Oldpilot.ir | گله از سردار رویانیان
درباره من

سوم دي ماه 1331 در تهران متولد شدم. پس از اتمام دوران دبيرستان به خاطر علاقه اي که به پرواز داشتم به نيروي هوايي پيوستم. در ادامه به آمريکا اعزام شدم، در بازگشت به ايران اولين پروازم را در تاريخ 18/3/53 انجام دادم و با آغاز جنگ تحميلي، به صورت شبانه روزي در مناطق جنگي پرواز داشتم و افتخار كسب مدال طلاي بالاترين ساعات پرواز را به دست آوردم. به دليل سكته قلبي و عمل جراحي باز كه ... ادامه
تبليغات
وبلاگستان
باقي قضايا
  گله از سردار رویانیان

 گله ای دوستانه از جناب رویانیان عزیز

يادمه پارسال در اوج مبارزات انتخابي براي رياست جمهوري بود که يکي از نشريات دو تصوير متفاوت از آقاي احمدي نژاد را در ابعاد بزرگ در صفحه نخست خود چاپ کرد . راستش رو بخواهيد از اون جايي که دوزاي بنده مادر ذاتي کج است ..! بنده حتي با دقيق شدن در عکس ها چيزي رو کشف نکردم ! از قضا آن روز مهمان فرهيخته اي در منزل داشتم .. وقتي بر حسب کنجکاوي دليل چاپ دو عکس بزرگ و بدون شرح از مقام رياست جمهوري را از وي پرسيدم ، با نگاه عاقل اندر سفيه به حقير نگريسته و با لحني طعنه آميز گفت .. تو چطور خطوط  روي چهره دکتر رو در تصوير سمت راست متوجه نشدي .. !؟ با خونسردي گفتم خب کي چي ..!؟ روزگاري مادر بزرگ بنده هم هزاران هوا خواه داشت اما اينک چهره اش در ميان خطوط انبوه گم شده اند .. ! اين که ديگه قمپز ندارد .. ! احساس کردم که متوجه شد بيش تر از ان چه مي نمايم خنگ و عقب مونده هستم .. ! لذا از روي دلسوزي با زباني بسيار ساده توضيح داد که ..

  گله ای دوستانه از جناب رویانیان عزیز 

2u29hvfrcaggsvxlbcit.gif

wzxg9i51tse6nvbo0bnr.jpg

" گله از سردار رويانيان " عنوان مطلب اين پست است که تقديم حضور شما ياران بزرگوار مي شود . در اين نوشته سعي کرده ام با مخاطب قرار دادن " سردار رويانيان " توجه او را به موضوع يکي از گفت و گو هاي وي با صدا و سيما که در باره هدفمند کردن يارانه ها صورت گرفته بود و او با متخلف ناميدن مالکان خودرو هايي که اقدام به دوگانه سوز کردن ماشين هاي خود در گذشته انجام داده بودند عمل ان ها را غيرقانوني ناميد .. ! در حالي که در گذشته اي نه چندان دور قشر عظيمي از مردم ايران در پي تبليغات گسترده رسانه ها و تشويق آن ها براي دوگانه سوز کردن خودرو ها خود به مراکز قانوني مراجعه کرده بودند . و حال با ناباوري عمل قانوني خويش رو تخلف مي بينند .. !

برچسب ها : سردار رويانيان + نيروي انتظامي + راهنمائي و رانندگي + هدفمند کردن يارانه ها + شبکه سوم سيما + رضا صفدري + دوگانه سوز + وسايل نقليه عمومي + اتوبان آيت الله صدر + تصادف + انسانيت + تخلف  

  

به بهانه مقدمه ..

صادقانه عرض مي کنم تنها تجربه مفيدي که در امر نقد و نقادي آموخته ام اين است که .. يک منتقد با انصاف بايستي همواره نکات مثبت و منفي رو در کنار هم ببيند . مخصوصا در کشور عزيز ما ايران که خصوصيات خاص خودش رو دارد . به عبارتي اگه منتقدي تنها به نکات خوب و مثبت شخصي پرداخته و در باره آن ها قلمفرسايي کند ، قطعآ او را متملق و متظاهر مي نامند ! و اگر هم ديده به نکات منفي دوخته و ضعف هاي تنها را بازگو نمايد ، مورد خشم و غضب طرف مقابل قرار گرفته و ايضآ با شدت تمام با تکذيب مواجه مي شود ! چون اغلب مسئولان ما نقد پذير نيستند ! مخصوصآ که طرف مقابل سردار قدرتمندي از نيروي انتظامي باشد .. ! لذا بايد منصفانه و بدون غرض ورزي به همه جنبه ها نظر داشت . و در کنار انتقاد به نکات مثبت هم نگريست . اين جوري ممکنه به نتيجه مطلوب برسيم ! به همين دليل است که منتقدان حرفه اي با مطالعه و تحقيق کافي وارد مباحث نقادي مي شوند . فرقي نمي کند طرف مقابل فيلمساز باشد يا يک مسئول عالي رتبه دستگاه حکومت ! اين امر سبب شد که من هم وقتي تصميم گرفتم در باره سخني که سردار " رويانيان " چهارشنبه شب گذشته در برنامه اي مربوط به هدفمند کردن يارانه ها به زبان آورد که نوعي توهين به تعدادي از افراد شريف جامعه مي شد گلايه کنم ، ناخواسته بياد   اتفاق دلپذيري افتادم که همين سردار فعال راهنمائي و رانندگي ديروز و مسئول ستاد سوخت امروز کشور شخصيت قهرمان و دوست داشتني آن رويداد بود . به همين دليل ضمن تشريح ان ماجرا  گله  خودم رو  هم از از جناب رويانيان عنوان مي کنم ..

 باور کنيد هرگز  اهل ريا و تملق نبوده و نيستم .. اما سوگند مي خورم که هموراه براي لباس مقدس نظامي احترام خاص قلبي قائل بوده و با ديده احترام به آن مي نگرم . و شديدآ معتقدم يک افسر ارتشي يا پليس بايستي هميشه قدر و جايگاه ارزشي لباس خودش رو بداند . به همين دليل است که هر عمل نيکويي از اين قشر جامعه سر بزند با تمام وجودم تحسين اش مي کنم  . و عکس آن هم صادق است . از اين روي  وقتي چند هفته پيش اتفاقي در شهر تهران رخ داد که جناب " رويانيان " با حضور خود در آن رويداد انسانيت و شجاعت اش رو به عنوان يک نظامي انسان دوست نشان داد ، بلافاصله قصد داشتم در پستي مستقل به ان واقعه بپردازم . اما همان طور که در بالا اشاره کردم .. در فرهنگ کشورمون هر نوع تعريف و تمجيد از مسئولان به حساب تملق قلمداد مي شود از خيرش گذشتم ! تا اين که چهارشنبه شب جناب رويانيان رو در برنامه دوست بسيار عزيزم " رضاخان صفدري " در شبکه سوم سيما ديدم که در ان سخناني به زبان اورد که فکر مي کنم نسنجيده و بدون مطالعه قبلي بود ! اميدوارم جناب رويانيان به نحو مقتضي در مقام اصلاح بيانات خود شوند .  

تهران اتوبان صدر ..

در يک غروب پائيزي اگه اشتباه نکنم دقيقآ پنجم آبان ماه در اتوبان آيت الله صدر دو تا جوان سرکش و مزاحم که شکر خدا اين روزها تعدادشون هم کم نيست ! با ويراژ هاي خطرناک خود باعث مي شوند اتوموبيلي که ظاهرا راننده اش دختر خانمي بود و به همراه پدرش در حال عبور از بزرگراه بودند ، واژگون شود . شدت برخورد به حدي بود که باک خودرو سوراخ شده و در يک چشم به هم زدن تمام فضاي اطراف رو بنزين احاطه مي کند .. ! هر ان امکان انفجار شديد ماشين و مرگ سرنشينان مظلوم ان مي رفت  .. عابران بي مسئوليت هم بدون توجه به شرايط خطرناک دو انسان بي گناه ، از دور شاهد اين حادثه بوده و از ترس جان خود نزديک نمي شدند ! در همين هنگام سردار رويانيان  که پشت ماشين حادثه ديده در حال رانندگي بود، سريع پياده شده و در اون شرايط بسيار خطرناک جان اين دو انسان گرفتار رو با زحمت فراوان نجات مي دهد .. عابران با مشاهده سردار سريع دست به کار شده و با دوربين هاي خود اين حرکت قهرمانانه انساني فداکاري رو به ثبت مي رسونند .. آفرين به شما سردار رويانيان . انصافآ ثابت کرديد انساني شجاع و مردم دوست هستيد .

چند هفته بعد .. برنامه تلويزيوني

چهارشنبه هفته قبل شاهد برنامه دوستم رضا صفدري از شبکه سه بودم . به خاطر اين که مدتي از اين مجري توانا بي خبر بودم ، به اجبار تا اخر پاي برنامه اش نشستم . در اين برناه سردار رويانيان مهمان برنامه بود که در باره يارانه سوخت استادانه صحبت مي کرد . باور کنيد او واقعآ سخنور توانا و مدير خوش فکري است . و آن گونه که شنيدم گام هاي موثري در اين امر برداشته است . اما جناب رويانيان وقتي با پرسش مجري در باره خودرو هاي گاز سوز شخصي مواجه شد ، بدون مطالعه و تعمق گفت : خودرو هاي شخصي غير قانوني دوگانه سوز شده اند .. ! و اين يک تخلف است  ( نقل به مضمون )‌ سردار در اين برنامه به خاطر دفاع از ناوگان عمومي و حمايت از ان ها بدون مطالعه سخني گفت که عملآ توهين به اون هايي بود که به درخواست رسانه هاي جمعي به صورت قانوني ماشين هاي خود رو گازسوز کرده بودند ! من مي پذيرم در خيلي از مراکز به صورت غير قانوني و با قيمت بالا اين عمل صورت مي گيرد .. اما قصدم اين بود به سردار بگويم .. همه متخلف نيستند .. !‌ سال ها قبل .. يعني در ايامي که مشکلي به نام سوخت نداشتيم ، دولت در راستاي صرفه جويي در مصرف سوخت و هواي پاکيزه با ارايه سوبسيد بسيار بالا خودرو هاي شخصي رو تشويق به اين کار مي کرد . و با مبلغ ناچيزي سيستم هاي گران قيمت را در مراکز تعين شده نصب مي کرد . به عبارتي با دريافت شصت هزار تومن سيستم دوگانه سوز رو که اون موقع هشتصد هزار تومن ارزش داشت روي ماشين شهروندان نصب مي کرد . و رسانه ها هم مرتب مردم رو به اين امر تشويق مي کردند ..

يک پرسش از آقاي رويانيان  ... ؟

حال پرسش ام از سردار رويانيان اين است .. آيا به نظر شما اين افراد که به نداي منطقي دولت پاسخ داده و در مراکز رسمي به طور قانوني ماشين هاي خود رو دوگانه سوز کرده اند ، آيا اکنون متخلف محسوب مي شوند .. !؟ اغلب اين ها افراد شرافتمندي هستند که هرگز حاضر به انجام کار غيرقانوني نيستند . آيا صحيح است اين افراد با اين سخن شما نزد همسر و فرزندان خود خجالت زده شده و متخلف قلمداد شوند .. !؟‌ سردار جان شما که انسان منطقي و مومني هستي بايد خيلي دقت کني که در تبليغ برنامه هاي اساسي ات جو گير نشده و عده اي رو به ناحق محکوم به تخلف نکني . مطمئن باش اين مقام ها رفتني هستند .. و فقط اعمال خوب انسان ها در اذهان باقي مي ماند . خصوصآ که دين ما هم روي اين مسايل خيلي تآکيد داشنه است . کافي است شما از مشاوران با دانش و با درايت خود بخواهيد نقبي به تبليغات گذشته در اين زمينه زده تا صحت عرايض ام ثابت شود . اصلآ چرا راه دوري برويم .. !؟‌ وقتي پاي سوبسيت دولتي آن هم با اختلاف زياد به ميان مي آيد ، حتمآ در جاهاي معتبري ثبت و آرشيو شده است . چطور امکان دارد شرکتي بدون دريافت ديناري وجه از مالکان خودرو هاي شخصي ثبت نام به عمل آورد و در نهايت با دريافت مدارک کامل خودرو  و صاحب آن کالايي که بيش از هشتصد هزار تومان در آن موقع ارزش داشته به قيمت ناچيز شصت و چهار هزار تومن دوگانه سوز نمايد و در جايي هم درج نشده باشد که شما اين چنين آن خيل عظيم مردمي که به طرح هاي دولت در گذشته پاسخ مثبت داده اند متخلف بناميد .. !؟

تفسير اين تصوير .. !

يادمه پارسال در اوج مبارزات انتخابي براي رياست جمهوري بود که يکي از نشريات دو تصوير متفاوت از آقاي احمدي نژاد را در ابعاد بزرگ در صفحه نخست خود چاپ کرد . راستش رو بخواهيد از اون جايي که دوزاي بنده مادر ذاتي کج است ..! بنده حتي با دقيق شدن در عکس ها چيزي رو کشف نکردم ! از قضا آن روز مهمان فرهيخته اي در منزل داشتم .. وقتي بر حسب کنجکاوي دليل چاپ دو عکس بزرگ و بدون شرح از مقام رياست جمهوري را از وي پرسيدم ، با نگاه عاقل اندر سفيه به حقير نگريسته و با لحني طعنه آميز گفت .. تو چطور خطوط  روي چهره دکتر رو در تصوير سمت راست متوجه نشدي .. !؟ با خونسردي گفتم خب کي چي ..!؟ روزگاري مادر بزرگ بنده هم هزاران هوا خواه داشت اما اينک چهره اش در ميان خطوط انبوه گم شده اند .. ! اين که ديگه قمپز ندارد .. ! احساس کردم که متوجه شد بيش تر از ان چه مي نمايم خنگ و عقب مونده هستم .. ! لذا از روي دلسوزي با زباني بسيار ساده توضيح داد که .. عکس سمت چپ مربوط به سال هاي نخست رياست جمهوري دکتر احمدي نژاد است . و عکس دوم مربوط به زمان حال اوست .. و به اين وسيله خواسته اند فشار مسئوليت طي اين چهار سال رو نشون بدهند .. ! اين شگرد جالب تبليعي در ذهن ما باقي موند .. تا اين که تصميم گرفتيم به اصطلاح با دم شير بازي کنيم .. ! اخه از شما چه پنهان هنوز خاطره بزرگراه يادمون نبود ( عرض کردم که خنگ هستم ) لذا براي نشون دادن فشار کاري و مسئوليت پذيري سردار اين عکس رو با ترس و لرز مونتاژ کردم .. تا با گله از او ، يه وقت خداي ناکرده عصباني نشده و در و تخته سايت ما رو با يک فوت تعطيل نفرمايد .. ! و در حالي که با سلام و صلوات نقد خود رو مي نوشتم .. فرشتگان حق با تلنگري به ذهن غبار گرفته بنده ،  قضيه بزرگراه آيت الله صدر رو ياداوري کردند .. حال از شوخي گذشته کافي است نظري به تصاوير  " پريروز ، ديروز و امروز "‌ سردار رويانيان بيندازيد ... شادابي چهره و خنده بر امده از اعماق وجود او را ببينيد و با تصوير .. ديروز وي که خنده در حال خاموشي است و خصوصآ امروز او بسنجيد . اين واقعيت انکار ناپذير از چهره انسان هايي است که با تمام وجود مسئوليت پذيرند و مدام  فکر و فعاليت مي کنند ..  ممنون از سردار و خدا قوت ..( اين رو يه وقت به حساب ترس نگذاريد ها .. ! )

یک پرسش انسانی ..

حالا که شوخی شوخی با سردار " رویانیان " عزیز پسر خاله شدم ، اجازه مي خواهم مشکل يکي از همکاران بيمارم رو که دوسال است در گير کارت سوخت اش است در ميان بگذارم .

اين عزيز ما مثل بنده مدتي است سکته کرده است .  ماشيني رو از يک وکيل دادگستري خريداري مي کند . و چون مبلغي رو از صندوقي وام گرفته بود ، سند ماشين موقتآ بنام صندوق مربوطه در محضر زده مي شود . بعد از مدتي کارت سوخت به آدرس مالک اول ماشين يعني جناب وکيل دادگستري مي رود .  و آقاي وکيل کارت رو به همکارم مي دهد .. مدتي هم استفاده مي کند . تا اين که دو سال قبل مالک اوليه به دلايلي نامشخص به ستاد سوخت اعلام مي کند که ماشين ياد شده رو فروخته است ! و کارت سوختش باطل مي شود . از اون جايي که به خاطر بيماري مقداري از اقساط اش باقي مانده است و هنوز سند به طور قطعي به نامش زده نشده ، قادر به اقدام نيست . اما کارت سوخت قبلي + کارت ماشين و کل بيمه نامه هايي که به نام خودش است در اختيار دارد . چه جوري مي شود کارت سوخته اش رو زنده کند ؟‌ آيا سهميه اين مدتي که نبوده باطل شده يا خير ؟‌ مشکل اين است که مسئولان صندوق چون گرفتارند دنبال کار اين بابا نمي روند .. اما اگه همه چيز هماهنگ باشد ، نماينده آن صندوق با نامه رسمي حاضر است اقدامات قانوني رو انجام دهد . اما هرگز خودشون اقدام نمي کنند . ممنون مي شوم از سردار نازنين که مشکل اين بنده خدا رو برطرف کند . ا اين بابا انتظار پارتي بازي را ندارد . و همان طور که عرض کردم اگه با کارت ماشين کارت سوخت اش تمديد نمي شود ، حاضر است از مالک قانوني اش بخواهد مدارک لازم رو ارايه دهد .

عکس راهنمايي و رانندگي از : احسان رفعتي 

در پناه ایزد منان پاینده و جاوید باشید .

بهروز مدرسی

این پست ساعت ۲۱:۱۵ دقيقه در تاريخ دوم  آذر ماه ۱۳۸۹ پایان یافت .

 پاینده و برقرار باد ارتشیان دلاور و قهرمان ایران

 ajr4i2ce8c0d7seedv8o.jpgWeblog-Archive-.jpg

   آرشیو سایت  اينجا                                               آرشیو وبلاگ اینجا 

c9grzonv11okublhvvhp.jpg

 

 

آفرین به این پلیس وظیفه شناس

pplnwui1jq5rw7l7897x.jpg

پیشنهاد دو پست دولتی توسط احمدی نژاد ( اینجا )

چگونه به جای دختر خارجی ، برادر پاسداری را تحویل ام دادند !! ( اینجا )

 • چگونه از تهمت کودتای نوژه ، نجات پیدا کردم !!؟ ( اینجا )
 • به جای  قطعه هواپیما بهروز وثوقی تحویل دادند !! (اینجا )
 • ماجرای جدا شدن سر مسافری در مقابل چشمان خانواده اش !! (اینجا )
 • نقش ستون پنجم در سقوط هواپیمای آیت الله محلاتی ! ( اینجا )
 • آیا تاکنون آتش گرفتن انسانی رو از نزدیک دیده اید !!؟ ( اینجا )
 •  ادار خلبان ، نظم پایگاه را به هم ریخت !! (اینجا )
 • دلایل سقوط هواپیمای خبرنگاران ! ( اینجا )
 •  آیا زندانیان سیاسی به دریاچه نمک ریخته می شدند !!؟ ( اینجا )
 • چگونه به دبیر کلی حزب خران برگزیده شدم !!؟؟ ( اینجا )
 • انتقاد از اعلیحضرت همایونی جهت رفاه الاغ !! ( اینجا )
 •  با خلخالی در صحرای طبس ! ( اینجا )
 • چرا در پرواز آبنبات تعاروف می کنند !؟ (اینجا )
 • پرواز به قبیله آدمخواران !! (اینجا )
 • عملیات محرمانه نجات زندانیان ( اینجا )

  ماجرای اشگ ننه علی ( اینجا )

  شوخی با حاج آقا در جبهه ! ( اینجا  

  توجه ... توجه.... توجه  

  خوانندگان محترم لطفآ توجه داشته باشيد :

  کليه کامنت هاي وبلاگ ( دل نوشته هاي يک سرباز ) بدون پاسخ منتشر مي شوند .

  دوستان محترم پرسش هاي خود را فقط در سايت ( خاطرات يک خبرنگار ) مطرح فرمايند .

  فراموش نکنيد فقط به کامنت هاي پست اخر پاسخ داده مي شود .

 • - تعداد بازديد
 • 7019
 • مرتبه

  نظرات
  شما هم چيزي بنويسيد
  • هر چي دلتان مي خواهد بنويسيد. اينجا مربوط به شماست اگر نظر خصوصي‌اي داريد لطف کنيد و از طريق اي‌ميل (behrouz.journalist at gmail.com) مطرح کنيد، ممنون.


  مشخصات حفظ شود؟

  از تگ‌هاي HTML هم مي‌توانيد در نظرتان استفاده کنيد.

   
  Copyright 2007 by Behrouz Moddaresi | Design by WebStudio | Powered By Movable Type 3.35