Oldpilot.ir | ریگی جنایتکار چگونه دستگیر شد !؟
درباره من

سوم دي ماه 1331 در تهران متولد شدم. پس از اتمام دوران دبيرستان به خاطر علاقه اي که به پرواز داشتم به نيروي هوايي پيوستم. در ادامه به آمريکا اعزام شدم، در بازگشت به ايران اولين پروازم را در تاريخ 18/3/53 انجام دادم و با آغاز جنگ تحميلي، به صورت شبانه روزي در مناطق جنگي پرواز داشتم و افتخار كسب مدال طلاي بالاترين ساعات پرواز را به دست آوردم. به دليل سكته قلبي و عمل جراحي باز كه ... ادامه
تبليغات
وبلاگستان
باقي قضايا
   ریگی جنایتکار چگونه دستگیر شد !؟

 نگرشی بر دستگیری ریگی جنایتکار  

 Small---1.jpg

وقتی برای نخستین بار چهره آقای " بیژن فرهودی " رو در صدای آمریکا دیدم ، صادقانه می گم .. اولین چیزی که در شخصیت او خوندم  .. صداقت ، درستکاری ، مهربانی و سادگی خاصی بود که در کم تر مجری تلویزیونی دیده می شد .. ! و بعد از آن که زبان برای سخن بگشود .. او را مردی دانا ، با سواد ، محجوب به حیا ، کمی تا قسمتی خجالتی با زمینه ای از سادگی .!  تشخیص دادم . و بر عکس بعضی همکارانش که زرنگ ، مغرور ، به اصطلاح آب زیر کاه تشریف دارند ، او رو ادمی بی شیله پیله و صادقی یافتم ...  درسته جناب آقای فرنودی .. !!؟ آخه شما چرا ؟ واقعآ از وجدان خودت نپرسیدی این مردک چه نوع رهبریتی می تونه انجام بده .. !!؟ و آیا تا حالا چه کار مثبت یا به قول خودتون مردمی انجام داده است .. !!؟ نگویید که مجری دستور مقامات بالا در صدای امریکا هستید .. !! چون هرگز باورم نخواهد شد حق هم دارم ، چون زیر همان پرجم عمو سام خدمت کرده ام . اگر به راستی چنین است که می فرمایید ، پس لااقل به تلویزیون حاج عزت دیگه گیر ندهید .. !!!

  نگرشی بر نحوه دستگیری ریگی جنایتکار  

bx151pxl9etw9pgi3uc3.gif

Small---2.jpgSmall---3.jpg

05upt8sup9xiyg119966.jpg

در باب چگونگی دستگیری جنایتکار خائن " عبدالمالک ریگی " سخنان بسیاری بر زبان مردم ایران جاری است .. هر یک بر اساس شایعاتی که در کوی و برزن پیرامون این اتفاق پیچیده است سخن می گویند . همه از این خبر خوشحال اند .. در بعضی محلات مردم به پاس اقدام هوشیارانه مقامات امنیتی کشور و نیروی هوایی ارتش نقل و شیرینی پخش می کنند .. البته مهم نیست این قاتل بالفطره چگونه دستگیر شده است .. با چه نوع خطوط هوایی مسافرت می کرده است ..!؟  بگذارید هر کی تعبیر خودش رو کرده و شاد باشد .. ! مهم اصل دستگیری این جانی است . که جا دارد  از همه عزیزانی که با تلاش مستمر و عملیات های نفس گیر اطلاعاتی و حساس ریگی رو به تله انداخته اند .. تشکر و قدر دانی کرد . اما ان چه که باعث شد در پستی مستقل به این قضیه بپردازم ، صرفآ به دلیل حضور تیزپروازان نیروی هوایی و خلبانان فانتوم بود که با شجاعت و اقتدار مثال زدنی هواپیمایی رو سالم به زمین نشانده و جنایتکاری که تحت تعقیب پلیس بین المللی بوده است را همچون موش به تله انداختند . آفرین بر همه آن عزیزان  .. اما همان گونه که اشاره کردم ، ممکنه در شرح چگونگی عملیات یا نوع و مسیر هواپیما اطلاعات ام صحیح نبوده باشد .. که پیشاپیش از همه شما یاران پوزش می خواهم ..

راستش رو بخواهید همان گونه که بار ها در حرف های خودمونی عرض کردم ، کلآ اخبار و اتفاقات  سیاسی رو دنبال نمی کنم .. یعنی فرصت این کار رو هم ندارم . در مورد ریگی جنایتکار هم وقتی در بخش کامنت های پست قبلی دوستان اطلاع رسانی کردند ، زیاد اهمیت ندادم .. ! اما وقتی پای نیروی هوایی کشورم پیش کشیده شد ، و من تحقیقی رو در باب این آدم آغاز کردم .. سرم سوت کشید .. !! مخصوصآ زمانی که در گوگل به جستجوی تصاویر مرتبط می گشتم به مقالات و برنامه هایی بر خوردم که واقعآ دیدگاه ام در باره خیلی افراد و رسانه ها تغیر کرد ..! ( که در ادامه مطلب توضیح خواهم داد ) . لذا از آن جایی که پسر عزیزم علی جان صفری تحصیلات دانشگاهی اش امور سیاسی است .. و کامنتی جالب در موضوعیت جنگ ارایه داده بود ، به این فکر افتادم که با مشارکت وی مطلبی رو در همین موضوع تقدیم شما یاران همدل و صمیمی کنم . واقعیت این است در تماس تلفنی هم به علی جان عرض کردم که .. تمام هدف بنده از این نحقیق و مطلب .. ارتقای حس امنیت ملی و تآکید بر اقتدار ارتش ایران عزیز است .. که احساس می کنم در این برهه از زمان سخت به ان نیازمندیم . و از جناب صفری هم خواهش کردم با نگرش به این دیدگاه یاری ام نماید ...

کلام اخر این که .. بعضی از رسانه های اپوزیسیون که تا همین دیروز از این جنایتکار بی رحم حمایت  کرده و حتی از او برای گفت و گوی تلویزیونی دعوت به عمل می اوردند ، وقتی شادی گسترده همه اقشار جامعه رو دیدند ، سعی در تحریف نحوه دستگیری " عبدالمالک ریگی " کرده و با استدلال های آبکی خود زمان و مکان و حتی نحوه دستگیری او را تغیر داده و عملیات رو سطحی قلمداد کردند  .. و در نهایت هم منکر حضور دلاور مردانه عقابان تیز پرواز ارتش شدند ! آقا جان با چه زبونی بگم که هیچ فرقی در اصل قضیه ندارد .. ! چه به کمک پاکستانی ها گیر افتاده باشه .. چه در بیمارستان به تله افتاده باشه .. چه توی هواپیمای قیرقزستانی ها باشه .. چه با پای خودش اومده باشه ، مهم دستگیری یک جانی است .. و برای ملت عزیز ایران همین مهم است . صادقانه می گم .. چون جزئیات دستگیری رسمآ عنوان نشده ، بر اساس شایعات خبر ها تفسیر و تحلیل می شوند ! خود من تا همین الان سه بار نوع هواپیما و ایرلاین های اعلام شده رو در تصاویر طراحی شده تغیر دادم .. !!  و می دونم باز ممکنه عوض بشه  .. ! اما همان گونه که عرض کردم ، هدف خود دستگیری است که ارزش دارد . بله اگه من هم یکی دو روز صبر کنم .. اصل خبر به دستم خواهد رسید .. اما چون توفیری نداره ، من هم تحلیل خودم رو که با همکاری " علی صفری " تهیه شده است ارایه می دهم .. !!

    marshalads.gif

Test Baner.gif

1.jpg

 به بهانه مقدمه ..

 پايان كار يك جنايتكار-ريگي اسير بالهاي فانتوم ايراني.

علی صفری در باره این جنایتکار می نویسد :

   خبري كه جهان را تكان داد.

 روز گذشته خبري مهم سراسر رسانه هاي خبري جهان را در سيطره خود گرفت. خبر اين بود ..   " عبدالمالك ريگي " تروريست حرفه اي و رهبر گروه تروريستي جندا..توسط مامورين وزارت اطلاعات ايران ونيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران دستگير شده و تحويل مقامات انتظامي ايران شد.  اين خبر بسيار مهم بود كه در چند ساعت تبديل به مهمترين خبر شبكه هاي خبري جهان  و تمام نهادهاي امنيتي دنيا شد و دهان جهانيان به خاطر اين رويداد باز ماند.

 ريگي كه بود؟

 عبد المالك ريگي متولد بلوچستان ايران مي باشد که در سال 1358در طايفه ريگي ها متولد شده و بنا به اين حساب اكنون بايد 30ساله باشد ..!

 يك نكته مهم.

در منطقه سيستان وبلوچستان به خاطر بافت سنتي جامعه و وجود و دوام طوايف در نقاط مختلف روستاها از طوايف تشكيل شده اند. اما اگر گفته مي شود (عبد المالك) متولد طايفه بزرگ ريگي است اين بدان معنا نيست كه خداي نكرده تمام افراد اين طايفه بزرگ تروريست يا جنايتكار هستند.  گفته مي شود كه در اين طايفه افراد بزرگ و با شخصيتي هم حضور دارند كه بسياري از انان پزشكان و مهندسان بزرگ كشور هستند و اصلا اين تروريست را نمي شناسند و وي را باعث ننگ خود مي دانند. در ضمن حتي در مورد پدر و مادر وي گفته شده كه پدر عبدالمالك يك فرد مومن و كارگري زحمت كش بوده كه البته چند همسر داشته است  . و عبدالمالك بعد از ورود به سن بلوغ كم كم از خانواده خود جدا شده و به خاطر شرارت هايش حتي از خانواده هم طرد شده بود .

تحصيلات (عبدالمالك ريگي)

گفته مي شود كه وي به خاطر شرارت هايش كه از دوران نوجواني هم به شدت اوج گرفته بوده قبل از رسيدن به دبيرستان از مدرسه اخراج شده و توانايي ادامه تحصيل را از دست مي دهد . در ادامه و پس از اخراج پس از مدتي خلاف كاري در زاهدان و ديگر شهرهاي استان بلوچستان به پاكستان رفت و در يكي از مدارس (وهابيون) شروع به تحصيل علوم به اصطلاح ديني كرد كه در اين مدارس كه مركز تعليم (راديكاليسم و افراط گرايي اسلامي) بود به شدت تحت سيطره فكري و اخلاقي وهابيت قرار گرفته و به شدت عقايد ضد شيعي را فراگرفته و دوباره به جامعه بازگشت .

  جندالله چيست؟!

 عبد المالك بعد از خروج از مدرسه وهابيون تحت عقايد خطرناك اين مدارس گروه تروريستي (جندا...) را تشكيل داد و تعدادي بي سواد و خلافكار را از وهابيون پاكستان گرفته تا قاچاقچيان مواد مخدر به عضويت اين گروه در اورده و فعاليت هاي تروريستي خود را اغاز كرد.

 جنايات جندا..

 واقعا خنده دار و در عين خال تاسف برانگيز است كه جديدا مد شده و هركس مي خواهد جنايت و كثافت كاري كند اسم خود يا گروه و حزبش را با نام مقدس (پروردگار) گره مي زند و به نام دين خدا حيواني ترين اعمال و جنايت ها را انجام مي دهد.  اما در مورد گروه تروريستي (جند الشيطان) (هر چقدر سعي ميكنم نمي توانم اسم مقدس خدا را به اين گروه جنايتكار بچسبانم) بايد گفت اين گروه تروريستي از سال 1384 رسما اغاز به كاركرد و هولناك ترين  جنايت اين گروه در (25اسفند) همان سال به وقوع پيوست كه طي ان حادثه اين گروه (22نفر) از مردم بي گناه را كه در جاده زابل -زاهدان در حال عبور بودند به گروگان گرفته و تعدادي از انان را به شهادت رساند.  در جنايتي ديگر اين تروريست كثيف و ادم كش در جاده بم يك شب جلوي چند خودروي عبوري را گرفته و تمامي سرنشينان اين خودروها را كه همگي مردم بي گناه بودند را به صف كرده و به رگبار گلوله بستند و فيلم اين جنايت را هم در استان هاي كرمان و سيستان وبلوچستان پخش كردند.  جنايات (ريگي) هم چنان ادامه داشت تا اين كه براي اولين بار در مصاحبه با رسانه صداي امريكا (voa ) اين رسانه با مجري گري اقاي (فرنودي) روي اين گروه نام (جنبش مقاومت ملي ايران) ياد شد و متاسفانه اين رسانه عليرغم اين كه خود را رسانه اي حامي مردم ايران وصلح وازادي مي داند با چند مصاحبه با اين جنايتكار حرفه اي از وي به عنوان رهبر يك جريان عدالت خواه و مبارز ازادي نام برد واسم(دكتر ريگي) را بر روي يك انسان بي سواد و وحشي صفت گذاشت.!!!!!!

 قدرت جندا..

 اين گروه تروريستي از انواع امكانات مانند سايت هاي اينترنتي و جديد ترين تسليحات شخصي بهره مي برده و گفته مي شود كه با سازمان هاي اطلاعاتي (امريكا - پاكستان - عربستان) در ارتباط بوده است.  وهرروز از روز قبل قدرتمندتر شده واز لحاظ امكانات ارتباطي و نفوذ اطلاعاتي مانند يك نيروي جاسوسي قدرتمند عمل مي كرده است.

  فانتومها ريگي را به اخر خط رساندند.

 در مورد دستگيري و نحوه دستگيري عبدالمالك ريگي تحليل هاي زيادي ارائه شده خصوصا در مورد مسير و مقصد هواپيماي مسافربري حامل وي . اما ان چيزي كه كاملا مشخص است اين مسئله است دو فروند هواپيماي فانتوم نيروي هوايي ارتش ايران (iriaf) با پرواز در مسير هواپيماي حامل رهبر گروه تروريستي جندا. .هواپيماي حامل وي را مجبور به فرود در فرودگاه بين المللي بندر عباس كردند و (عبدالمالك ريگي) را در كمال ناباوري و بهت بسيار در فرودگاه بندر عباس بازداشت كردند كه همراه وي نفر دوم اين گروه تروريستي هم بازداشت شد. گفته مي شود كه مقصد اين هواپيما كه در حال عبور از اسمان ايران بوده است فرودگاه دبي بوده كه عناصر اطلاعاتي كشورمان موفق شده بودند با نفوذ در تيم لايه یک اين جنايتكار اطلاعات نحوه سفر و حتی شماره و مسير پرواز اين تروريست را به دست اورده و پس  از ورود هواپيماي مسافربري حامل وي به اسمان ايران و با هماهنگي شكاري هاي پايگاه هوايي بندر عباس  هواپيما ي حامل وي رامجبور به فرود در فرودگاه بندر عباس كردند.  گفته مي شود خلبان هواپيماي مسافربري حامل عبدالمالك ريگي ابتدا از پيروي از دستورات خلبانان جنگنده هاي ايراني مبني بر فرود سريع در فرودگاه بندر عباس امتناع ورزيده اما با فعال شدن سيستم هاي رهگيري هوايي اين جنگنده ها وهشدار در مورد وجود تروريست خطرناك در هواپيما خلبان سريعا اقدام به فرود در فرودگاه بين المللي بندر عباس مي كند.

Start---3.jpg 

یک اتفاق جالب ...  

همون طور که در حرف های خودمونی اشاره کردم ، از دیروز که این تروریست جنایتکار رو دستگیر کردند ، هر کی به زعم خویش یه جورایی برای خبر فوق تحلیل و افسانه  تراشید.. !؟  اما نکته جالب این قضیه اینه که ..  در این وسط من مادرمرده هم به محض شنیدن حضور فانتوم های ایرانی که باعث فرود اجباری هواپیمای جانی ادمخوار شده بودند ، کلی به وجد آمده و برای ترسیم عملیات هوایی حسابی مصمم شدم .. ! از اون جایی که عادت دارم قبل از نگارش هر مطلبی اول تصاویر ( شما بخوانید پوستر سر در مطلب .. ! ) آن را تهیه و طراحی کنم ، ابتدا بر اساس خبر اولیه که هواپیما رو ایرباس و متعلق به خطوط هوایی امارات معرفی کرده بود ، من هم عکس این هواپیما رو با هزار مکافات در عکس روی جلد .. وای ببخشید .. روی سایت قرار دادم .. ! هنوز تازه عرق سیستم آپلود خشک نشده بود ، اعلام شد که هواپیما بوئینگ ۷۵۷ مربوط به شرکت " الخطوط عربیه " بوده است .. !! سریع دست به کار شده و عاقبت موفق شدم هواپیمای آن شرکت رو پیدا و جایگزین ایرباس قبلی نمایم .. برای رفع خستگی از قدرت مرد سالاری حاکم بر منزل استفاده کرده .. و دستور یک لیوان چای با کیک به عیال مربوطه دادم .. !! هنوز غر و لند های همسرم به اتمام نرسیده بود که مطلع شدم ... ای دل غافل هواپیما بوئینگ ۷۳۷ بوده و از بیشکک عازم دبی بوده است .. باورتون می شه چایی زهرم شد ..!!؟ از اون جایی که خیر سرم ادم به اصطلاح تجسم گرایی هستم ، چشمانم رو بسته و در خیال خود داشتم مسیر پرواز رو از سمت استان خراسان تا دبی بازسازی می کردم .. ! مگه راه تمام می شد .. !!؟ نمی دونم باد روبرو گرفته بودیم یا افت موتور .. ؟؟ که بعد از چند ساعت پرواز با ریگی جان هنوز نرسیده بودیم !! 

تغیر نهایی ... !

باورتون می شه ... ؟ بقدری خسته ام که ماجرا رو خلاصه کرده و تنها به خبر تکمیلی جدیدی که به دستم رسیده اکتفاء می کنم .. ! این بار گفتند .. ببخشید اشتباه لپی صورت گرفته بود . هواپیما از دبی عازم بیشکک قیرقیزستان بود .. ! اما ظاهرآ خود راوی خبر هم طفلک قاطی کرده بود .. چون برایم نوشت .. هواپیما همون ۷۳۷ است ، منتها متعلق به خطوط هوایی "  Altyn Air " می باشد .. !! در حالی که اگه از بالا تا پائین محوطه فرودگاه همچنین همه آشیانه ها رو جستجو کنید ، این شرکت جز انواع توپولف روسی  اصلآ بوئینگ ۷۳۷ ندارد .. !!  راستش رو بخواهید دیگه من هم قات زدم .. !!  چون در پاراگراف بالایی اصلآ یادم رفت نام خطوط هوایی اعلام شده رو نام ببرم !  گفته شده بود هواپیمای بوئینگ یاد شده در اختیار شرکت "  Istok-Avia " بوده است .. !! خب در این شرایط آیا حق رو به من می دهید که نوع و مدل هواپیما با شرکت مربوطه اش رو بی خیال شده و فقط به اصل خبر .. که همانا تروریست خجالتی ما از دبی عازم بیشکک بوده قناعت کنم .. !!؟؟ از اول هم خیلی اشتباه کردم که سه بار عکس هواپیما ها رو در طرح تغیر دادم .. ! مطمئن هستم تا فردا یا چند روز بعد همین جوری تغیر خواهد کرد .. اما اصل خبر که همانا دستگیری بلانسبت این جانور است از همه چیز مهم تر است و برای همه اهمیت داره .. حالا بوئینگ نبوده که نبوده .. !!

 آفرین به سربازان گمنام ...

واقعآ آفرین و صد آفرین به غیرت و شرف برادران امنیتی که خواب و خوراک رو برای همه جانیان و آدمکشان در هر نقطه جهان که باشند حرام کرده اند .. ! و اجازه نمی دهند یک قطره آب خوش از گلوی این قاتلان خائن به کشور پائین برود  .. آخه من نمی دونم این چه شجاعت و افتخاری است که شما چهار تا سرباز بی گناه رو که با هزاران امید و آرزو لباس مقدس به تن کرده و برای پاسداری از مرز های کشور به استان سیستان و بلوچستان اعزام شده اند را با عوامل فریب خورده و تبهکارتون غافلگیر کرده و سپس با بی رحمی هر چه تمام تر سر شون رو می برید .. !!؟ حیف نام پر افتخار بلوچ و بلوچستانی بر شما . شرم بر تو و دار و دسته خونحوارت که شبانه با مسدود نمودن جاده آن همه مسافران فلک زده ای که با زن و بچه عازم دیدار با خانواده و اقوامشان بودند رو بعد از غارت اموال در مقابل چشمان وحشت زده زنان و کودکان همه رو به رگبار بسته و سپس سرمست از حس خونریزی پا به فرار گذاشتید .. ! من واقعآ تعجب می کنم چگونه بعضی از هموطنان ما به خاطر کینه و عداوتی که با نظام جمهوری اسلامی دارند .. به این قاتلان بهاء داده و به عنوان رهبر اپوزیسیون آبدوغ خیاری این اوباشان جانی رو بزرگ و بزرگ تر می کنند .. تا انسان های بی گناه بیشتری رو به خاک و خون بکشند .. !! من از شبکه صدای آمریکا و مجریان ایرانی آن تعجب می کنم که چگونه به خود اجازه این بی حرمتی رو داده و جوانک جنایتکاری رو به عنوان رهبر جنبش مقاومت مردمی ایران معرفی می کنند .. !!؟ آخه خاک بر سر جنبشی که این جانی بی سواد و خونخوار رو به رهبری خود برگزیده است .. !!   

 یک اعتراف به اشتباه  .. !!  

فکر می کنم قبلآ به بهانه های گوناگون در باره این حس خود که با دیدن قیافه اشخاص یا چند خط دست  نوشته پی به شخصیت درونی افراد می برم ، صحبت کرده ام . اگه حمل بر تعریف یا اغراق نمی گذارید ، واقعآ چنین قدرت و توانایی رو داشتم .. و اغلب هم حدس ام درست از آب بیرون می امد .. ! حتی یادمه ایامی که در واحد  امور مخاطبان شبکه بین المللی جام جم همکاری می کردم ، اغلب اوقات دختر خانم های همکار تصاویر یا دست نوشته های اقوام خود رو به من نشون می دادند .. خب من هم تمام دانش و احساساتم رو مثل رمال های کلاهبردار اطراف میدان پارک شهر در تهران یا میدون شوش خودمون به کار بسته و شخصیت صاحب عکس مادر مرده رو مثل بلبل توضیح می دادم .. !! و با نگریستن به چشمان همکاران از برق نگاه شون متوجه تشخیص تقریبآ صحیح ام می شدم .. !! خیلی کم اشتباه می کردم .. بگذریم . این ها رو عرض کردم تا بگم .. وقتی برای نخستین بار چهره آقای " بیژن فرهودی " رو در صدای آمریکا دیدم ، صادقانه می گم .. اولین چیزی که در شخصیت او خوندم  .. صداقت ، درستکاری ، مهربانی و سادگی خاصی بود که در کم تر مجری تلویزیونی دیده می شد .. ! و بعد از آن که زبان برای سخن بگشود .. او را مردی دانا ، با سواد ، محجوب به حیا ، کمی تا قسمتی خجالتی با زمینه ای از سادگی .!  تشخیص دادم . و بر عکس بعضی همکارانش که زرنگ ، مغرور ، به اصطلاح آب زیر کاه تشریف دارند ، او رو ادمی بی شیله پیله و صادقی یافتم ...

Start-_-1.jpg

آقای فرنودی شما چرا .. !!؟

باور کنید وقتی امروز در به در به جستجوی هواپیماهای رنگ و وارنگی که راوی محترم خبرش رو دم به دقیقه برام می فرستاد بودم ، نگاهم به جمال جناب فرنودی افتاد .. ! خب کاملآ طبیعی است آدم دوست داره به چهره انسان های درستکار بنگره .. اما همین که دقت کردم با کمال تآسف دیدم که ای دل غافل چه نشسته ای .. همین ادم با دانش و درستکارمون یک قاتل و جنایتکاری رو دعوت کرده و به قول معروف داره دل می ده و قلوه می گیره .. !!! تازه این ها به جهنم ... عنوان تیتری که در معرفی این جانی خائن به وطن درج شده ، خیلی مسخره است .. !!  " رهبر جنبش مقاومت مردمی ایران " .. !! خودونیم .. یعنی این جوونک ادمکش که اوازه جنایت اش همه جا پیچیده ، رهبر جنبشی مردمه .. !!؟؟ که ما متآسفانه نمی دونستیم .. !!؟ نکنه منظور و مراد از جنبش .. حرکت انسان های بی گناهی است که با دست و پای بسته قبل از زدن گردن ، جنبش و حرکتی از خود نشون می دهند .. !! این دست و پا زدن ها در حقیقت یک نوع جنبش است .. و چون برای کشته نشدن  ناخواسته مقاومت می کنند ، واژه مقاومت بعد از جنبش امده است .. !! درسته جناب آقای فرنودی .. !!؟ آخه شما چرا ؟ واقعآ از وجدان خودت نپرسیدی این مردک چه نوع رهبریتی می تونه انجام بده .. !!؟ و آیا تا حالا چه کار مثبت یا به قول خودتون مردمی انجام داده است .. !!؟ نگویید که مجری دستور مقامات بالا در صدای امریکا بودید .. !! چون هرگز باورم نخواهد شد . حق هم دارم ، چون زیر همان پرجم عمو سام خدمت کرده ام . اگر به راستی چنین است که می فرمایید ، پس لااقل به تلویزیون حاج عزت دیگه گیر ندهید .. !!!

 marshalads.gif

 مژده به علاقه مندان نمایش های هوایی  

 A.jpg

  دفتر پست فرماندهی - بندرعباس

دو روز قبل از عملیات فرو نشاندن جت مسافربری خطوط هواپیمایی قیرقیزستان بود که فرمانده حفاظت اطلاعات بندر عباس نامه بسیار سری ای رو از ستاد کل نیروی هوایی دریافت کرد .. بعد از گشایش رمز سریع با فرماندهی پایگاه نهم شکاری تماس گرفته و درخواست جلسه محرمانه ای رو بیان کرد .. فرمانده با تجربه پایگاه هوایی بندر عباس به خوبی از کاربرد جلساتی که به پیشنهاد مقامات حفاظت اطلاعات برگزار می شود  رو به خوبی حدس می زد .. ! او با خود فکر کرد حتمآ از اون دستور العمل های همیشگی است که به دلیل مرز مشترک با خلیج همیشه فارس و تحریکات ناو های امریکایی باید از زمین و هوا نظارت دقیقی داشت .. اول ساعت اداری روز بعد جلسه برگزار شد .. فرمانده حفاظت اطلاعات بعد از اطمینان از بسته بودن در و پنجره های دفتر فرمانده ، او را از خبری که دیشب به دستش رسیده بود اگاه کرد ..افسر اطلاعات به اهستگی و نجوا کنان به گوش فرمانده پایگاه گفت .. با استعانت از درگاه خداوند متعال و دعا های خیر مردم شریف ایران با تلاش شبانه روزی سربازان گمنام آقا صاحب زمان حضرت مهدی ( عج ) و عواملی نفوذی که به لایه های امنیتی عبدالمالک ریگی رخنه کرده اند ، مطلع شدیم که  جنایتکار یاد شده قراره بامداد سه شنبه برای سازماندهی عملیات تروریستی دیگر بر علیه کشورمون ایران عزیز از امارات متحده عربی عازم قرقیزستان است ... و همان گونه که مستحضرید کالیدور پرواز های بیشکک از فراز خاک ایران است و .. هنوز کلام مسئول حفاظت اطلاعات پایان نیافته بود که فرمانده پایگاه با لبخند رضایت امیزی و در حالی که انگشت سبابه اش رو بر دهان افسر مقابل رویش می گذاشت .. به اهستگی گفت .. تا آخرش خوندم سید .. وقت طلاست .. بجنب که خیلی کار داریم .. باید دست به کار شویم ...

 دفتر عملیات 

خیلی سریع مقدمات کار فراهم شده و بعد از جلسه مشورتی که در دفتر عملیات پایگاه برگزار شد ، دو گروه از ورزیده ترین افسران خلبان فانتوم برای اجرای ماموریت برگزیده شدند . اگر چه به اعتقاد فرمانده گردان شکاری همه خلبانان گردان او قابلیت ماموریت های حساس و عملیاتی رو دارند .. و طبق اعلام فرمانده گردان نگهداری به لطف خدا هواپیماهای شکاری در وضعیت مناسبی قرار دارند .. بعد از جلسه بریفینگ که به بررسی کالیدور پرواز می پرداخت ، این دو گروه پروازی با حفظ راز داری به جمع گروه های آلرت ( آماده ) پایگاه پیوستند .. در چهره همه خلبانان و فرماندهان موج خوشحالی موج می زد .. طبق برنامه قرار شد به محض سوار شدن عبدامالک ریگی جنایت کار خونخوار به هواپیما سریع به دفتر فرماندهی اطلاع دهند . دقایق به کندی می گذشت .. همه منتظر لحظه دستگیری بودند ..

فرودگاه دبی - سه شنبه ۴ اسفند

سربازان گمنام آقا امام زمان ( عج ) با پوشش های مناسب کل منطقه فرودگاه و سالن ترانزیت رو زیر نظر داشتند .. تمام سعی و کوشش ان ها این بود کسی به حضور ان ها شک نکند .. آن ها به خوبی می دونستند این جنایتکار خیلی زرنگ و محافظه کار است .. حتی می دونستند ممکنه در لحظه اخر برای ایمنی از سفر منصرف شده و یا از مسیر و خطوط دیگری سفر خود را آغاز کند .. آن ها همچنین خوب می دانستند او علاوه بر جعل انواع گذرنامه ، استاد تغیر چهره هم می باشد .. به همین دلیل پیش بینی های لازم رو کرده بودند .. مشکل کار مسئولان امنیتی ، عدم اطمینان به مسئولان امارت بود . چون مثل روز برای ان ها روشن بود که اماراتی ها به قصد معامله و گرفتن امتیاز جنایتکار خونخوار را به راحتی تحویل مقامات ایرانی نخواهد داد .. ولی بچه های ایرانی بقدری مسلط و آموزنده بودند که در پوشش مسافر با چهره های بسیار طبیعی و مجهز در محوطه پراکنده بودند .. زمان به کندی می گذشت .. عاقبت رابط نفوذی به سر گروه برادران مستقر در فرودگاه خبر حرکت جانی بزرگ رو اعلام کردند .. بله حدس شون درست بود .. با پاسپورتی جعلی به همراه یکی از معاونان خود مثل شبح وارد فرودگاه شد .. او قبل از پیوستن به صف مسافران ، ابتدا با همراه خود به دستشویی رفت .. ! بچه ها اون جا رو هم پوشش داده بودند .. عبدالمالک در حالی که از سایه خود هم وحشت داشت .. برای لحظاتی جلوی آینه گریم چهره اش رو چک کرد .. و سپس خیلی مصمم به سمت باجه پرواز بیشکک رفت .. او طوری برنامه ریزی کرده بود که در دقایق آخر به پست بازرسی مدارک برسد .. روش وی جواب داد و بعد از مهر شدن گذرنامه جعلی اش ، هر دو به داخل هواپیما سوار شدند ..

   داخل هواپیما  - همان روز

ریگی به محض نشستن بر روی صندلی هواپیما ، نفسی به راحتی کشیده و خطاب به همکار جلادش گفت .. راحت عبور کردیم .. ! کار جعل " عمو " جاسم " در جعل گذرنامه های ما واقعآ عالی بود .. طرف اصلآ یک لحظه هم شک نکرد من ایرانی هستم .. !! غیر از این دو نفر ۱۱۷ نفر مسافر هم داخل هواپیما وجود داشتند .. کسی کوچک ترین توجهی به این دو نفر نداشت .. ! در کابین هواپیما ، گروه مشغول سرو سامان دادن به چک های قبل از پرواز بودند .. دقایقی بعد هواپیما خرامان خرامان رمپ ترمینال مسافری رو ترک کرده و راه دراز تا ابتدای باند رو طی کرد .. جنایت کار خائن به محض حرکت هواپیما چشمانش رو بسته و به فکر برنامه هایش در بیشکک شد .. صدای غرش موتور های جت مسافربری رشته افکار او را برید .. هواپیما بعد از مدتی از زمین کنده شد .. چراغ هشدار سیگار نکشید و بستن کمربند ها هنوز روشن بود .. هواپیما بر حریم فرودگاه به شکل نیمداره چرخی زده و سپس وارد کریدور پروازی تعین شده اش شد .. به محض به پرواز در امدن هواپیمای ریگی خبر به ستاد نیروی هوایی و دفتر پست فرماندهی بندرعباس اعلام شد .. خلبانان شکاری خیلی خونسرد و عادی به سمت پرندگان آهنین خود رفتند .. همه چیز از قبل آماده شده بود .. هواپیما بر اساس نوع ماموریت اش مسلح و به اصطلاح لانچ شده بود .. درجه داران متخصص بعد از خارج کردن پین های ایمنی و وصل کردن لوله ها مربوطه با خلبانان خداحافظی کردند .. آن ها می دانستند اتفاق مهمی در شرف وقوع است .. اما از نوع ماموریت بی اطلاع بودند ...

پایگاه هوایی بندرعباس ..

دقایقی بعد هر دو شکاری فانتوم به نرمی به سوی باند به راه افتادند .. سربازان نگهبان اطراف باند با تکان دادن دست به خلبانان ، عشق و محبت خود رو به عقابان تیزپرواز اعلام نمودند .. خلبانان هم با مهربانی خاص خود با حرکت دادن دست .. به شور عشق این جوانان وطن پاسخ دادند .. صدای موتور فانتوم ها در حالت تاکسی کردن خیلی دلنشین است .. به سان سمفونی زیبا با ریتم خاصی آواز می خواند .. هواپیما ها به ابتدای باند بندر عباس رسیده اند .. بوی صبحگاهی خلیج همیشه فارس در کابین هر دو هواپیما ها پیچیده است .. یکی از خلبانان قبل از این که با برج تماس بگیرد ، به همکار خود می گوید .. تو هم بوی دریا رو احساس می کنی .. !!؟ و چه زیبا می شنود که این نسیم صبحگاهی و بوی خاص رو فقط عاشقان وطن به خوبی احساس اش می کنند .. خلبان با تجربه هواپیمای شماره یک کال ساین خودش رو به برج اعلام می کند .. مسئول برج به گرمی اطلاعات لازم مربوط به پرواز رو به خلبان اعلام می کند .. لحظه ای بعد صدای غرور آفرین سمفونی موتور های جنگنده تبدیل به فریادی به بزرگی همه مردم ایران زمین شده و آسمان رو به لرزه در می اورد ... این مردان انتخاب شده اند تا بی رحم ترین قاتل فرزندان این مرز و بوم رو از آسمان به زمین فرود آورند .. لحظه ای بعد هر دو هواپیما از زمین کنده می شوند .. فرکانس مخصوصی روی یو اچ اف برای ارتباط با عملیات پایگاه و فرماندهان حاضر تنظیم و آماده شده است .. لیدر پرواز بعد از رسیدن به ارتفاع لازم ، روی سیستم یو اچ اف رفته .. و بار دیگر فرکانس رو چک می کند .. از زمین اطلاع می دهند  .. میهمانان در راه اند ...

Start--4.jpg

آسمان ایران ...

انتظار عقابان تیز پرواز ایرانی خیلی زیاد به طول نمی انجامد که بوئینگ مسافربری ۷۳۷ قیرقیزستانی ها با کال ساین  " Istok-Avia " وارد کالیدور حریم هوایی ایران می شود .. اینک به لطف خدا ، دشمن نوامیس مردم جانی خونخوار ندانسته پای بر حریم عقابان گذاشته است ... لیدر شکاری ها روی فرکانس ارتباط بین المللی هواپیمای مسافر بری رفته .. و ضمن معرفی خود به کاپیتان اعلام می کند .. یک جنایتکار فراری و تحت تعقیب پلیس بین المللی در بین مسافران شما گزارش داده شده است .. لطفآ با حفظ موقعیت در فرودگاه بندر عباس فرود آیید .. کاپیتان هواپیمای مسافربری که انتظار این جمله رو نداشت .. ابتدا پاسخی نداده و به راه خود ادامه داد .. این بار لیدر شکاری ها با لحن جدی تری به او اخطار قانونی داده  و از او می خواهد برای تحویل جنایتکار تحت تعقیب هر چه سریع تر ارتفاع کم کرده و در فرودگاه بندر عباس بر زمین نشیند .. و متعاقب آن با شیرجه ای حساب شده مانند عقابی که طعمه خود رو به تله انداخته است .. بالای سر هواپیمای مسافربری قرار می گیرد .. و به نرمی خود رو به جلوی هواپیما کشانده و با تکان دادن بال هایش به او اخطار می دهد .. در همین حال یک فروند دیگر فانتوم هم طبق آموزش های دیده شده ، خود رو از کنار بال راست در موقعیت بالای هواپیما قرار می دهد .. کاپیتان قرقیزستانی در موقعیت دشواری قرار می گیرد .. از یک سو خود رو موظف به حفظ جان مسافران دانسته و قلبآ دوست ندارد دو تن از مسافرانش رو سر راه پیاده کند .. ! اما با شناختی که از ایرانیان و سرسختی آن ها دارد .. و با توجه به مشاهده هواپیمای مسلحی که در بالا و جلوی او قرار گرفته اند .. تسلیم می شود .. او سریع روی فرکانس بندر عباس رفته و اعلام امادگی برای فرود می کند ..

داخل هواپیما ...

عبدالمالک ریگی در حالی که پشتی صندلی رو به عقب برگردونده بود ، به خواب عمیقی فرو رفته است .. معاون او طبق دستورات سازمانی علی رغمی که خوابش می آمد .. اما تا زمان خواب بودن رئیس بزرگ بایستی بیدار بوده و از جانی بزرگ مراقبت نماید .. ! ریگی در خواب و بیداری صدای غرش فانتوم ها رو  در اطراف خود می شنود .. اصلآ به مخیله اش نمی گنجد که دو عقاب قصد به تله انداختنش رو دارند .. لیدر هواپیمای شکاری بعد از این که متوجه همکاری کاپیتان پرواز می شود ، ضمن تشکر از او خواهش می کند .. خیلی طبعی رفتار کند .. چون ریگی در صورت احساس خطر ، صد در صد واکنش نشان داده و امکان داره با گروگانگیری زنان و کودکان درد سر بزرگی برای شما درست کند .. بهتره عنوان کنی که نقص فنی پیدا کرده ای .. و برای رفع عیب مجبوری در بندر عباس فرود بیایی .. کاپیتان تشکر کرده و از کمک خود می خواهد .. موضوع حضور ریگی رو حتی به مهمانداران هم نگوید .. و طبق توصیه دوستانه همکار خود .. اشکال در یکی از موتور ها رو بهانه برای فرود در بندرعباس نماید .. زنگ اخطار  روشن شدن علامت بستن کمربند ها و کاهش دور موتور ریگی رو از خواب ناز بیدار می کند .. میهماندار با لبخند دلنشینی اعلام می کنه .. خانم ها آقایان ، با عرض پوزش به خاطر نقص فنی در بندرعباس فرود خواهیم آمد .. لطفآ صندلی ها رو به حالت اول برگردانیده و کمر بند های خود رو ببیندید . جانی خائن برای لحظه ای با شنیدن نام بندر عباس به شک افتاده و همین که قصد پرسش از معاونش رو دارد ، یاد توصیه عمو جاسم می افتد که با اطمینان گفته بود .. امکان نداره کسی هویت شما رو شناسایی کنه .. لذا بی خیال شده و صندلی اش را به حالت اولیه بر می گرداند ...

فرودگاه بندر عباس ..  

با فرود هواپیمای عبدالمالک ریگی لبخند غرور و شادی بر لبان یکایک افراد حاضر در عملیات شکفته می شود .. در این لحظه مرحله دوم عملیات که همانا دستگیری جانی بزرگ است فرا می رسد .. طبق آموزش های صورت گرفته و توصیه های ایمنی مبنی بر خطرناک بودن ریگی ، دو نفر از ماموران ورزیده امنیتی از پله های در عقب هواپیما بالا می روند .. هنوز چند ردیف از صندلی ها رو طی نکرده اند که خود ریگی روی غریزه با نگاهی وحشت زده به عقب نگاه می کند .. و نا خود اگاه چشم در چشم ماموران دستگیری اش می افتد .. !! او سعی می کند کوچک ترین واکنشی به ایرانیان نشان ندهد .. اما حسی به او می گفت .. به تله افتاده است .. ! ماموران وقتی مطمئن به محل نشستن او شدند .. خیلی مودب جلو امده و خطاب به جانی تحت تعقیب گفتند .. جناب ریگی ممکنه همراه ما بیایی .. !! در یک لحظه بت جانی فرو ریخت .. !! دیگر هیچ نشانی از آن فریاد های گوشخراش که همزمان با کوبیدن کشیده به سر و صورت گروگان هایش می کشید ، خبری نبود .. دیگه هیچ اثری از تهدید مسافران بی گناه و سربازان کم سن و سالی که با شبیخون دستگیر و شکنجه می کرد .. دیده نمی شد .. برای لحظه ای قدرت فرو بردن آب دهانش رو هم نداشت .. با رنگ و رویی پریده ، اصلآ فکر نمی کرد که این گونه مثل عجل معلق بر سرش خراب شوند .. !! ماموران با دقت منتظر هر نوع واکنش سریع او بودند .. و بدین سان کت بسته از هواپیما بیرون آورده و از فرودگاه خارج اش کردند ...

پایان زندگی یک جانی ...

همان گونه که در بالا اشاره کردم .. مهم نیست که هیچ یک از سخنان ام صحیح نباشد .. مهم نیست که داستانی که روایت کردم  از بیخ و بن اشتباه باشد .. حتی مهم نیست در هواپیما ، یا روی زمین دستگیر شده باشد .. مهم حاصل یک کار عملیاتی دقیق و حساب شده ای بود که به نتیجه رسید .. مهم لبخند آرامش بر دل خانواده هایی است که عزیزان شون به دست این گروه جانی بی گناه به شهادت رسیده اند .. مهم اقتدار و اگاهی سربازان گمنام است که بار دیگر ثابت کردند .. آرامش رو از دشمنان گرفته اند .. مهم حضور منسجم برادران پدافند ، خلبانان نیروی هوایی ، پرسنل ارتش و نیروهای وابسته است که با اقتدار کاری کردند کارستان ... من به شخصه بر دستان همه برادرانی که شر این جانی خونخوار رو از سر این مردم کم کردند .. با افتخار بوسه می زنم ..

کلام اخر ...  

اگر چه همه خوب می دونیم معمولآ طرح این گونه عملیات های مهم هرگز بیان نمی شوند . هرگز هیچ اطلاعیه ای رسمی دال بر چگونگی دستگیری جانی خائن منتشر نخواهد شد و تنها به خبر دستگیری وی اکتفاء می کنند .. لذا در صورت کسب هر نوع خبر جدیدی که خطوط قرمز نظام و ارتش رو زیر پا نگذارد در بخش کامنت های همین پست به اطلاع دوستان خواهم رساند ..  در پایان باز هم یاد اوری می کنم با هدف ارج نهادن اقدام بزرگ برادران و تقویت روحیه مردم و نمایش اقتدار آفرین ارتش ایران و عقابان تیز پرواز نیروی هوایی این پست نگارش یافته است . جا دارد از همکاری صمیمانه پسر عزیزم علی صفری تشکر و قدردانی ویژه ای نمایم ..

 

End-Text.jpg 

در پناه ایزد منان پاینده و جاوید باشید .

بهروز مدرسی

این پست ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه  به تاریخ ششم اسفند ماه  ۱۳۸۸ پایان یافت .

 

پاینده و برقرار باد ارتشیان دلاور و قهرمان ایران

 ajr4i2ce8c0d7seedv8o.jpgWeblog-Archive-.jpg

   آرشیو سایت  اينجا                                               آرشیو وبلاگ اینجا 

به درخواست خوانندگان محترمي كه گله فرموده بودند اين سايت فهرست مطالب گذشته ندارد ، اين مهم به همت يكي از خوانندگان خوب و پسر عزيزم امير محمود بازيار انجام گرفت .. همچنين بخش قديمي " مطالب گذشته " به انضمام كالبد شكافي سانحه هواپيماي سي - ۱۳۰ كه در شهرك توحيد به وقوع پيوست به اين صفحه انتقال يافت . براي مشاهده آرشیو مطالب سایت اينجا رو كليك كنيد . همچنین برای مشاهده مطالب گذشته وبلاگ اینجا را کلیک کنید .
 
(2) ztdydlzmcqo2fkjwhto2-copy.jpg   
     زير نظر : عليرضا صادقي  
 
 این بخش به پیشنهاد و همت شما خوانندگان محترم شکل گرفته است . از این پس مطالبي متنوع و جذاب به زبان انگلیسی به همراه تازه ترین خبرهایی از صنعت هوانوردی تقدیم شما عزیزان خواهد شد
 
با پوزش فراوان به دلیل غیبت جناب علیرضا صادقی مطلب این پست به صورت تکراری تقدیم شما عزیزان می شود . امیدوارم که این همکار عزیزم مشکل خاصی نداشته باشد و بزودی شاهد حضورش باشیم .

Air shows are usually conducted either at a military base or large airfield and are definitely an exciting experience.These steps will help you attend and enjoy an air show.

1-Get detailed directions to the base or airfield well in advance. Map it out and possibly do a practice run. This is very helpful if the highway or road does not usually handle the high volume of traffic associated with such a large event. Bottlenecks occur and folks can be stuck in traffic literally for hours. If you do a dry run of the directions, you may find a quick alternate route. 2-Over-pack for the air show. When you land yourself and your family in the middle of hundreds of people in the hot sun, it's better to have an extra bottle of water or snack than nothing. 3-Use the 'buddy system' while visiting the great stations setup at the air show. It can be refreshing to split the family up into two groups and report back to each other on what was the most exciting.4-Don't be afraid to ask questions or initiate a conversation with the military personnel at their respective exhibits. They LOVE talking about their work, the aircraft and the air show as a whole. 5-Pack extra batteries for your camera. If you are using a digital camera, make sure your memory stick is cleared out. Don't get stuck with only room for a few pictures. 6-Create a designated "meeting place" in case you get separated. Make it easy to find from anywhere on the airfield. 7-Bring a camera. Airshows are extremely fun to take photos at.8- Bring sunblock - lots of it. Time goes by fast during these fun events and realizing you forgot to put it on (or on the kids) hours into the fun is the worst.8-Use sunglasses.

http://www.wikihow.com/Attend-and-Enjoy-an-Air-Show BY:Alireza Sadeghi

ترجمه فارسی:

توصیه های حضور در نمایشگاه هوایی و لذت بردن از آن:

نمایشگاههای هوایی که معمولا در یک پایگاه نظامی یا پایگاه هوایی بزرگ برگزار میشوند بطور قطع تجربه هیجان انگیزی هستند.این موارد بشما کمک میکند که با حضور در آنها از نمایشگاه لذت ببرید:

1-پیش از حضور در نمایشگاه اطلاعات دقیقی در مورد جهات و نحوه رسیدن کسب کنید.نقشه را بررسی کنید و در صورت امکان یکدفعه تمرین نیز نمایید.این مورد خیلی مفید است چونکه بزرگراه یا جاده مربوطه همیشه قادر به کنترل حجم بزرگی از ترافیک که در زمان چنین واقعه بزرگی حادث میشود نخواهد بود.تنگناهای ترافیکی بوجود می آیند و افراد ساعتها در ترافیک گیر میکنند.اگر قبلا راه را مورد بررسی قرار داده باشید ممکن است راه ساده و سریع دیگری بیابید.2-مقدار زیادی خوراکی با خود بیاورید.وقتیکه خود و خانواده تان در میان صدها فرد دیگر و در زیر آفتاب داغ تابستان قرار میگیرید برداشتن بطریهای آب اضافی و تنقلات بهتر از نداشتن هیچ چیز است.3-در هنگام بازدید از ایستگاههای بزرگ در نمایشگاه یک سیستم تبادل اطلاعات درست کنید.بدین صورت که اعضای خانواده را بدو قسمت تقسیم کنید و هرگروه که مورد جالب و هیجان انگیزی را دید به دیگری خبر دهد.4-از سوال کردن یا وارد گفتگو شدن با کارکنان نظامی در نمایشگاه مربوط به آنها نترسید.آنها دوست دارند که در مورد کارشان -هواپیما و نمایشگاه هوایی در کل صحبت کنند.5-برای دوربین خود باطری اضافی بردارید.اگراز دوربین دیجیتال استفاده میکنید مطمئن شوید که کارت حافظه خالیست.فقط از یک غرفه خاص عکسبرداری نکنید.6-در صورت پخش شدن افراد محلی برای تجمع دوباره در نظر بگیرید.این امر پیدا کردن یکدیگر را در هر جایی در نمایشگاه آسان میکند.7-با خود دوربین بیاورید.نمایشگاههای هوایی چیزهای جالبی برای عکسبرداری دارند.8-مقدار زیادی ضد آفتاب با خود بیاورید.در هنگام تماشای موارد جالب زمان بسرعت میگذرد و فراموش کردن استفاده از آن برای خود و کودکانتان بدترین چیز است.8-از عینک آفتابی استفاده کنید.

منبع:http://www.wikihow.com/Attend-and-Enjoy-an-Air-Show ترجمه:علیرضا صادقی

 

xe0lawd3sww11ui5iqm53.jpg

Rhokond.gif

پیشنهاد دو پست دولتی توسط احمدی نژاد ( اینجا )

 • چگونه به جای دختر خارجی ، برادر پاسداری را تحویل ام دادند !! ( اینجا )
 • چگونه از تهمت کودتای نوژه ، نجات پیدا کردم !!؟ ( اینجا )
 • به جای  قطعه هواپیما بهروز وثوقی تحویل دادند !! (اینجا )
 • ماجرای جدا شدن سر مسافری در مقابل چشمان خانواده اش !! (اینجا )
 • نقش ستون پنجم در سقوط هواپیمای آیت الله محلاتی ! ( اینجا )
 • آیا تاکنون آتش گرفتن انسانی رو از نزدیک دیده اید !!؟ ( اینجا )
 •  ادار خلبان ، نظم پایگاه را به هم ریخت !! (اینجا )
 • دلایل سقوط هواپیمای خبرنگاران ! ( اینجا )
 •  آیا زندانیان سیاسی به دریاچه نمک ریخته می شدند !!؟ ( اینجا )
 • چگونه به دبیر کلی حزب خران برگزیده شدم !!؟؟ ( اینجا )
 • انتقاد از اعلیحضرت همایونی جهت رفاه الاغ !! ( اینجا )
 •  با خلخالی در صحرای طبس ! ( اینجا )
 • چرا در پرواز آبنبات تعرارف می کنند !؟ (اینجا )
 • پرواز به قبیله آدمخواران !! (اینجا )
 • عملیات محرمانه نجات زندانیان ( اینجا )
 • ماجرای اشگ ننه علی ( اینجا )
 • شوخی با حاج آقا در جبهه ! ( اینجا

  24b6zr6.jpg
   
  Small---2.jpg
   
  راستش رو بخواهید تصمیم داشتم دیگه هیچ برنامه آینده ای رو اعلام نکنم .. !! اما از آن جای که این مطلب رو تقریبآ طراحی هایش رو تمام کرده و در حال نگارش موضوع آن بودم ، حیف ام اومد تا خبر ان را به شما اطلاع ندهم . حتمآ تا حالا حدس زده اید که در باره کدوم پست حرف می زنم .. !؟ بعله .. همون که شما یاران نازنین درخواست کرده بودید .. اما چون موضوع آن مربوطه با بالای هیجده ساله ها بود ، ناچار شدم اولآ از زاویه نیمه طنز به آن وارد بشم .. بعدش هم با چند تا موضوع تقریبآ مشابه ادغام اش کنم .. ! آخه دست به تلفیق مون هی  چندان بدک نیست .. !! منتظر بمانید
  تا بعد ....

  (2) Start---2.jpg

  بزودی

   Start---3.jpg

   تعبیر یک خواب

    اصل خبر این است " بر اساس فراخواني که به منزل بازنشستگان نيروهاي مسلح ارسال شده، شرکت سرمايه‌گذاري ساتا با همکاري شرکت ليزينگ خودرو سپهر پارس وابسته به شرکت غدير، در نظر دارد خودروهاي سنگين کشنده بنز مدل 360/Axor1843LS ساخت کشور آلمان را با سود 17 درصد به متقاضيان واحد شرايط در سال 88 واگذار کند . " اگر چه حکم همین شوفری هم به منزل حقیر نرسیده است .. و شاید حکم شاگرد شوفری یا شاگرد مکانیکی آن به در شکسته منزل ما ارسال شود  ، لذا همین امر چنان ذوق زده ام کرد .. که از شما چه پنهون در خواب دیدم به اتفاق تنی چند از همکاران بازنشسته ام به ترتیب از چپ آقایان : ابراهیم فولادوند ( خوزه خوره فری لوز ) ، جهانگیر خان قمچیلی (  عامل انگلیس ) ، رضا مسیبی ( آقا رضا جهود ) ، حسین اسد ( ملقب به جسد ) ، علی خزایی ( پینیکویو ) و اینجانب بهروز مدرسی ( سون استرایپ ! ) و نشسته در کامیون آق تقی مهدوی ( دل مشگی ) و عزیزان نشسته در قسمت بار که متآسفانه تصویرشون رو نداریم آقایان : ابرهیم سال افزون ، فیروز بهمن مومنی ، ماشالله مداح ، صفرعلی سویری ، جهانگیر ناصری ( راننده کامیون ) ..  در مراسمی برای دریافت اجالتآ لوله اگزوز کامیون های بنز حضور داریم .. ! ضمن تبریک به آقایان یاد شده .. امیدواریم بقیه قطعات هم هر چه زودتر برسد .. با سپاس از همه عزیزان حاضر در مراسم .. اسامی دوستانی که در کامیون بغلی حضور دارند ، بعدآ اعلام خواهد شد ..

   

  - تعداد بازديد
 • 18402
 • مرتبه

  نظرات

  سلام جناب مدرسی...مفتخرم که دوازدهمین بازدید کننده این پست هستم...
  قبل از هر چیز میخواستم از هم وطنامون در وزارت اطلاعات و مخصوصا نیروی هوایی که واقعا گل کاشتن و به سازمان های اطلاعاتی خارجی(که خیلی هم ادعاشون میشه)اقتدار و قدرت ایرانمونو نشون دادن و بهشون رو دست زدن یه تشکر جانانه بکنم
  راجع به اقای فرنودی..من اون شب برنامه ایشونو ندیدم اما به گفته دوستای مدرسه ایشون چند بار این حیوان را از پشت تلفن این گونه خطاب کرده"الو...عبدا..جان...صدای منو داری عزیزم؟.."که امیدوارم شایعه نباشه چون شرمندتون میشم
  راستی اقای مدرسی یادتون باشهااااا...نگفتین چه جوری فکر افرادو میخونین(چشمک)
  بگذریم...واقعا دستتون درد نکنه که این قدر سریع پستهاتونو اماده میکنین...من از همین جا دستتونو میبوسم و برای شما ارزوی شادکامی و سلامتی روز افزون میکنم

  پاسخ
  احسان جان عزیز و نازنین
  بی نهایت از بیان نظرت ممنون و سپاسگزارم .. دقیقآ همین مسایل باعث شد که پست جدید ام رو نیمه کاره رها کرده و این را به خاطر اهمیت موضوع .. یکی به خاطر اقتدار بچه های امنیتی و دیگری به خاطر خلبانان عزیز شکاری .. خارج از نوبت منتشر کنم
  در باب صدای آمریکا .. واقعآ متآسفم . چون حقیقتآ من این رسانه رو قبول داشتم .. الان می فهمم مسئولان رژیم حق دارند آن ها را فریب کار و دشمن مردم معرفی کنند .. البته به استثنای بعضی از مجریان توانمند و وطن پرست .. که حساب ان ها با بقیه جداست ..
  احسان جان .. هی کمی بفهمی نفهمی .. به این علم آگاه ام .. !! و بر اثر تجربه به دست آمده .. نه مطالعه .. اما خب خیلی وقت ها هم اشتباه تشخیص می دهم .. !!
  فدات بشم احسان جان .. من مخلص همه خوانندگان محترم بوده و هستم

  خلبان مهاجر

  دوست بزرگوار حضور و بیان خاطرات و تجربیات شما قطعا طرفداران زیادی خواهد داشت. پس دعوت ما را پذیرا باشید. منتظر حضور پر رنگ شما هستیم.

  پاینده... پرفروز... پرتوان در پناه خدا

  موفق باشید

  سلام بر استاد بزرگوارم
  درود بر عقابان تیزپرواز نیروی هوایی.
  وقتی غرش فانتومهای نیروی هوایی را می شنوم؛ احساس غرور و بزرگی به من دست می دهد.
  پاینده ایران و سربازان ایران.
  برای شما آرزوی سلامتی دارم.

  میثم باریکانی
  پاسخ
  فدات بشم مسعود عزیزم
  واقعآ همین طور است .. این نشان از عشق و علاقه شما به وطن و ارتش قهرمان دارد
  من هم مثل شما فکر می کنم .. خوشحالم کردی که تشریف اوردی
  ممنون از کامنت شما

  سلام استاد.
  خوبید؟
  اولین روز نمایشگاه چطور بود؟
  پاسخ
  ممنون امیر جان .. به خوبی شما
  نمایشگاه به تعویق افتاد . اردیبهشت برگزار خواهد شد

  یک دنیا ممنون.
  همین قدر که جواب دادید برای ما دلگرمیه بزرگی هست.
  موفق باشید.
  پاسخ
  ابی جان عزیزم .. ای کاش توانایی و دانش همیاری با شما عزیزان رو داشتم
  باور کنید شرمنده روی ماه همه شما دوستان جوانم هستم
  با آرزوی موفقیت و پیروزی

  سلام
  آقای مدرسی مطلبتان عالی نگارش شده.از زحمات تان ممنونیم.
  ولی ناراحتی بنده از نظردندگان به ظاهر ایرانی هست.چرا هر پیروزی را که به دست می اوریم اول اون رو کوچک و در اخر همرا با دشمنانمان آن را کلا رد می کنیم.مثل همین دستگیری ریگی و ناوشکن جماران و ....
  در مورد دستگیری ریگی خدا رو شکر که وزارت اطلاعات فیلم کاملش رو داد و نشون دادن که چگونه مسافر ها رو پیاده کردن و بعد بهشان هدیه دادند و ریگی را هم گرفتن.هواپیمایی بین الملی هم فرود هواپیما در ایران رو هم تایید کرده و خود قرقیزستان هم همین طور. نحوه دستگیری هم اندکی با مطالب شما فرق دارد.
  ریگی قرار بود آبادان یا شیراز دستگیر بشه که چون خلبان هواپیما رو فرود نیاورده نیروی هوایی مجبورش کرده که بندعباس فرود بیاد چون خلبان میخواست برگردد به دبی... ریگی هم در حین پرواز همرا با محافظانش توسط سربازان گمنام آقا امام زمان(عج) بیهوش و بی حس شده بود.برا اثباتش فیلمش هست که یه خانم یکی از ماحفظان ریگی را بی حس کرده ....
  در مورد ناوشکن جماران هم عده ای اومدن گفتند ناوشکن ساخت آلمان هست و برای اثباتش هم عکسی رو نشون دادند که البته اول ماجرا از گروه نفاق داخلی آغاز شد ... بعد معلوم شد که برندی که در تصویر دیده می شود مال جرثقیل هست و هیچ اونم دروغ در اومد...
  من نمیدونم چرا بعضی از هموطنان غیرت ملی شان کم شده... دوست ندارند توانایی ایران رو باور کنند... یکی دو مورد هم نیست در همه چیز موشک شهاب و سجیل(تا به حال موشک خارجی شبیه سجیل در دنیا تست نشده بود) و لیز و فناوری فضایی و طراحی رادار و اژدر حوت و ....
  و خیلی زیاد که شما بهتر از بنده میدونید.
  معمولا اونهایی که در امور نظامی کار میکنند همیشه از منافع کشورشان حمایت میکنند و باغیرت تر از سایرین هستند.منظورم غیرت ملی هست.خوشحالم که شما هم نشون دادید که همیشه دوستدار ایران و اقتدار ایرانی هستید.
  پاسخ
  محسن جان عزیزم .. قربون کلام حق ات بشم .. که حرف دل من رو زدی .. بله من که دلم خونه بخدا .. آخه ادم این قدر بی خیال و خواهان خوار و ذلیل شدن کشور و قوای نظامی باید باشد .. !!؟؟
  شما بهتر می دونی .. از عملیات جنگی می نویسم .. که تمام کارشناسان دنیا متعجب از قدرت فرماندهی و تاکتیکی ایرانیان در طراحی عملیات های بزرگ هستند و همه رقم اذعان به موفقیت می کنند .. عده ای با نوشتن کامنت هایی آن ها را بی ارزش جلوه می دهند .. از دستگیری ریگی می نویسم .. باز شاهد بودید که چه کارم کردند .. البته من چون بلافاصله بعد از شنیدن خبر دستگیری پست رو نوشتم .. اطلاعات تکمیلی تر در کامنت ها اطلاع رسانی شد .. دیدیم که چه شد .. !!؟ از قدرت دفاعی و موشکی ایران می نویسم که در مواقعی بهتر و حتی بالاتر سیستم های مدرن غربی است .. تمسخر می کنند . من حتی در مورد همین موشک های ایرانی و فناوری کشور ما به کسانی که مدیریت اون جا رو زمانی به عهده داشتند و من به گفته ان ها استناد کرده بودم .. باز کسی دوست ندارد بپذیرد .. بابا جان با دولت مخالف اید .. با رژیم مخالف هستید .. خب باشید .. اما دیگه قوای دفاعی و ارتش ما رو لااقل زیر سوال نبرید .. !! یادمه یک بار علنآ برای یکی از همین نوع خوانندگان با عصبانیت نوشتم .. بله من مخصوصآ می خواهم با دورغ گفتن .. به خودم روحیه بدهم .. جرمه ..!!؟ یا در باره سرکوب کردن دزدان دریایی تنگه عدن و سومالی نوشتم که نیروی دریایی ما همه رو دستگیر کرد .. و امنیت راه را باز کرد .. عده ای تمسخر می کردند .. این عده دوست ندارند اقتدار کشور مخصوصآ ارتش رو ببینند
  من تا زنده ام .. وظیفه دارم در راه اقتدار و غرور ملی مطلب بنویسم ... مهم نیست که کسی باور نمی کند یا حتی من را عامل و مزدور رژیم معرفی می کنند .. !! اصلآ مهم نیست
  پاینده باد کشور عزیزمون ایران نازنین و سرافراز باد ارتش قهرمان و دلاور ایران .. محسن جان ممنون از حضورت .. سالی توآم با موفقیت و شادکامی برایت آرزومندم .. ایام به کام

  این سناریو که شما نوشتید فیلمش کی در میاد؟ آخه سرور من این حرفها دیگه کدومه؟ فانتومها رفتن بالا و سربازای گمنام اینجور و اونجور...! اگه قصد داستان نویسی دارید خیلی هم خوبه، ولی چرا به مسائل بیربط وصلش میکنید؟ این یارو آدمکش بوده درست، ولی آخه اینقدر ماجرا بافی چرا؟ گیریم این خلبان باصطاح هواپیمای قرقیز (کدوم هواپیما؟؟) محلی به این آقایون فانتومها نمیداد (کدوم فانتوم؟؟)... بعدش چی؟ میزدنش؟!! آیا میدونید اگه روزی چنین بشه چه فاجعه ای برای ایران ببار میاد؟ دنیا روی سر مردم بدبخت ایران خراب میشه! از این که هست وجهه بدتری نمیخوایم داشته باشیم تو دنیا!
  اگه من درست متوجه شده باشم سایت شما (که اختیار دارش هم شما هستین و من هم نمیخوام کاسه از آش داغتر بشم) مربوط به بازگویی و تحلیل خاطرات شما از جنگ، عملیاتها، بعضا سوانح هوایی و کلا تجربیات شما بعنوان یک خلبان کارکشته باشه بعلاوه یکسری خاطرات خصوصی دیگه (داستان سوسن و ...). به عبارت دیگه فرض خواننده اینه که همه نوشته ها مستند هستند و سند صدق آنها هم تا حد زیادی خود جنابعالی هستید. خوب، حالا اگه شما بیاین این داستانهای غیر واقعی رو هم داخل کنین شخص خواننده چی باید فکر کنه؟ مثلا خود من تقریبا همه نوشته های شما رو سطر به سطر خوندم و فرض هم بر این بود که همه واقعی بودن، ولی حالا با دیدن این یکی واقعا موندم که آیا داستان عملیات سلطان و ... (و حتی ماجرای سوسن که من پاش اشک ریختم خدا شاهده) واقعی هستن یا اونها هم زاییده تخیلات شما!!!
  ببینید آقا بهروز عزیز، اگه قصد و نیت اینه که قابلیتهای هوایی ایران به نوشته در بیاد (که من به استناد دو دائی عزیزم که دو خلبان بازنشسته همسن شما هستن و در هوانیروز اصفهان تا همین چندی پیش خدمت میکردند، اعتقاد ندارم به اندازه آنچنانی باشه)، پس از داستان پردازی باید خودداری بشه چون خواننده (مخصوصا خواننده مشکوک مثل بنده) ممکنه قسمتهای واقعی رو هم به حساب تخیلی بودن بگذاره! پس لطفا بیایید فقط حقایق رو بگین.
  نمیخوام سرتون رو درد بیارم و سیاسی حرف بزنم ولی حرفم رو با این جمله تموم کنم: خدا دست ریگی و همه کسانی که خون بیگناه ایرانی رو میریزن قطع بکنه. چی بگیم که "ریگیها" و قاتلان فقط "ریگی" نیستند.... حسابشون باشه با حسابرس.

  موفق باشید. سال نو مبارک.
  پاسخ
  سرور گرامی جناب خشایار جان بزگوار
  با تبریک صمیمانه ترین تبریکات و شادباش ها به مناسبت عید نوروز باستانی و آرزوی موفقیت و شادکامی برای شما دوست فرهیخته و اندیشمندم ... و سپاس به دلیل سخنان کاملآ منطقی جنابعالی .. به قول قدیمی ها حرف حق جواب نداره .. یا به عبارت صحیح ترش .. ادب در اطاعت است
  جناب خشایار خان .. من اصلآ قصد دفاع از نوشته هایم رو نداشته و ندارم .. فقط جهت اطلاع عرض می کنم .. ایرانی جماعت واقعآ با درایت و با هوش هستند .. اگه ذره ای تردید به صحت نوشته های حقیر داشته باشند ، امکان نداره برای بار دوم و حتی چندم به این سایت سر بزنند .. همچنین ضرب المثل معروفی است که می گوید ... سخن چو از دل برآید .. لاجرم بر دل نشیند .. به مصداق همین امر است که به شکر خدا ، رابطه خوانندگان با بنده مستحکم است .. اما قبول دارم .. بنده هم انسان هستم .. و جایز و الخطا .. !! می پذیرم که اصلآ و ابدآ نباید وارد فضاهای سیاسی شده و در حیطه ای که نه تبحر دارم .. نه دانش آن رو داشته و یا اصولآ به آن علاقه مندم .. وارد شوم . اما حالا که خودم به اشتباه ام اعتراف کردم .. دوست دارم شما هم از بنده بپذیرید .. که من به عنوان یک سرباز ناچیز .. وقتی خبر پرواز فانتوم ها رو شنیدم .. صرفآ برای ارزش نهادن به کار خلبانان شجاع آن ، وظیفه خودم دونستم .. صرفآ در آن باب مطلب بنویسم .. !! ضمن این که هنوز هیچ خبری در این باره رسانه ای نشده بود .. ! صادقانه می گویم .. حتی دلم برای ریگی سوخت .. ! چون شناخت کافی نداشتم .. البته شنیده بودم چنین نامی به عنوان مخالف نظام وجود داره .. اما نمی دونستم این همه جنایت کرده است .. بگذریم .. وقتی دیدم همه کامنت ها حاکی از خوشحالی مردم است .. حتی مخالفان حکومت .. ! مجبور شدم در باره او مطالعه کنم .. تازه اون جا بود که فهمیدم عامل اون همه ترور ها او بوده است ... !! و این شد که ناخواسته به تله ای افتادم که خودم برای خود گسترده بودم ... !!!
  صادقانه عرض می کنم .. همه عزیزان بر این سخن بنده واقف اند که از روز نخستی که این سایت رو راه اندازی کردم .. هرگز سخنی دال بر تخیل و داستان گونه نگفتم .. ممکنه برای جذابیت ، به اصطلاح روغن فلفل اش رو زیاد کرده و یا بار دراماتیک بعضی پاراگراف ها رو بالا بردم .. اما هرگز از جاده حق و حقیقت خارج نشدم .. و تنها دو پست جنبه داستانی و طنز داشت که خودم در پایان مطلب اعلام کردم .. اولی در باره دیدار با احمدی نژاد بود .. دومی مسمومیت خلبان جامبو جت .. همین ... !!
  حتی خیلی از نزدیک ترین دوستانم که در جریان زندگی ام هستند ... بر من خرده می گیرند که چرا مسایلی که به ضرر خودت است و یا شآن و جایگاه ات رو پائین می اورد .. می نویسی .. !!؟
  و من همیشه این جمله کلیشه ای رو بیان کرده ام ... وقتی از خداوند متعال پنهان نیست .. چرا از بنده خدا پنهان باشد .. !!؟
  به عنوان مثال .. در باره علاقه ام به شخص شاه .. نسبت به وضعیت خانوادگی ام .. سخت گیری های پدرم .. وضعیت نا مناسب زندگی کودگی ام .. و صد ها مورد دیگر .. که علی رغم این که می دونستم گفتنش صحیح نمی باشد .. اما به خاطر رعایت حق و حقیت و صداقت .. خیلی راحت درج کردم .. !
  و شما دوست اندیشمندم بهتر از هر کسی متوجه واقعیت در هر سطر نوشته هایم هستی .. و می دونی نه به جایی وابسته ام .. نه سیاسی هستم .. نه از نوشتن منظوری دارم .. یا پولی دریافت می کنم ... کلآ برای دل خودم نوشتن رو شوخی شوخی آغاز کردم .. و چون از همون اول مورد استقبال قرار گرفت .. دیگه آلوده اش شدم .. !!
  اما همان طور که گفتم .. در مواقعی یا اشتباه می کنم .. یا راه رو به خطا می روم .. که دوستان معمولآ به خاطر بزرگواری خود بر بنده می بخشند ..و در این پست هم اگه کامنت ها رو بخوانید .. حتمآ خواهید دید که مشابه همین پاسخ رو به افراد دیگری هم داده .. و عهد کردم که دیگه وارد این وادی ها نشوم
  اما در پایان ... باز هم از تذکر بسیار منطقی و صحیح شما تشکر و قدردانی می کنم .. خوشحال می شوم سایر آثار و نوشته های بنده اگه چنین برداشت هایی از ان می شود ، اطلاع دهید تا صادقانه و شرافتآ واقعیت ها رو بیان کنم ..
  در پایان اعلام می کنم .. تنها موردی که نمی توانم واقعیت ها رو آن گونه که هست بگویم .. مربوط به اسرار ارتش می شود .. که بله .. در آن مورد هرگز اطلاعات صحیح نمی دهم .. و حتی موضوع و نوشته هایم رو تغیر می دهم .. اما کلیت واقعیت دارند .. ممنون از شما .. ببخشید خیلی طولانی شد
  و از پاسخ به پرسش های صحیح شما در باره فانتوم ها و غیره .. فاکتور می گیرم .. چون احساس می کنم .. گفتنی ها رو عرض کردم
  امیدوارم .. این جوابیه بنده رو بپذیرید

  شما هم چيزي بنويسيد
  • هر چي دلتان مي خواهد بنويسيد. اينجا مربوط به شماست اگر نظر خصوصي‌اي داريد لطف کنيد و از طريق اي‌ميل (behrouz.journalist at gmail.com) مطرح کنيد، ممنون.


  مشخصات حفظ شود؟

  از تگ‌هاي HTML هم مي‌توانيد در نظرتان استفاده کنيد.

   
  Copyright 2007 by Behrouz Moddaresi | Design by WebStudio | Powered By Movable Type 3.35