Oldpilot.ir | با شما هستم آقای ضرغامی ..
درباره من

سوم دي ماه 1331 در تهران متولد شدم. پس از اتمام دوران دبيرستان به خاطر علاقه اي که به پرواز داشتم به نيروي هوايي پيوستم. در ادامه به آمريکا اعزام شدم، در بازگشت به ايران اولين پروازم را در تاريخ 18/3/53 انجام دادم و با آغاز جنگ تحميلي، به صورت شبانه روزي در مناطق جنگي پرواز داشتم و افتخار كسب مدال طلاي بالاترين ساعات پرواز را به دست آوردم. به دليل سكته قلبي و عمل جراحي باز كه ... ادامه
تبليغات
وبلاگستان
باقي قضايا
  با شما هستم آقای ضرغامی ..

Zarghami-1

Zarghami-1

جناب ضرغامی ، در حفظ ارزش های واقعی جدی تر باشیم . 

zarghami-2

برچسب ها : رسانه ملي + حاج عزت الله ضرغامي + لباس مقدس سربازي + اگهي هاي تبليغاتي + تمسخر پليس + مانور نظامي + آموزش ارتشيان + برنامه حماسه

بدون تعارف ...  

 وقتي آدم به دليل بيماري با بازنشستگي يا بلانسبت هر کوفت و زهر ماري به اجبار مدتي خونه نشين مي شه ناخواسته مجبوره ساعاتي رو پاي برنامه هاي مختلف تلويزيوني کشورش بگذرونه .. ! از سوي ديگر همين جبر روزمرگي سبب  " نوع نگاه " شده و مخاطب شش دونگ به آن ها مي نگرد ! اين جاست که مفاهيم براي وي عريان تر نمود پيدا مي کند و ... بيننده با مشاهده بعضي صحنه ها که حاکي از بي تفاوتي و بي دقتي آقايون است ، خونش به جوش اومده و براي اين رسانه حساس ملي عميقآ تآسف مي خورد .. ! آن چه در ذيل مي خوانيد تنها بخشي از اين بي دقتي هاست که من شاهدش بوده ام ! لازم به ياد آوري است .. اگر در اين نوشته سخن از نيروي انتظامي ، راهنمايي و رانندگي و يا برخي برنامه هاي تلويزيوني شده است به هيچ عنوان قصدم دفاع و طرفداري از ان ها نيست ( چه بسا به برخي از عملکرد هاشون هم انتقاداتي دارم ) بلکه تاکيد بر ارج نهادن به پاره اي از ارزش هاست که متآسفانه مدتي است خواسته يا ناخواسته مورد کم لطفي و بي توجه اي قرار گرفته است . زيرا دوستان به خوبي واقف اند من تعصب شديدي به خاک و پرچم مقدس ايران و لباس پر افتخار ارتش هميشه سر افراز کشور عزيزم داشته و به سربازان و نظاميان اين مرز و بوم همواره با تمام وجودم عشق مي ورزم ....   

پليس در آگهي تلويزوني .. !!

شايد خيلي هاي ديگر هم مثل من با ديدن يک کليپ تبليغاتي که در باره سوسک و پشه بود از تعجب شاخ در آورده باشند .. ! شايد هم خيلي ها اصلآ به اهميت موضوع پي نبرده باشند .. ! و اين مسئله اي است که مرا نگران کرده است .. !

قضيه از اين قراره ... چند شب پيش در ميان آگهي هاي بلند و بالاي تلويزوني که شکر خدا اين روزها مقدارشون فراوان شده است ناگهان چشمم به سکانسي افتاد که در آن عده اي پليس ملبس به اونيفورم رسمي نيروي انتظامي به همراه خودروي الگانس ناجا با عجله خود رو ظاهرآ به محل حادثه و صحنه قتل مي رسانند ! اولش گمان کردم با فيلمي تبليغاتي از قدرت واکنش سريع نيروي انتظامي در کشف جرم مواجه ام .. ( چون تا اين جاي کار همه چيز طبيعي بود ) محل جنايت با گچ سفيدي روي زمين کاملآ مشخص شده بود .. به محض گام نهادن پليس به صحنه فوق ، تصوير فيد شده و کات به نماي دوري مي خورد که در فضاي مات شده خارج از خانه ( شما بخوانيد صحنه قتل ) چرخش چراغ گردون الگانس و آرايش نيروهاي پليس کاملآ مشهود است . اما در مرکز حلقه گچي پشه اي افتاده است و در همين هنگام است که صداي نريتور ( گوينده متن ) با هيجان فراواني از اثر کشنده " حشره کش " ايکس تعريف و تمجيد مي کند و ... ظاهرآ خيلي هم خوشحال اند که پيام خود رو به مخاطب منتقل کرده اند ... !! باور بفرماييد از اين که مجوز پخش به چنين تبليغي داده شده است ، قلبآ متآسف شدم . 

واقعآ ما به کجا مي رويم .. !؟ چرا هيچ يک از ناظران پخش به خدشه دار شدن جايگاه پليس مملکت که حافظ نظم و امنيت شهروندان است ، توجه نمي کنند .. !؟ آن هايي که دستي بر توليد و پخش برنامه هاي تلويزوني دارند خوب مي دونند که ناظران پخش با دقت فراوان سکانس به سکانس فيلم ها رو قبل از رفتن به روي انتن کنترل مي کنند که خداي ناکرده تابلوي مغازه داري در اون دور دست ها براي تبليغ رايگان نمايان نشود .. ! يا گوشه اي از حجاب خانمي ( از دختر بچه نابالغ تا پير زن رو به موت ) نمايش داده نشود .. يا حتي زبانم لال کلمه اي برداشت سياسي بر عليه سازمان نداشته باشد و .. اما خيلي راحت شان و مقام پرسنل نيروي انتظامي و حرفه اون ها رو در حد کشتن يک پشه به سخره مي گيريم .. ! واقعآ دست مريزاد .. ! بنده به هيچ عنوان قصد ندارم وارد مباحث آسيب شناسي اين گونه اعمال مخرب بر عليه پليس کشورم شوم .. اما خوب مي دونم رابطه مستقيمي در افزايش ناامني و جرم خيزي دارد . به عنوان مثال .. اگه دقت کرده باشيد اين روزها اخبار تجاوز به عنف شهروندان در استان هاي کشور افرايش چشمگيري داشته است . و سطح توقع شهروندان از پرسنل نيروي انتظامي هم به همون نسبت زياد شده است .. اولين گام براي سرکوب اوباشان و تعرض کنندگان به نواميس مردم ، نمايش اقتدار نيروي انتظامي است که بايد از رسانه ملي مرتب پخش شود .. اما متآسفانه مي بينيم در اين شرايط خاص چگونه بعضي دست اندرکاران چشمان خود رو بر روي تخلف آشکار در تخريب جايگاه پليس بسته اند ! البته اين رو هم اضافه کنم ... چنين به نظر مي رسد مسئولان پخش متوجه اشتباه خود شده اند ! چون ديگر آن را نديدم .. خدا کنه چنين بوده باشد .

يک پرسش از سردار احمدي مقدم 

 باور کنيد يکي از مشکلات ورود و پرداختن به اين گونه حيطه ها تعبيرات غلط سياسي است که اغلب دامن گير منتقد فلک زده مي شود .. ! اما همان گونه که در بالا اشاره کردم ، بنده هرگز نمي توانم در برابر تخريب اشکار شخصیت پرسنل نظامي و انتظامي سکوت اختيار کنم .. حتي تحمل غير معقول  مخاطب قرار دادن افسر پليس توسط گوينده خبر رو  هم نداشتم ( توهين گوينده اخبار ) و .. حال پرسشی از سردار احمدی مقدم دارم ... سردار چرا اجازه می دهید با برنامه های سخیفی شآن و جایگاه پرسنل نیروی انتظامی مخدوش شود !؟ امیدوارم آن چه دیده بودم ، زايده تخيلات يک فرد بيمار باشه .. شايد هم من بي جهت به اين مسايل حساس هستم .. ! شايد هم نشان دادن چهره پليس در اگهي هاي تبليغاتي انواع سوسک کش و اسپري امري عادي و کاملا طبيعي است .. راستش خودم هم قاطي کرده ام .. ! به امید روزی که منزلت پرسنل نظامی و انتظامی مقدس باقی بمانه ..

یک مورد دیگر ..

همان گونه که عرض کردم مطلقآ قصد نقد تخريبي برنامه هاي صدا و سيما رو ندارم . بلکه تذکري دوستانه با هدف دقت بيشتر در حفظ ارزش هاي ملي است . به عنوان مثال عرض مي کنم .. مدتي است قوانين راهنمايي و رانندگي در برخورد با متخلفان سخت تر شده است . و انصافآ هم صدا و سيما در امر اطلاع رساني و به تصوير کشيدن مصاديق جرايم عالي کار کرده است .. اما وقتي بحث اگهي هاي تجارتي پيش مي آيد ( يا همان کسب درآمد ) متآسفانه با تدبير عمل نمي کنيم ..! مثلآ يکي از جرايمي که امتياز منفي براي رانندگان محسوب مي شود ، گرفتن دنده عقب در بزرگراه ها و گذرگاه هاي کم عرض و باريک است . اما متآسفانه در يکي از آگهي هاي تجارتي که دست بر قضا مرتب هم پخش مي شود مي بينيم که راننده اي با مشاهده تابلوي تبليغات يکي از آموزشگاه هاي کنکور ، در جاده کم عرضي توقف کرده و براي خواندن متن به راحتي دنده عقب گرفته و .... آن چه مسلم است سازنده کليپ تجاري فوق با زيرکي خاص از تابلو راهنمايي و رانندگي به خوبي بهره برداري تبليغاتي کرده است ! البته هيچ گناهي متوجه وي نيست بلکه درايت و تيزهوشي سازنده اش رو مي رساند که به خوبي از ابزار ها و ادوات راهنمايي و رانندگي در موج ايجاد شده رسانه اي استفاده کرده است .. ! اما اين وظيفه ناظران پخش است که مانع اين گونه تضاد ها باشند . نه اين که بعد از تقبيح يکي از تخلفات رانندگي بلافاصله در سکانس ديگري آن عمل رو گامي براي قبولي در کنکورد معرفي نمايند ... !!

باز هم بحث دفاع مقدس ..

 از جمله مباحث مهمي که سال ها پيرامون عدم استقبال مطلوب از فيلم هايي با ژانر " دفاع مقدس " در رسانه ها مطرح  بوده است همانا ضعيف جلوه دادن توان رزمي دشمن و غلو هاي ناشيانه و تصنعي رزمندگان ايراني است ! ( البته برخي آثار در خور توجه و مخاطب پسند کارگردان هايي چون حاتمي کيا ، کمال تبريزي و .. استثناء مي باشند ) البته عوامل اصلي ديگري هم در جذب نکردن مخاطب انبوه دخيل بوده است .. که خوشبختانه با تغير رويه هاي کليشه اي و توجه ويژه به تحقيقات و دعوت از نويسندگان خبره آثار فاخري رو در سينما شاهد بوده ايم . اما اين نقيصه اغلب اوقات در مديوم تلويزيوني هنوز به کمال نرسيده است .. ! و جز موارد انگشت شماري همچون آثار شهيد اهل قلم " مرتضي اويني " در روايت هاي فتح ،  متآسفانه بحث ارزش هاي دفاع مقدس در رسانه ملي مناسبتي شده است !! و دست اندرکاران مربوطه معمولآ برنامه هاي خود رو با مصاحبه و گفت و گو با تني چند از فرماندهان سپاه که اغلب هم با تصاوير و فيلم هاي خبري ادغام شده است ، بدون هيچ گونه خلاقيت و ابتکاري به شکل بسيار کسل کننده تحويل مخاطباني مي دهند که در طول هشت سال دفاع مقدس هرگز لحظه اي دست از حمايت هاي مادي و معنوي خويش بر نداشتند .. راستش رو بخواهيد آن چه باعث نگارش اين پست شد ، مشاهده " سریال حماسه  " از شبکه اول جمعه بيست و هفت خرداد ماه بود . اما اين که چرا با تاخير تقديم حضورتون مي کنم اين است ... صبر کردم تا اين جمعه ( سوم تير ماه ) هم بدقت برنامه فوق رو ببينم . اما متآسفانه به دليل مشکلاتي موفق به تماشا نشدم .. !

 مجله تصويري حماسه

در مطالب و نوشته هاي قديمي سايت به کرات در باره عشق و علاقه فراوانم نسبت به خاطرات هشت سال  " دفاع مقدس " اشاره کرده و نوشتم که .. بخش مهم اتفاقات تلخ و شيرين زندگي ام در زمان جنگ رقم خورده است . از اين رو هميشه با اشتياق برنامه هاي مربوط به دوران جنگ رو دنبال کرده و ارتباط عاطفي شديدي با آن ها بر قرار مي کنم .. لذا وقتي جمعه قبل چشمم به تيتراژ  آغازين " مجله تصويري حماسه " افتاد ، با خوشحالي غير قابل توصيفي نگاهم رو به صفحه مانيتور رايانه ام دوختم ( آخه من برنامه هاي سيما رو در کامپيوترم مي بينم ! ) اما چشم تون روز بد نبينه .. ! به قول قديمي ها چه فکر مي کرديم ، چه شد .. !!؟؟ متآسفانه با سپري شدن هر دقيقه از برنامه ، بد جوري اعصابم به هم مي ريخت .. ! دريغ از کوچک ترين خلاقيت و ابتکار تصويري ! مهم ترين اشکال اين برنامه به اصطلاح ارزشي ، چنين است : 

 سبک روايي يا شيوه بيان ..

يکي از عوامل مهم در خلق جذابيت براي برنامه هاي جدي و حماسي تلويزيوني ، بهر گيري از مجري هاي توانمند با تجربه و داراي تبحر لازم در کلام است که به کمک افکت هاي صوتي مناسب و موسيقي متن تاثير گذار در انتقال مفاهيم و جذب مخاطب بسيار تاثير گذار است . اما در برنامه  تلويزيوني " حماسه " مجري که او رو " آقا مرتضي " مي ناميدند سعي داشت در گزارش هاي تصويري اش که به بخشي از اموزش مانور هاي سخت و دشوار پرسنل دلاور ارتش اختصاص داشت ، با کلام هاي نامربوط و شوخي هاي کاملآ جلف اش سعي در به اصطلاح تلطييف گزارش مستند گونه رو داشت .. !! واقعآ  نمي دونم کدوم شير پاک خورده اي به حضرات تلقين کرده اند که با طنازي و شوخي هاي بي ربط مي توانند در انتقال مفاهيم به مخاطبان کمک نمايند ... !!؟؟ به عنوان مثال در سکانس استراحت پرسنل در وقت نهار ، مجري ( آقا مرتضي ) با حرکات خيلي تصنعي در حالي که دوربين روي مميک چهره اش زوم شده بود ، با بيان جملاتي همچون .. کو .. !؟ کجا رفتند .. !؟ پس صف نهار کجاست .. !؟‌ ( نقل به مضمون ) سعي کرد به مخاطب القاء کند .. پرسنل مثل شاگرد مدرسه اي ها براي گرفتن جيره  غذايي  از سر و کول هم بالا نمي روند بلکه با نظم در چادر هاي خود ، سهميه نهار رو دريافت مي کنند .. ! باور کنيد اين گونه گزارش هاي آبکي و ادا و اطوار هاي مجري نه در شآن و منزلت پرسنل دلاور ارتش ايران است و نه قد و قواره رسانه ملي ... ! در ادامه گزارش و بعد از تاکيد آقا مرتضي مبني بر  ...  " حال که نهارم رو خورده ام به موقع به کلاس اموزشی بعدی می رسم .. ! " دقیقأ کنایه به دیر رسیدن وی به هنگام نخستین جلسه اموزشی پرسنل است ..! ( در حالی که گزارشگران تلویزونی اغلب دقیق و وظیفه شناس هستند .. و همواره زودتر از موعد تعین شده به محل گزارش می رسند . لذا تاکید بر تاخیر مجری نشان از بی اهمیت جلوه دادن موضوع گزارش دارد )

گزارش مشق های نظامی ..

بخش بعدی گزارش ( بعد از نهار ) اختصاص به نحوه اموزش علایم حیاتی زمان جنگ به ویژه حملات شیمیایی داشت .. افسر فرمانده با نشان دادن پرچم های کوچکي وضعيت حمله شيميايي رو تمرين مي داد .. سربازان و درجه داران به محض مشاهده علامت ياد شده ، در يک چشم به هم زدن آرايش دفاعي گرفته و جدا از يک ديگر در منطقه آموزش به صورت دراز کش روي زمين قرار گرفتند .. مراد از اين تمرين نشان دادن چابکي و فرز بودن سربازان ارتش ايران بود .. اما جالبه بدونيد کارگردان مربوطه به جاي  نشان دادن واکنش سريع افراد ، دوربين رو از وضعيت لانگ شات ( نماي دور ) به کلوزآپ ( نماي نزديک )  به چهره آقا مرتضي زوم کرده .. که با تعجب و حرکات کاملآ بي معني جملات ... چي شد .. !؟ کو .. !؟  و ..  رو  پشت سر هم تکرار می کرد .. !! در ادامه همین مانور افسر فرمانده به قصد نمایش انواع ارایش های نظامی سربازان خود رو در دامنه کوه وادار به چیدمان تاکتیکی کرده بود .. در این جا هم هنر تدوینگر خلاق برنامه که سعی داشت در یک کادر بسته ، از دو نمای دور و نزدیک توآمآ استفاده کند .. به کمک کارگردان امده و تصويري مخدوش از آسمان بالاي هر کادر رو به نمايش گذاشته بود .. !

کلام روي تصوير ( نريشن )

يکي از ترفند هاي مفيد براي دلنشين شدن گزارش هاي مستند خصوصآ در ژانر هاي حماسي و ملي بهره گيري از گفتار روي متن به همراه موسقي مناسب است . در باره موسيقي اين برنامه هيچ اظهار نظري نمي کنم .. چون راستش رو بخواهيد دقت نکردم .. اما صداي نريتور ( گوينده متن ) برنامه اصلآ با حال و هواي دفاع مقدس همخواني نداشت .. ! شايد حرکات و مزه پراني هاي آقا مرتضي باعث خدشه دار شدن اين هنر تکميلي در برنامه فوق شده بود .. اما همه مي دونيم ما گويندگان متن خوش صدايي براي به اوج رساندن اين برنامه ها داريم .. من به شخصه صداي آقاي " بهروز رضوي " رو خيلي دوست دارم .. اما همان گونه که اشاره شد .. اصلآ در قد و قواره گزارش نظامي نبود .. !

تداخل موضوعات برنامه ...

دست اندرکاران تهيه و توليد مجله تصويري " حماسه " سعي کرده بودند با تهيه بخش ها ي متنوع گوناگوني در زمينه دفاع مقدس ، به قول معروف برنامه اي متفاوت و پر پيموني رو ارايه دهند . تا اين جاي کار هيچ مشکلي وجود ندارد . و انصافآ هم بخش هاي ديدني و جالبي رو انتخاب کرده بودند . گفت و گو با يکي از اساتيد با تجربه و طراح عمليات هاي افتخار اميز جنگي و تشريح شرايط ترسيم نقشه هاي حساس دوران دفاع مقدس يکي از بخش هاي مفيد و اموزنده اين بخش محسوب مي شد .. اما افسوس به دليل تداخل با ساير بخش ها و تدوين نامناسب و نيمه کاره ماندن صحبت ها و فاصله طولاني ايجاد شده در ميان برنامه ها ،  ارتباط کلامي مجدد رو با مشکل مواجه ساخته بود .. ! اما شديد ترين آسيب به خاطر ساختار غير متقارن آن ها بود .. ! باز هم تاکيد مي کنم .. هر يک از بخش ها به لحاظ موضوعي واقعآ جالب و شنيدني بودند .. اما اشکال در عدم سنخيت هر يک از موضوعات مطروحه با همديگر  بود .. ! مثلآ بعد از شنيدن حرف هاي بسيار جذاب يکي از فرماندهان ارتش سخن وي نيمه کاره رها شده و کات به يک نوحه خوان دوران جنگ مي خورد .. ! سپس حرف هاي جالب ان مداح اهل بيت کات مي خورد به گزارشي در باره شهيدي گمنام که هندوانه فروش بود و خدمات ارزنده اي در نجات جان رزمندگان خرمشهر در همان هفته هاي اول ارايه داده بود ، مي خورد ..  مجسمه ان جوان ايثارگر بخش ديگري از گزارش برنامه رو شامل مي شد .. !

خداي ناکرده سوء تفاهمي پيش نيايد .. همه عزيزاني که نقشي در دفاع از آب و خاک کشور عزيزمون  داشته اند ، براي بنده و مردم بزرگوار ايران عزيز و محترم اند . به خصوص شهداي عاليقدر که حق زيادي به گردن يکايک ما دارند . اما بيان رشادت هاي هر يک از ان ها که از نظر تعاريف نظامي و سازماني با يک ديگر متفاوت اند در يک برنامه تلويزوني آن هم به روش هاي کاملآ ابتدايي اصلآ صحيح نيست . و تبديل به ضد ارزش مي شود .. ! من نمي خواهم در باره ساير بخش ها و اشکالات کار سخني بگويم .. چون در تخصص بنده نيست . اما به طور گذرا از نگاه ساختار تلويزيوني انتقاداتم رو بيان مي کنم ..

نکته قابل تعمق در برنامه ياد شده ، استفاده از مجريان و گزارشگران متعدد براي هر يک از بخش ها گوناگون برنامه بود . که البته به لحاظ ساختاري مشکلي نيست .. اما آن چه باعث ضعف برنامه در نگاه مخاطب مي شود ، وجه اشتراک اغلب گزارشگران ( به استثناي مصاحبه کننده با طراح عمليات ها ) با يک ديگر بود .. که اين امر نشان دهنده اصرار کارگردان در طنازي و حرکات اضافي مجريان مي تواند قلمداد شود .. ! همان گونه که اشاره شد .. کارگزدان اصرار زيادي به اصطلاح در تلطيف فضاي گزارش هاي مستند گونه اش داشت .. ! مثلآ در حالي که صحبت هاي شيرين طراح عمليات هاي جنگي گل انداخته بود ، برنامه به طور ناگهاني کات به داخل خانه يکي از نوحه خوان هاي دوران دفاع مقدس مي خورد .. و گزارشگري ديگر با شيوه هاي بديع خود در حال طرح سوالات خود مي شود .. در اين بخش جناب کارگردان براي طبيعي جلوه دادن مستند تصويري اش .. مداح اهل بيت رو در کنار سفره اي مملو از نان بربري و هندوانه و پنير نشانده و تاکيد کرده بود حتمآ با دهان پر و مملو از نان و هندوانه جواب گزارشگرش رو بدهد .. !!‌ با گذشت دقايقي ... بنده خدا بيان خاطره اولين نوحه اش رو با مسابقه پرخوري اشتباه گرفته .. و در حالي که مدام دهان اش مي جنبيد ، در وصف نان و پنير و هندونه و نوحه در دوکوهه سخن مي گفت ... !! هنوز عصرونه سوژه هاي تصويري به نيمه نرسيده بود که نگاه مخاطبان به گزارشگر ديگري مي افتد .. که اين بار قصد تعريف شخصيت شهيد عاليمقامي رو دارد ...

جناب گزارشگر در حالي که چفيه اي رنگي به گردن اويخته بود .. محل بساط جوان هندونه فروش رو با دست نشان مي دهد.. و بعد از شرح جوانمردي هاي او به اصرار و خواست کارگردان يادش مي آيد که بايد مزه پراکني نمايد .. و از اون جايي که صحنه خارجي است .. و سوژه اي براي شوخي وجود ندارد .. جناب گزارشگر به سرش مي زند با چند جوان کم سن و سال که کمي دور تر سرگرم بازي فوتبال هستند ، به مسابقه بپردازد ... !!! اين پروسه همچنان بار ها با مجريان مختلف تکرار و تکرار مي شود ... بعد از سپري شدن پنجاه و چهار دقيقه از زمان مفيد برنامه .. مخاطب نمي تواند به جمع بندي کاملي برسد .. ! باور کنيد خيلي دلم مي خواست حرف هاي طراح عمليات هاي مهم و افتخار آفرين هشت سال دفاع مقدس رو بشنوم .. اما همان طور که عرض کردم .. کات هاي پي در پي به بخش هاي غير مرتبط و حرکات غير مآنوس گزارشگران و تدوين هاي نامناسب و عدم بهره گيري از شيوه هاي بديع در امر زيبا شناسي تمام خاطرات شيرين دوران دفاع مقدس ام رو زهر کرد .. باور کنيد خيلي دلم مي خواست جمعه اين هفته هم بخش ديگر اين برنامه رو ديده و سپس نقد خودم رو ارايه دهم .. اما متآسفانه سعادت ديدار نداشتم ..

 با شما هستم جناب ضرغامي

 جناب ضرغامي از اون جايي که شناخت کاملي در انتقاد پذيري شما به خصوص در امر دفاع مقدس دارم ، بار ديگر جسارت کرده و ان چه باعث مخدوش شدن ارزش هايم مي شود را نقل مي کنم . انتظار غير معقولي از شما و زير مجموعه هاي محترمتان ندارم . تنها خواسته ام حفظ کرامت و حرمت پرسنل نظامي و لباس مقدس سربازي است . خواهش ديگري که دارم ، برنامه هاي دفاع مقدس رو از حالت کليشه اي و مناسبتي خارج فرماييد . در انتخاب عوامل و توليد کنندگان برنامه هاي جنگي تجديد نظر فرماييد .. لااقل کساني به بازي گرفته شوند که بهره اي از خلاقيت برده اند .. تا کي بايد شاهد نمايش دشمنان دست و پا چلفتي در برنامه هاي تلويزيوني باشيم .. !؟ شما بهتر از هر کسي مي دانيد ما با ارتش تا دندان مسلحي مواجه بوديم که از سوي قدرت هاي بزرگ همه جوره حمايت مي شدند .. با وجود اين ارتش دلاور و قهرمان ما هرگز ذره اي ترس و خفت به خود راه نداده .. و با افتخار از خاک و پرچم مقدس کشورش محافظت کرد .. پرسنل قهران پدافند و دلاور مردان هوانيروز رشادت هاي فراواني رو در جنگ رقم زدند .. اما دريغ از برنامه اي در معرفي و شناساندن آن دلاور مردان گمنام .. جناب ضرغامي با شما هستم .. لطفآ در حفظ و معرفي دست اوردهاي دفاع مقدس بيشتر کوشا باشيد ..  

 

 

در پناه ایزد منان پاینده و جاوید باشید .

بهروز مدرسی

اين پست ساعت ۸ بامداد در تاريخ چهارم تیر ماه ۱۳۹۰ پايان يافت .   

                                    

پاینده و برقرار باد ارتشیان دلاور و قهرمان ایران

 

 

     آرشیو سایت  اينجا                         آرشیو وبلاگ اینجا 

 

 

مطالب قديمي گذشته

  پیشنهاد دو پست دولتی توسط احمدی نژاد ( اینجا )

چگونه به جای دختر خارجی ، برادر پاسداری را تحویل ام دادند !! ( اینجا )

 • چگونه از تهمت کودتای نوژه ، نجات پیدا کردم !!؟ ( اینجا )
 • به جای  قطعه هواپیما بهروز وثوقی تحویل دادند !! (اینجا )
 • ماجرای جدا شدن سر مسافری در مقابل چشمان خانواده اش !! (اینجا )
 • نقش ستون پنجم در سقوط هواپیمای آیت الله محلاتی ! ( اینجا )
 • آیا تاکنون آتش گرفتن انسانی رو از نزدیک دیده اید !!؟ ( اینجا )
 •  ادار خلبان ، نظم پایگاه را به هم ریخت !! (اینجا )
 • دلایل سقوط هواپیمای خبرنگاران ! ( اینجا )
 •  آیا زندانیان سیاسی به دریاچه نمک ریخته می شدند !!؟ ( اینجا )
 • چگونه به دبیر کلی حزب خران برگزیده شدم !!؟؟ ( اینجا )
 • انتقاد از اعلیحضرت همایونی جهت رفاه الاغ !! ( اینجا )
 •  با خلخالی در صحرای طبس ! ( اینجا )
 • چرا در پرواز آبنبات تعاروف می کنند !؟ (اینجا )
 • پرواز به قبیله آدمخواران !! (اینجا )
 • عملیات محرمانه نجات زندانیان ( اینجا )
 • ماجرای اشگ ننه علی ( اینجا )    
 • - تعداد بازديد
 • 4252
 • مرتبه

   
  Copyright 2007 by Behrouz Moddaresi | Design by WebStudio | Powered By Movable Type 3.35