Oldpilot.ir | هجوم به فرهنگ ایران زمین ..
درباره من

سوم دي ماه 1331 در تهران متولد شدم. پس از اتمام دوران دبيرستان به خاطر علاقه اي که به پرواز داشتم به نيروي هوايي پيوستم. در ادامه به آمريکا اعزام شدم، در بازگشت به ايران اولين پروازم را در تاريخ 18/3/53 انجام دادم و با آغاز جنگ تحميلي، به صورت شبانه روزي در مناطق جنگي پرواز داشتم و افتخار كسب مدال طلاي بالاترين ساعات پرواز را به دست آوردم. به دليل سكته قلبي و عمل جراحي باز كه ... ادامه
تبليغات
وبلاگستان
باقي قضايا
  هجوم به فرهنگ ایران زمین ..

  شبیخون فرهنگی رو جدی بگیرید    

Small---1.jpg

در مملکت اسلامی که لزوم رعایت حجاب رو از سنین کودکی تآکید دارد ، در مملکتی که حتی بیرون ماندن یک تار موی بانوی سالخورده ای گناه قلمداد می شود . در عجبم که چگونه مسئولان مربوطه چشمان خود رو در برابر این گونه تبلیغات مخرب بسته اند !! ؟ آنانی که آزادانه در اینترنت انواع عطر های محرک رو تبلیغ می کنند ، نه تنها به دلیل وارد کردن کالاهای مسموم و مخرب در برابر اجتماع و خانواده ها مسئول هستند .. به عنوان تبلیغ آزادانه و به کار بردن واژه های تحریک آمیز هم مسئولند . البته رشد قارچ گونه این گونه تبلیغات مخرب رو باید به شرایط سیاسی کشور هم ربط داد . در اوضاعی که همه چیز سیاسی شده است و مسئولان مربوطه چارچشمی مراقب تخلفات سیاسی هستند ، از اصل حفاظت از اجتماع غافل مانده اند ..

  شبیخون فرهنگی رو جدی بگیرید 

2u29hvfrcaggsvxlbcit.gif 

Small---2.jpgSmall---3.jpg

 wzxg9i51tse6nvbo0bnr.jpg

 " هجوم به فرهنگ ایران زمین " عنوان مطلب این پست است که تقدیم حضورتون می شود . در باره تهاجم فرهنگی و شیوه کار سودجویان وطنی بارها و به دفعات در این سایت به آن ها اشاره داشته ام . و در این جا هم گریزی به سه نوشته قبلی کرده ام .. تمام هدف ام آگاهی شهروندان و خوانندگان محترم سایت است که گول این افراد از خدا بی خبر رو نخورند .. باور کنید به هیچ عنوان قصد نصیحت و موعظه رو ندارم .. صرفآ با زدن تلنگری به مسئولان فرهنگی سعی در جلوگیری آن دارم . بگذریم .. عزیزانی که بخش کامنت ها رو دنبال می کنند .. شاهد اند که در بخش نظرات پست قبلی اشاره به کم شدن یک امتیاز از رتبه گوگلی سایت کردم .. دوستان قدیمی شاهد اند که رتبه ام چهار بود .. اما دو سال پیش وقتی گوگل از همه سایت های ایرانی امتیاز کم کرد ، رتبه ام به عدد سه رسید .. ! اما متآسفانه از هفته قبل به جای افزایش یک درجه هم کاهش یافته است .. ! راستش رو بخواهید خیلی حالم گرفته شد .. برای من نتیجه کار و زحمات ام مهم هستند .. وقتی به طور شبانه روزی همه اوقاتم رو صرف سایت می کنم .. تنها دلخوشی ام داشتن تعدادی دوست مهربان و رتبه جهانی ام بود .. که آن را هم گرفتند .. !! واقعآ بی انگیزه شده بودم .. بلاخره بعد از تفکر بسیار به نتایجی رسیدم که عرض می کنم ..

اصلآ و ابدآ قصد منت ندارم .. اما خدا شاهد است به جان نوه هایم از خیلی امتیاز ها حتی مشاغل پر درآمد گذشتم .. و تمام وقت ام رو صرف سایت کردم . بعد از این اتفاق بعد از تفکر زیاد به این نتیجه رسیدم که .. مدتی به صورت آزمایشی به صورت روزانه یا یک روز در میان مطالب کوتاه بدون طراحی رو منتشر کنم ! اخه از شما چه پنهان بیش از مدتی که صرف نوشتن می کردم ، با طراحی های وقت گیر ، سعی داشتم مطلب رو دلنشین تر کنم .. اما متآسفانه جز تعداد اندکی کسی اهمیت به این زحمات ام نداده و تنها در باره نوشته ها با بنده بحث می کردند .. ! از این رو حالا که تنزیل رتبه یافته ام .. برای دوره محدودی همان طور که اشاره کردم .. مطالب ام رو به طور خلاصه و بدون طراحی با نصب یکی دو تصویر معمولی پشت سر هم منتشر می کنم .. ( جناب علیرضا صادقی مدتی است بی خبر ما را رها کرده است .. اما یادمه پارسال نوشت که مشکل کامپیوتر دارد .. علت تاخیر این پست هم به خاطر انتظار برای مطلب انگلیسی بود ) به هر حال اگه بخش انگلیسی نباشه .. من دیگه منتظر نمانده و سریع منتشر می کنم .. اکه به سلامتی جناب صادقی مشکلش بر طرف شد .. از او خواهش خواهم کرد  در صورت امکان هر روز یا روز در میان مطلب انگلیسی ارسال کنه .. اگه فرصت این کار رو نداشت .. هفته ای به دو سه مطلب ترجمه اکتفا می کنیم .. باید منتظر ماند تا برگردد ..

خب اگه قرار باشه به اصطلاح مینیمال کار کرده و پشت سر هم مطب جدید منتشر کنم .. باید یک فکر اساسی در باره کامنت ها و ای میل های خوانندگان کرد .. در حال حاضر هیچ پیشنهادی در این باره ندارم .. چون معتقدم باید در حین انجام کار پی به مشکلات و محدودیت ها ببرم .. قطعآ دوستان همراهی ام خواهند کرد .. مسئله بعدی این است که .. وقتی به تاریخچه مطالب ام در سایت الکس نگاه کردم ، تنها صفحات منتشره سال ۲۰۰۷ در آن مشاهده می شد .. !! که معنی و مفهوم آن این است به دلایل نرم افزاری هیچ سابقه ای از نوشته ای سایت بعد از این تاریخ در ان درج نشده است .. ! و به این دلیل گوگل اقدام به کسر رتبه کرده است .. من از دوستان آگاه و متخصص ام چون سام عزیزم در سوئد و سایر عزیزانی که نام آن ها در خاطرم نیست ، خواهش می کنم در صورت امکان منت بر بنده گذاشته و تحقیقی در باره دلایل کسر امتیاز بفرمایند .. اگه به ان نتیجه ای که من رسیده ام و فعلآ صلاح به بیان ان نیست .. برسند ، قطعآ تصمیم دیگری خواهم گرفت .. از قدیم گفته اند در زمان عصبانیت و ناراحتی نباید هیچ تصمیمی گرفت .. ! فعلآ صبر کرده و با روش جدید ادامه می دهم .. اگه باز هم پاسخ مناسبی نگرفتم .. مطمئن باشید دیگه مثل سابق اولویت زندگی ام وبلاگ و سایت نخواهد بود .. !! و به کار های دیگری در زندگی ام خواهم پرداخت .. ولی ارتباط رو حفظ خواهم کرد .. تا خدا چه بخواهد .. راستی تا یادم نرفته بگم .. به دلیل مشکلاتی که کامپیوترم دارد ممکنه در وسط کار به مشکل برخورد نمایم ..

 

marshalads.gif 

ECA-100411120028.gif 

قابل توجه علاقه مندان دریافت بورسیه خلبانی و سایر رشته های مرتبط هوانوردی  

 

1 (468.60).gif

 

Start---1.jpg

 

فریادی به بهانه مقدمه ... !  

نمی دونم سخن ام رو چه جوری و از کجا آغاز کنم .. غم دلم رو کجا فریاد بکشم .؟ تا بگویم چه می کشم .. بگویم چه به سر فرهنگ ما امده است .. !  چگونه  مشتی بی وطن و سود جو از شرایط کشور سوء استفاده کرده و با تیشه به جان فرهنگ اصیل این سرزمین افتاده اند .. ! من نمی دونم چرا مسئولان فرهنگی هیچ اقدامی نمی کنند .. !!؟ آقایون  بقدری در گیر مسایل سیاسی و جناحی خود هستند که پاک صیانت از فرهنگ کشور رو یادشون رفته است .. ! اون هایی که مثل من سن و سالی ازشون گذشته حتمآ به یاد دارند که اواخر دهه شصت خورشیدی یکی از مسئولان بلند پایه کشور در خطبه های نماز جمعه خود برای نخستین سخن از " تهاجم فرهنگی " به میان اورده و صادقانه توضیح داد که دشمنان قسم خورده این مرز و بوم در اندیشه ضربه زدن به فرهنگ ما هستند .. روش حمله تغیر کرده است . مراقب باشید ... اما افسوس و هزاران افسوس که این توصیه دلسوزانه جدی گرفته نشد .. و تا چشم باز کردیم دیدیم .. ای دل غافل نامرد های بی وجدان  چه کرده اند .. !! یادمه در یکی از مطالب گذشته ام نوشتم که .. در امریکا صد ها هزار دلار ، گاهی میلیون ها به یک نویسنده معمولی پرداخت می کنند تا فقط چند خطی از مسیحیت تبلیغ کنه .. یا غیر مستقیم به القای قدرت برتر نظامی اش بپردازه .. ! عزیزانی که در یالت متحده امریکا تحصیل کرده اند حتمآ به چشم خود دیده اند که روز های یکشنبه چگونه به نام کلیسا و مسیح تور های رایگان و سفره های رنگین برای همه باز می کنند .. بدون درخواست هیچ گونه دعا و نیایشی .. فقط سرویس پر زرق و برق ارایه می دهند .. فکر می کنید چرا !؟ .   

ارایه تسهیلات رایگان ..

اگه به محل های عمومی در ایالت های مختلف امریکا دقت کنید .. مثل فرودگاه ها ، ایستگاه های  اتوبوس و راه آهن و هتل ها .. ده ها حتی صد ها ( N.G.O ) های گوناگون اماده ارایه انواع تسهیلات به مردم رو مشاهده خواهید کرد ! از انجمن جوانان فلان زهر مار گرفته تا سازمان حمایت از ایکس ها و ایگرگ ها همه و همه خدماتی مثل خوابگاه های رایگان ، غذا های متنوع و گرم و ده ها خدمات دیگر رو به مردم همین جوری ارایه می دهند .. ( که به خاطر عدم تبلیغ نام نمی برم ) فکر می کنید .. دیوانه اند .. یا عاشق چشم و ابروی کج و ماوج بنده هستند .. !!؟؟ همان گونه که عرض کردم .. در ازای آن همه خدمات چیزی هم طلب نمی کنند .. ولی غیر مستقیم القا می کنند که حواس تون باشه .. این پول ها رو فلان کلیسای کاتولیک می دهد .. فلان انجمن دختران نیروی هوایی پراخت کرده است ..  به همین راحتی .. چون به اهمیت تبلیغ و فرهنگ سازی پی برده اند .. می دونند این جوری یک ایرانی ، بنگلادشی ، آفریقایی رو تا پایان عمرشون نمک گیر کرده اند .. ! و طرف هر جا بشینه پابشه از خصلت آمریکایی ها تعریف خواهد کرد .. و این جوری دست سیاست مداراشون کاملآ بازه تا هزار بلا سر مردم مظلوم دنیا بیاورند  .. ! اگه خیلی تخصصی به این امر نگاه کنیم .. درخواهیم یافت دست سازمان های جاسوسی هم بعد ها باز خواهد .. !! اشتباه نکنید .. نمی گویم هر ان کس که هتل و اتوبوس و غذای رایگان در امریکا دریافت کرد .. جاسوس می شه .. نه .. !! اما از صد هزار نفر ممکنه یکی شرایط اون ها رو داشته باشه .. و روش کار خواهند کرد .. !! چرا راه دور برویم .. همین فیلم های " جیمز باند " رو دقت کنید .. اغلب همین جناب دوصفر هفت خودمون برای هر فیلم جدیدش دور دنیا راه می افته .. !! می دونید چرا ؟ کشور ها در حال توسعه پول به کمپانی ها می دهند .. تا غیر مستقیم مراکز باستانی شون تبلیغ بشه .. و می بینیم که خوب هم جواب می دهد .. !! یا سریال مرد شش میلیون دلاری که از تلویزیون ما هم پخش می شد .. تمام پایگاه های سری امریکا رو با اغراق نشون می داد .. تا حساب کار دست رقیب ها بیاید  .. !! و ناخواسته در ذهن اونا قدرت برتر امریکا ثبت بشه .. !!   

صنعت دوبله خودمون ...  

حتمآ شنیده اید که هیچ کشوری در جهان صنعت دوبلاژ اش مانند ایران پیشرفت نکرده است .. و مدرن ترین کشور های صاحب سینما هم قادر به دوبله عالی مثل ایرانیان نیستند .. و ترجیح می دهند به شکل زیر نویس ترجمه کرده و به خورد خلق الله بدهند .. ! می دونید الان وضعیت این صنعت به کجا کشیده شده است .. که واقعآ دلم می خواهد فریاد بزنم .. !!؟؟ و راستش رو بخواهید به همین بهانه هم این پست رو می نویسم .. ! در باره سختی کار و هنرمندان پیشکسوتی که سال ها در این صنعت زحمت کشیده اند ، فعلآ سخنی نمی گویم . اما در این حد بگویم که کار هاشون از روی ضابطه و اصول بود .. همین جوری کتره ای دوبله نمی کردند .. ( من چندین بار از نزدیک شاهد کار دوبلور ها در این هنر بسیار دشوار بوده ام ) یادمه چند سال قبل وقتی موسسه فرهنگی هنری سروش به سرش زد تا خیر سرش یک کار فرهنگی کرده و برای نخستین بار کلاس های آموزش دوبله رو در کنار سایر حرفه ها مثل بازیگری ، فیلمنامه نویسی و غیره  در دفتر مجله خودمون راه اندازی کنه .. صدای خیلی از پیشکسوتان دوبله در امده و شدیدآ این حرکت سروش رو تقبیح کردند .. حتی باز یادمه اساتید دوبلوری که در سروش تدریس می کردند رو از صنف خود اخراج کردند .. داریوش کاردان یکی از اون اساتید بود که مورد بی مهری همکارانش قرار گرفته بود .. وقتی ازش علت برخورد قهر امیز با او رو پرسیدم .. با شوخ طبعی همیشگی اش گفت .. چون دوبله پارک کرده بودم ، محروم شدم .. !! حالا که خوب فکر می کنم .. می بینم حق با اون هایی بوده که به این کار اعتراض داشتند .. به قول معروف همه مو می دیدند .. و ان عزیزان در آن روزگار پیچش مو  را می دیدند ..!! حال با اجازه تون به تبعات آن کار اشاره می کنم .. تا ببینید که چگونه فرهنگ ما رو به این بهانه به ابتذال کشیدند .. !!

تماشای فیلم در خانه ..  

همه می دونند .. دیدن فیلم یکی از سرگرمی های روزانه ام است .. که در هنگام صرف نهار یا شام ، حتمآ یکی دو تا فیلم سینمایی نگاه می کنم .. ! برادر همسرم که هم سن و سال خودم است .. با اطلاع از این امر هر از گاهی چند تا سی دی یا دی وی دی فیلم زبان اصلی برایم می اورد .. تا با هم مبادله کنیم .. ! این بار هم به بهانه تعطیلات نوروزی ( نه این که در سایر اوقات سر کار می روم .. !! ) یک بغل برایم فیلم خارجی با زیر نویس فارسی اورد .. ! حمل بر تعریف نباشه ، معمولآ به زیر نویس فارسی فیلم ها توجه نمی کنم .. چون حواس ام پرت می شود .. و اغلب هم با تصویر سینک نیست .. ! و برای کسانی که زبان می دونند ، بیشتر باعث سردرگمی می شود .. ! چشم تون روز بد نبینه .. یک روز بی اختیار نگاه ام به ترجمه فارسی حک شده به زیر فیلم افتاد .. باور کنید از تعجب کم مونده بود دو تا شاخ از نوع گوزن های سیبری در آورم .. !! خیلی راحت و بی پرده .. بلانسبت  همه شما یاران و با عرض پوزش کلمات وقیح و مستهجن رو درج کرده بود .. !! کافی بود هنرپیشه فیلم یک شوخی ساده به کار می برد .. حضرات نمی دونم روی چه معیاری معادل آن فحش های رکیکی درج کرده بودند .. !! باور کنید نمی دونم این ها که خودشون رو متولی فرهنگی دونسته ... آیا خواهر و مادر .. یا دختر جوان فرقی نمی کنه پسر جوان ندارند .. !!؟ چطور روشون می شود فیلمی با ان ترجمه مستهجن رو به خانواده ها بدهند .. !!؟ جالب این که اغلب در خود فیلم هم اصلآ چنین توهین رکیکی به کار برده نشده است .. می دونید که علی رغم بی بند و باری لجام گسیخته غربی ها ، روی نمایش فیلم حساس هستند .. و با درج حروفی طبقه سنی ان ها رو تفکیک  می کنند .. فیلم هایی هم که من گرفتم .. همه از نوع ( جی یعنی جنرال ) یا خانوادگی بودند .. اما این بی فرهنگ ها شخصیت خانوادگی خود رو با ترجمه غلط و توهین امیز به خورد مردم مظلوم ایران می دهند .. و کسی هم جلو دارشون نیست .. !!

زیر نویس فیلم ها ..  

بی تعارف عرض می کنم .. امروز تماشای انواع فیلم های سینمایی بخش عمده ای از اوقات فراغت جوانان عزیز ما را در بر می گیرد .. و نقش مستقیمی در گسترش فرهنگ دارد . اما متآسفانه به دلیل عدم توجه و دقت مسئولین فرهنگی ، عده ای سود جو با سوء استفاده از این موقعیت اقدام به ضبط انواع و اقسام فیلم و سریال های گوناگونی کرده و آن گاه با ترجمه سخیف و زننده و درج واژه های مستهجن به صورت زیر نویس ، آن ها را بسته بندی و با قیمت نازل در اختیار فرزندان من و شما قرار می دهند .. ! به همین راحتی .. !! بعد از برداشتن گام اول خود که بدون هیچ گونه مزاحمت و کنترلی تکثیر و پخش می کنند ، حال نوبت گام دوم می رسد که آزادانه و بدون هیچ مشکلی در سایت های فارسی زبان که قارچ گونه بدون هیچ معیاری رشد کرده است .. به تبلیغ فیلم های خود می پردازند .. !! آن ها به خوبی می دونند که هیچ مسئول و متولی فرهنگی در کشور وجود ندارد که یقه آن ها رو گرفته و ازشون ببرسند .. بر اساس چه مجوزی ، چه اختیاری انواع و اقسام فیلم های مضر و غیر اخلاقی رو ترویج می کنید !!؟ بر اساس چه دانشی فیلم های خانوادگی و حتی اکشن و ملودرام رو با واژه های مستهجن و توهین آمیز ترجمه کرده و زیر فیلم ها درج می کنید .. !!؟ بر مبنای چه دلگرمی و چه نوع حمایتی آزادانه تبلیغات آثار مخرب خود رو در سایت های اینترنتی و یا فروشگاه های وب قرار می دهید .. !!؟ اگه یادتون باشه در حرف های خودمونی یکی از پست های قدیمی به این نکته اشاره کردم که .. از یکی از فروشگاه های معرفی شده در وب ، تعدادی فیلم سینمایی مجاز ایرانی رو سفارش دادم .. بعد از یک هفته انتظار از طریق پست کشور پکیج فیلم ها رو بعد از پرداخت وجه ان دریافت کردم .. اما با کمال تعجب مشاهده کردم در میان آن ها تعدادی فیلم غیر مجاز هم وجود دارد .. که در یکی از ان ها خیلی راحت ائمه اطهار س و هشت سال دفاع مقدس ما مورد تمسخر و هجو قرار گرفته است .. !!  

یک واقعیت انکار ناپذیر ...  

به جرآت عرض می کنم .. اگه به جای دلسوزی و اخطار مسایل فرهنگی با ذکر مصادیق مجرمانه ، خدای ناکرده سخن سیاسی می نوشتم . یا زبانم لال هفت قدم سوی قبله .. از یکی از چهره های سیاسی مخالف نظام که در داخل ایران هم زندگی می کنند .. کلامی می نوشتم .. تا حالا ده بار به بهانه های گوناگون با بنده و هفت جدم برخورد شدید کرده بودند .. و سایت ام رو بلافاصله تعطیل که چه عرض کنم .. منهدم اش می کردند .. بلکه سال ها حبس و زندانی کشیدن و تبعید هم در انتظارم بود .. تازه بعد از همه این ها .. باید تعهدی مبنی بر عدم تخلف می سپردم .. اما نمی دونم چرا با خلاف های این چنینی که نه تنها کانون گرم خانواده ها رو نشونه گرفته اند .. و روز روش ارزش های مذهبی و باور های ملی مردم ما مورد هتاکی و تمسخر قرار داده و آزادانه تبلیغ کالای ضد فرهنگی می کنند .. کسی کاری با ان ها ندارد .. !! آیا فقط جرایم سیاسی جرم تلقی می شود .. !!؟ چرا هیچ مسئول ، ناظر و بازرسی در این نوع فعالیت ها ضد خانوادگی به چشم نمی آید .. !!؟ یادمه در روزگاری که در مجله سروش فعالیت می کردم .. گروه گروه کارمندان صدا و سیما رو برای گزینش می فرستادند .. خب من هم به عنوان دبیر سرویس رادیو و تلویزیون هفته نامه سروش به همراه تنی چند به ساختمانی واقع در خیابان جردن اعزام شدیم .. نفرات قبل از من بعد از ده - پانزده دقیقه کارشون پایان یافته و بیرون می امدند .. اما وقتی نوبت بنده سراپا تقصیر رسید .. بیش از دو ساعت مود پرسش انواع و اقسام سئوالات دینی ، احکام ، عقیدتی و سیاسی قرار گرفتم .. وقتی دلیل این تبعیض رو از حاج آقای خوش چهره و جوانی پرسیدم ، پاسخی داد که تا پایان عمر در گوش ام باقی است .. او گفت : هریک از اون عزیزان اگه اشتباهی مرتکب شوند .. ممکنه فقط خودشون با تعدادی از همکارانشون آسیب ببینند .. اما اگه شما که کار فرهنگی انجام می دهی .. اگه کوچک ترین لغزشی بکنی .. یک جامعه و حتی ممکنه یک کشور آسیب ببینه .. چون قلم در دست داری .. !! واقعآ قانع شدم ..

  marshalads.gif

 sSziPR1270646576.gif

ECA-100411120028.gif

 

 فلاش بک در سه گام  ... !

یادتونه اواخرسال قبل ( منظورم ۱۳۸۷ است ) در یکی از پست های آخرم در باره اینترنت و تخلفات ان مطلبی نوشتم .. ؟؟ یادتونه که در آن پست اشاره به پاکی فضای فرهنگی در سال های نخست ورودش به کشور  کرده و گفتم .. تنها دغدغه اون ایام در بخش فضای مجازی .. لینک های دوست یابی بود .. !! و من به عنوان پدری که دو تا جوون در خونه داشتم .. و همگام با ورود تکنولوژی جدید در آن فعالیت می کردم .. چقدر نگران آینده این صنعت بودم .. !! چقدر این ور اون ور دویده و سعی می کردم خانواده ها رو آگاه کنم .. !! نه از فیلترینگ خبری بود .. نه کسی نشانی از فیلتر شکن می گرفت .. !! چقدر فضای فرهنگی بکر و دست نخورده بود .. ! با اجازتون به چند تا از مطالب مشابه که در گذشته نوشتم اشاره می کنم .. بخوانید و بعد قضاوت کنید : 

m3brk7ul2bdd5e1t5gky.jpg

یک فلاش بک ساده ...

اون موقع نه قضیه فیلترینگ بود .. نه محدودیتی وجود داشت .. و صد البته بودجه برای تجهیز شرکت مخابرات تصویب نشده بود .. وقتی به اون دوران می نگرم .. و یادم می آید که قبیح ترین سایت فقط با موضوع دوست یابی بود ... واقعآ افسوس می خورم که چگونه نتوانستیم حریم جامعه خود رو حفظ کنیم .. وقتی با اوضاع حالا مقایسه می کنم .. می بینم دشمن در تمام ابعاد فرهنگی برای ضربه زدن به ما برنامه ریزی کرده است .. سایت های این زمونه رو با گذشته مقایسه می کنم .. اه از نهادم بر می خیزد .. چرا اجازه دادیم این بلا به سر کشور ما مخصوصآ جوون هایمون بیاید ..!!؟ نمی شود همه تقصیر ها رو به گردن مسئولان فرهنگی کشور انداخت .. مشکل ما جدی نگرفتن تهدید ها است . با قاطعیت اعلام می کنم .. بیشترین ضربه رو از بی فکری ، کوته نظری برخی از نیروهای خودی خوردیم . من ویدئو رو مثال زدم .. چیزی که خودم شاهد ان بودم .. فکر می کنید اگه دوستان ما .. برادران تصمیم گیرنده ما منطقی در ان مقطع فکر می کردند ..  آیا ما ان همه تاوان این بی فکری هارو می دادیم ..!!؟ فکر می کنید چند نفر به خاطر تحقیر و جستجوی بدون اجازه از منازل سازمانی  ،کشور رو ترک گفتند ؟ فکر می کنید چند هواپیما ربوده شد ؟ من هیچ اماری ندارم .. امیدوارم آمار صفر باشد .. اما تحقیر بدون نتیجه رو عاقبت اش رو دیدیم .. منظور من این است باید از غفلت های خود درس بگیریم .. قطعآ اگر اندیشمندانه با قضیه ویدئو برخورد می شد .. حالا شاهد رشد قارچ گونه ماهواره ها نبودیم ..

چرا سایت های مستهجن فارسی وجود دارد !؟

من به عنوان پدری که خود دو جوان  تحویل جامعه داده است .. و به خاطر حرفه اش با جوانان زیادی سال ها در ارتباط بودم .. با قاطعیت اعلام می کنم . جوان های ایرانی خیلی با شخصیت هستند .. نسبت به نسل های قدیم مثل ما خیلی با ذکاوت و با هوش تر هستند .. همه مسائل رو درک می کنند . مشکل این است که گاهی جدی گرفته نمی شوند .. ضمن این که با صداقت با آن ها برخورد نمی شود .. واقعیت ها رو با خروار ها لفافه به خورد ان ها می دهیم .. !! از سوی دیگر خوراک فرهنگی مناسب در اختیارش قرار نمی گیرد .. خب مسلم است این جوان به روش خودش خیلی راحت به خطوط قرمز ما دست یافته و به ریش همه می خندد !! حال اگر به همین جوان از ابتدا راست و حسینی مسائل مربوط به خودش رو توجیه کنیم .. و گول اش نزنیم .. و اسباب سرگرمی اش رو فراهم کنیم .. امکان ندارد لغزشی داشته باشد .. اصلآ وارد ان مقولات نمی شود .. حالا دشمنان ما هزار توطئه این چنینی بچینند .. اگه مبارزه رو به خود ان ها واگذار کنیم .. مطمئن باشید حنای دشمنان دیگه رنگی نخواهد داشت .. به عبارت ساده تر امروز دشمن خیلی راحت دندان های ما رو شمرده است .. و می داند ما ضعف فرهنگی داریم .. به همین دلیل خیلی راحت نه تنها سایت مستهجن به خورد جوون های ما می دهد .. بلکه روش های چندش آور زنا با محارم رو هم درس می دهد !!

 گام دوم .. ( پنجم خرداد ماه ۱۳۸۸ ) در اینجا بخوانید

 

 جماعت دلال در عرصه مطبوعات ...

خواهش می کنم بر بنده خرده نگریید که چرا وسط تعریف ماجرا ، به جاده خاکی می روم ! هدف ام ترسیم شخصیت افراد غیر فرهنگی است تا حسابی در متن ماجرا قرار گیرید .. آقایی که امتیاز نشریه تخصصی رو خریداری کرده بود ، خود به هیچ عنوان مطبوعاتی نبوده بلکه با اتکاء به دوست منتقد خود یا بهتر بگم خام کردن او وارد به این حیطه شده بود . یکی از کار های این آقا ، کپی ( یا بهتر بگم سرقت آثار معروف اهالی قلم بود ! ) که در نشریات زردی که اجاره می کرد ، برای این که پول خبرنگار و هیات تحریریه رو ندهد .. با دستکاری در مطالب سایر نشریات ورزشی و سینمایی آن ها را در نشریه خویش درج می کرد .. به یک نکته باید اعتراف کنم که .. واقعآ استعداد عجیبی در خبر سازی و تحریف آثار دیگران را داشت و با خریداری نشریات گوناگون ، دور بعضی خبرها را خط کشیده و در یک چشم به هم زدن ، با نگارشی جدید آن خبر را به اصطلاح پردازش کرده و با بهره گیری از تصاویر اغوا کننده ، سعی در جذابیت نشریه اش می کرد .. !! البته خدا خیرشون بده شورای نظارت بر تخلف های مطبوعاتی خیلی زود متوجه شده و با اخطار های پشت سر هم عاقبت نشریه متخلف را می بست .. ! و این دوست ما هم به قول معروف کک اش هم نمی گزید ! چون او در همان چند شماره با تیتر های انچنانی و تخریب شخصیت هنرمندان نامی حسابی به پول و پله قلمبه ای رسیده بود ..! و براش مهم نبود که نشریه بنده خدایی که اجاره داده است ، برای همیشه باطل و سلب امتیاز می شود !! ( با تحقیقات همکاران جوانم متوجه شدیم تا قبل از دعوت ما ، شش نشریه زرد گمنام را خریده و با خبر سازی های غیر واقعی و روش های جنجالی به کمک تیتر های آن چنانی به پول هنگفتی دست یافته است !! سوال این است نباید اداره ای ، نهادی جایی  باشه تا لیستی از این متخلفان داشته باشند..!!؟ )  

تآثیر منفی بر کارمندان جوان ...

باز هم عذر خواهی می کنم که این همه وارد حاشیه می شوم ... ولی از ان جا که هدف ام انگشت گذاشتن به معضلات فرهنگی است ، مجبورم تبعات ان را هم شرح دهم .  وجود مدیران یا بهتره بگم سردبیران نا سالم در رآس کار های فرهنگی تربیت نادرست جوانانی که در ان نشریه کاراموزی می کنند و انحراف فکری خوانندگان جوان است . وقتی کارم رو با نشریه فوق آغاز کردم ، پسر بچه ای شانزده ساله ای که عکاسی بلد بود و ظاهرآ مادرش به سردبیر توصیه کرده بود ، اون جا کار می کرد . خب از اون جایی که من با هر نشریه کار می کردم ، اول سراغ دوستانم می رفتم ! قرار شد اولین گفت و گو رو از  مهران مدیری  (  اون موقع مدیر روابط عمومی مجموعه اش بودم ) بگیرم . خب این یک امتیاز برای نشریه ما محسوب می شد .. چون مهران دلخوشی از کار بعضی مطبوعات نداشت .. و اصولآ کم تر خبرنگاری آدرس و شماره تلفن اش رو می دونست ! برای همین به مهران قول دادم که خودم مصاحبه رو انجام می دهم .. و او با این شرط پذیرفت . ( یادمه اون موقع نشریات زرد تهمت های فراوانی مبنی بر حضور در محافل ممنوعه و غیره منتشر کرده بودند ! و شایعات اعصاب او را به هم ریخته بود .) لذا مجبور شدم عکاس جوون مجله رو با خودم ببرم . بعد از پایان گفت و گو ، چند عکس برای مجله انداختیم و از آقای مدیری جدا شدم .. یکی دو روز بعد مهران زنگ زد و گفت .. این جوون هر روز به بهانه نشون دادن عکس ها با یکی دو نفر می آیند اینجا و مزاحم کارم می شوند !!! تحقیق به عمل امد آقا با گرفتن پول بچه محل هایش رو به پیش این هنرمند محبوب می برد و خب با خواهش چند تا عکس هم از اون ها می انداخت و بعد حسابی سر کیسه می کرد !! اگه روابط بر اساس اخلاقیات سالم استوار بود ، هرگز اون جوان که برای فراگیری حرفه عکاسی نشریات امده بود ، از همون ابتدا راه کسب پول رو این جوری غیر حرفه ای یاد نمی گرفت .. ! خب امثال او در آینده چه فرهنگی رو ترویج خواهند داد !!؟

 گام سوم ( پنجم شهریور ۱۳۸۸ ) در اینجا بخوانید

 

اندر عجایب این روزها ... !!

 مدت ها از افشای انواع ترفند حقه بازان اینترنتی سپری شده بود .. و من هم مانند هر ایرانی دیگر تقریبآ یقین پیدا کرده بودم که با گذشت سال ها از ورود اینترنت به ایران ، کم تر کسی فریب ترفند های حقه بازان رو بخورد ..!! راستش رو بخواهید مانند گذشته ذغدغه مضرات اینترنت رو نداشتم .. به قول معروف سرم رو انداخته بودم پائین و از اتفاقاتی که در وب می افتاد بی خبر بودم .. ! از آن جا که مدتی است برای تهیه تصاویر مرتبط با خاطراتی که می نویسم نیاز به جستجوی اینترنتی دارم ، متآسفانه تبلیغاتی رو دیدم .. که حقیقتآ شوکه شدم !! یعنی واقعیت دارد !!؟ نخستین تبلیغ در باره عطر های محرک جنسی بود .. !! چشم مسئولان روشن !! روز روشن در باره مزایای تحریک جنس مقابل از سایت های ایرانی تبلیغ می شود .. !! شاید آن هایی که پدر نیستند .. یا پدر های بی خیال که متآسفانه شمارشان اندک نیست ، این پرسش من رو به تمسخر بگیرند ! یا اصلآ بگویند به تو چه !!؟ که در پاسخ این قشر می گویم .... مراقبت از نوجوانان کنجکاو خیلی سخت تر از کودکان شیر خوار است ! کوچک ترین غفلتی موجب انحراف در فکر و رفتار آن ها می شود .. در همان دوره ای که در منازل به فرزندان جوان اموزش کامپیوتر می دادم ، نخستین پرسش خیلی از والدین سلامت محیط اینترنت بود . و من چه با قاطعیت خیال آن ها رو آسوده می کردم !! همه می دونند من آدم خرافاتی و قدیمی نیستم .. اما همین قدر می دونم که دین اسلام و شریعت ما هم مخالف تحریک جوانان است . و احادیث فراوانی در باب مراقبت از آن ها داریم .. !

در مملکت اسلامی که لزوم رعایت حجاب رو از سنین کودکی تآکید دارد ، در مملکتی که حتی بیرون ماندن یک تار موی بانوی سالخورده ای گناه قلمداد می شود . در عجبم که چگونه مسئولان مربوطه چشمان خود رو در برابر این گونه تبلیغات مخرب بسته اند !! ؟ آنانی که آزادانه در اینترنت انواع عطر های محرک رو تبلیغ می کنند ، نه تنها به دلیل وارد کردن کالاهای مسموم و مخرب در برابر اجتماع و خانواده ها مسئول هستند .. به عنوان تبلیغ آزادانه و به کار بردن واژه های تحریک آمیز هم مسئولند . البته رشد قارچ گونه این گونه تبلیغات مخرب رو باید به شرایط سیاسی کشور هم ربط داد . در اوضاعی که همه چیز سیاسی شده است و مسئولان مربوطه چارچشمی مراقب تخلفات سیاسی هستند ، از اصل حفاظت از اجتماع غافل مانده اند .. و در این جاست که بعضی افراد سودجو و از خدا بی خبر هم از از وضعیت آشفته کشور نهایت سوء استفاده رو کرده و به کالاهای مسئله دار خود می پردازند ! اگه حمل بر خود ستایی نشود ، بنده در خیلی از کشور های غربی از امریکا گرفته تا اروپا حضور داشتم .. حتی در آن جا هم هرگز ندیدم مسایل جنسی رو در رسانه ای همگانی به این شکل آزادانه تبلیغ کرده و با کلمات ترغیب کننده به معرفی کالای خود بپردازند !! اکنون که مسئولان محترم و نهاد های نظارتی به دلایلی که عرض کردم فرصت برخورد با این سودجویان رو ندارند ، بجاست که خانواده ها مراقب گشت و گذار های اینترنتی فرزندان نو جوان خود باشند ...

  

بنازم خداوند پیروز را .....

                                                                  پریروز و دیروز و امروز را  

 کجا چنین شتابان .. !!؟؟

قصدم مطلقآ تبلیغ سریالی به این نام نیست .. بلکه تنها اشاره ای گذرا به سرنوشت فرهنگی کشور عزیزم ایران است . اگه به دقت به همین سه فلاش بک توجه کنید ، خواهید دید دشمنان قسم خورده این سرزمین بدجوری برای نابودی فرهنگ اصیل ما خیز برداشته اند .. و گام به گام اهداف خود رو گسترش می دهند .. ! نکته غم انگیز این ماجرا ، فعالیت هموطنان ما در راستای اهداف پلید دشمنان قسم خورده ما است .. ! که برخی اگاهانه و صرفآ از سر سودجویی به این وادی راهنمایی می شوند .. اما برخی ناخواسته و به طمع کسب در امد به هر بهایی ندانسته آلوده کار می شود .. اما اغلب قریب به اتفاق آن ها .. انسان هایی هستند که آگاهانه و با هدف ضربه زدن به فرهنگ و تمام ارزش های ملی اقدام به نابودی فرهنگ ایران زمین می کنند .. این عده از غفلت مسئولان فرهنگی کشور بهره برده و به بهانه عدم وجود کنترلی دقیق بر روی اعمال ان ها .. جامعه رو آلوده می کنند . ممکنه بعضی ها بر بنده خرده گرفته که درج واژه ای مستهجن در زیر نویس فیلمی اکشن ، مشکلی ایجاد نمی کنه .. ! این عزیزان حتمآ از این موضوع غافل اند که وقتی قبح رابطه خانواده ها از میان برداشته شود .. فرزند نوجوان عملآ در حضور بزرگ تر ها صحنه های غیر اخلاقی توآم با کلمات ناشایست به زبان مادری مشاهده نماید خیلی راحت ارزش های خانواده از بین رفته .. و در آینده همین نوجوانان اثر مستقیم خواهد داشت .. در  این باره  فرهیختگان و کارشناسان مسایل خانوادگی استدلال های منطقی فراوانی ارایه می دهند ... خلاف و فساد ریشه در همه روابط اجتماعی دوانده است .. حتی دست از صنف ورزشکاران و پهلوانان این مملکت هم بر نداشته اند .. به طوری که برخی آنان رو از هدف باز نگاهداشته است .. !!  

 یک خبر تآسف امیز ..

در جایی خوندم متآسفانه تعداد زیادی از ورزشکاران ایرانی با برداشتن زیر ابرو ، صدا و سیما دستور عدم پخش چهره و تصویر ان ها را صادر کرده است .. !! اصلآ جای تعجب نداره .. وقتی دلالان و سودجویان به تمام بخش های تآثیر گذار مملکت رخنه کرده اند .. و فردی کلاش خیلی راحت با خرید مجوز مجله از صاحبان بی سوادی که با خاطر داشتن پارتی در وزارت خانه ارشاد حق آدم های با دانش و صلاحیتداری رو ضایع کرده و  می تواند به راحتی با سرقت آثار سایر نویسندگان و دستکاری در مطالب به پول های کلان برسه .. یا دلالان بی فرهنگی که آزادانه مخرب ترین کالاهای غیر قانونی مثل " عطر های محرک جنسی " یا " ادوات استراق سمع " رو در تارنماهای گوناگون تبلیغ نماید .. و دوبلور های لمپن و بی شخصیتی آزادنه فیلم های سینمایی  مخرب رو با ترجمه های مستهجن آزادانه به فروش رسونده و یا آن ها رو تبلیغ کند .. و کسی جلوی کار آن ها رو نگیرد .. معلومه که تبعات مخرب آن را هر روز به اشکال گوناگون در جامعه مشاهده می کنیم .. !! البته نباید یک طرفه به قاضی رفت .. اقداماتی هم صورت می گیرد .. اما باید خودمون هم مراقب باشیم .. پارسال وقتی خبر دستگیری عده ای رو شنیدم که در اینترنت فعالیت مخرب انجام می دادند .. واقعآ خوشحال شدم .. اما از آن جایی که همه چیز مون سیاسی شده است .. وای به حال مدیر سایت مادر مرده ای مثل من که بخواد مثلآ از این اقدام سپاه پاسداران تشکر و قدردانی کنه .. !! خودتون بهتر می دونید که چه انگ هایی به آدم نمی چسبانند !! و خیلی راحت یک روزه تبدیل به مزدور جیره خوار سپاه می کنند .. !! به همین دلیل کم تر کسی می تونه وارد این گونه مباحث شده و از فرد یا سازمانی که با اراذل و سودجویان برخورد کرده ، بپردازد ..!! چرا راه دوری برویم .. چند ماه قبل شنیدم ارتش سایبری موفق به کشف یکی از همین کانون های فساد رسانه ای شده است .. باور کنید جرآت نکردم قضیه رو اطلاع رسونی کنم  تشکر و قدر دانی هم پیشکش ام .!! 

سخن اخر  ...

 سخن اخر این که .. ما باید خودمون مواظب ترفند های این قبیل افراد باشیم . باید خودمون با تحریم کالاهای موسساتی که مورد داشته و از روش های غیر قانونی قصد سودجویی و ضربه به فرهنگ ما رو دارند ، اجازه فعالیت رو از ان ها بگیریم .. همیشه نباید منتظر اقدامات دولت و نیروهای امنیتی ماند .. بلکه با اطلاع رسانی به موقع سایر شهروندان رو آگاه کنیم .. یادمه چند سال قبل وقتی در باره ترفند های اینترنت پستی رو منتشر کردم .. افراد زیادی برایم کامنت گذاشته و تشکر کردند .. آن ها صادقانه اعلام داشتند که در شرف گول خوردن بودند .. که با خواندم مطلبی در این باره در سایت بنده ، آگاه شده و جلوی ضرر ان ها گرفته شد .. ! ای کاش همه ضررها و ضربه ها مادی باشد .. این بی وجدان ها ضرباتی که می زنند ، به هیچ وجه با پول قابل قیاس یا جبران نیست .. خوشبختانه همه این روز ها دسترسی به اینترنت داریم .. با مشاهده این گونه کلاهبرداری ها .. یا سوء استفاده فرهنگی .. کافی است در یک یا چند خط دوستان خود رو آگاه کنیم .. باور کنید اگه همه همت کنیم .. این سودجویان از خدا بی خبر هرگز این گونه آزادانه جولان نمی دهند .. به امید روزی که کشوری سالم و با فرهنگ داشته باشیم .. و همه عاشقانه یک دیگر رو دوست داشته و حرمت افراد رو داشته باشیم

 

    dfhbsh.jpg 

در پناه ایزد منان پاینده و جاوید باشید .

بهروز مدرسی

این پست ساعت ۱۸:۱۵ دقیقه ، بیست و چهارم فروردین ماه ۱۳۸۹ پایان یافت .

 پاینده و برقرار باد ارتشیان دلاور و قهرمان ایران

 ajr4i2ce8c0d7seedv8o.jpgWeblog-Archive-.jpg

   آرشیو سایت  اينجا                                               آرشیو وبلاگ اینجا 

به درخواست خوانندگان محترمي كه گله فرموده بودند اين سايت فهرست مطالب گذشته ندارد ، اين مهم به همت يكي از خوانندگان خوب و پسر عزيزم امير محمود بازيار انجام گرفت .. همچنين بخش قديمي " مطالب گذشته " به انضمام كالبد شكافي سانحه هواپيماي سي - ۱۳۰ كه در شهرك توحيد به وقوع پيوست به اين صفحه انتقال يافت . براي مشاهده آرشیو مطالب سایت اينجا رو كليك كنيد . همچنین برای مشاهده مطالب گذشته وبلاگ اینجا را کلیک کنید .

emkv89rkqeqb6a8djcmn.jpg

 

برای دسترسی و خواندن مطالب مرتبط ، بر روی تصاویر راست کلیک کنید .


سخنی با خوانندگان  

 • Me.jpg
   
  هدیه گوگل ( اینجا )
  قابل توجه عزیزانی که عادت دارند کامنت به زبان لاتین یا " فینگلیش " تایپ کنند ! گوگل اخیرآ با ارایه نرم افزاری بسیار کامل ، این مشکل رو برای خیلی از زبان ها از جمله فارسی برطرف کرده است . دوستان می توانند از این پس با بهره گیری از این نرم افزار ، کامنت و ای میل های خود رو به زبان مادری خود درج فرمایند .. به عبارتی کامنت هایی که با فونت لاتین نوشته شده باشند ، پاسخ نخواهم داد .. لطفآ دلخر نشوید ها .. !!  با سپاس از شرکت گوگل
  یک اولتیماتوم .. !
   
   دوستان نازنین حتمآ مطلع اند که ..  پاسخ به کامنت های محبت آمیز شما یاران همدل و صمیمی همیشه بخشی از اوقات بنده رو به خود اختصاص داده است . با سپاس از یکایک شما یاران که محبت فرموده با درج نظر ، پیوند عاطفی عمیقی ایجاد می کنید .. در راستای قانونمند کردن و نظم بخشیدن به کار ها ، با اجازتون از این به بعد فقط تا  ۴۸ ساعت بعد از انتشار هر پست به کامنت ها پاسخ خواهم داد . و نظرات تآخیری بدون جواب منتشر خواهد شد .. ! البته در این قانون تبصره هم موجود است ! مخصوصآ برای بچه آبادانی های باحال ...

  Picture

  پیشنهاد دو پست دولتی توسط احمدی نژاد ( اینجا )

 • چگونه به جای دختر خارجی ، برادر پاسداری را تحویل ام دادند !! ( اینجا )
 • چگونه از تهمت کودتای نوژه ، نجات پیدا کردم !!؟ ( اینجا )
 • به جای  قطعه هواپیما بهروز وثوقی تحویل دادند !! (اینجا )
 • ماجرای جدا شدن سر مسافری در مقابل چشمان خانواده اش !! (اینجا )
 • نقش ستون پنجم در سقوط هواپیمای آیت الله محلاتی ! ( اینجا )
 • آیا تاکنون آتش گرفتن انسانی رو از نزدیک دیده اید !!؟ ( اینجا )
 •  ادار خلبان ، نظم پایگاه را به هم ریخت !! (اینجا )
 • دلایل سقوط هواپیمای خبرنگاران ! ( اینجا )
 •  آیا زندانیان سیاسی به دریاچه نمک ریخته می شدند !!؟ ( اینجا )
 • چگونه به دبیر کلی حزب خران برگزیده شدم !!؟؟ ( اینجا )
 • انتقاد از اعلیحضرت همایونی جهت رفاه الاغ !! ( اینجا )
 •  با خلخالی در صحرای طبس ! ( اینجا )
 • چرا در پرواز آبنبات تعرارف می کنند !؟ (اینجا )
 • پرواز به قبیله آدمخواران !! (اینجا )
 • عملیات محرمانه نجات زندانیان ( اینجا )
 • ماجرای اشگ ننه علی ( اینجا )

  شوخی با حاج آقا در جبهه ! ( اینجا  

   

   

  Iran-Air.jpg

  Small---1-Asli.jpg

   

   

 • - تعداد بازديد
 • 9829
 • مرتبه

  نظرات

  سلام آقای مدرسی

  این اتفاق مدتهاست که افتاده است و همه رسانه های غیر رسمی و آزاد، اینترنت و ماهواره و تلفن همراه ابزارهایی برای گسترش چنین فرهنگ جهانی هستند.

  حاکمان روزی از خواب بیدار خواهند شد که دیگر کسی مانند آنها فکر نمی کند و میان ارزشهای جامعه(و مردم) با ارزشهای آنان فرسنگ ها فاصله افتاده است.

  در نهایت این حکومت با رفتار و ساختار فعلی توان رقابت با این تهاجم را نخواهد داشت و در آینده ای نه چندان دور پی به واقعیت خواهد برد.

  به نظر من راه گریزی از این اتفاق وجود ندارد؛ و فقط یک حکومت آگاه می تواند روشهای برخورد درست و با آموزش و ایجاد بسترهای مناسب آسیب های این اتفاق را کمتر نماید.
  و حکومت با انکار و مانند کبک سر فرو بردن در برف هرگز راه حل مشکل نخواهد بود.

  حتی در حال حاضر هم بسیاری از ارزشهایی که از رسانه رسمی حکومت (صدا و سیما) تبلیغ می شود با واقعیتی که در جامعه می بینیم بسیار فاصله دارد.
  نمونه اش عدم انجام مصاحبه با خانمهای بد حجاب و یا تولید فیلمهای سفارشی توسط صداوسیما (با بازیگران محجبه) برای پرهیز از نمایش فیلمهای سینمایی غیر دولتی که خانمها در آن پوشش نامناسبی دارند.
  مثال دیگر کلمات مستهجنی است که در چت رومها به وفور دیده می شود.

  همانطور که گفتم مدتهاست که این اتفاق رخ داده است ،فقط در رسانه رسمی منعکس نمی شود.
  پاسخ
  کاوه جان عزیز و نازنین
  با سپاس از شما .. باید عرض کنم شما ابزار های موجود رو به درستی بیان کردید .. اما این که دولت و نظام غافل هستند .. با اجازه ات اصلاحش کرده و می گویم .. تمرکز روی مسایل سیاسی سبب غفلت از مسئله فرهنگی شده است .. !! من حتی با اوردن مثالی از گذشته خاطر نشان کردم که .. یک زمانی دغدغه گسترش سایت های دوست یابی مشکل فرهنگی ما بود .. اما با همین ابزار هایی که نام بردی .. چهره فرهنگی ما تغیر یافته .. و افراد سودجویی هم در این میان دست به کار شده و با تخریب مخرب فرهنگی به سود های کلانی دست می یابند ..
  در باره خانم های بد حجاب یا محجبه اطلاعات زیادی ندارم .. اما در چت روم ها با شما موافق هستم .. وقتی نظارت و کنترلی بر روی تکنولوژی جدیدی نباشه .. و فرهنگ استفاده اش نهددینه نشده باشد .. این مسایل امری عادی تلقی می شود .. به امید روزی که شاهد این ناهنجاری ها نباشیم
  ممنون از حضورتون

  اقای مدرسی من بااینکه از رنکینگ گوگل چیز زیادی سر در نمی اورم به الکسا سر زدم ظاهرا برای سایتهای که رتبه انها بالای صدهزار باشد اطلاعات و نمودار نشان نمی دهد.اینکه چرا رتبه شما کم شده را نمی دانم شاید علت کاهش بازدیدکنندگان باشد راستش هرچی گشتم متوجه این نشدم البته بازم میگم که من در این مورد ناشی هستم و اطلاعات کافی ندارم دوستان واردتر باید اقدام کنند شاید اطلاعات بیشتری بدست بیاورند.من بازم میپرسم ببینم چیزی میفهمم یا خیر.
  پاسخ
  جناب تهرانی عزیز .. ممنون از شما و زحمتی که کشیدید
  راستش من فکر می کنم .. هر چه رقم و امتیاز الکسا کم باشد بهتر است .. اما سام عزیز معتقد است هر چه بالاتر باشد ، بهتر است . همین الان متوجه شدم نظریه من صحیح است .. چون امتیاز خود سای بلاگفا را چک کردم .. رقم 195 بود .. از این رو متوجه شدم هر چه رقم الکسا پائین باشد .. بهتر است
  البته من سخن سام را قبول دارم .. چون او رشته اش کامپیوتر است و قطعآ با این نرم افزار های سنجش ارتباط دارد
  با سپاس از شما

  بنام خدا
  سلام مجدد
  استاد عزيز كامنت خواهر عزيزم نوشي رو خوندم و خيلي ناراحت شدم اميدوارم كه حال ايشان روز به روز بهتر شود و سلامت و تندرست باشند.راستي ايشان همشهري بنده هم هستند ظاهراً، بنده هم گرگاني هستم نشون به اون نشون كه پدر بزرگم مغازه‌اش توميدون شهرداري پشت بانك صادرات بود.
  قربان شما
  پاسخ
  بله علی جان .. این نوشین عزیزم با خواهر جوانش از خوانندگان ثابت سایت هستند .. من علاقه زیادی به این خانواده دارم .. ان ها در باره مطالب با مادرشون هم صحبت می کنند .. کلآ خانواده بزرگوار و مهربانی هستند
  مدتی از نوشین خبری نبود و من خیلی نگرانش بودم .. چون در هر پست این دو خواهر جداگانه با من در ارتباط بودند
  متآسفانه بد جوری تصاف کرده است .. خدا رحم کرده است
  علی جان دعا کن زودتر نوشین عزیزم حالش خوب شود
  راستی من نمی دونستم گرگانی هستی .. این دوست من آقای مسعود اوحدی هم که مدرس دانشگاه صدا و سیما و مجری برنامه سینما بود هم اهل گرگان است .. خوشحالم کردی
  ممنون از کامنت شما

  سلام عمو جان امیدوارم حالتون خوب باشه
  عمو یه خبره خووووب دیروز نوبت دکتر داشتم دکترم گفته نسبت به اون چیزی که ازم انتظار داشت خیلی بهترم واسه همین زیاد احتیاجی به فیزیوتراپی هم ندارم خیلی خوشحال شدم احتمالا تا دو سه ماه دیگه کاملا می تونم راحت راه برم..اومدم بهتون خبرشو بدم که زیاد ناراحتم نباشید..جواب کامنت قبلیمو خوندم خواهش می کنم ناراحت من نباشید اخه اینطوری عذاب وجدان می گیرم که اصلا چرا این خبرو بهتون دادم.. خجالت زدم نکنید دیگههههه
  سفارشاتتونم حتما انجام میدم که زودتر خوب شم مچکرم از این همه لطفتون ..
  خیلی خوشحال شدم که ممکنه تابستون پیشم بیاید باور کنید واقعا خوشحالم کردید..امیدوارم هرچی زودتر بتونم ببینمتون ..اره تا تابستون احتمااالا خوب میشم ولی تا یه سال باید تحت نظر پزشکم باشم که بعدا واسم مشکل ساز نشه
  **************************
  با اجازه ی شما عموو جان من جواب براااادر علی کد خدایی رو بدهم
  دوست عزیز ممنونم ازابراز همدردیتون و خوشحالم از اینکه همشهری چون شما رو دارم ولی متوجه منظورتون نشدم ..؟؟!(نشون به اون نششوووونووو ..!چشمک ؟! نشناختمتون .. متاسفم
  *************************
  عمو جان من دیگه وقتتونو نگیرم(پست جدیدتونم که حاضر کردید ببخشید دیگههه..)
  روز خوبی داشته باشید
  پاسخ
  دختر عزیز و نازنین نوشین جان
  باور کن خیلی خوشحالم کردی .. خدا رو صد هزار بار شکر .. باور کن لحظه ای از فکر شما دختر گلم بیرون نمی رفتم ... همش دعات می کردم تا زودتر خوب شوی
  من روی این گونه اتفاقات خیلی حساس هستم .. و تنها دلخوشی ام این است که خدا رحم کرده بود .. و گرنه بدتر هم می شد ..
  نوشین جان عزیزم .. اگه خدا بخواد شاید عید یک سری سر راه رفتن به مشهد به شما بزنم .. البته هنوز قطعی نیست
  راستی من یک دوست گرگانی داشتم که شما حتمآ او را می شناسید .. آقای مسعود اوحدی .. مجری سینما در شبکه یک تلویزیون .. و الان استاد دانشگاه صد ا و سیماست .. گرگانی ها ادم های میهمان نوازی هستند .. سال ها قبل .. در زمان جنگ یک شب که تنها عازم مشهد بودم .. یک جوانی رو سوار ماشینم کردم تا حوصله ام سر نرود .. نزدیک گرگان در دهکده لیوان پیاده شد .. چون پول ازش نگرفتم .. با هم دوست شدیم .. یادمه با هم رفت و آمد خانوادگی داشتیم .. به تهران که امده بود و تازه ازدواج کرده بود .. دنبال جا می گشت .. و پول پیش نداشت .. من به منزل مادرم معرفی اش کردم تا به عنوان مستاجر ان جا زندگی کند .. اسمش موسی بود .. برادرش هم در جنگ یک پایش رو از دست داده بود .. مرتب سر راه به مشهد یک توقف کوتاهی در آن روستای زیبا می کردم .. البته لیوان شمالی بود .. که به جنگل راه داشت .. و جای شما خالی خیلی با صفا بود .. و دیگه مرتب به ان ها سر می زدم .. یادمه در مراسم عروسی اش ما رو هم دعوت کرد .. چقدر عالی بود .. من خاطرات زیادی از گرگان و شمال دارم .. بعد ها که سکته کردم .. ارتباطم قطع شد .. و دیگه هیچ خبری از ان ها ندارم .. حتی فامیلی آن ها رو هم یادم رفته است .. بگذریم
  خوشحالم .. حالت زودتر خوب خواهد شد .. مواظب خودت باش عزیزم
  ممنون از کامنت شما

  شما هم چيزي بنويسيد
  • هر چي دلتان مي خواهد بنويسيد. اينجا مربوط به شماست اگر نظر خصوصي‌اي داريد لطف کنيد و از طريق اي‌ميل (behrouz.journalist at gmail.com) مطرح کنيد، ممنون.


  مشخصات حفظ شود؟

  از تگ‌هاي HTML هم مي‌توانيد در نظرتان استفاده کنيد.

   
  Copyright 2007 by Behrouz Moddaresi | Design by WebStudio | Powered By Movable Type 3.35