Oldpilot.ir | چه راحت تحقير شديم .. !!
درباره من

سوم دي ماه 1331 در تهران متولد شدم. پس از اتمام دوران دبيرستان به خاطر علاقه اي که به پرواز داشتم به نيروي هوايي پيوستم. در ادامه به آمريکا اعزام شدم، در بازگشت به ايران اولين پروازم را در تاريخ 18/3/53 انجام دادم و با آغاز جنگ تحميلي، به صورت شبانه روزي در مناطق جنگي پرواز داشتم و افتخار كسب مدال طلاي بالاترين ساعات پرواز را به دست آوردم. به دليل سكته قلبي و عمل جراحي باز كه ... ادامه
تبليغات
وبلاگستان
باقي قضايا
  چه راحت تحقير شديم .. !!

Artsh-Iran-1

تحقير و تمسخر حق دلاور مردان نيروي دريايي ارتش نبود  

Artsh-Iran-1Artesh-iran-0

برچسب ها : شکستن رکورد جهانی + زیر دریایی یونس + نیروی دریایی ایران + اونیفورم نظامی + دریادار حبیب الله سیاری + گزارشگر شبکه خبر + برنامه پارازیت صدای امریکا + کامبیز حسینی + تحقیر و تمسخر افتخارات ملی

سلامي از روي دلتنگي ..

همان گونه که اطلاع داريد به دليل شدت يافتن درد قلب ام و افسردگي حاصل از فشار مشکلات زندگي به توصيه پزشکان مدتي در کرج منزل دخترم استراحت مي کردم .. تنها دغدغه و دلتنگي ام دوري از شما خوانندگان گرامي بود که به لطف پسرم ( آرش ) اين رشته ارتباطي برقرار بود . و من شرمسار محبت هاي شما دوستان و پيغام هاي محبت اميزتون بودم . اما مشاهده کليپي در صداي آمريکا چنان مرا بر آشفت که طاقت نياورده و شبانه به خونه بازگشتم تا صداي اعتراض ام رو نسبت به اين هنجار شکني به گوش مسئولان محترم  ارتش برسونم ..  

حرف هایی از روی بغض ...  

خیلی دلم می خواست بعد از مدت های طولانی دور بودن از شما یاران همدل و بزرگوار نخستین نوشته ام رو مثل همیشه به افتخارات ارتش دلاور اختصاص داده و از رکورد شکنی غرور آفرین دریادلان سرافراز نیروی دریایی در ماندگاری زیر آب سخن بگویم .. اما افسوس و صد افسوس هوس گزارشگر تلویزیونی در به تن کردن اونیفورم مقدس نیروهای مسلح ( آن هم با نصب درجه بر روی دوش .. ! ) و سکوت و چشم پوشی فرماندهان و پرسنل حاضر در محل بر روی جرمی مشهود و غیرقانونی ، مورد تمسخر و تحقير رسانه هاي خارج از کشور قرار گرفتيم .. ! و نه تنها عمليات و مانور غرور آفرين پرسنل ناو در سايه ژيگول بازي خبرنگار اعزامي رنگ باخت ، بلکه در مقابل ميليوون ها بيننده غرور ملي پرسنل ارتش لکه دار شد !

  بهانه اي براي مقدمه ..

 همه ياران قديمي و دوستان به خوبي آگاه اند که بنده تعصب بسيار زيادي به خاک مقدس کشورم ،‌ پرچم پر افتخار ايران و ارتش هميشه سرافراز وطن ام داشته و دارم . و کوچک ترين توهين و بي حرمتي به ساحت پاک آن ها رو مطلقآ تحمل نمي کنم . و تا زنده ام به ايراني و ارتشي بودنم با تمام وجود افتخار خواهم کرد .

اصل خبر چي بود ... !؟

رسانه هاي داخلي زيادي از عمليات غرور آفرين پرسنل نيروي دريايي در آبراهه هاي بين المللي سخن به ميان اوردند از جمله .. ( اينجا ) و ( اينجا ) و ...

زيردريايي 'يونس' پس از اتمام نخستين ماموريت بين المللي خود كه با شكستن ركوردهاي جهاني در ماندگاري در زير سطح همراه بود، با استقبال امير دريادار'حبيب الله سياري'فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران و ديگر مقامات نظامي و سياسي به كشور بازگشت .

مادگي رزمي 'يونس' در 66 روز ماموريت دريايي

فرمانده زير دريايي يونس نيز دراين باره گفت:يونس توانست در ماموريت 66روزه خود 40 فروند انواع شناورهاي سطحي و زيرسطحي و يگان پروازي كشورهاي مختلف را در محدوده عملياتي خود در اختفاي كامل شناسايي و ره گيري كند.

ناخدا دوم عرشه 'حسين حريري' در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در جريان اين ماموريت شناسايي و ره گيري، تمام پارامترهاي سوناري و راداري ثبت و ضبط شد .

وي با اشاره به اينكه در اين مدت جهت حفظ و ارتقاي آمادگي يگان چندين رزمايش فردي و مشترك انجام شد،افزود: در اين ماموريت 66روزه كه در نوع خود يك ركورد جديد محسوب مي شود براي زيردريايي يونس آمادگي عمليات رزمي در هر لحظه وجود داشت . 

 

غفلت گزارشگر تلويزيوني ..

 

به هيچ عنوان قصد توصيف شرايط حساس و استراتژيک ايران رو ندارم . چون مطمئن ام اغلب مردم شريف کشور به خوبي از نقشه هاي شوم بدخواهان و دشمنان قسم خورده اين مرز و بوم آگاه هستند . در این وانفسا نقش رسانه های اپوزیسیون در منفعل کردن جوانان و مردم وطن پرست بر کسی پوشیده نیست ... در چنین اوضاع و شرایطی بهانه ندادن به بدخواهان و مغرضان یک وظیفه ملی تلقی می شود . اما در کمال تآسف و تعجب مشاهده مي کنيم غفلت يک گزارشگر به اصطلاح حرفه اي سيما چگونه الکي الکي دستاورد هاي ملي - ميهني کشوري رو به باد مي دهد .. ! از همه مهم تر آن که مورد تمسخر و تحقير ميليوون ها مخاطب در سراسر جهان قرار مي گيريم .. !

 

اصل ماجرا چي بود ... ؟

 

 چهاردهم مرداد ماه ( پنجم اوت ) در برنامه " پارازيت " که از بخش فارسي تلويزيون " صداي آمريکا " پخش شد ، مجري برنامه ( کامبيز حسيني ) تصاويري از بازگشت افتخار آفرين ۶۶ روزه پرسنل دلاور زير دريايي " يونس " رو نشان داد که در آن ناخدا دوم ( حسين حريري ) فرمانده شجاع و با تجربه عمليات فوق در حال گفت و گو با يکي از خبرنگاران شبکه خبر تلويزيوني بود  .. تعجب نکنيد حضرات مطلقآ قصد اطلاع رساني دستاورد جهاني نيروي دريايي ما رو نداشتند ..! بلکه دوربين اون ها بر روي چهره گزارشگر تلويزيون ايران که ملبس به اونيفورم نظامي ( همراه با درجه ) بود زوم شده بود .. ! دست اندرکاران پارازيت ضمن تمسخر عمل غير عرف خبرنگار مربوطه ، پرسش هاي غير حرفه اي او را به نقد کشيده و آن را مصداق پاچه خواري و بي سوادي قلمداد کردند .. !!‌

 

بنده فعلآ هيچ گونه اظهار نظري در باره کيفيت و محتواي پرسش هاي خبرنگار مربوطه نمي کنم ! و اين که آيا سوال هاي او با فرمانده محترم زيردريايي رسا و قابل درک بود يا خير ..!؟ کاري ندارم . آن چه براي بنده به عنوان يک فرد نظامي و ايراني مطرح است .. عمل خلاف قانون و مجرمانه وي در نقض مقررات ارتش و پوشيدن لباس مقدس نيروهاي مسلح ايران است . تا آن جا که بنده اطلاع دارم هيچ فرد غير نظامي مجاز به استفاده از اونيفورم نظامي نيست ( به استثناي شرايطي که قانون مشخص کرده است مانند بهره گيري در فيلم هاي سينمايي ، مجموعه هاي نمايشي ، تلويزيوني و غيره که جنبه اطلاع رساني و  آموزشي دارند . که ان هم با هماهنگي و نظارت ارتش ميسر مي شود  ) و بعيد مي دونم براي تهيه گزارشي مستند که از شبکه هاي رسمي تلويزيون ايران پخش مي شوند ، مجوز چنين عملي صادر شده باشد !

 

بر فرض محال اگه بپذيريم اين عمل ( يعني ملبس شدن گزارشگر تلويزيوني به اونيفورم نظامي ) با هماهنگي از سوي يگان هاي مربوطه ارتش صورت پذيرفته است ، و او در نقش خبرنگار نظامي مقابل فرمانده عمليات تاريخي زير دريايي يونس ظاهر شده است ، باز هم داراي اشکال و نقص آشکار آئين نامه هاي ارتش محسوب مي شود .. ! که عرض مي کنم :

 

آن هايي که در ارتش خدمت کرده اند به خوبي مي دونند که " هيچ فرد نظامي حق ندارد در فضاي باز بدون کلاه با اونيفورم ظاهر شود ! " چه برسد به آن که .. يک فرد به اصطلاح نظامي بدون کلاه در مقابل فرمانده  ارشدي با اون وضعيت ( منظورم عينک و تيپ ژيگولي است ) حضور يافته و پرسش هايش رو مطرح نمايد !! ( آن هم سوالاتي که ديديم چگونه مورد تمسخر رسانه ها قرار گرفت ! )

 

يک پارانتز ... 

 

همان طور که اشاره کردم واقعآ شک دارم که نکنه قوانين و ائين نامه هاي انضباطي ارتش طي اين سال ها تغير يافته و من بي اطلاع ام .. ! و اما به شرافتم سوگند اگه بنده در اون مراسم حضور داشتم .. چه در مقام يک نظامي بازنشسته يا حتي به عنوان يک فرد نظافتچي يا تماشاگر عادي ، براي لحظه اي اين حرمت شکني رو تحمل نمي کردم . و سريعآ خودم رو به اون گزارشگر رسونده و چنان سيلي اي به گوشش مي نواختم که تا عمر دارد هوس اين گونه ژيگول بازي ها رو فراموش کنه .. ! و پاي تبعات اين کارم با اقتدار مي ايستادم . آخه چه معني داره يک جوان با هوس بازي هاي کودکانه اش بزرگ ترين مانور بين المللي ارتش رو به زير سوال ببرد !؟ و اين گونه در رسانه هاي برون مرزي مورد تمسخر و تحقير ديگران واقع شويم .. !؟ واقعآ تعجب مي کنم چرا هيچ کسي جلوي اين آبرو ريزي رو نگرفت .. !؟ کافي است به اين کليپ مسخره با دقت نظر بيندازيد .. متوجه خواهيد شد همه پرسنل اعم از گروه خوشامدگويي گرفته تا فرمانده زير دريايي و پرسنل تحت امرش کلاه بر سر دارند .. جز اين شازده !! آخه چرا ما با بي مبالاتي هاي خودمون آب به آسياب دشمن مي ريزيم !؟ متآسفانه يرنامه پارازيت علاوه بر تکرار هاي متوالي در تلويزيون صداي امريکا ، در سطح بسيار گسترده دنياي مجازي هم به نمايش عموم گذاشته مي شود ..  به قول قديمي ها : خود کرده رو تدبير نيست .. !

 

پرسشي از مسئولان ارتش ..

 

اگر بنده که سال هاي طولاني افتخار پوشيدن لباس مقدس ارتش رو دارم خداي ناکرده روزي هوس نمايم به منظور رفع دلتنگي ها با پوشيدن اونيفورم قديمي خودم ( که به يادگار نگه داشته ام ) به مشاهده محل خدمتي ام در پايگاه يکم ترابري بروم .. و در ميانه راه آقايون دژبان مرکزي ( کلاه قرمزي ها ) جلويم رو گرفته و تقاضاي مدرک شناسايي کنند ، آيا با نشان دادن کارت بازنشستگي نيروهاي مسلح آن ها رهايم خواهند کرد .. !؟ آيا توضيحات بنده چيزي از جرم مشهودي که مرتکب شده ام مي کاهد ..!؟ بار ها در نوشته هاي پيشين ام تآکيد کرده ام که ..  بنده هنوز لباس پرواز ام رو حفظ کرده ام تا اگر خداي ناکرده روزي متجاوزي قدم به خاک وطن ام گذاشت ، با پوشيدن آن لباس سريعآ خود رو به يگان خدمتي ام معرفي کرده و در انجام وظايف محوله کوشا باشم .. اما حتي در ان شرايط هم تا فراخوان رسانه اي صورت نگيرد ، بنده مجاز به پوشيدن لباس نظامي ام نيستم .. ! و گرنه جرم مشهود و غير قابل دفاعي رو مرتکب شده ام ! که عاقلانه ترين روش اين است با لباس مبدل راهي پايگاه شده و بعد از اخذ مجوز از ان استفاده کنم ..

 

 چه بپذيريم که کار گزارشگر تلويزيوني قانوني بوده يا خير .. ؟ به هر حال رفتار و اعمال وي سبب شد تا دستاورد مهم پرسنل غيور نيروي دريايي در سايه اين بي مبالاتي ها لوث شده و از بين برود ! آن چه مسلم است وي اونيفورم نظامي رو از خارج از پايگاه دريايي تهيه نکرده است . بلکه با هماهنگي برخي  پرسنل آن را به تن کرده است . از فرماندهان محترم ارتش به ويژه مقامات نيروي دريايي انتظار مي رود پاسخ منطقي به اذهان جريحه دار شده عمومي ارايه فرمايند . و براي تقويت روحيه جوانان اين مرز و بوم  اطلاع رساني جامع تري از رشادت هاي ارتش هميشه قهرمان ايران چه در دوران دفاع مقدس و چه از نقش حساس ان ها در بعد از جنگ به عمل آورند . و با بهره گيري از نيروهاي خلاق و حرفه اي به معرفي و نقش ارتش بپردازند . و بپذيرند اطلاع رساني آن ها به هيچ عنوان کافي و رسا نيست .  

 

 

يک توضيح ضروري ...

 

ممکنه اين پرسش براي دوستان پيش بيايد که  " چرا در مناسبت هاي دفاع مقدس و روزهاي حماسي اغلب مسئولان کشور ، وزرا و نمايندگان مجلس لباس نظامي بر تن کرده و در مقابل دوربين هاي تلويزيوني ظاهر مي شوند .. ؟ "  آيا اين عمل هم خلاف آئين نامه هاي نيروهاي مسلح محسوب مي شود !؟ پاسخ کاملآ مشخص است . اگه به لباس هايي که مسئولان در مناسبت هاي دفاع مقدس بر تن مي کنند دقت کنيم ، ان ها همگي فاقد درجات نظامي هستند . و يک شکل بودن لباس ها حاکي از نمايش سمبليک لباس رزم است که معمولآ با چفيه اي بر گردن ، حاکي از آمادگي نظامي و بسيج همگاني است . و هيچ کسي را بر ديگري ارجح و ارشد نيست . حال اگر خداي ناکرده بعضي از اين مسئولان براي نشان دادن جايگاه مسئوليتي خويش از درجه و نشان هاي نظامي استفاده کنند ، نقص آئين نامه يا بهتره بگم مرتکب جرم شده اند .. ! که شکر خدا ما هرگز شاهد اين گونه سنت شکني ها نبوده ايم . و هميشه با اين عمل سمبليک آمادگي جسمي و روحي به نمايش گذاشته شده است .

 

 

 سخن اخر ..

 

باور بفرمایید مطلقآ قصد انتقاد یا جبهه گیری سیاسی ندارم .. اما بعد از پخش اين برنامه از صداي امريکا به ادرس اعلام شده " پارزايت " اي ميل زده و دوستانه از اون ها خواهش کردم در صورت امکان چند تصوير از صحنه مصاحبه گزارشگر تلويزيوني برايم ارسال فرمايند . و صادقانه توضيح دادم که بنده قصد دارم با انتقاد از مسئولان ارتش از نگاه آئين نامه هاي انضباطي ارتش به قضيه بپردازم . و حتي لينک هاي سايت رو هم برايشون درج کردم . اما متآسفانه با گذشت چند روز آن ها همکاري نکردند .. ! دليل کاملآ واضح است ! بر خلاف نشان دادن "  ظاهر دايه مهربان تر از مادر  " ، متآسفانه آن ها مطلقآ به فکر آبرو و اقتدار ايران عزيز و ارتش اين کشور نيستند .. ! و ثابت کردند هدف اون ها تخريب اعتبار ايران است . فقط مي تونم بگم .. متآسفم .   

 

در پناه ایزد منان پاینده و جاوید باشید .

بهروز مدرسی

این مطلب ساعت ۳:۴۵ دقیقه یامداد بتاریخ هیجدهم مرداد ماه ۱۳۹۰ پایان یافت .   

پاینده و برقرار باد ارتشیان دلاور و قهرمان ایران

 

     آرشیو سایت  اينجا                        آرشیو وبلاگ اینجا 

 

مطالب قديمي گذشته

  پیشنهاد دو پست دولتی توسط احمدی نژاد ( اینجا )

چگونه به جای دختر خارجی ، برادر پاسداری را تحویل ام دادند !! ( اینجا )

 • چگونه از تهمت کودتای نوژه ، نجات پیدا کردم !!؟ ( اینجا )
 • به جای  قطعه هواپیما بهروز وثوقی تحویل دادند !! (اینجا )
 • ماجرای جدا شدن سر مسافری در مقابل چشمان خانواده اش !! (اینجا )
 • نقش ستون پنجم در سقوط هواپیمای آیت الله محلاتی ! ( اینجا )
 • آیا تاکنون آتش گرفتن انسانی رو از نزدیک دیده اید !!؟ ( اینجا )
 •  ادار خلبان ، نظم پایگاه را به هم ریخت !! (اینجا )
 • دلایل سقوط هواپیمای خبرنگاران ! ( اینجا )
 •  آیا زندانیان سیاسی به دریاچه نمک ریخته می شدند !!؟ ( اینجا )
 • چگونه به دبیر کلی حزب خران برگزیده شدم !!؟؟ ( اینجا )
 • انتقاد از اعلیحضرت همایونی جهت رفاه الاغ !! ( اینجا )
 •  با خلخالی در صحرای طبس ! ( اینجا )
 • چرا در پرواز آبنبات تعاروف می کنند !؟ (اینجا )
 • پرواز به قبیله آدمخواران !! (اینجا )
 • عملیات محرمانه نجات زندانیان ( اینجا )
 • ماجرای اشگ ننه علی ( اینجا )  
 • - تعداد بازديد
 • 12150
 • مرتبه

   
  Copyright 2007 by Behrouz Moddaresi | Design by WebStudio | Powered By Movable Type 3.35