درباره من

سوم دي ماه 1331 در تهران متولد شدم. پس از اتمام دوران دبيرستان به خاطر علاقه اي که به پرواز داشتم به نيروي هوايي پيوستم. در ادامه به آمريکا اعزام شدم، در بازگشت به ايران اولين پروازم را در تاريخ 18/3/53 انجام دادم و با آغاز جنگ تحميلي، به صورت شبانه روزي در مناطق جنگي پرواز داشتم و افتخار كسب مدال طلاي بالاترين ساعات پرواز را به دست آوردم. به دليل سكته قلبي و عمل جراحي باز كه ... ادامه
تبليغات
وبلاگستان
باقي قضايا
  دو کلمه حرف خودموني

    آیا تلویزیون همچنان دانشگاه است !؟    

 بايد فرهنگ چاپلوسي و تملق گرايي در نزد بعضي مديران و مشاوران وزارت راه و ترابري برچيده شود . ( هرگز هم عمل وقيحانه طراحي پوستر خوش امدگويي در شب سانحه اروميه از سوي بعضي مديران مربوطه يادم نخواهد رفت . اين متملق ها به جاي ارايه گزارش مشکلات شهري در ديدار با وزير به فکر طراحي پوستر بودند .. ! ‌) شکر خدا در روز استيضاح خيلي از نقاط ضعف مديريتي و ناهنجاري هاي وزارت خانه از پرده بيرون اومد .. که منجر به عزل وزير شد . اما آن چه در خور تامل و تعمق است .. حرکت بعضي ها در داخل و خارج مجلس براي پس گيري امضاء ها بود ! و به عقيده من ريشه همه نارسايي ها در وزارت راه و سازمان هواپيمايي حضور اين گونه افراد بي سواد ، بي کفايت و فرصت طلبي است که تنها هنر آن ها وارونه جلوه دادن حقايق ، سرپوش گذاشتن روي ضعف ها و در نهايت سودجويي و رانت خواري است .. !

   آیا تلویزیون همچنان دانشگاه است !؟   

 

 

  

" دو کلمه حرف خودموني " عنوان مطالب اين پست است که تقديم حضورتون مي شود . و همان گونه که متوجه شديد از واژه " مطالب " استفاده کردم ! واقعيت اين است مدت ها قبل نقدي رو براي برنامه تلويزيوني " هفت " اماده کرده بودم اما به خاطر تغير ديدگاه ام تصميم داشتم نقاط قوت برنامه فوق رو منتشر کنم . متآسفانه با مشاهده گزارش  " فريماه فرجامي " هنرمند نامدار و قديمي کشور خيلي از فريدون جيراني رنجيدم . و به همين بهانه موضوع مطلب اين پست رو به آن اختصاص دادم . در ادامه جناب ضرغامي رو مخاطب قرار داده و چند کلمه اي نيز عنوان کردم . از اون جايي که خوانندگان محترم سايت عادت به مطالب حجيم و طولاني دارند .. ! اشاره اي هم به پست نيمه کاره فوتبالي ام کرده و خيلي کوتاه جمع اش کردم ! زيرا معتقدم زعماي فوتبال هيچ توجه اي به توصيه هاي دلسوزانه مردم و متخصصان ندارند و راه خويش رو طي مي کنند .. ! همچنين به بهانه استيضاح وزير راه و رو شدن مشکلات عديده وزارت ياد شده در خانه ملت ، نقبي به نوشته هاي قبلي ام زده و اشاراتي هم به  پرسش هايي که از آقاي بهبهاني کرده بودم ، پرداختم . در خاتمه هم با درج تصاويري از شيوه هاي   نوين سوء استفاده هاي اينترني مطلب رو پايان بردم ..

قابل توجه دوستان و عزيزاني که از طريق جي ميل برايم نامه ارسال فرموده ايد .. به استحضار همه بزرگواران مي رسونم يکي دو روزي است اي ميل بنده دچار مشکل شده و قادر به پاسخگويي نيستم . احتمالآ به خاطر کاهش موقتي سرعت اينترنت است .. ضمن پوزش از يکايک شما ياران همدل و صميمي ، به محض رفع مشکلات حتمآ در خدمت خواهم بود .  

برچسب ها : برنامه تلويزيوني هفت + فريدون جيراني + فريماه فرجامي + حاج آقا ضرغامي + توليدات سيما + شبکه هاي ماهواره اي + شبکه مستند سيما + مديريت ورزش + استيضاح وزير راه + حميد بهبهاني + سوء استفاده تبليغاتي در اينترنت

 

 بهانه ای برای مقدمه ..

مطلب اين پست يه جورايي با نوشته هاي قبلي ام فرق مي کنه .. راستش رو بخواهيد چند موضوع مختلف رو آماده کرده بودم تا سر فرصت در باره اون ها مطلب بنويسم . اما از اون جايي که احساس کردم ممکنه تاريخ مصرف ارائه اش به لحاظ موضوعي کهنه شده باشند ، همه رو در قالب حرف هاي خودموني در همين جا تقديم حضورتون مي کنم ..

 

برنامه تلويزيوني هفت ..

بدون ترديد بنده تا هفته قبل يکي از مخاطبان پر و پا قرص برنامه تلويزيوني " هفت " بودم . و تا لحظه اخر بيننده و شنونده همه آيتم هايش بودم .. ! بعد از پخش دو سه قسمت از برنامه ، احساس کردم ضعف هاي زيادي دارد .. ! و خواسته يا ناخواسته به سينماي ما ضربه مي زند .. ! از اين رو لازم ديدم در يک پست به تمام نقاط ضعف و قوت آن بپردازم .. يادمه يکي از نقاط ضعف برنامه نقد و بررسي فيلم هاي در حال اکران بود .. ! و من بشدت با ان کار مخالف بودم . و قصد داشتم با توضيحات منطقي ام آقايان " جيراني " و " فراستي "‌ رو قانع کنم که کارشون در فروش فيلم ها تآثير منفي مي گذارد . چون ما ايراني ها ذاتآ انسان هاي حساسي هستيم .. فقط کافي است از زبان منتقدي ايراد هاي فيلمي برشمرده شود .. خيلي راحت دلمون رو مي زنه  و سريع تصميم مي گيريم به تماشاي فيلم ديگري برويم .. ! اگر چه من معتقدم حتي اگه نقد فيلمي رو از زبان مردم عادي در کوچه و بازار و داخل تاکسي بشنويم ، به حساب ضعف هاي فيلم گذاشته و از خير تماشايش مي گذريم .. ! چون هنوز جايگاه نقد و نقادي در کشورمون نهادينه نشده است .. و ديديم که اين مسئله کم کم از زبان ساير دست اندرکاران سينما هم گفته مي شد .. ! اما از اين که اهميت داده نمي شد ، نگران بودم !‌

اشکال بعدي که سعي داشتم در نقد برنامه " هفت " مطرح کنم .. استفاده دايمي از يک منتقد بود ! چون معتقد بودم يک شخص حتي اگر توانايي هاي مافوق تصوري هم داشته باشه ، نمي تواند براي همه توليدات سينمايي ما نظر کارشناسي بدهد . خصوصآ اين که عمومآ اغلب مخاطبان سينما رو نسل هاي جوان تشکيل مي دهند .. و ديدگاه هاي تقريبآ تند يک منتقد نمي تواند کمکي در اصلاح مشکلات سينماي ما داشته باشد .. ! خب در کنار برشمردن نقاط ضعف برنامه ، اشاراتي هم به جنبه هاي مثبت برنامه داشتم . تا عدل و عدالت رو رعايت کرده باشم .. !   

نظرم در باره هفت تغير کرد .. !  

اين که چرا آن نقد با وجودي که طراحي هايش هم انجام شده بود به تاخير افتاده و در نهايت هم منتشر نشد .. !؟‌ حقيقتآ يادم نيست .. اما از اون جايي که در زندگي انساني منطقي و اهل تحقيق و مطالعه هستم ، با گذشت زمان بتدريج نگاه منفي ام از اين برنامه تغير کرد .. ! راستش رو بخواهيد اول از همه نگرش ام نسبت به شخصيت " مسعود فراستي " عوض شد ! زيرا با بحث و جدل هاي متعددي که با افراد و دست اندرکاران مختلف سينما در برنامه " هفت " صورت مي گرفت ، او رو انساني ثابت قدم ، با مطالعه و داراي حافظه تاريخي بسيار قوي تشخيص دادم . از همه مهم تر رک و راست بودن فراستي با همه و عدم داشتن رودربايستي و ملاحظه کاري هاي مرسوم با مهمانان از هر طيف و انديشه اي بود .. ! که اين خصيصه ها در کم تر انساني يک جا جمع مي شود .. ! نکته بعدي خط مش برنامه و به چالش کشيدن مشکلات سينما بود که خيلي عالي پرداخته مي شد .. يادمه يکي از ايراد هايي که به " هفت " مي گرفتم .. تقليد ناشيانه از برنامه ورزشي " نود " بود . که شباهت ها متعددي رو مي شد نام برد . و  خيلي دلم مي خواست جيراني ابتکار و نوآوري هاي جالبي رو در برنامه اش اعمال مي کرد .. تا اين توهم شباهت با برنامه عادل فردوسي پور از ميان برود .. ! خوشبختانه اين اتفاق به شکل ديگري رخ داد و فريدون خان جيراني در جريان مباحث تند اهالي خانه سينما و انتخابات دست اندرکاران که حواشي جنجال برانگيز زيادي رو ايجاد کرده بود ، با درايت خاص خود ( بر عکس برنامه نود ) خيلي عالي مهار و کنترل کرد .. ! حتي خبرنگار جوان برنامه که قصد شيطنت و بيان مسايل رو داشت ، او خيلي خونسرد مانع بيانش در برنامه شد .. خب اين باعث شد که قلبآ جيراني رو تحسين کنم ..

يک پارانتز واجب و به موقع .. !

 قبل از اين که گله و انتقاد خودم رو از آقاي فريدون جيراني و برنامه " هفت " مطرح کنم ، اين تغير مواضع پشت سر هم از برنامه و دست اندرکارانش من رو ياد يکي از خاطرات ماه هاي نخست پيروزي انقلاب انداخت . يادمه نخستين مجلس شوراي اسلامي تازه شکل گرفته بود .. و راديو هم مثل اين روز ها نطق نمايندگان مخالف و موافق رو به طور زنده پخش مي کرد .. اون روز هواي کل ايران خراب بود .. اغلب پرواز هاي ما به حالت معلق ( استند باي ) در اومده بود . بر و بچه هاي آماده هر يک خود رو به کاري مشغول کرده بودند .. اون موقع سرپرست اموزش ما آقاي " تقي مهدوي " بود . او روي ميز خودش هميشه يک راديوي کوچک ترازيستوري داشت . اون روز آقا تقي برنامه مجلس رو گوش مي داد .. شور و هيجان نمايندگان در نطق هاي به اصطلاح اتشين خود باعث شد من به اتفاق يکي دو نفر ديگه به ميز آموزش نزديک شده و به حرف هاي نمايندگان گوش فرا داديم . نمي دونم موضوع بحث چي بود !؟‌ اما اين رو مي دونم .. هرگاه نماينده موافق سخنان خود رو بيان مي کرد .. ما همگي به خود مي گفتيم .. بله او راست مي گويد .. حق با اوست .. دقايقي بعد وقتي نماينده مخالف بر عکس سخنان نماينده قبلي به دفاع پرداخت .. باز همه ما قانع شده و به هم گفتيم .. او راست مي گويد .. حق با اوست .. اين روند ساعاتي به اين شکل ادامه يافت .. جالبه بدونيد مواضع ما هم جملگي با توضيح هر نماينده اي تغير مي کرد .. ! اين رو گفتم تا يه وقت خداي ناکرده نگيد که چه آدم  دم دمي مزاجي هستم .... !!

 جيراني هم تو زرد در اومد .. !

همان گونه که در ابتداي عرايض ام توضيح دادم ، يکي از مخاطبان ثابت برنامه تلويزيوني " هفت " بودم . و در هر شرايطي پاي حرف هاي جالب دست اندرکاران سينما و مهمانان مي نشستم . هيچ عاملي باعث نمي شد از ان چشم پوشي کنم .. ! حتي در شرايطي که انتقاد هاي فراواني به برنامه داشتم . و حضور منتقد ثابت برنامه که نگاه منفي اش به فيلم ها کفرم رو در آورده بود هم باعث جدايي و قطع علاقه ام به " هفت " نمي شد .. ! اما متآسفانه برنامه  غير کارشناسي شده هفته قبل آقاي جيراني خط بطلاني به همه چيز کشيد . و اصلآ انتظار پخش چنين گزارشي رو از برنامه نداشتم .. ! من واقعآ  نمي دونم با چه استدلالي دوربين هفت وضعيت نابسامان " فريماه فرجامي " رو روي آنتن ميليوني اش برد .. !؟ اون بنده خدا مدت هاست گرفتار آلزايمر و بيماري است . جايگاه و ارزش او براي همه مردم هنر دوست ايران محفوظ و قابل احترام است . در جايي خوندم با هدف معرفي ستارگاني که تنديس تصاحب کرده اند ، خواستيد ياد و خاطر او رو براي مردم ايران و اهالي سينما زنده کنيد .. اين خيلي عالي است .. اما جناب جيراني چرا صداي او را بر روي يکي از تصاوير زيبايش قرار نداديد .. !؟؟

آقاي جيراني .. شما به عنوان يکي از پيشکسوتان هنر هفتم و سينما و  حتي رسانه هاي سينمايي بهتر از هر کسي مي دونيد هنرمندان زن و ستارگان سينمايي روي چهره هنري خود بي نهايت حساس هستند .. و هميشه مبالغ زيادي رو صرف تثبيت چهره و موهاي خود مي کنند . و حتي در ايام پيري و کهن سالي سعي مي کنند مردم و نسل هاي جوان چهره جواني اون ها رو به خاطر بسپارند . شما با چه منطق و استدلالي به سراغ بانوي هنرمندي رفتيد که درد و رنج بيماري و مشکلاتي که در زندگي اش دارد رو به نمايش عموم گذاشتيد .. !؟ شما حتمآ ماجراي بانوي اواز ايران خانم " مهستي " رو بهتر از بنده مي دونيد .. که با وجود امکان بهبودي با شيمي درماني  و مداواي پزشکي ، به خاطر حفظ خاطره چهره اش در نزد مردم و دوستارانش شجاعانه به استقبال مرگ شتافت .. و اجازه نداد حتي يک فريم عکس از چهره بيمارش گرفته شود .. اما شما خيلي راحت به بهانه ياد کردن از هنرمندان محبوب ما ، چهره اي که سال ها براي فرهنگ و هنر اين مملکت زحمت کشيده است ، به باد مي دهيد ..  من هرگز شما رو نمي بخشم .. مطمئن باشيد جايگاه اين بانوي هنرمند در هر وضعيتي که باشد در قلب مردم هنر دوست ايران جاي دارد . و هرگز ياد و خاطر او رو از قلبمون بيرون نخواهيم کرد ..   

 

 سخني با آقاي ضرغامي ..

جناب ضرغامي .. بنده شما رو از همون دوراني که در معاونت سينمايي حضور داشتيد مي شناسم . و اگه خاطرتون باشه همکاري صميمانه اي در رابطه با انتشار بولتن هاي جشنواره داشتيم .. به همين دليل مي دونم شما چقدر به کرامت انساني حرمت قائل هستيد . و به هنر و هنرمندان احترام مي گذاريد . از اين رو شما را مخاطب خويش قرار داده و حرف دلم رو  صادقانه بيان مي کنم ..

جناب ضرغامي همان گونه که مستحضر هستيد به دليل فعاليت ام در نشريه هفتگي سروش با اغلب برنامه سازان و تهيه کنندگان تلويزيوني قبل از حضور شما به سازمان در ارتباط بودم . و ضمن آشنايي با خطوط قرمز صدا و سيما و نظام با اغلب دستور العمل هاي مديريتي در باره ساخت و توليد برنامه ها آشنا بودم . اما متآسفانه مدتي است اون اصول و ارزش هايي که پايبند به حفظ و ترويج اش بوديم کمرنگ شده است . اگر به عنوان کارشناسي بي طرف توليدات تلويزيوني رو مورد نقد و بررسي قرار دهيم  متآسفانه متوجه مي شويم گرايش به سمت ابتذال و مصرف گرايي خيلي بيشتر شده است . اکثر سريال ها در لوکيشن هاي لوکس و اشرافي فيلمبرداري مي شوند .. و جز سرگرمي دست اوردي براي مخاطبانش ندارد . اين همه هزينه توليد مي شود .. اما متآسفانه باز هم شاهديم که خيلي راحت کرامت انساني خدشه دار مي شود .. اطلاع رساني به موقع يکي از رسالت هاي راديو و تلويزيون است اما شما خود شاهد هستيد که این مهم به درستي اعمال نمي شود . براي مثال سانحه در اروميه رو مثال مي زنم .. کم ترين انتظار دعوت از کارشناسان و تجزيه و تحليل سانحه بود .. اما خيلي راحت از اين حادثه دردناک گذشتيم .. جناب ضرغامی بنده وارد حيطه سياسي و خط مش هاي آن نمي شوم  .  زيرا  فاقد درک مفاهيم سياسي در رسانه ها هستم ! اما به عنوان يک مخاطب ساده به اين نتيجه مهم رسيده ام .. هرگاه رسانه ملي برنامه هاي مخاطب پسند يا به قول کارشناسان ( فاخر ) ي را به روي انتن برده است ، استقبال مخاطبان گوي سبقت رو از شبکه هاي بي هويت ماهواره اي ربوده است . و مردم ايران ترجيح داده اند برنامه هاي جذاب خودمون رو تماشا کنند ..

همه مي دونيم رقابت سخت و ناعادلانه اي در عرصه محصولات رسانه اي وجود دارد . و از هر جهت مورد تهاجم فرهنگي قرار گرفته ايم . رشد قارچ گونه شبکه هاي مضر فارسي زبان و پخش امواج ان به درون خانه ها در نخستين گام خانواده هاي ايراني رو هدف قرار داده است .. پخش سريال هاي متعدد و بهره گيري از عواملي قوي چون : موسيقي ، زن ( يا بهتره بگم عروسک هاي خوش آب و رنگ ) ، موضوعات سرگرم کننده توآم با بي بند و باري معضل بسيار بزرگي است که رسالت رسانه ملي رو سنگين تر کرده است . و ما بايد در پي تقويت توليدات با ارزش باشيم . کارشناسان خبره ما بهتر از هر کسي با سلايق مخاطبان ايراني آشنا هستند . بايد تهيه و توليد برنامه ها در انحصار افراد معدودي نباشد . بايد به جوانان خوش فکر و انديشه فرصت مشارکت داده شود .. شکر خدا ما جوون هاي خوش ذوق و اهل قلم زيادي داريم که بايد به اون ها بها داده شود . دست اندرکاران تهيه و ساخت بايد ملزم به احياي فرهنگ غني کشورمون باشند . و سعي کنند در برنامه ها کرامت انساني رو حفظ کنند .. برنامه اي همچون " هفت " يا " نود " مي توانند راه گشاي مشکلات حيطه سينما و ورزش باشند . من شنيده ام شما از مجري جوان برنامه انتقادي " نود " حمايت فرموده ايد .. نتيجه اش استقبال کم نظير مردمي از ان است . هر چه دامنه حمايت و نظارت قوي تر باشد ، مسلمآ دست آورد هاي آن ملموس تر و قابل لمس خواهد بود .

شبکه مستند هم در راه است ..

 چند ماهي است پخش آزمايشي " شبکه مستند سيما " آغاز به کار کرده  است . و همان گونه که از نام ان بر مي آيد ، قصد دارد نگاه تخصصي به توليدات " مستند " داشته باشد . و اين در نوع خودش عالي است .  و به جرات مي توان گفت جايگاه شبکه اي مستند در سيماي ما خالي بود . و دست مريزاد مي گوييم . و اما دست اندرکاران محترم اين شبکه با اختصاص شماره تلفن ( ۳۰۰۰۰۸۰ ) از مخاطبان خود خواسته اند کيفيت دريافتي برنامه ها رو با گزينه هايي چون :  ۱- عالي ، ۲ - خوب ،‌ ۳ -  متوسط و ۴ -  ضعيف از طريق پيامک ارسال فرمايند . تا اين جاي قضيه همه چيز بدون نقص است . اما پرسش از دست اندرکاران اين شبکه نو ساز اين است .. چگونه با دريافت چهار گزينه فوق پي به اشکلات فني مي بريد .. !؟ به عبارتي اگر تعداد گزينه هاي متوسط يا بد زياد باشد ، شما آقايون بزرگوار از کجا متوجه اشکال اساسي خواهيد شد .. !!؟ آيا بهتر نيست امکان نظر سنجي رو کمي گسترش داده تا مخاطب قادر به بيان مشکلات باشد !؟ فرض کنيد پخش امواج اين شبکه در ساعاتي از روز دچار اختلال مي شود . يا صداي برنامه ها با يک ديگر ميکس نيستد .. ! يا حتي شايد بيننده اي به نحوه انتخاب برنامه ها و تکرار بي منطق آن ها گله داشته باشد . براستي آيا با گزينه هاي فوق مي تواند نظر خود رو به گوش مسئولان مربوطه برساند .. !؟ آيا شايسته نيست اين نوع نظر سنجي و گزينه ها رو براي بعد از افتتاح رسمي در نظر بگيريد .. !؟ اگر منظور شما با اختصاص اين شماره پيامک به اين مفهوم است که بينندگان مي توانند نظرات خود رو هم درج  و ارسال کنند .. چرا اطلاع رساني نمي شود !؟ حتمآ مستحضر هستيد که پيامک هاي تلويزيوني بايستي در بر گيرنده اعداد معرف گزينه ها باشد . و هر واژه اضافي خطا محسوب مي شود ..! پس با اين حساب نمي توانيد مدعي شويد که مخاطبان شما با آن شماره هم مي توانند نظرات خود رو ارسال فرمايند .. !؟ پس اگر چنين است لطفآ حتمآ اطلاع رساني کنيد که سخت محتاج به ارسال مشکلات ابتدايي هستيم .. يا حق  

 

قطبي هم رفت ...  

دقيقآ همان شبي که تيم ملي ما در برابر تيم ملي کره جنوبي مغلوب شد تصميم گرفتم براي خالي شدن عقده هاي دروني ام ، حرف هاي دلم رو بيان کنم . از اين طبق معمول ابتدا نشستم عکس هاي پست ام رو طراحي کردم .. ! خيلي حرف ها براي گفتن داشتم .. اما راستش رو بخواهيد خوب که به اين موضوع فکر کردم .. ديدم بيان اشکالات و نواقص هيچ فايده اي ندارد .. ! چون گوش مردم خصوصآ اهالي فوتبال با انواع و اقسام توجيهات فني و کارشناسي پر شده است . انصافآ هم نظرات کارشناسي مردم عادي خيلي منطقي و اصولي بود . با هر کسي حرف مي زدي .. پاسخ هاي عالي و علمي تحويل ات مي داد .. و اين نشان دهنده رشد قدرت تفکر مردم ايران است ..

واقعيت اين است من هم قصد داشتم " مديريت " ورزش کشورمون رو مقصر همه ناکامي ها خصوصا در فوتبال و بازي هاي تيمي عنوان کرده و بگويم .. مقصر اصلي نه افشين قطبي است نه بازيکنان .. ! چون ان ها در حد خودشون تلاش کردند . سيستم مديريتي ما اشکال دارد . و به قول آقاي " مجيد جلالي " افراد در سايه و پشت پرده ورزش بايد کار رو به فوتبالي ها واگذار کنند . و اين يک حقيقت محض است . ما بايد سيستم متزلزل مديريتي ورزش خودمون رو تقويت کنيم . بگذريم .. حال که سخن به اين جا کشيد اجازه مي خواهم حرف دل خودم رو به اختصار بيان کنم ...  

 

من قصد داشتم در پستي که قرار بود به بهانه باخت تيم ملي فوتبال کشورمون منتشر کنم بنويسم .. اگر به هر دليلي تيم ملي ما در قطر پيروز ميدان مسابقه مي شد ، استغفرالله به عدالت خداوند هم شک مي کردم .. ! آخه چطور چنين چيزي امکان دارد .. تيم هايي که روي برنامه ريزي صحيح و با صرف  هزينه هاي کلان سال هاي طولاني زير نظر مديران قوي و حرفه اي فوتبال تلاش کرده و زحمت کشيده اند به تيم ملي کشوري ببازند که فاقد برنامه هاي کلان اموزشي است !؟‌ فاقد انسجام مديريتي است .. !؟ و مديران فوتبالي فاقد استقلال فکري در تصميم گيري هاي حساس است !؟ در کشوري که دلال ها و واسطه ها نقش تعين کننده در بازيکن سالاري دارند و ... خب معلومه وجدانآ حق ما نبوده و نيست . و اگر هم گاهي به موفقيت هايي دست مي يابيم ، صرفآ روي خلاقيت هاي فردي يا شانس و اقبال است . و ورزش فوتبال ما نياز به تغيرات بنيادي دارد ..

يک پيشنهاد انقلابي ... !  

اگه من کاره اي در اين مملکت بودم .. و يا اختياري در ورزش کشور خصوصآ فوتبال داشتم . يک تصميم انقلابي مي گرفتم .. يعني دقيقآ همان کاري که با " فرهنگ و دانشگاه " انجام داديم ..! خيلي راحت اعلام مي کردم آقايون " فوتبال تعطيل .. ! " و با يک حرکت انقلابي فوتبال رو از سنين پايه با برنامه آغاز کرده و برايش هزينه مي کردم . با همه فوتباليست هاي پر ادعا که معيارشون براي بازي فقط پول هاي کلان است ، خداحافظي مي کردم  . و تنها به جوان هاي مشتاق و با استعدادي که فوتبال رو براي فوتبال مي خواهند ميدان مي دادم .. عين سال هاي نه چندان دور .. که فقط عشق به فوتبال و پيراهن تيم ملي ملاک حضور و تلاش اون ها در فوتبال بود .. ! و هزينه ساليانه چهارصد ميلياردي رو صرف زير ساخت هاي ورزش مي کردم .. و به جهان اعلام مي کردم .. تا رسيدن به سر منزلگاه واقعي فوتبال در اين کشور تعطيل است .. ! باور کن چيزي رو از دست نمي دهيم ..

  

به بهانه استيضاح بهبهاني ...

 يکي از خبر هاي جنجال برانگيز در هفته گذشته استيضاح حميد بهبهاني وزير راه و ترابري کشور بود . اگر خاطر دوستان باشد در همون روزهاي نخستي که زمزمه جمع اوري امضاء براي استيضاح بهبهاني در مجلس شوراي اسلامي آغاز شد ، بنده به صراحت اعلام کردم " آيا استيضاح چاره کار است !؟‌ "‌ و در آن پست متذکر شدم : بايد فرهنگ چاپلوسي و تملق گرايي در نزد بعضي مديران و مشاوران وزارت راه و ترابري برچيده شود . ( هرگز هم عمل وقيحانه طراحي پوستر خوش امدگويي در شب سانحه اروميه از سوي بعضي مديران مربوطه يادم نخواهد رفت . اين متملق ها به جاي ارايه گزارش مشکلات شهري در ديدار با وزير به فکر طراحي پوستر بودند .. ! ‌) شکر خدا در روز استيضاح خيلي از نقاط ضعف مديريتي و ناهنجاري هاي وزارت خانه از پرده بيرون اومد .. که منجر به عزل وزير شد . اما آن چه در خور تامل و تعمق است .. حرکت بعضي ها در داخل و خارج مجلس براي پس گيري امضاء ها بود ! و به عقيده من ريشه همه نارسايي ها در وزارت راه و سازمان هواپيمايي حضور اين گونه افراد بي سواد ، بي کفايت و فرصت طلبي است که تنها هنر آن ها وارونه جلوه دادن حقايق ، سرپوش گذاشتن روي ضعف ها و در نهايت سودجويي و رانت خواري است .. ! بايد دست اين افراد براي هميشه از اين مراکز قطع شود . بايد برخورد جدي و قانوني با اين فرصت طلب ها شود . چون مسلمآ هر وزير ديگري هم عهده دار اين مسئوليت شود ، با بودن اين قشر از خدا بي خبر مشکلات ادامه خواهد يافت ..

چرا راه دوري برويم .. !؟ خاطرتون است بعد از سانحه دردناکي که در اروميه به وقوع پيوست بنده اداي دين کرده و احتمالات رو به زباني ساده بررسي و تحليل کردم .. !؟ ( چه عواملي باعث سقوط شد ؟ ) و حتمآ يادتونه که بار ها تاکيد نمودم اين عرايض صرفآ نظر شخصي است و فاقد هر گونه بار علمي است . و توضيح دادم واقعيت ها بعد از بررسي گروه تحقيق و بازخواني جعبه سياه از منابع رسمي اعلام خواهد شد .. و بعد هم تحليل محقق جوان " علي اصغر صفري " ( نکات جديدي از سانحه اروميه ) رو به همراه نظريه تکميلي خود منتشر کردم . و ديديم که چقدر مورد توجه و استقبال قرار گرفت . و خيلي از رسانه هاي معتبر به ان تحليل لينک دادند .. و طولي نکشيد که ان پست در زمره پر خواننده ترين مطالب در حاشيه سمت چپ سايت جا خوش کرد ( اينجا ) و بيش از ( ۱۸۵۴۴ نفر ) تا اين لحظه از آن بازديد کردند . اما ديديد که همين ادم هاي مغرض و بي خاصيت که تاب تحمل افشاگري واقعيت ها رو نداشتند ، خيلي سريع دست به کار شده و مثل هميشه به هويت نظامي ام حمله ور شدند .. ! اين ابلهان متملق گستاخي رو به جايي رسوند که با معرفي تارنماي خود به عنوان نماينده رسمي سازمان هواپيمايي !!!‌ با وقاحت هر چه تمام تر طي اطلاعيه اي کليه هواپيماهاي ناوگان هوايي کشور رو ايمن و مجهز به تجهيزات مدرن ناوبري و هواشناسي اعلام کرده و افزودند همه تجهيزات نصب شده بر روي هواپيما از اخرين استاندارد هاي روز برخوردار است و ... !!!‌ 

 

بر آشفته شدن دلالان خون آشام .. !

بله ، عرض مي کردم ..  ان جماعت بي هنر که خود رو پشت نام هاي مجازي پنهان کرده اند بعد از اشاره بنده به سوء مديريت و پرسش هاي روشن از وزير راه و ترابري که خواهان بررسي دقيق تر ماجرا شده بودم .. به خاطر از دست دادن منافع نامشروع خود  وحشت زده ابتدا متوسل به دروغ و نيرنگ شده و در اطلاعيه شتابزده خويش کل هواپيماها رو مجهز به سيستم هاي ايمني روز برشمرند .. !!‌ ( يکي نبود از اين حضرات بپرسه اگر چنين است که مي گوييد ، پس چرا از پرواز به اتحاديه اروپا منع شده اند .. !؟ يا با اين اوصاف چرا سانحه داديم .. !!؟ ) در ادامه همان گونه که عرض کردم ، هويت ام رو زير سوال برده و چنين وانمود کردند که بنده دانش و صلاحيت اظهار نظر رو ندارم .. !! و تنها آن نمايندگان شريف و تارنماي کذايي شون مجاز به تحليل مي باشند .. ! و در ادامه در يک عمل بچگانه به يکايک سايت هاي معتبري که بنده نام اون ها رو به عنوان تشکر و قدرداني آورده بودم ، اطلاعيه خود رو ارسال کردند .. ! شکر خدا چهره اين متملقان بي هنر در خانه مردم ايران رو شد .. و مردم با شرف ايران فهميدند که بودجه و اعتبار هاي فراواني براي نوسازي ناوگان هوايي کشور وجود داشته و در اختيار وزارت راه بود . ( بر عکس آن اطلاعيه کذايي که مدعي استاندارد بودن ناوگان هواپيمايي بودند .. !! ) بگذريم .. به قول قديمي ها آفتاب هرگز پشت ابر پنهان نمي ماند . مسئولان دلسوز کشور امروز مصمم هستند براي هميشه دست واسطه ها و افراد بي تخصص رو از سازمان هواپيمايي کوتاه کنند . و اجازه نمي دهند عده اي مغرض با پنهان کردن حقايق و ارتباط با بعضي مديران فاسد به مال اندوزي بپردازند . تنها هنر اين از خدا بي خبران  شانتاژ و تخريب چهره کساني بود که واقعيت ها رو بيان مي کردند .. اين عده با زير سوال بردن هويت بنده فکر مي کردند قادر به اغفال مردم همچنان خواهند بود .. ! اين عده هنوز متوجه نشده اند .. حتي اگر بنده يک پست سفيد و بدون مطلب هم منتشر کنم ( اينجا ) ، دوستان و خوانندگان محترم سايت  ( بيش از ۲۰۳۸۶ نفر ) به ان مراجعه مي کنند ! و رو سياهي به مغرضان مي ماند .. !  

 

 سوء استفاده به روشي تازه ... !

ابعاد سودجويي و رانت خواري در صنعت هوانوردي ما تنها شامل واسطه ها و دلالان خريد هواپيماهاي قراضه نيست ..در اين حرفه هم مانند ساير مشاغل سود اور ،  زرنگ ترين ها در کار خريد هواپيما هستند و نوچه هاي اون ها هم با ورود به دنياي وب راه رو براي اربابان خود هموار مي کنند . اما عده اي ديگر هم که زرنگي لازم رو ندارند ، وظيفه معرفي شاگرد به اموزشگاه هاي خلباني رو عهده دار مي شوند ! خب تا اين جاي قضيه هيچ اشکالي نيست .. اما از اون جايي که اين حضرات هنر بازاريابي رو نمي دونند يا نخواسته اند بدونند براي تبليغات متوسل به دست رنج و نوشته هاي ديگران مي شوند ! اين ها وقتي پاي منافع مادي پيش مي آيد ، يادشون مي ره اين " ديگران " رو در گذشته تخريب اش کرده اند .. ! فراموش مي کنند که هويت نويسنده همين مطالب رو بار ها زير سوال برده اند .. ! براي اين ها مهم نيست که اون لينک ها رو چه کسي نوشته است .. !؟ مهم اغفال است که ابزارش رو بدست اورده اند ! بله دوستان همان گونه که شاهد هستيد .. مطالب بنده رو بدون اجازه براي جذب نيرو استفاده کرده اند !يکي نيست به اين فلک زاده ها بگويد .. به جاي زير رو کردن نوشته هاي ديگران ، بهتره روش هاي اصولي بازاريابي رو فرا بگيريد ..  ولي خب اين جماعت براي پول هر کاري رو مي کنند .. !! ضمنآ به اطلاع  مي رسونم .. آدرس سايت براي ارايه به مراکز حقوقي محفوظ است .  

اشاعه فرهنگ سوء استفاده ...

مهم نيست اگر از نوشته و تحقيقات بنده براي کسب دو ريال پول حلال استفاده شود . من  بخيل نيستم و از خدا مي خواهم عامل خير قرار بگيرم .. اما ترس بنده از اشاعه اين عمل در نزد جوانان بود . و از روزي مي ترسيدم که کار هاي غير قانوني نهادينه شود .. ! اغلب خوانندگان قديمي يادشونه که هر گاه سايت يا وبلاگي رو مي ديدم که مدير آن جوان بود ، با تمام وجود به تبليغ آن پرداخته و از خوانندگانم خواهش مي کردم با حضور در لينک ياد شده انگيزه جوانان رو افزايش دهيم .. اما وقتي بزرگ تر ها براي سود جويي از لينک ديگران به راحتي بهره مي برند ، معلومه اين جوان هم ابتدا خيلي راحت يکي از نوشته هاي ديگران رو در وبلاگ خودش قرار مي دهد . و بدون اين که موظف به رعايت اصول اخلاقي و قانوني باشد .. و سپس هوس گرايش به زير شاخه هاي صنعت هوايي به سرش مي زند .. و با ايجاد فروشگاه اينترنتي نرم افزار هاي اموزش خلباني ، شبيه ساز هاي پرواز و غيره رو  ارايه مي دهد .. ! مطمئن هستم نرم افزار هاي اموزشي و کلآ کالاهاي فروش هم کپي غير قانوني است .. کافي است از اين جوان سوال کنيد .. ترويج اين فرهنگ هم خيلي خطرناک است . به هوش باشيد  ! هنوز خاطره کشته شدن هموطنان عزيزمون رو به خاطر خيانت مشتي دلال اکرايني به ياد داريم ...

 

 

در پناه ایزد منان پاینده و جاوید باشید .

بهروز مدرسی

 اين پست :  ساعت ۳:۴۵ دقيقه بامداد بتاريخ شانزدهم بهمن ۱۳۸۹پايان يافت . 

 

 پاینده و برقرار باد ارتشیان دلاور و قهرمان ایران

     آرشیو سایت  اينجا                                               آرشیو وبلاگ اینجا  

 

 

پیشنهاد دو پست دولتی توسط احمدی نژاد ( اینجا )

چگونه به جای دختر خارجی ، برادر پاسداری را تحویل ام دادند !! ( اینجا )

 • چگونه از تهمت کودتای نوژه ، نجات پیدا کردم !!؟ ( اینجا )
 • به جای  قطعه هواپیما بهروز وثوقی تحویل دادند !! (اینجا )
 • ماجرای جدا شدن سر مسافری در مقابل چشمان خانواده اش !! (اینجا )
 • نقش ستون پنجم در سقوط هواپیمای آیت الله محلاتی ! ( اینجا )
 • آیا تاکنون آتش گرفتن انسانی رو از نزدیک دیده اید !!؟ ( اینجا )
 •  ادار خلبان ، نظم پایگاه را به هم ریخت !! (اینجا )
 • دلایل سقوط هواپیمای خبرنگاران ! ( اینجا )
 •  آیا زندانیان سیاسی به دریاچه نمک ریخته می شدند !!؟ ( اینجا )
 • چگونه به دبیر کلی حزب خران برگزیده شدم !!؟؟ ( اینجا )
 • انتقاد از اعلیحضرت همایونی جهت رفاه الاغ !! ( اینجا )
 •  با خلخالی در صحرای طبس ! ( اینجا )
 • چرا در پرواز آبنبات تعاروف می کنند !؟ (اینجا )
 • پرواز به قبیله آدمخواران !! (اینجا )
 • عملیات محرمانه نجات زندانیان ( اینجا )
 • ماجرای اشگ ننه علی ( اینجا )
 • - تعداد بازديد
 • 4400
 • مرتبه

   
  Copyright 2007 by Behrouz Moddaresi | Design by WebStudio | Powered By Movable Type 3.35