاه پرسپولیس + حمید استیلی + حبیب کاشانی + هواداران + وزیر ورزش + لیگ برتر + دلال ها

بهانه ای برای سخن ..

باور بفرمایید اصلآ دوست ندارم از بیماری و مشکلات زندگی سخن بگویم .. و خیلی دلم می خواهد بدون تاخیر و با موضوعات متنوع در خدمت شما یاران همدل و صمیمی باشم . اما راستش رو بخواهید افزایش رو به رشد فضای ریا و تملق و رواج گسترده دروغگویی و کلک در جامعه ، نوعی بی انگیزگی و رخوت در من بوجود اورده است که احساس مي کنم بيان واقعيت ها ( حتي مربوط به گذشته هاي دور و جنگ )‌بدون چاشني دروغ و تملق ديگر هيچ خريداري ندارد .. ! و اين امر کار رو بر من سخت کرده است به طوري که حتي قادر به درج پاسخ براي نظرات مهربانانه شما نيستم .. ! و احساس شرمساري در پيشگاه شما بزرگواران مي کنم ... رخصت مجالي ديگر براي تفکر در آرامش مي طلبم ..

من و فوتبال  

همه اون هایی که بنده رو می شناسند به خوبی می دونند تا همين چند سال پيش هيچ علاقه اي به فوتبال و تماشاي آن نداشتم .. ! چه برسه که طرفدار تيمي باشم . بعد از بازنشستگي و قد کشيدن پسرم ( آرش ) او مثل همه جوون هاي هم سن و سالش به فوتبال علاقه نشون مي داد و ايضآ هر از چند گاهي خرج خريد پيراهن ورزشي به رنگ و شماره بازيکني را روي دستم مي گذاشت .. ! کم کم متوحه شدم او علاوه بر بازي فوتبال ، به يکي از تيم هاي تهراني ( استقلال ) هم دلبسته و به اصطلاح طرفدار تيم " آبي " ها شده است .. ! مشکلات اوليه شامل جر و بحث او با خواهرش بر سر انتخاب کانال هاي تلويزيوني بود . اما ديري نپاييد که در و ديوار اتاق هاي ما مملو از تصاوير فوتباليست هايي چون : غليرضا منصوريان ، پرويز برومند ، هادي طباطبايي و ... شد که در ابعاد مختلفي از تمام قد گرفته تا نيم تنه خود نمايي مي کرد .. ! کم کم سر و کله بيدق هاي بزرگ و کوچک تيم استقلال به کلبه محقر و سربازي ام سرازير شد . به توصيه دوستان و مشاوران خانواده هرگز ابراز مخالفت با پسرم نکردم ! چون اون ها معتقد بودند .. براي نوجواني به سن و سال او علاقه به ورزش و طرفداري از تيم هاي فوتبال ، زمينه انحرافات اجتماعي رو کاهش داده و جوان تنها به ورزش مي انديشد .. !

اندر مشکلات طرفداري .. !

چقدر ساده لوح بودم که توصيه هاي ورزشي رو باور کرده و جلوي اشتياق بيش از حد فرزندم رو نسبت به تيم فوتبال نگرفتم .. ! و خوشحال بودم که به سمت و سوي تفريحات سالم کشيده شده است . ديري نپاييد که پاي او به استاديوم هاي ورزشي باز شد ! در بازي هاي تيم استقلال او به همراه بچه محل هايش در حالي که سرا پا آبي پوش مي شد ، با انواع و اقسام پرچم و بوق راهي محل مسابقه مي شد و شب با صداي گرفته به خونه باز مي گشت .. ! و من و مادرش مرتب دعا مي کرديم که خداي ناکرده تيم استقلال نبازد .. ! چون پسر دلبندمون واقعآ تا چند روز حالش گرفته مي شد .. ! در مهماني ها و شب نشيني هاي دوستان و اقوام هم دعا مي کرديم کسي طرفدار تيم سرخپوش پرسپوليس در جمع نباشد ! چون کل کل و کري خوندن آرش با طرفدار تيم مخالف واقعآ زجر اور بود .. ! مگر اين که خدا به ما رحم کرده و طرف مقابل کوتاه مي آمد و به اصطلاح مي پذيرفت که " استقلال سرور پرسپوليسه !! " همين مسئله کم کم باعث شد من به همراه خانواده ام ناخواسته بازي هاي تيم استقلال رو دنبال کرده و عين طرفداران واقعي وارد حواشي مسايل ورزشي شويم .. !  آخه او مثل بقيه طرفداران نبود ! شايد باور نکنيد با هر گلي که تيم استقلال نوش جان مي کرد ، آفا آرش " غش " کرده و پس مي افتاد .. ! ديگه مهارش سخت شده بود . به ويژه اين که در بازي هاي مهم استقلال مثل دربي او به همراه دوستانش از شب قبل براي گرفتن جاي مطلوب به استاديوم مي رفت ..

واقعيتي که دير متوجه شدم .. !

اون موقع من در هفته نامه سروش مشغول به کار بودم و بعد از ظهر ها هم به تلويزيون مي رفتم . و به خاطر حرفه اي که داشتم با همه مديران شبکه و گروه هاي تلويزيوني ارتباطي تنگاتنگ و صميمي داشتم . در همان ايام قرار بود دربي مهم و حساسي بين تيم هاي استقلال و پرسپوليس برگزار بشه که  براي نخستين بار خيلي سخت گرفته بودند يادمه اعلام کرده بودند .. همه حتي خبرنگاران هم بايد بليط تهيه کنند .. ! يک روز مونده به مسابقه آقاي " جعفر صافي " مدير وقت شبکه سه منو به دفترش فرا خوانده و گفت .. چند تا بليط جايگاه ويژه مسابقه فوتبال رو دارم که خودم نمي توانم بروم اگه اهل  تماشاي دربي هستي بگو تا هماهنگ کنم راننده با پاترول دنبالت بيايد . به ايشان عرض کردم بنده  هرگز براي تماشاي مسابقه به استاديوم نرفته ام .. اما فرزندم هميشه يکي از مشتريان پر و پا قرص اين گونه بازي هاست .. و بليط ها رو گرفته و خوشحال به خونه اومدم . وقتي ماجرا رو به آرش گفتم انتظار داشتم به خاطر فرصتي که برايش مهيا شده خوشحال شود اما در کمال تعجب ديدم او نه تنها خوشحال نشد بلکه در کمال خونسردي گفت : بابا جايگاه ويژه به درد من و دوستانم نمي خورد .. ! ما براي خودمون جايگاه مخصوص طرفدران دو آتشه رو داريم .. ! اون شب متوجه منظور او نشدم . اما وقتي روز بعد از دوستانم در گروه ورزش در باره جايگاه طرفداران دو اتشه رو پرسيدم ، خيلي شوکه شدم ! اون ها گفتند طرفدران دوآتشه تيم ها در حقيقت همون " تيفوسي " هايي هستند که در حين مسابقه با چوب و آجر به جان طرفدران تيم مقابل مي افتند .. ! تازه دوزاري ام افتاد چرا پسر من اون بليط ها رو از من نپذيرفت .. ! بعد از آن مسابقه ديگه به پسرم اجازه حضور به استاديوم هاي ورزشي رو ندادم .. 

   ******

سال ها بعد ..

 سال ها از اون روزها مي گذرد .. پسرم آرش بزرگ شده و به سرکار مي رود . نسبت به اعمال و کارهاي  اون دوران فهميده تر و منطقي شده است .  اگر چه همچنان طرفدار تيم آبي پوشان استقلال است . و اخبار و مسايل اين تيم رو دنبال مي کند .. اما ديگر دست از افراط بازي برداشته است . من هم از روي عادت گذشته کم و بيش بازي هاي ليگ برتر رو دنبال مي کنم . و تقريبآ جزو طرفداران استقلال محسوب مي شوم .. ! . اين ها رو عرض کردم تا بگم .. من به هيچ عنوان طرفدار تيم پرسپوليس نبوده و نيستم . شايد بيان اين موضوع صحيح نباشد اما گاهي از باخت تيم پرسپوليس خوشحال هم مي شدم ! اما آن چه که مرا بر آن داشت در باره پرسپوليس مطلب بنويسم ، صرفآ به خاطر ظلمي ناخواسته اي است که  در حق سر مربي جديد اين باشگاه يعني حميد خان استيلي مي شود .. ! و بنده به عنوان يک انسان آزاده از اين موضوع رنج مي برم .. به همين منظور طرفداران باشگاه پرسپوليس رو مخاطب قرار داده و در چند خط نظرات خويش رو بيان مي کنم ..

آشنايي من با حميد استيلي ..

در همون سال هايي که در بخش هاي مختلف تلويزيون فعاليت مي کردم ، به صورت افتخاري با چند بنياد خيريه هم همکاري داشتم . در يکي از همين موسسات زير مجموعه هاي متعددي داشتم که وظيقه يکي از آن ها ارتباط با ورزشکاران محبوب و هنرمندان طراز اول بود . اين عزيزان با حضور در مراسم هاي گوناگوني که براي ايتام و کودکان بي سرپرست برگزار مي شد ، نه تنها باعث شادي محافل نيکورانه مي شد بلکه به تبع حضورشون مبالغ قابل توجه اي از مردم و خيرخواهان جمع اوري مي شد . حميد خان استيلي رو اولين بار در يکي از همين مراسم که بنده مسئول اش بودم ملاقات کردم .. باور کنيد خيلي شيفته شخصيت بزرگ منشانه او شدم . در يکي از خاطرات قديمي به حضور استيلي اشاره کرده ام ( اینجا ) همين آشنايي باعث شد در مراسم هاي مشابه از اين انسان مهربان دعوت به عمل آورم . امروز سال ها از آن تاريخ مي گذرد . و در اين مدت هرگز او را نديده و با وي مراوده اي نداشتم .

وضعيت فوتبال ما ..

اون هايي که به طور حرفه اي مسايل ورزشي کشور به خصوص فوتبال رو در کشور دنيال مي کنند به خوبي واقف اند اين ورزش از آشفته بازاري رنج مي برد که به اين زودي ها رنگ آرامش و پيشرفت رو نخواهد ديد .. ! دلايل متعددي در اين امر دخيل هستند که مهم ترين آن ها مديريت کلان ورزشي است که متآسفانه ما به مفهوم واقعي از آن بهره نيرده ايم . حضور افراد و مقامات سياسي در لايه هاي تصميم گيري اين ورزش مفرح و عدم دانش و تجربه فوتبالي اون ها باعث شده است فرصت طلبان و دلالان سودجو و بي مروت زيادي در اين عرضه به جولان پرداخته و با آشفته نمودن بازار ، از آب گل آلود فوتبال حسابي سوء استفاده کنند .. ! پرسپوليس يکي از تيم هاي پرطرفدار و با ريشه اي است که مدت هاست به خاطر تصميم هاي غير ورزشي دچار افت و خيز هاي فراواني شده است . که همه از آن اگاه اند . من وارد جزئيات و حواشي ان نمي شوم .. اما مهم ترين مسئله اي که اين روزها بلاي جان اين تيم شده است ، عدم نتيجه گيري قابل قبول در سه بازي گذشته است ! همان گونه که در برنامه " نود " ديشب در نظر سنجي خوانندگان مشخص شد ، عدم صبر و طاقت طرفداران يکي از عوامل اصلي ناکامي ها معرفي شد .. !  دومين عامل هم نحوه انتخاب استيلي بود .. !

يک پرسش از هواداران ...

مي گويند .. استيلي به خاطر روابطي که حبيب کاشاني داشته است به سرمربي گري باشگاه پرسپوليس انتخاب شده است .. ! پرسش من از هوادران فهيم اين باشگاه اين است .. شما کسي رو سراغ داريد که در زندگي خود سقفي براي آرزوهايش متصور نباشد .. !؟ همه ما بدون استثناء در تلاش ايم به خواسته هاي معقول خود برسيم .. خب آقاي استيلي هم به عنوان ورزشکاري که سال ها در اين باشگاه حضور داشته ، بدون شک طبيعي است که آرزوي سرمربي گري اين باشگاه رو در سر بپروراند . و عاقبت بعد از فراز و نشيب هاي زيادي به آرزوي ديرينه اش مي رسد . آيا اين خواسته معقول جرم است .. !؟ آيا وي در راه رسيدن به اين خواسته زير آب کسي رو زده است !؟ آيا اصطلاحآ با کسي لابي کرده است .. !؟ تنها گناه او دوستي و رفاقت با سرپرست موقت باشگاه است .. همين ! وجدانآ کسي رو سراغ داريد وقتي در موقعيتي قرار مي گيرد از دوستان دور و نزديک اش استفاده نمي کند !؟ من به هيچ عنوان نحوه مديريت حبيب کاشاني رو تآئيد نمي کنم . و با قاطعيت اعلام مي کنم .. مقصر اصلي در اين ناکامي ها شخص وي است ! و کليد اين جنجال ها از زمان درگيري اش با علي دايي استارت خورد . مردم دانا و شريف ايران در برنامه تلويزيوني " نود " که کاشاني با دايي مهمانش بودند ، به خوبي متوجه همه مسايل شده و فهميدند جنجال ها از کجا آب مي خورد .. و کي با مردم رو راست است ؟ و کدام يک تظاهر به صداقت و مسلموني مي نمايند .. !!‌ کي ليدر هاي رو شارژ مي کند .. کي به اون ها خط مي دهد .. !؟ طبيعي است در اين بلبشو بازاري هيچ تيمي کمر راست نمي کند .. !

گناه حميد استيلي ..

گناه حميد استيلي اين است .. در بدترين شرايط مديريت باشگاه به آرزوي ديرينه اش يعني دستيابي به سرمربي گري تيم مورد علاقه اش رسيده است . همين . و گرنه نه دوستي اش با سرپرست موقت باشگاه جرم است .. نه عشق و علاقه اش به دستيابي به حرفه مورد علاقه اش .. ! وي با بدشانسي که در سه مسابقه فوتبال با ان مواجه شد ( که براي هر تيم و باشگاهي ممکن است رخ دهد ) مورد بدترين اهانت هاي ممکن از سوي طرفدران باشگاه قرار گرفت .. ! به شرافتم سوگند وقتي عرق هاي چهره استيلي رو بعد از ناکامي سوم اش در تلويزيون ديدم ، خيلي منقلب شدم . و از خودم به عنوان يک انسان متنفر شدم .. ! آفرين به شرف اين ورزشکار با مرام که در هيچ شرايطي حرمت هواداران رو نشکسته و با تواضع و فروتني هميشه حق رو به اون ها مي دهد .. واقعآ خجالت اور است . کافي است خودمون رو در جايگاه بازيکنان تيم پرسپوليس قرار داده و يا در مقام حميد استيلي قرار گيريم .. آيا وجدانآ در چنين شرايطي مي شود نتيجه گرفت .. !؟ همه مي دونند داشتن روحيه ورزشي يکي از عوامل مهم در نتيجه گرفتن مطلوب در بازي فوتبال است . آيا در چنين شرايطي و زير فشار شديدترين اهانت هاي  طرفدران تيمي قادر به گرفتن نتيجه مطلوب است !؟‌ فراموش نکنيم ما همه انسان هستيم .. بر فرض محال حميد استيلي در نحوه انتخابش مقصر باشد ( که نيست ) آيا اين اعمال صحيح است ؟

فراموش نکنيم او مدت کوتاهي است که سکان هدايت تيم رو به عهده گرفته است .. به او بايد فرصت داد . از همه مهم تر يايد زمينه آرامش رو براي او و بازيکنان تيم پرسپوليس فراهم نمود . آن ها شديدآ محتاح به روحيه هستند . به عنوان انساني فهيم و طرفدار تيم قرمز پوش پايتخت بايد کمي خويشتن دار باشيم .. و شک نکنيم اين اعمال نه تنها گره اي از مشکلات تيم رو حل نمي کند ، بلکه باعث حذف نا جوانمردانه اين تيم از ليک برتر هم خواهد شد . همين الان بازي هفته چهارم تيم پرسپوليس آغاز شد . و همان گونه که حدس مي زدم .. به خاطر روحيه داغون بازيکنان و سرمربي متاسفانه در ۲۵ دقيقه اي که از بازي سپري شده است ، دو گل از تيم ته جدولي ( مس رفسنجان ) دريافت کرده اند . من نمي دونم چه اتفاقاتي در صورت تثبيت باخت براي حميد استيلي پيش خواهد امد . اما به عنوان شهروندي که هيچ گونه سمپاتي روي اين تيم ندارم از همه طرفدران بزرگوار پرسپوليس استدعا مي کنم .. حرمت حميد استيلي رو در هر شرايطي حفظ کنند .. و به او براي جبران ناکامي هايش فرصت دهند .. اميد است سرپرست موقت باشگاه هم با اخذ تصميمات منطقي مانع اين آشفتگي ها شود .. و يا با کناره گيري از اين سمت آن را به اهلش واگذار کند ..

تقاضايي از وزير ورزش

از وزير محترم منتخب ورزش عاجزانه خواهش مي کنم پاي افراد سياسي و غير فوتبالي رو براي هميشه از باشگاه ها دور کند . و با گزينش مديران دلسوز سر و ساماني به وضعيت فوتبال کشور ببخشد . راستش رو بخواهيد مدت ها بود دلم مي خواست در پستي مستقل وضعيت فوتبال ايران رو به نقد کشيده و از مسئولان مربوطه خواهش کنم .. اين ورزش رو تا اصلاح کامل ان مدتي تعطيل کنند .. ! عين انقلاب فرهنگي ، يک انقلابي هم در فوتبال بوجود اوريم . آقايون تعطيلش کنيد . ورزشي که ساليانه بيش از چهارصد ميليارد هزينه داشته ولي هيچ دستاورد جهاني نصيب کشور نکرده است .. ! بگذاريد فيفا ما رو براي چند سال محروم کند .. مطمئن باشيد چيزي رو از دست نمي دهيم . هزينه ها رو صرف زير ساخت ها کنيد .. و به پرورش ورزشکاران واقعي از سنين کودکي بپردازيد . لااقل دلمون خوش است که سال ها بعد ورزشکاران حرفه اي و علاقه مندي رو به جامعه ورزشي تحويل داده ايم ..

کلام آخر ..

اميدوارم با درايت هواداران و صبر و حوصله اي که پيشه مي کنند ، زمينه خود باوري سرمربي جوان رو فراهم آورند . براي همه ورزشکاران و سر مربيان با اخلاق کشور آرزوي موفقيت دارم .

 

در پناه ایزد منان پاینده و جاوید باشید .

بهروز مدرسی

 

اين پست ساعت ۲۳:۱۵ دقيقه بتاريخ بيست و پنجم مرداد ماه ۱۳۹۰ پايان يافت .

                                    

پاینده و برقرار باد ارتشیان دلاور و قهرمان ایران

  

 مطالب قديمي گذشته

  پیشنهاد دو پست دولتی توسط احمدی نژاد ( اینجا )

چگونه به جای دختر خارجی ، برادر پاسداری را تحویل ام دادند !! ( اینجا )

 • چگونه از تهمت کودتای نوژه ، نجات پیدا کردم !!؟ ( اینجا )
 • به جای  قطعه هواپیما بهروز وثوقی تحویل دادند !! (اینجا )
 • ماجرای جدا شدن سر مسافری در مقابل چشمان خانواده اش !! (اینجا )
 • نقش ستون پنجم در سقوط هواپیمای آیت الله محلاتی ! ( اینجا )
 • آیا تاکنون آتش گرفتن انسانی رو از نزدیک دیده اید !!؟ ( اینجا )
 •  ادار خلبان ، نظم پایگاه را به هم ریخت !! (اینجا )
 • دلایل سقوط هواپیمای خبرنگاران ! ( اینجا )
 •  آیا زندانیان سیاسی به دریاچه نمک ریخته می شدند !!؟ ( اینجا )
 • چگونه به دبیر کلی حزب خران برگزیده شدم !!؟؟ ( اینجا )
 • انتقاد از اعلیحضرت همایونی جهت رفاه الاغ !! ( اینجا )
 •  با خلخالی در صحرای طبس ! ( اینجا )
 • چرا در پرواز آبنبات تعاروف می کنند !؟ (اینجا )
 • پرواز به قبیله آدمخواران !! (اینجا )
 • عملیات محرمانه نجات زندانیان ( اینجا )
 • ماجرای اشگ ننه علی ( اینجا ) 
 • - تعداد بازديد
 • 4914
 • مرتبه

   
  Copyright 2007 by Behrouz Moddaresi | Design by WebStudio | Powered By Movable Type 3.35