درباره من

سوم دي ماه 1331 در تهران متولد شدم. پس از اتمام دوران دبيرستان به خاطر علاقه اي که به پرواز داشتم به نيروي هوايي پيوستم. در ادامه به آمريکا اعزام شدم، در بازگشت به ايران اولين پروازم را در تاريخ 18/3/53 انجام دادم و با آغاز جنگ تحميلي، به صورت شبانه روزي در مناطق جنگي پرواز داشتم و افتخار كسب مدال طلاي بالاترين ساعات پرواز را به دست آوردم. به دليل سكته قلبي و عمل جراحي باز كه ... ادامه
تبليغات
وبلاگستان
باقي قضايا
  چرا علی کریمی اخراج شد !؟

    کالبد شکافی یک اتفاق ورزشی    


آخرین آن همین آقای آجرلو مدیر مکتبی میلیاردر مشهور آقای هدایتی که گویا این باشگاه و تمامی بازیکن های گرانقیمت وی پول خردی بیش نیستند در مقابل ثروت افسانه ای ایشان !! این بازیکن حتی وقتی که برای تیم بزرگی مثل بایرن مونیخ خریداری شد اصلا ذوق زده نشد و مثل بسیاری دیگر که سر از پا نمی شناسند و یکباره کوچه و محله و اقوام خودرا فراموش می کنند و توگوئی که از ازل در ناف فرانکفورت یا مادرید از مادر زاده شده اند، خودرا نباخت و پس از مدتی که زیاد طولانی هم نبود اروپا دلش را زد و دلتنگی خانواده و خواهر و برادر بر او چیره شده و بنای ناسازگاری را گذاشت و گذاشت تا عذرش را خواستند و علیرغم اینکه هنوز هم تیم های زیادی در همان اروپا خواهانش بودند مانند یک مائده آسمانی به تور کشورهای حاشیه خلیج فارس افتاد و ....

 کالبد شکافی یک اتفاق جدید ورزشی  

2moam54hmol5qr99728s.gif

y3qpb8toex3mxnp7q24m.jpg

 " چرا علی کریمی اخراج شد !؟ " عنوان مطلب این پست است که تقدیم حضورتون می کنم . راستش رو بخواهید دیروز وقتی مطلب جدیدم رو منتشر کردم در بخش کامنت ها چشمم به نظر دوست بسیار عزیزم محمود فرنودی افتاد که در باره اخراج علی کریمی سخنان جالبی رو بیان کرده بود  . از اون جایی که قصد داشتم روی قضیه اخراج بازیکنان و متعاقب آن جبهه گیری رسانه ها مطلبی رو ارایه دهم .. به نوشته دوست فرهیخته ام اکتفا کرده و آن را به انضمام فراز هایی از نوشتار یک روزنامه تقدیم حضورتون می کنم . امیدوارم هر چه زودتر مسئله این جوان ورزشکار کشور هم به خیر و خوشی برطرف شود .

اما دوستان ظاهرآ سیستم کامپیوتر بنده طلسم شده است ... ! تازه یکی دو روز بود که از مشکلاتش رهایی یافته بودم . اما نمی دونم چرا حرکت ان از دیروز بسیار کند شده است ..!؟ حتی امشب بیش از ۲۵ دقیقه طول کشید تا ویندوز بالا بیاید .. !! البته دلیلش رو می دونم . همان گونه که می دونید ویندوز اورژینال نصب کرده بودم . اما ظاهرآ با سرور های اینترنت پر سرعت کشور مشکل داشت . و علی رغم تلاش و زحمت دوستان کرجی مجبور شدم ویندوز دیگری روی آن نصب کنم .. ! ارتباط با اینترنت میسر شد اما هر ساعت بر کندی آن افزوده می شد .. ! به طوری که برای بالا امدن هر صفحه ای کلی منتظر می ماندم .. ! طی هماهنگی با دوستان متخصص کرجی ام قراره فردا بعد از ظهر بار دیگر مزاحم ان ها شده تا عیب یابی فرمایند .. لذا اگه مثل دفعه قبل که کلی کامنت مربوط به پست دختر افغانی بی جواب ماند .. گله نفرمایید .. حتمآ بعد از مراجعت به همه آن ها پاسخ خواهم داد ..

کلام اخر این که .. از یکایک دوستان و خوانندگان بزرگواری که با حضور مرتب خود چراغ تارنمای بنده رو روشن نگاه می دارند ٬ سپاسگزارم . از این که با تلاش و محبت شما آمار حضور یاران افزایش یافته است قلبآ ممنونم . و در نهایت از این که با صبوری و بزرگواری خویش تاخیرات بنده رو تحمل می کنید واقعآ شرمسارم .. امیدوارم روزی قادر به جبران باشم . اما راستی جواب مسابقه .. در تیتراژ آغازین و پایانی سریال فاصله ها دوربین با سرعت در حال گذر از تونلی بزرگ بود .. و اتوموبیل های متعددی از مقابل به سرعت عبور می کردند .. در میان انواع خودرو های سواری یک اتوبوس مسافربری هم با سرعت رد می شود .. با اجازنون بنده درون آن اتوبوس نشسته بودم ... !!!!! ببخشید .. اصلآ و ابدآ قصد شوخی و یا خدای ناکرده قصد سرکار گذاشتن رو نداشتم .. بلکه هدف ام این بود دوستان عزیز رو به فکر وا دارم .. همین . اخه هنوز که هنوزه فکر می کنم جوون هستم .. یک جوون ۲۵ ساله .. ! به جان نوه هایم حتی فراموش می کنم که نزدیک به شش دهه از عمرم سپری شده است .. ! برای همین شیطنت های جوانی گاهی سراغ ام می آیند .. آخه من کسی رو جز شما عزیزان ندارم واقعآ شرمنده ام .......

برچسب ها : ویندوز اورژینال + سریال خاطره ها + باشگاه استقلال + باشگاه استیل آذین + سردار آجرلو + علی کریمی + انتقاد + روزه خواری + نظارت مدیریتی + آبدارچی + تدارکاتچی + برنامه نود + محمود فرنودی + بیانیه + مصاحبه + نشریات

آدرس سایت  

 

اصل خبر چه بود .. ؟

بازی تیم استقلال تهران با استیل آذین شنبه آخر شب انجام شد . یک شنبه خبر اخراج علی کریمی رسانه ای شد .. همون ابتدای صبح این خبر در پر تیراژ ترین روزنامه های ورزشی منتشر شد . دوشنبه هم ادامه داشت . و شب هم به برنامه نود کشیده شد . بهتره اول خبر رو بخوانید :

این خبری بود که صبح امروز تیتر همه خبرگزاری های و سایت های خبری شد و فردا هم زینت بخش صفحه اول روزنامه ها خواهد بود. اخراج کریمی از استیل آذین با توجه به خبرهای دو روز اخیر چندان هم عجیب نبود، چرا که آجرلو مدیرعامل باشگاه استیل آذین دیروز اعلام کرده بود که به موضوع مصاحبه های کریمی بعد از بازی با استقلال رسیدگی خواهد کرد و او امروز قولش را با اخراج این بازیکن عملی کرد.

علی کریمی از استیل آذین اخراج شد 

از فردای بازی تیم های استقلال تهران با استیل آذین همه جا خبر پیچید که " علی کریمی " بازیکن با تجربه و قدیمی کشورمون از تیم استیل اذین اخراج شده است .. ! و معاقب آن انگار مسابقه ای با موضوعیت علی کریمی شکل گرفته باشد ٬ همه رسانه های تصویری و شنیداری و مکتوب و اینترنتی خبر رو با سلایق و گویش های متفاوت اعلام کردند .. ! خبری که با انتقاد از مدیر باشگاهی کلید خورده بود در ادامه به تظاهر به روزه خواری و بی انظباطی ختم شد .. ! واکنش ها متفاوت بود . عده ای او را بازیکنی سرکش و ناآرام توصیف کرده و اخراج رو کم ترین جزای آن می دانستند .. ! بعضی ها هم طبق یک عادت دیرینه در بوق و کرنا دمیدند که .. پاسخ انتقاد از مدیریت ٬ اخراج نیست . و متعاقب ان دها دستور العمل دینی و ورزشی و اخلاقی پیچیده و از سردار آجرلو خواستند .. انصاف داشته باشد و روزه خواری رو بهانه نکند .. ! اما عده ای هم مثل من و خیلی های دیگر که از جنجال آفرینی و لجن مال نمودن افراد متنفر هستند ٬ انتظار دارند قضیه با خیر و خوشی ختم به خیر شود . و معتقدند این گونه مسایل و مشکلات داخلی به خانواده فوتبال ربط دارد و بایستی در داخل خود تیم استیل آذین حل و فصل شده و از رسانه ای شدن بیشتر قضیه خوداری کنند . اما ظاهرآ قضیه حالا حالا ها تمام شدنی نیست .. تازه پای آن به برنامه " نود " کشیده شده است .. ! اما وجدانآ باید بپذیریم که هیچ کس مخالف رعایت شئونات و ارزش های ماه مبارک رمضان نیست . از سوی دیگر قبول داریم که نظم و انظباط تیمی و حرمت مدیران و پیشکسوتان از اصول مهم ورزش است . و با خاطیان باید برخورد شود .

اما بشنوید از تاریخچه نافرمانی یا به قول بعضی رسانه ها سرکشی علی آقا رو که در دنیای فوتبال و مستطیل سبز به " جادوگر " معروف بود ! جادوگری که همه از خرد و کلان در مسابقات گوناگون ملی و داخلی از بازیکن شماره ۸ انتظار جادو و حتی معجزه داشتند .. اما هنوز جوهر حکم اخراج وی از سوی مدیر عامل باشگاه اش خشک نشده بود که روزنامه وزین ورزشی گل سریع آمار جنجال های جادوگر جوان رو از آرشیو بیرون آورده و منتشرش کرد .. ! و چه جالب گزارشگر برنامه تلویزیونی نود بدون ذکر منبع آن را روخوانی کرد .. ! به آن چه سایت گل نگاشته است توجه فرمایید :

پرونده ای که از آرشیو بیرون آمد ..!

این اولین باری نیست که ستاره سالهای اخیر فوتبال ایران جنجال آفرینی می کند، چرا که در دوران حرفه ای او موارد متعددی از این جنجال ها وجود داشته است. کریمی بازیکن رک و صریحی است که در هر بار مصاحبه او باید منتظر انتقادات صریح و شدیدی از مربی گرفته تا رئیس فدراسیون بود.

اولین بار در جام رمضان سال 75 بود که علی کریمی خبرساز شد، منتها در ان زمان بازیکن گمنامی بود و خبرسازی او خیلی مورد توجه قرار نگرفت. علی کریمی در یک مسابقه از جام رمضان مقابل تیمی قرار گرفت که علی دایی ستاره آن روزهای فوتبال ایران در ان بازی می کرد. کریمی چند بار توپ را از لای پاهای علی دایی رد کرد و باعث عصبانیت دایی شد. درگیری این دو بازیکن در ان شب دعوای حسابی راه انداخت که با وساطت دیگر بازیکنان و مربیان ختم به خیر شد.

ستاره جدید فوتبال ایران پس از درخشش در بازیهای آسیایی 1998 بانکوک از سوی ایوان کوردس آلمانی به تیم امید دعوت شد. در مسابقات جام دانهیل ویتنام، کریمی که رابطه خوبی با کوردس نداشت، در بازی مقابل ویتنام نیمکت نشین شد. او در اواسط بازی به میدان آمد و در اعتراض به اخراج علی انصاریان، یک مشت به سینه تورو کامیکاوای ژاپنی زد و با زدن پاهای داور نگون بخت ژاپنی باعث سرنگونی او در زمین شد! علی کریمی اخراج شد و از سویAFC  یک سال محروم شد.

در اولین مصاحبه بلند خود که با هفته نامه تماشاگران انجام داد، تیغ انتقادات شدید خود را متوجه علی دایی و امیر عابدینی کرد. او گفته بود که خدا دایی را بغل کرده و البته سال گذشته در مصاحبه جدیدی باز هم گفت که هنوز معتقد است که خدا دایی را بغل کرده است! او همچنین گفته بود خوشحال است که از انتقالش به الاهلی امارات ریالی به عابدینی نرسیده است.(کریمی به عنوان بازیکن آزاد به الاهلی پیوست).

در مسابقات جام غرب آسیا در سال 1381 که در اردن برگزار می شد، علی کریمی در میانه مسابقات از تیم اخراج و به تهران  بازگردانده شد. گفته می شود اخراج او به دستور دادکان رئیس وقت فدراسیون بود. یک روز در تمرینات تیم ملی که دادکان نیز ناظر ان بوده، علی کریمی با کلاه حاضر می شود! دادکان شخصا کلاه را از روی سر کریمی برداشته و به بیرون پرت می کند. کریمی هم اردوی تیم ملی را ترک و از فهرست تیم اعزامی به بازیهای آسیایی 2002 پوسان نیز خط خورد.

در جام جهانی 2006 از روزهای خوبش به دور بود و دلیل آن هم مصدومیت طولانی مدت او در بایرن مونیخ بود. در بازی با پرتغال در دقیقه 65 تعویض و جای خود را به فریدون زندی داد. کریمی موقع بیرون آمدن از زمین آن لگد معروفش را نثار ساک پزشک تیم کرد که عکس آن لحظه به سرعت مورد توجه رسانه های جهان قرار گرفت. در بازی سوم مقابل آنگولا هم برانکو می خواست او را  در نیمه دوم به زمین بفرستد که از دستور او سرپیچی کرد و حاضر به گرم کردن نشد!

اردیبهشت ماه 87 تیم ملی برای اردوی چند روزه به اردبیل رفت. علی کریمی در تیمی که دایی سرمربی آن شده بود، کاپیتان بود. فقط چند روز به بازیهای مقدماتی جام جهانی در  مرحله اول مقابل امارات و سوریه باقی مانده بود که علی کریمی مصاحبه بلندی انجام داد و مسولان فدراسیون فوتبال را به بی کفایتی متهم کرد. فدراسیون فوتبال بلافاصله حکم اخراج کریمی از تیم ملی را صادر کرد. بعدها با فشار رسانه ها علی دایی او را به تیم ملی دعوت کرد، ولی کریمی حاضر نشد به تیم ملی برگردد.

فصل قبل و در بازی استیل آذین با تراکتورسازی، علی کریمی دوباره خبرساز شد . او پس از گلزنی مقابل تراکتور در ورزشگاه تختی به سمت هواداران این تیم رفت و با حرکتی باعث تحریک انها شد. هواداران تراکتور که قرار بود در بازی برگشت از خجالت او دربیایند، اما به هدف خود نرسیدند. چرا که کریمی در بازی مقابل سایپا با مجید ایوبی درگیر شد و کارت قرمز گرفت تا به تبریز نرود.

اردوی تیم ملی قبل از آغاز لیگ در اتریش یکی از خبرساز ترین اردوهای تاریخ تیم ملی بود. علی کریمی که در دو بازی مقابل ستاره سرخ و واشاش دو گل زده بود، به ناگاه تیم ملی را ترک کرد و به تهران بازگشت. دلیل بازگشت او مصدومیت اعلام شد، اما خبرهایی وجود داشت مبنی بر اینکه او با قطبی درگیر شده است. او چند روز بعد در مصاحبه ای گفت که قطبی باید شهامت داشته باشد و دلیل دعوت نشدن او به تیم ملی را اعلام کند.

کریمی که یک روز قبل از بازی با استقلال در تمرینات این تیم با درودگر سرپرست تیم درگیر شده بود، در مصاحبه با سایت شخصی اش گفت که با مدیریت فعلی امیدی به قهرمانی وجود ندارد! او با جمله خود نشان داد که ماجرای اختلافات او با آجرلو مدیرعامل باشگاه صحت داشته است و فقط به خاطر هدایتی حاضر به تمدید  قرارداد خود با استیل آذین شده است. باشگاه استیل آذین در بیانیه ای دلیل اخراج کریمی را روزه خواری عنوان کرده است.

و اما بیانه چه می گوید .. !؟

منطقی ترین کار این است که قبل از هر پیشداوری ابتدا به بیانیه رسمی باشگاه استیل آذین توجه کنیم و ببینیم آن ها چه گفته اند .. 

بیانیه باشگاه استیل آذین؛ روزه خواری دلیل اخراج علی کریمی

 

 

 

 

 باشگاه استیل اذین در بیانیه ای دلایل اخراج علی کریمی از این تیم را اعلام کرد. در متن بيانيه صادره از سوي روابط عمومي باشگاه استيل آذين درباره تخلفات كريمي و اخراج اين بازيكن از استيل آذين آمده است: باشگاه فرهنگي ورزشي استيل آذين وظيفه خود مي داند در مقابل عدم تمكين در اجراي مقررات و حرمت شكني و تظاهر به روزه خواري آقاي علي كريمي، يكي از بازيكنان تيم فوتبال اين باشگاه و عدم رعايت شئونات ماه مبارك رمضان در جريان تمرين به وظيفه ديني و قانوني خود عمل نموده و اخراج اين بازيكن را اعلام نمايد. در ادامه آدمه است: از آنجايي كه تعظيم شعائر الهي و حرمت نهادن به مقدسات دين مبين اسلام در اولويت باشگاه فرهنگي ورزشي استيل آذين قرار دارد و متاسفانه اين موضوع از جانب بازيكن مذكور رعايت نشده و حتي با توهين وي به مسئولان فدراسيون فوتبال و مقررات همراه بوده و عليرغم تذكرات سرپرست تيم، وي به اقدام خود ادامه داده و اصرار بر انجام اين تخلف داشته است، اين بازيكن از همراهي تيم فوتبال استيل آذين محروم مي‌باشد. بي ترديد آنچه در درجه بالاتري از عناوين و افتخارات ورزشي قرار دارد، ايستادگي و پافشاري بر مباني دين مبين اسلام و اصول اخلاقي است كه موجبات تعالي و قدسيت انسان را فراهم مي‌آورد. در بخش ديگري از اين بيانيه عنوان شده است: بي گمان نگاه ابزاري و هدف محور به ورزش بدون لحاظ داشتن جنبه‌هاي معرفتي، معنوي و انساني منجر به حاكميت اخلاق و معنويت در ورزش نمي‌شود. از همين رو، اميدواريم كه اقدام باشگاه استيل آذين در الويت دادن به اصول اخلاقي تبديل به يك رويه در ورزش كشور گردد و ورزش به فرموده امام خميني(ره) نه به عنوان هدف كه به عنوان وسيله اي در جهت نيل به تعالي تلقي گردد.

 

و اما ...  

راستش رو بخواهید تا زمانی که طرف دیگر قضیه یعنی خود علی کریمی لب به سخن نگشاید ٬ بدرستی نمی شود واقعیت ها رو قضاوت کرد . اما یک حسی به من می گه که قضیه نمی تونه این جوری باشه .. نه این که خدای ناکرده قصدم دروغ گو نامیدن مسئولان باشگاه باشه .. بلکه معتقدم شاید مثل همه ماجراهای این شکلی ٬ یک کلاغ چهل کلاغ اش کرده باشند . در اعتقاد و راست گویی جناب آجرلو شکی نیست . اما ممکنه گزارش غلط به وی داده باشند . از سوی دیگر .. اگه قراره دنبال مقصر بگردیم که چرا جرم روزه خواری اتفاق افتاده است .. ؟ گناه اصلی به عهده سردار است که در نظارت و مدیریت اش اهمال فرموده است . و گرنه آب در زمین بازی چه می کرده است .. !!؟؟ معمولآ در اداراتی که مدیران مکتبی حضور دارند ٬ یادمه روز قبل از آغاز ماه مبارک رمضان دستور می دهند هر چه کاسه و کوزه و سمار در مطبخ خانه است رو جمع اوری نمایند .. و به مقام مبارک آبدارچی .. ( شما بخوانید تدارکات چی ) تفهیم می فرمایند .. هیچ گونه نوشیدنی و خوردنی و دود کردنی تا لحظه افطار ممنوع است .. آیا براستی جناب اجرلو چنین دستوری داده بود ؟ یا نظارتی داشته است  !!؟ قطعآ این گونه نبوده است .. چون طبق اعتراف یکی از آقایون در برنامه نود .. مسئول تدارکات نباید آب به زمین بازی می اورد .. ! بگذریم .

جناب آقای محمود فرنودی

 اما واقعیت این است که دقیقآ در روزی که خبر دهان به دهان و رسانه به رسانه بازگو و منتشر می شد .. یکی از مدیران فهیم و دلسوز کشور بلافاصله به سایت حقیر مراجعه فرموده و در بخش نظرات کامنتی دال بر اتفاقات روز مرقوم فرمودند . از ان جایی که عمق نگاه این هموطن بزرگوار حاوی نکات ارزنده ای بود ٬ تصمیم گرفتم عین کامنت رو در یک پست مستقل تقدیم دوستان نازنین به ویژه جوانان دوست داشتنی بکنم ..  آن چه در پی می آید ٬ نوشته دوست عزیزم جناب آقای محمود فرنودی است :

 

 جناب مدرسی   سلام.
امروز در خبر ها آمده بود که علی کریمی بازیکن بزرگ فوتبال ما بدلیل روزه خواری و عدم رعایت مقررات از باشگاه خود اخراج شده است.بنظر می رسد با توجه به سیر حوادثی که برای این بازیکن در این سال ها اتفاق افتاده است، این آخرین سکانس سناریوئی باشد که بخشی توسط خود او و بخش دیگری توسط مدیران حکومتی ورزش طراحی و اجرا شده است و در حقیقت سکانس پایانی زندگی ورزشی اوست. خیلی مایلم در این پست اگر شما صلاح بدانید ریشه این گونه رفتارهای غیر ورزشی برخی ورزشکاران کشورمان را که منجر به طرد همیشگی آنان و تلف شدن عمر ورزشی شان می شود شناسائی نموده و سلوک ایشان را در میادین ورزشی روانکاوی کنیم.اتفاقا بدلیل اینکه اکثر یاران این سایت از جوانان هستند بنظرم طرح این گونه موضوعات می تواند بسیار مفید باشد بویژه این که در مورد فردی است که بسیار مورد توجه جوانان و مورد عشق و علاقه آنهاست و طبعا رفتارهای وی روی زندگی خیلی از آنها اثرگذار خواهد بود.این بازیکن استعداد خدادادی زیادی در اجرای تکنیک های ناب و فردی فوتبال دارد و حرکات وی در زمین همه را بوجد می آورد.به جرات می توان گفت که هیچیک از مربیان امروزی فوتبال ما که با رقم های نجومی در تیم های لیگ برتری فعالیت دارند در پیشرفت تکنیکی این بازیکن تاثیری نداشته اند سهل است گاهی حسادت نیز ورزیده اند و تلاش کردند اورا با انواع ایرادهای اخلاقی محکوم کرده جلوی سیر پیشرفت های اورا بگیرند.به نحوی که او تقریبا با هیچ کدام از این مربیان وطنی آبش توی یک جوی نرفت و هرگاه با کسی کار کرد پس از مدت کوتاهی دچار مشکلات اساسی شد!


آخرین آن همین آقای آجرلو مدیر مکتبی میلیاردر مشهور آقای هدایتی که گویا این باشگاه و تمامی بازیکن های گرانقیمت وی پول خردی بیش نیستند در مقابل ثروت افسانه ای ایشان !! این بازیکن حتی وقتی که برای تیم بزرگی مثل بایرن مونیخ خریداری شد اصلا ذوق زده نشد و مثل بسیاری دیگر که سر از پا نمی شناسند و یکباره کوچه و محله و اقوام خودرا فراموش می کنند و توگوئی که از ازل در ناف فرانکفورت یا مادرید از مادر زاده شده اند، خودرا نباخت و پس از مدتی که زیاد طولانی هم نبود اروپا دلش را زد و دلتنگی خانواده و خواهر و برادر بر او چیره شده و بنای ناسازگاری را گذاشت و گذاشت تا عذرش را خواستند و علیرغم اینکه هنوز هم تیم های زیادی در همان اروپا خواهانش بودند مانند یک مائده آسمانی به تور کشورهای حاشیه خلیج فارس افتاد و چند سالی با دستمزد های کلان به ثروت اندوزی مشغول شد! چرا ؟ مگر نمی دانست که فوتبالش در این کشورهای عربی افت کرده و شانس های خودرا از دست خواهد داد؟ چرا می دانست ولی دلش می خواست نزدیک ایران باشد تا هر وقت دلتنگ شد با یکساعت و نیم پرواز در خانه باشد! علی کریمی خوب یا بد شاخصه های اخلاقی ویژه ای دارد که تقریبا اکثر نوابغ دارند چه فوتبالی و چه غیر فوتبالی. باید مثل او فکر کنید، اعتقاداتتان شبیه به او باشد،اسیر کلیشه های مرسوم نباشید، مقید به خیلی از خطوط قرمز نباشید، شمارا در چارچوب حبس نکنند، حتی الامکان شرایط را مطابق میلتان ردیف کنند،اگر حوصله کاری را نداشتید وادارتان به انجام آن کار نکنند،اگر چیزی خلاف میل تان دیدید ملاحظه نکنید و فوری ایرادها را به زبان جاری کنید ..

 ساده اندیش باشید، حسابگر نباشید، سیاست باز نباشید، دو رو و ریا کار نباشید و خلاصه یک علی کریمی باشید تا بتوانید با او کار کنید.این خصلت آدم های استثنائی است که در زمینه فعالیت خود یکباره و یک تنه همه نتیجه هارا تغییر می دهند!!واین نشان می دهد که باافراد معمولی فرق دارند و نباید با آن ها معمولی برخورد کرد.وقتی که چنین نشود آنوقت شاهد عکس العملهای غیر طبیعی (به زعم ما البته) این گونه افراد با محیط اطراف خود خواهیم بود و هرچه خشن تر برخورد کنیم نه این که چیزی حل نمی شود بلکه خرابتر هم خواهد شد!در موضوع بستن مچ بند سبز در مسابقات خارج از کشور که پس از انتخابات پارسال رخ داد همه دانستند که کسی جز این بازیکن مبتکر این کار نبوده است و کارآکتر سایرین که این مچ بند را بسته بودند مشخص می کرد که کار آن ها نبوده و دنباله رو بوده اند.چرا چیزی به او نگفتند؟ بدلیل این که از محبوبیت او و رفتارهای صاعقه وار وی واهمه داشتند! به تعقیب و مراقبت پرداختند تا با صبروحوصله و قدم به قدم از برج عاجی که برای خود ساخته بود پیاده اش کنند!کسانی که رفتارهای اورا بر نمی تافتند بخوبی به زوایای روحی و اخلاقی وی آشنا بودند و شرایط را طوری فراهم کردند تا اورا روز بروز گستاخ تر و هتاک تر کنند! بنحوی که بتدریج مردم و حتی دوستداران او از این وضعیت خسته شده و راضی به رفتنش شوند.آنوقت براحتی می توان با یک تلنگر اورا سرنگون ساخته و برای همیشه از شرش خلاص شد!صحنه هائی که بخصوص در این اواخر از این بازیکن در صحنه های بازی دیدیم ما را مجاب می سازد که طراحان کار خودرا بخوبی جلو می بردند و نتیجه بسیار نزدیک بود

برای کمترین سوتی که داوران می زدند علی کریمی دیوانه وار بسمت شان حمله می کرد و گوئی که قصد کشتن داور را داشت! با هر تعویضی که مربی انجام می داد آنچنان عکس العملی بروز می داد که گوئی این آخرین مسابقه ای است که بازی می کند! خلاصه اینکه بقدری حرکات و رفتارهایش ناهنجار شده بود که تردیدی باقی نمی گذاشت که بزودی به پایان خط خواهد رسید که متاسفانه رسید.وقتی همه چیز سیاسی می شود و مدیران ما علیرغم سیاسی بودن بطرز ناشیانه ای با مسائل جوانان برخورد می کنند، وقتی همه چیز بر پایه ریا و دوروئی است و وقتی الگوهای جوانان پاک این سرزمین را بخاطر عقاید سیاسی شان به لجن می کشند، ساده اندیشی است اگر فکر کنیم همه چیز باید سر جای خودش باشد! ایکاش آقای آجرلو آنقدر معرفت داشت که بگوید علی کریمی متمرد و سرکش بود و نگوید که تظاهر به روزه خواری می کرد!! هر بچه ای میداند که امثال علی کریمی در دامان مادران مسلمان و پاک این کشور رشد کرده اند و حرمت ماه رمضان و عدم تظاهر به روزه خواری را خیلی بهتر از تازه مسلمانان اینروزها درک می کنند پس بداند که ما بزرگتر ها با رفتار نابهنجار خودمان جوانان را به ناکجاآباد رهنمون می سازیم.آن ها تقصیری ندارند.

  آقای فرنودی در ادامه و در کامتی دیگر تصریح کرد که :                                                           

  بهروز جان سلام.موضوعی که مطرح کردم مبتلا به ذهن بسیاری از جوانان و میان سالان کشورمان است و لازم است به چالش کشیده شود.چرا با روحیه جوانان بازی می شود؟ چرا براحتی آنان را از ورزش دلزده و بسوی مواد مخدر و تفریحات ناسالم سوق می دهیم ؟ من شخصا اگر بطرف هیچ یک از آلودگی ها نرفتم فقط علاقه به ورزش بود و بس . ما با انواع سیاست های غلط از جمله روزنامه های زرد ورزشی به تعداد زیاد و خارج از کنترل از این ورزشکاران برای جوانان و نوجوانان بت می سازیم و در وقتی که اقتضای منافع سیاسی - اجتماعی خودمان است این بت را می شکنیم و عده بسیاری را دلسرد و مایوس می کنیم.باور کنید امروز رادیوی ورزش و یکی از سایت های خبری را می دیدم و می شنیدم تقریبا همه کسانی که مورد سوال قرار گرفته بودند نظرشان عکس نظر مسئولین بود !! همه بکلی چشم خودرا بر روی حرکات و رفتارهای غلط علی کریمی که کم هم نیستند بسته و یکدست مسئولین و فدراسیون را مقصر می دانستند!!! چرا بدلیل اینکه به او عشق دارند.به او که شعبده می کند و در لحظات سرنوشت ساز دلشان را شاد کرده است.به او که حرف دل مردم را بصراحت بر زبان جاری می سازد و برای خودش خط قرمزی قائل نیست. به او که به مردم دروغ نمی گوید حتی اگر بدخلقی می کند.به او که مثل یک طفل دلش از دوری پدرومادرش می گیرد حتی اگر روی نیمکت گرانترین بازیکنان جهان نشسته باشد...بله دوستان اینچنین مردم عاشق می شوند..مثل عشقی که به غلامرضای تختی داشتند بدلائلی که هرگز نوشتنی و گفتنی نبود و همه از دل دردمند مردم مظلوم سرچشمه می گرفت.اگر بخواهید بدانید درون دل مردم چه می گذرد باید آنرا بشکافید و خود ببینید.گفتنی نیست آقای برادر آجرلو!


مردیم از بس دستور دادید.ما میان سالان این دستورات را به چیزی نمی گیریم و با دلخوری و حوصله ناشی از سن و سال از کنارش رد می شویم ولی جوانان دیگ های جوشانند...غل میزنند و گاهی منفجر می شوند. علی کریمی یکی از خالص ترین اینهاست.جان برادر یادتون می آد چگونه دو سال تمام  با انواع ترفند ها از دادن پول ما طفره می رفتید و آسمان و ریسمان می بافتید تااین پول را نپردازید و بالاخره ناچارتان ساختند که بپردازید! همان وقتی که در پاس مسئولیت داشتید؟ بله شما هم برای منافع آنی خود و سازمانتان خطا و خلاف هم می کنید.چرا وقتی از جانب یک جوان افتخار آفرین مورد خطاب واقع می شوید چنین بر می آشوبید و به انواع تهمتها متشبث می گردید.شما مگر نعوذاب...خدائید؟کیست که نداند بچه های جنوب شهر همه از امثال شماها مسلمان ترند و اسلام دوستی و عمل به واجبات همیشه در صدر اعمال ایشان بوده است.بس است با جوانان این کشور اینطور بازی نکنید.والله مسبب خیلی از انحرافات مدیریتهای مشعشع امثال شما مدیران یکشبه است!

 

سخن آخر ...

بله دوستان .. زندگی فراز و نشیب زیادی دارد . مهم این است که انسان در هر شرایط عزت نفس خود رو حفظ نماید ..  

 

  

dfhbsh.jpg 

در پناه ایزد منان پاینده و جاوید باشید .

بهروز مدرسی

این پست ساعت ۳:۴۵ دقیقه بامداد به تاريخ بیست و ششم  مرداد ماه ۱۳۸۹ پایان یافت .

 پاینده و برقرار باد ارتشیان دلاور و قهرمان ایران

 ajr4i2ce8c0d7seedv8o.jpgWeblog-Archive-.jpg

   آرشیو سایت  اينجا                                               آرشیو وبلاگ اینجا 

 

    مطالب خواندنی 

پیشنهاد دو پست دولتی توسط احمدی نژاد ( اینجا )

چگونه به جای دختر خارجی ، برادر پاسداری را تحویل ام دادند !! ( اینجا )

 • چگونه از تهمت کودتای نوژه ، نجات پیدا کردم !!؟ ( اینجا )
 • به جای  قطعه هواپیما بهروز وثوقی تحویل دادند !! (اینجا )
 • ماجرای جدا شدن سر مسافری در مقابل چشمان خانواده اش !! (اینجا )
 • نقش ستون پنجم در سقوط هواپیمای آیت الله محلاتی ! ( اینجا )
 • آیا تاکنون آتش گرفتن انسانی رو از نزدیک دیده اید !!؟ ( اینجا )
 •  ادار خلبان ، نظم پایگاه را به هم ریخت !! (اینجا )
 • دلایل سقوط هواپیمای خبرنگاران ! ( اینجا )
 •  آیا زندانیان سیاسی به دریاچه نمک ریخته می شدند !!؟ ( اینجا )
 • چگونه به دبیر کلی حزب خران برگزیده شدم !!؟؟ ( اینجا )
 • انتقاد از اعلیحضرت همایونی جهت رفاه الاغ !! ( اینجا )
 •  با خلخالی در صحرای طبس ! ( اینجا )
 • چرا در پرواز آبنبات تعاروف می کنند !؟ (اینجا )
 • پرواز به قبیله آدمخواران !! (اینجا )
 • عملیات محرمانه نجات زندانیان ( اینجا )
 • ماجرای اشگ ننه علی ( اینجا )

  شوخی با حاج آقا در جبهه ! ( اینجا  

 • - تعداد بازديد
 • 6839
 • مرتبه

  نظرات

  سلام عموبهروز خوبی؟
  همیطور سلام گرم خدمت جناب فرنودی عزیز.

  من کاملا با نظر جناب فرنودی موافقم. هنوز یادم نرفته که غزال تیزپای ایران خداداد عزیزی درگیر چه بازیهایی شد و خسته و دلزده فوتبال رو کنار گذاشت تا هر موقع که باهاش مصاحبه می کنن آه آتشینش از پشت خطوط و امواج تلویزیون و رادیو فوران کنه!
  ورزش ورزشه! اما یه سری افراد به لجن می کشنش! ماجراهای پشت پرده ای که چندی قبل خود تلویزیون پخش کرد یادتون هست؟ متاسفانه خبرنگارهای روزنامه های زرد برای اینکه خودی نشون بدن حاضرن با لجن مال کردن یه آدم خودشون رو به بالا برسونن!
  به قول آقای فیروز کریمی که می گفت دیگه کم کم باید به فکر ترک فوتبال و نشستن تو خونه و بافتنی بافتن و آشپزی باشم!! ما هم باید به فکر بیخیال شدن ورزش و خالی شدن ورزشگاه ها و دلسردی از ورزش باشیم! البته سایر ورزش ها با مدیریت بهتری مواجه هستن که نتایجش رو هم می گیرن مثل والیبال و بسکتبال. اما فوتبال داره تلف میشه...
  پاسخ

  کاملآ حق با شماست امير جان . من با اين نظريه شما موافقم . مخصوصآ اون بخشي که مربوط به نشريات به اصطلاح زرد است . من از نزديک با شيوه کاري ان ها آشنا هستم .. و در سال هايي که خود در مقام ژورناليست خدمت مي کردم ، بار ها و بار ها با انواع حيله ها و ترفند هاي اين جماعت که متآسفانه باعث بدنامي اکثر روزنامه نگاران باشرافت شده اند ، بودم . اين ها براي کسب درآمد و به قول شما مورد توجه افکار عمومي قرار گرفتن ، هر کاري مي کنند .. که لجن مال کردن مردم و اسطوره ها و تيتر هاي پوشالي تنها بخشي از اعمال ان هاست ..
  اميدوارم روزي باعث طرد اين گروه از جامعه مطبوعاتي باشيم .
  و براي فوتبال کشور هم آرزوي رشد و کسب جايگاه رفيع دارم .
  ممنون از شما

  با سلام و عرض ادب خدمت شما، بیایید حق بین باشیم،علی کریمی فوتبالش خوبه که خوبه اما سابقه این فرد همه چیزو درباره اخلاقش ثابت میکنه.آخه چقدر حرکات غیر ورزشی؟ چقدر غرور کاذب؟خب پول داری که داری برو خرجش کن نوش جونت اما حق نداری به مقدسات بی احترامی کنی آقای کریمی.من متاسفم که این آقای علی کریمی اینقدر سابقه بدی در رفتارهاش از خودش به جا گذاشته که زندگی ورزشی خودش رو هم تحت تاثیر قرار داده و باعث میشه تموم بازیهای خوبش از یاد برن و کم کم از اذهان مردم طرد بشه.
  آقای مدرسی در پستتون عنوان شده که آقای کریمی به خاطر نزدیکی به خانواده به امارات اومده بود اونم از تیمی به نام بایرن مونیخ !!!!!!
  آخه کدوم شیر پاک خورده ای همچین کاری میکنه؟اصلا با عقل جور در میاد؟تو رو خدا با قضیه احساسی برخورد نکنیم!!
  فقط بدونید که غرور کاذب بازم میگم غرور کاذب باعث شد که علی کریمی به این روز بیفته چون این فرد حس میکنه آسمون سوراخ شده و ایشون ازش افتاده پایین،نه آقا برو ستاره های با اخلاق دنیا رو ببین که در برابرشون هیچی نیستی و کمی ازشون یاد بگیر.
  در پایان ببخشید اگه کمی عصبی شدم خب پیش میاد دیگه.موفق و موید باشید

  پاسخ
  جواد جان عزيز و بزرگوارم
  ضمن تشکر از شما هموطن بسيار عزيز و ورزش دوستم .. با بخشي از نظريه شما موافقم . و آن جنجال هاي بي مورد و غرور کاذب است . و اضافه مي کنم .. نه در دنياي ورزش ، بلکه در هيچ حرفه و شغلي قابل تحمل نيست . من به عنوان يک نظامي بازنشسته هميشه به نظم و انضباط و احترام به مردم ( کوچک و بزرگ فرقي نمي کنه ) موافقم .
  يادش بخير .. در زمان هاي نه چندان دور ، نام و آوازه هر ورزشکاري مصادف با جوانمردي ، مهرباني ، صبوري و استقامت بود . پهلواني و خصلت پهلواني اولين هدف هر ورزشکاري بود . اما متآسفانه خيلي وقت است که جايگاه اين خصلت ها مخدوش شده است .. و پول پرستي و به قول علي پروين .. قيافه گرفتن و غرور کاذب دست آورد ورزشي خيلي از ورزشکاران خصوصآ فوتباليست ها شده است .
  جواد جان کسي منکر حفظ ارزش هاي اسلامي نيست . و در اين پست هم نويسنده مطلب جناب فرنودي و بقيه خوانندگاني که با درج کامنت تلويحآ از علي کريمي دفاع کردند ، هدف شون زير پا گذاشتن ارزش هاي حاکم بر کشور نيست . بلکه تهمت و دروغ رو تقبيح کرده و معتقدند فردي در جايگاه مدير عاملي باشگاه استيل آذين حق ندارد اختلاف هاي خود با کريمي رو با تهمت و دروغ آغاز کرده و انگ روزه خواري رو به يک فرد مسلمان بزند .. !
  من به شخصه کاري به علي کريمي و رفتار هاي گذشته ااش ندارم . صادقانه بگم .. اصلآ خوشم ازش نمي امد .. ! ولي دليل نمي شود در واکنش به عمل غير منطقي ساکت بنشينم .. ! خصوصآ از سوي فردي که خود را پاسدار ارزش هاي انقلاب مي دوند ! اتفاقآ از افرادي مثل سردار آجرلو بيشتر از بازيکن جوان حتي خاطي و گناهکار انتظار عدالت و معرفت اسلامي مي شود . او به عنوان يک بزرگ تر و يک مسئول بايد از جنجال و رسانه اي شدن پرهيز کند .. خيلي از ورزشکاران به دلايلي از باشگاه ها اخراج شده اند .. و اگه مشکلي هم بوده از طريق نهاد هاي قانوني دستگاه ورزش رسيدگي شده .. اين که با تهمت به يک مسلماني تهمت زده شود ، کار ناپسندي است .
  بله علي کريمي خيلي رفتار و حرکات غير ورزش که نشآت گرفته از غروز کاذب است ، دارد . اما اين ها هيچ دليلي نمي شود که با آبروي او چنين بازي شود .. ! تمام بحث دوستان هم همين است . و گرنه کسي مدافع بي نظمي و حرمت شکني نيست ..
  ممنون از شما که نظرت رو نوشتي

  شما هم چيزي بنويسيد
  • هر چي دلتان مي خواهد بنويسيد. اينجا مربوط به شماست اگر نظر خصوصي‌اي داريد لطف کنيد و از طريق اي‌ميل (behrouz.journalist at gmail.com) مطرح کنيد، ممنون.


  مشخصات حفظ شود؟

  از تگ‌هاي HTML هم مي‌توانيد در نظرتان استفاده کنيد.

   
  Copyright 2007 by Behrouz Moddaresi | Design by WebStudio | Powered By Movable Type 3.35