درباره من

سوم دي ماه 1331 در تهران متولد شدم. پس از اتمام دوران دبيرستان به خاطر علاقه اي که به پرواز داشتم به نيروي هوايي پيوستم. در ادامه به آمريکا اعزام شدم، در بازگشت به ايران اولين پروازم را در تاريخ 18/3/53 انجام دادم و با آغاز جنگ تحميلي، به صورت شبانه روزي در مناطق جنگي پرواز داشتم و افتخار كسب مدال طلاي بالاترين ساعات پرواز را به دست آوردم. به دليل سكته قلبي و عمل جراحي باز كه ... ادامه
تبليغات
وبلاگستان
باقي قضايا
  پاسخ به ژنرال آمریکایی

شما باید خواب تصرف ایران را ببینید

Small---1.jpg

 طی مدتی که این سایت رو راه اندازی کرده ام ، مرتب عده ای از جوانان غیور در باره تجهیزات نظامی ما پرسش هایی رو مطرح کرده و دغدغه اصلی آن ها ، قدیمی بودن تجهیزات ارتش ما در مقابل پیشرفته ترین سلاح های دولت های غربی بود . و هر چه بنده صحبت از عرق ملی و قدرت ارتش قهرمان ایران می کردم ، باز عده ای مخصوصآ دوستان خارج نشین ملامت ام کرده و  متهم به دفاع کاذب می شدم .. !! اگر چه بحث من در این پست پرداختن به قدرت دفاعی قوای نظامی ایران نیست ، اما برای این که خاطر آن عده از عزیزانی که دغدغه ناتوانی ما را دارند ، عرض کنم که .. باور کنید ارتش و قوای نظامی ایران امروز بی نهایت قوی و مجهز تر از زمان جنگ است . و این را دشمنان ما به خوبی می دانند .

شما باید خواب تصرف ایران را ببینید

2u29hvfrcaggsvxlbcit.gif

Small---2.jpg

Small---3.jpg

wzxg9i51tse6nvbo0bnr.jpg 

پاسخ به ژنرال آمریکایی " عنوان مطلب این پست است که تقدیم شما دوستان محترم می کنم . راستش رو بخواهید اخیرآ ژنرال دیوید پتریوس به اتفاق تعدادی از هم پالکی های خود بحث حمله به ایران را مطرح کرده است .. و طی مصاحبه ای که با شبکه " سی . ان . ان " داشت صریحآ به  این نکته اشاره کرده بود . لذا به عنوان یک سرباز قدیمی و بیمار وظیفه خودم دونستم تا به این آقا و هر کشوری که قصد دست درازی به خاک مقدس وطن عزیز من را دارد گوشزد کنم که .. مردم ایران از پیر و جوون گرفته تا مخالف و موافق نظام در مقابل قوی ترین ارتش های جهان  تا اخرین قطره  خون ایستادگی خواهد کرد .. و اجازه تجاوز رو به احدی نخواهد داد .. همین

راستش رو بخواهید بعد از انتشار پست قلبی که در باره " صبای کوچولو " بود .. عده ای از دوستان به خاطر رواج گسترده تقلبات اینترنتی کمی سخت با این قضیه برخورد کردند ! حتی خوانندگان دایمی سایت که در هر پست کامنت می نوشتند هم حضور کم رنگی از خود نشون دادند .. !! عده ای هم با درج ای میلی از من در باره صحت این امر استعلام کردند . واقعیت این است که من با استناد به ان چه پدر دردمند صبا در وبلاگش منعکس کرده بود ، عینآ منتشر کردم . حتی این مرد شماره تلفن خودش رو برایم نوشت که متآسفانه ارتباط برقرار نشد .. البته من به این دوستان شکاک حق می دهم که به سختی پذیرای واقعیت ها باشند .. لذا برای این که واقعآ این مشکل حل شود .. من از پدر این طفل عزیز با عرض پوزش فراوان خواهش می کنم اگه مدرک مستندی دال بر نوشته هاشون دارند ارائه فرماید . تا این سوء تفاهمی که برای بعضی ها پیش آمده برطرف شود .. مسلمآ کسی منکر بیماری صبای نازننین نیست .. اما به دلایلی که اشاره کردم ، حق قانونی آن هاست تا مطمئن شوند ..

کلام اخر این که .. من از دوستان بزرگوار شیرازی مثل آقایان مهندس فضلی نازنین و بابک راستی عزیز و یا بامداد محترم یا سایر عزیزانی که فعلا حضور ذهن ندارم ، خواهش می کنم ضمن تماس با پدر صبای کوچولو شرایط ملاقات و دیدار با بیمار رو فراهم کرده و با ارائه مدرکی دال بر تآئید مشکلات یاد شده راه را برای کمک فراهم کنند .. البته من بار دیگر از این هموطن دردمندم به خاطر کنجکاوی خوانندگان پوزش خواسته و می دانم بی اعتمادی در این شرایط خیلی سخت است .. اما خود شما به عنوان یک بلاگر می پذیرید که این روزها متآسفانه شیادی اینترنتی خیلی رواج یافته است .. که بیشتر ریشه در اوضاع اقتصادی کشور دارد .. امیدوارم به خاطر صبای نازنین هم شده در رفع این سوء تفاهم ها بکوشید . چون دوستان زیادی مخصوصآ در خارج از کشور خواستار تآئید رسمی از سوی افراد صالح و شناخته شده ای گشته اند .. که جسارتآ به خاطر حل مشکل مطرح کردم ..

 marshalads.gif

Test Baner.gif

 

 

اصل خبر چه بود ... !؟  

ژنرال دیوید پتریوس، فرمانده عملیات نظامی آمریکا در خاورمیانه و آسیای مرکزی در گفتگو با شبکه تلویزیونی 'سی ان ان' از وجود برنامه‌ای برای حمله احتمالی به تاسیسات هسته‌ای ایران خبر داد.

یک اعتراف صادقانه ...  

همه کسانی که بنده رو می شناسند خیلی خوب می دانند هرگز در عمرم آدم سیاسی نبوده و نیستم . و به هیچ عنوان به مسایل سیاسی اهمیت نمی دهم ..! اما این امر دلیل بر آن نمی شود که تبعات آن را در اجتماع احساس نکنم .. !! یا خبر های ان را نشنوم .. ! اما همان گونه که اشاره کردم ، هرگز وارد مباحث سیاسی نشده و در این مقوله دخالتی نکرده و نمی کنم .. باور کنید نه در رژیم قبلی مرده باد ، زنده باد گفته ام .. و نه در این رژیم ..! از کودکی در یک خانواده بسیار مستبد نظامی رشد و نمو کردم . شاید تنها درس سیاسی که اموخته ام ، دفاع از وجب به وجب خاک کشور عزیزم ایران باشد و بس .. ! خوانندگان قدیمی شاهد اند .. همواره در پاسخ به کامنت های سیاسی که به نوعی بنده رو ترغیب به واکنش در مقابل جریانات سیاسی می کردند ، تنها به یک پاسخ کلیشه ای بسنده کرده و دوستانه می گفتم .. هرگز از یک نظامی وطن پرست نخواهید در جریانات سیاسی مداخله نماید .. چون  تنها هنر و تخصص آن ها دفاع از آزادی و استقلال کشور است ..    

آرزوی حمله به ایران .. !!  

اغلب شما از زبان بعضی هموطنان در کوی و خیابان شنیده اید که .. ای کاش آمریکا یا اسراییل به ایران حمله کنه .. تا شاید از این بدبختی نجات پیدا کنیم .. !! عده ای هم پا را فراتر گذاشته و در رسانه های شنیداری اپوزیسیون صراحتآ و با افتخار اعلام می کنند که حاضریم آمریکا به ما حمله کرده و بمب ها یش  را اول روی سر خانواده ما بریزد .. !! من هرگز منکر انواع مشکلات در ایران نیستم . اما مطمئن ام افرادی که آرزوی حمله نظامی دشمن به کشور را می کنند ، واقعآ یا دشمن را نشناخته یا معنی حمله و اشغال نظامی رو نمی دونند .. !! و خیلی راحت گول تبلیغات حساب شده کشور های غربی رو می خورند ! این هموطنان نازنین نمی دانند سالیانه میلیارد ها دلار صرف القای برتری قوای نظامی و مدینه فاضله بودن دیار خود رو می کنند .. ! تا امثال من و شما رو به راحتی فریب دهند ! باور کنید سری ترین پایگاه های نظامی خود رو در سریال های تلویزیونی جلوی دوربین برده تا برتری خود رو غیر مستقیم تبلیغ نمایند .. ! بهترین مثال در این زمینه سریال " مرد شش میلیون دلاری " یا خیلی از فیلم های هالیوودی است ! اما واقعیت ها همیشه پنهان می ماند .. !!

1.jpg

خانم شما یکی دیگه خفه شو ..!!

با پوزش فراوان از دوستان و خوانندگان محترم که چنین تیتر بی ادبانه ای نوشتم .. !! راستش رو بخواهید وقتی شنیدم در این اوضاع و احوال کشور ، سرکرده منافقان که دستش به خون جوانان وطن آلوده است ذوق زده شده و خواب هایی برای به قدرت رسیدن دیده است ، بی نهایت عصبانی شدم ! من نمی دونم این ها مردم ایران را چی فرض کرده اند .. !!؟ همه می دونند این قوم تروریست هیچ پایگاه مردمی در کشور ندارند .. هنوز خیلی از خانواده ها داغ جوانان خود رو که به دست این گروه منافق به شهادت رسیدند رو از یاد نبرده اند .. اما با چه رویی این خانم خودش رو رئیس جمهور قانونی خوانده و ادعای ارث و میراث قدرت رو داره واقعآ در عجبم .. !!  اون هایی که مثل من سن و سالی ازشون گذشته خوب به خاطر دارند .. که در اون بحبوحه پیروزی انقلاب که هنوز چهره و نیات سرکرده گروهک ها برای مردم ناشناخته بود ، خیل عظیمی از جوانان مومن و معتقد ایران رو اغفال کرده و با نشان دادن در باغ سبز و وعده وعید های دروغین آن ها رو به عضویت خود در اورده و راه بازگشتی برای آن ها نگذاشتند .. !! امروز کم تر کسی است که شرایط اغفال شدگان را در قرار گاه های اشرف و غیره رو نداند ! حتی یادمه چندین بار از سوی خانواده های اغفال شدگان که دست به دامان مسئولان دولتی شده بودند ،شرایطی برای بازگشت اون عده ای که دست شون به خون آلوده نشده بود ، مهیا شد .. اما با کمال وقاحت همین خانم به اتفاق سایر رهبران جنایتکار مانع از بازگشت آن ها شدند .. !  

جنایاتی که شاهدش بودم .. !

همه اون هایی که روی من شناخت کافی دارند می دانند .. آدم کینه ای نبوده و نیستم . شاید اگه شاهد جنایات منافقین در زمان جنگ نبودم ، هرگز و به هیچ عنوان نام آن ها را به زبان نیاورده و از ان ها یادی نمی کردم .. اما وقتی همین منافقان در جبهه های جنگ با پوشیدن لباس ارتش ایران ، سربازان جوان و بی گناه ما رو به دام انداخته و به روی ان ها آتش گشودند ، بد جوری کینه این قاتلان رو به دل گرفته و تا لحظه مرگ مظلومیت آن جوانان بی گناه رو که بنا به وظیفه لباس مقدس سربازی به تن کرده بودند رو فراموش نمی کنم .. اخه کدوم انسان بی وجدانی روی سربازان بی گناه و کم سن و سال آتش می گشاید .. !!؟ آن هم با حقه و ترفند .. !! باور کنید اگه ان ها لباس سربازان ارباب خود یعنی صدام حسین را می پوشیدند ، امکان نداشت جان سالم از دست سربازان وطن به در می بردند .. ! این جماعت فقط بلند شعار دهند .. ! همچین مورد دیگری که باعث نفرت شدیدم به این گروهک شد ، باز به زمان جنگ بر می گردد . ( قبلآ هم در خاطراتم توضیح داده ام  اینجا ) درست در روزهای حساس جنگ این گروه مزدور و خائن به دستور اربابان خود اقدام به بریدن کابل فرامین هواپیماهای سی - ۱۳۰ کردند .. به طوری که فرامین به مویی بند بوده و به محض پرواز در اولین فشار وارده ، از جا کنده شده و سقوط کنند ..!! حتی یک نوجوان دانش اموز هم می دانست که هرکولس ها در نقش امبولانس هوایی انجام وظیفه می کردند .. و نقشی در بمباران عراق نداشتند .. ! یا حمله آخر آن ها ( اینجا ) که دیدیم و شنیدیم که چگونه جوانان اغفال شده رو وادار به حمله به خاک خودشون کردند .. !!

 marshalads.gif

 مژده به علاقه مندان نمایش های هوایی  

 

 ایران کنام شیران خفته است ...

باور کنید اصلآ قصد نداشتم در باره گروهک منافقین سخنی به زبان آورم ..!  چون این قوم جنایتکار همین را می خواهند.. !! و هر نوع خبر و نوشته ای که حتی به ضررشون باشه رو تبلیغ می  دانند .. !! اما نتوانستم در پاسخ به اظهار نظر سرکرده خائن و جنایتکار منافقین ساکت بنشینم . بگذریم .. به خبر شبکه " سی . ان . ان " برمی گردم که در آن ژنرال " دیوید پتریوس "، فرمانده عملیات نظامی آمریکا در خاورمیانه و آسیای مرکزی به ان اشاره کرده است .. او بار دیگر ایران را تهدید به حمله نظامی کرده است ! اگر چه خیلی خوب می دونم آن ها با شناختی که از غیرت و تعصب ایرانی ها دارند ، و مطالعات و تحقیقات عمیقی که در باره قوم ایرانی انجام داده اند ، این ها بلوفی بیش نیست ! و گرنه از فردای پیروزی انقلاب ما مرتب شاهد همین جملات تهدید امیز غربی ها بودیم ! اوج این شاخه و شونه کشیدن ها به زمان جرج بوش بر می گرده .. ولی همان گونه که عرض کردم آن ها خوب می دونند مردم ایران با عراق و افغانستان و سایر کشور هایی که حمله نظامی داشتند فرق می کنه .. اما خواهش می کنم   سخن من را به حساب حمایت از پروژه اتمی نگذارید .. ! من به عنوان یک سرباز ایرانی وظیفه خودم دونستم تا نظرم رو به دنیا اعلام کنم .. همین .

 یک واقعیت انکار ناپذیر ...

دوستان یادشونه که در طی مدتی که این سایت رو راه اندازی کرده ام ، مرتب عده ای از جوانان غیور در باره تجهیزات نظامی ما پرسش هایی رو مطرح کرده و دغدغه اصلی آن ها ، قدیمی بودن تجهیزات ارتش ما در مقابل پیشرفته ترین سلاح های دولت های غربی بود . و هر چه بنده صحبت از عرق ملی و قدرت ارتش قهرمان ایران می کردم ، باز عده ای مخصوصآ دوستان خارج نشین ملامت ام کرده و  متهم به دفاع کاذب می شدم .. !! اگر چه بحث من در این پست پرداختن به قدرت دفاعی قوای نظامی ایران نیست ، اما برای این که خاطر آن عده از عزیزانی که دغدغه ناتوانی ما را دارند ، عرض کنم که .. باور کنید ارتش و قوای نظامی ایران امروز بی نهایت قوی و مجهز تر از زمان جنگ است . و این را دشمنان ما به خوبی می دانند . اما همان طور که اشاره کردم ، بحث من در باره غیرت و تعصب ایرانی هاست که در هر شرایطی چه به قول آن دوستان تجهیزات ضعیفی داشته باشیم ، چه نداشته باشیم .. هرگز پشت به دشمن نکرده و تا اخرین قطره خون خود در مقابل متجاوزان ایستادگی می کنند .. برای روشن شدن ذهن خوانندگان خودم رو مثال می زنم .. همه می دونند که نه عامل رژیم و حکومت هستم .. نه کاری به برنامه های آن ها دارم .. نه شغل و منصبی در ایران دارم .. ! و با همان آب باریکه حقوق بازنشستگی به سختی زندگی می کنم .. تازه بیمار هم هستم و سه بار هم سکته قلبی کرده ام .. ! اما همین سرباز قدیمی و بیمار ، لباس مقدس پروازش رو در گوشه ای از اتاقش آویزان کرده است .. اگر چه مجاز به پرواز نیستم .. اما می توانم با حضور در خط پرواز تجربه خودم رو به جوون ها منتقل نمایم ..

 2.jpg

 آقای ژنرال دیوید پتریوس ...

روی سخن ام با شماست .. من فقط به یک سرباز پیر و قدیمی رو مثال زدم .. سربازی که نه به حکومت وابسته است و نه کاری به سیاست دارد .. اما امثال این سرباز فراوانند . مطمئن باشید هرگز به شما و آن ارتش مجهزتان اجازه دست درازی به خاک کشور رو نخواهند داد . تاریخ پر افتخار ایران گواه این حقیقت است که ملت شریف و نجیب ایران همیشه در مقابل متجاوزان ایستادگی کرده اند .. و شما خود بهتر از هر کسی با این واقعیت آشنا هستید . خواهش می کنم ما را از واژه حمله نترسانید . این ملت با مردم عراق که با شلیک اولین گلوله پادگان ها رو رها کرده و تسلیم قوای شما شدند ، فرق می کند .  این مردم اگر چه با بعضی تصمیمات و رفتار های مسئولان مشکل جدی دارند ..  اما وقتی صحبت از تجاوز به خاک وطن پیش آید .. همه در یک جبهه متشکل فارغ از اختلافات سیاسی به دفاع از وجب به وجب خاک ایران خواهند پرداخت .. من دوستانه توصیه می کنم اشتباهی که نوکر شما صدام حسین با محاسبات غلطی که از آشفتگی ایران کرده بود و با لشگر کشی قصد تجاوز به این خاک مقدس رو داشت شما آن را تکرار نکنید .. چون امروز با تجربه ای که از ان هشت سال به دست آوردیم ، دیگه غافل گیر نخواهیم شد .. البته این رو اضافه کنم .. ما مردم ایران انسان های صلح دوستی هستیم . و به حقوق همه کشورهای دنیا احترام می گذاریم .. با کسی هم سر جنگ نداریم .. اما همیشه و در هر شرایطی آماده دفاع از وطن عزیزمون ایران نازنین هستیم .   

اظهار نظر های گوناگون ...  

جالبه بدونید علاوه بر ژنرال دیوید پتریوس ، ژنرال های دیگری هم چون " دریاسالار مایک مولن " رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا هم چندین بار مسئله حمله به ایران را مطرح کرده است ..! البته بلافاصله روی روش های دیپلماتیک تاکید کرده است .. ! البته دلیل تهدیدات مقامات نظامی امریکا کاملآ مشخص است .. آن ها با به رخ کشیدن قدرت نظامی در ادامه به روش های دیپلماسی تکراری خود تاکید می ورزند ..!! که نشان از درک و شناخت کافی از تعصب و غیرت ایرانیان است .. اما جالبه بدونید پاسخ های قاطع مقامات ایرانی که با شجاعت همیشه اعلام داشته اند در مقابل هر تهدیدی اماده ایم ، خود دلیل این تغیر مواضع جنگی است .. ! اما در این بین بعضی از رسانه های خارجی مغرض مثل بنگاه سخن پراکنی  " بی .بی .سی " با دامن زدن به تهدیدات ، سعی در آشفتگی اوضاع دارد . برای نمونه بعد از مصاحبه ژنرال دیوید پتریوس ، سریع به سراغ دریادار مایکل مولن رفته و سعی می کنند با پیش کشیدن موضوع حمله نظامی به اصطلاح دل مردم کشور ما رو خالی کنند .. !! اما همان طور که اشاره کردم .. نه به عنوان یک فرد سیاسی ، بلکه در مقام فردی معمولی با قاطعیت اعلام می کنم .. ما خواهان هیچ گونه جنگی نیستیم .. اما در صورت حمله هر متجاوزی تا اخرین نفس و اخرین قطره خون ایستادگی خواهیم کرد .. امیدوارم که همه مسایل به خیر و خوشی پایان یابد .. چون همه می دانند مردم ایران بر عکس تبلیغات منفی فراوانی که در باره اش شده است .. انسان هایی مهربان ، میهمانواز و صلح دوستی هستند .. و به حقوق همه ملت ها احترام می گذارند ..

                                                          به امید صلح و دوستی و عشق 

  End-Text.jpg 

در پناه ایزد منان پاینده و جاوید باشید .

بهروز مدرسی

این پست ساعت ۲۲:۱۵  دقیقه در تاریخ بیست و سوم دیماه ماه  ۱۳۸۸ پایان یافت .

پاینده و برقرار باد ارتشیان دلاور و قهرمان ایران

 ajr4i2ce8c0d7seedv8o.jpgWeblog-Archive-.jpg

   آرشیو سایت  اينجا                                               آرشیو وبلاگ اینجا 

به درخواست خوانندگان محترمي كه گله فرموده بودند اين سايت فهرست مطالب گذشته ندارد ، اين مهم به همت يكي از خوانندگان خوب و پسر عزيزم امير محمود بازيار انجام گرفت .. همچنين بخش قديمي " مطالب گذشته " به انضمام كالبد شكافي سانحه هواپيماي سي - ۱۳۰ كه در شهرك توحيد به وقوع پيوست به اين صفحه انتقال يافت . براي مشاهده آرشیو مطالب سایت اينجا رو كليك كنيد . همچنین برای مشاهده مطالب گذشته وبلاگ اینجا را کلیک کنید .
 
osy584c6rqnos40wm1c1.jpg 
     
 زير نظر : عليرضا صادقي
 
 این بخش به پیشنهاد و همت شما خوانندگان محترم شکل گرفته است . از این پس مطالبي متنوع و جذاب به زبان انگلیسی به همراه تازه ترین خبرهایی از صنعت هوانوردی تقدیم شما عزیزان خواهد  
 
با عرض پوزش فراوان .. تا این لحظه مطلب ترجمه جناب علیرضا صادقی به دستم نرسید . البته او تقصیری ندارد .. من زود تر از همیشه پست جدید رو منتشر کردم .  لذا مطلب پست قبلی رو مجددآ تقدیم شما دوستان می کنم .

THE WORLD RECENT PLANE CRASHES:

Date: January 5, 2010 Time:13:30 Location:Wheeling, Illinois Operator:Royal Air Freight AC Type:Gates Learjet 35 Aboard:2 Fatalities:2 , Ground:0 ,Route: Detroit, MI - Chicago, IL ,Details:The cargo plane crashed into a forest reserve south of Chicago-Executive Airport while on approach, after being cleared to land.

Date:December 30, 2009 Time:06:15 Location:Morobe Province, Papua, New Guinea Operator:Kiunga Aviation AC Type:Cessna A185E Skywagon Aboard: 7Fatalities:6 , Ground:0 ,Route: Lae Nadzab - Baindoang Airstrip ,Details:After an engine fire the aircraft crashed in mountainous terrain. The pilot was the lone survivor.

Date:December 22, 2009 Time:22:22,Location:Kingston, Jamaica,: Operator:American Airlines AC TypeBoeing B-737,Aboard:154 Fatalities:0 , Ground:0 ,Route: Washington DC - Miami - Kingston, Jamaica ,Details:The aircraft overshot the runway and crashed into a fence while attempting to land in heavy rain. The right engine broke off, the landing gear collapsed and the fuselage broke open in two places. Forty-four people were injured.

SOURCE:www.planecrashinfo.com BY:Alireza Sadeghi

ترجمه فارسی:

حوادث هوایی اخیر دنیا:

تاریخ:5ژانویه 2010/زمان:13:30/مکان:"ویلینگ" در "ایلی نویز"/ خط هوایی:رویال ایر/نوع هواپیما:لیرجت 35/تعداد سرنشین:2/تلفات:2/تلفات روی زمین:0/مسیر:دیترویت به شیکاگو/جزئیات:هواپیمای باری پس از دریافت مجوز برای فرود در جنگلی در جنوب منطقه متعلق به فرودگاه شیکاگو سقوط کرد.

 

تاریخ:30 دسامبر 2009زمان:6:15/مکان:ایالت "موروبه"-پاپوآ -گینه نو/ خط هوایی:"کیونگا"/نوع هواپیما:سسنا/تعداد سرنشین:7/تلفات:6/تلفات روی زمین:0/مسیر:لانادژاب به فرودگاه "بایندونگ"/جزئیات:پس از آتش گرفتن موتور هواپیما در منطقه کوهستانی سقوط کرد.خلبان تنها بازمانده بود.

تاریخ:22 دسامبر 2009/زمان:22:22/مکان:"کینگستون" در جامائیکا/ خط هوایی:آمریکن ایرلاینز/نوع هواپیما:بویینگ-737/تعداد سرنشین:154/تلفات:0/تلفات روی زمین:0/مسیر:واشینگتن دی سی-میامی -کینگستون در جامایکا/جزئیات:هواپیما در حال فرود در باران سنگین از باند خارج و بیک حصار برخورد کرد.موتور راست جدا و ارابه فرود منهدم شد و بدنه به دو تکه شکسته شد.54 نفر مجروح شدند.

planecrashinfo.comمنبع: گردآوری و ترجمه:علیرضا صادقی 

 

 
 3.jpg4.jpg
5.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 
 Picture

Rhokond.gif

پیشنهاد دو پست دولتی توسط احمدی نژاد ( اینجا )

 • چگونه به جای دختر خارجی ، برادر پاسداری را تحویل ام دادند !! ( اینجا )
 • چگونه از تهمت کودتای نوژه ، نجات پیدا کردم !!؟ ( اینجا )
 • به جای  قطعه هواپیما بهروز وثوقی تحویل دادند !! (اینجا )
 • ماجرای جدا شدن سر مسافری در مقابل چشمان خانواده اش !! (اینجا )
 • نقش ستون پنجم در سقوط هواپیمای آیت الله محلاتی ! ( اینجا )
 • آیا تاکنون آتش گرفتن انسانی رو از نزدیک دیده اید !!؟ ( اینجا )
 •  ادار خلبان ، نظم پایگاه را به هم ریخت !! (اینجا )
 • دلایل سقوط هواپیمای خبرنگاران ! ( اینجا )
 •  آیا زندانیان سیاسی به دریاچه نمک ریخته می شدند !!؟ ( اینجا )
 • چگونه به دبیر کلی حزب خران برگزیده شدم !!؟؟ ( اینجا )
 • انتقاد از اعلیحضرت همایونی جهت رفاه الاغ !! ( اینجا )
 •  با خلخالی در صحرای طبس ! ( اینجا )
 • چرا در پرواز آبنبات تعرارف می کنند !؟ (اینجا )
 • پرواز به قبیله آدمخواران !! (اینجا )
 • عملیات محرمانه نجات زندانیان ( اینجا )
 • ماجرای اشگ ننه علی ( اینجا )
 • شوخی با حاج آقا در جبهه ! ( اینجا  

  (2) Next.jpgSmall---2.jpg

   
   
  نقد و بررسی سریال " گمشدگان " و اهداف پنهان آن
 • تصاویر مستند از یک سانحه  ،به روایت نشنال جئوگرافیک

  نگاهی به زندگی سر گروهبان فاطی ..!!

 •  کالبد شکافی سانحه هواپیمای ۷۲۷ رامسر

   ضربه ای که از بزرگ ترین دروغ خوردم ... !!

   خانم منشی دادگاه و باقی قضایا .. !! 

   و ....

 • - تعداد بازديد
 • 16078
 • مرتبه

  نظرات

  کاپیتان عزیز درود.
  در پیشرفت و قدرت علمی ونظامی آمریکا هیچ شکی نیست،اما همه این ها به خواست خداوند متعال در مقابل شرف و غیرت و وطن دوستی ایرانیان سر تعظیم فرو خواهند آورد.در زمینه دفاع از وطن همین فرموده استاد سخن فردوسی نیکنام بس که فرموده اند:
  اگر سر به سر تن به کشتن دهیم
  از آن به که کشور به دشمن دهیم
  دریغ است ایران که ویران شود
  کنام پلنگان و شیران شود
  راستی کاپیتان جان آقا آرش عزیز مشغول چه کاری هستند؟
  ضمن آرزوی تندرستی و کامیابی شما و خانواده محترمتان
  در پایان از بذل توجه جنابعالی به تمامی خوانندگان سایتتون بسیار سپاسگزارم.
  با تشکر:جوهری
  پاسخ
  دوست بسیار عزیزم آقای جوهری گرامی
  بسیار عالی توصیف کردی .. قربون دهانت .. بله واقعیت همین است
  منظور من هم اشاره به غیرت و تعصب مردم ایران بود .. قصدم مقایسه قدرت ارتش های جهان نبود
  دوست عزیزم .. پسرم آرش در خیابان بهار در فروشگاه سیسمونی کودک کار می کنه .. هر وقت خدا به شما فرزندی داد ، برای تهیه لباس و سیسمونی جایی نروید .. ممنون از حضورت

  سلام به سرور عزيزم و همه دوستان و برادران و خواهران ارجمند قديمي و جديد سايت.
  جناب مدرسي عزيزم اگرچه مدت چند ماه است كه حضورم كمرنگ بود و توفيق نوشتن كامنت نداشتم اما خدا ميدونه كه ياد شما هر روز در ذهنم تازه تر ميشه.
  در باب موضوعي كه راجع به آن بيمار فرموديد ،چشم .همين امروز به همسرم ميگويم تا در شيراز صحت موضوع را بررسي و نتيجه بهم اعلام كنه و در كامنت ديگري خدمت عزيزان مستندا مينويسم.
  در دو موضوع قبلي احساساتم بدجوري گل كرده بود و كامنت مفصل و زيبايي نوشتم ولي متاسفانه در نهايت نتونستم ارسال كنم.
  اما سرور عزيزم من حقير هم به دلائل مختلف و شرايط خاص كشورمون تاحدودي دلسرد شدم و خدا ميدونه كه فقط زجر ميكشم و چه عرض كنم كه بدبختيهاي ما از درون كشورمونه و آمريكا و اسرائيل و دوستان مجازي ما هم در پي فرصتهايي هستند تا ايران را نابود سازند اما هيهات كه ايراني ،ايراني است.شما و نمونه هاي افرادي مثل شما در اين سالهاي متمادي نشان داديد كه غيرت و ناموس پرستي و ايثار ،خيلي بالاتر از قدرتهاي نظامي وسلاحها كارساز است و همه هم مطمئنيم كه وحدت و اتحاد ايراني ،بزرگترين قدرت ايران فعلي محسوب ميشود كه خداي بزرگ و آن رهبر پير فقيد و در پي آن ،ديگر انسانهاي بزرگ برايمان ارمغان آوردند.من به عنوان يك جوان 15-17 ساله در جنگ بودم و خودم از نزديك شاهد همه صحنه هاي جنگ بودم.از زمين و از هوا ،متوجه غيرت و ميهن پرستي ايراني بودم و نيازي به توضيح نيست چون جنابعالي به بالاترين و ارزشمند ترين نوع و صحنه هاي آن اشاره كرديد.اجازه بديد كمي سياسي بنويسم.بر ماست كه دست و بازوهاي سرشار از غيرت انسانهايي بزرگ نظير شما ببوسيم.وظيفه همه مسئولين و دست اندركاران كشوراست كه بر قبرهمه شهداي اين كشور بوسه زنند و اشك غيرت بريزند.وظيفه همه بزرگان و دست اندركاران كشور است كه چهره هاي بزرگ جنگ و انسانهاي ديروز را به تلوزيون آورند تا جوانان اين كشور عملا بدانند ايراني واقعي كيست و بر ما چي گذشته است.وظيفه همين مسئولين است كه به جاي برگزاري نمايشگاه هنر پيشه سينما و اختصاص وامهاي كلان و بازديد سرزده و عكس با اين گونه هنر پيشه ها كه همه اونها را ميدونند،به محل بيمارستان اون دختر درمانده و هزاران جوان درمانده سربزنند و كمك كنند.به خدا قسم بالاتر از غيرت و قدرت و ايمان ايراني،خداي بزرگي مواظب ماست و ترس در دل قدرتها گذاشته است كه اجازه نميدهد،دشمنان دستشان به قبرهاي شهداي به خون خفته برسد.مدرسي عزيزم خوب ميدانيد كه در هر گوشه و ديار اين كشور و سرزمين پاك،شهدايي مفقود الاثر دفن شده اند.اين خداي بزرگ نميگذارد دست دشمن به اين سرزمينها برسد چون او مواظب بنده هاي پاك خود است.او بنده هايي نظير فكوري/دوران/ياسيني/بابائي/فكوري/ و هزاران انسانهاي خاص در اين مرز و بوم دارد.او اسانهايي نظير مدرسي و ديگر هموطنان دارد كه اهداف و نياتشان را فقط خود ميداند نه ديگران.اي درغا كه اين ارزشها يكباره دستخوش اختلافات قرار گرفت/اي درغا كه آن قاضي و حاكم شرع كه روزگاري نامش ترس بر بدن هر مفسد و خلافكاري مي انداخت رفت و اي دريغا كه آن وكلائي كه همه چيز خود را وقف خدمت ميكردند،كم شدند.اي درغا كه منافع مادي و حرص و آرزوهاي رنگين،جايگزين ارزشها شده و اي دريغا كه بزرگان و انسانهاي پاك سرشت بايد غم و غصه ها را تحمل نمايند و قلبهاي پاكشان صد تكه شود و تعداد رگهاي بدنشان كم و محدود شود. و اي دريغا كه سفارش حسين بن علي مبني بر آزاد مرد بودن در گوش هر كسي نرفته و نميرود. و اي درغا و اي دريغا...
  چند وقت قبل سفرهايي به آن سوي مرزها داشتم آنهم با هواپيماي فوق پيشرفته ايرباس 340 سري 600 لوفت هانزا كه جنابعالي بسيار بسيار در اين زمينه استاديد.
  در فرانكفورت و در محل اقامت هتلم ةمسئول پذيرش هتل جوان پاك و بسيار با شعوري از افغانستان كار ميكرد و با هم دوست شديم.روزي فيلمي به من نشان دادكه تا مرحله سكته و مرگ حتمي پيش رفتم.فيلمي مستند از تجاوزهاي جنسي سربازان آمريكا و متحدانش به يك زن عراقي مسلمان و شيعه.من مطمئنم اگر آن فيلم در تلوزيون ايران پخش شود،از كودك تا پير ايران يك روزه به افغانستان و پاكستان و عراق ميروند و تمام متجاوزان را با دندانهاي خود تكه تكه ميكنند.
  اي عزيزاني كه اين كامنت مستند و بدون دروغ و كم و زياد ميخوانيد بدانيد كه در اين صحنه هاي وحشتناك،نفس واقعي همين آمريكا و انگليس و اسرائيل و...مشخص اسن.
  بياييد باز هم با هم يكي باشيم و به خاطر اختلافات و اشتباهات چند مسئول و جناح ،وحدتمان از دست ندهيم.
  عزيزان حرفها و نصيحتهاي مدرسي و امثال او ،حرفهاي سياسي نيست.واقعياتي است كه همه بايد به گوش جان بسپاريم.
  مطمئن باشيد هيچ فرد خائني دوام نمي آورد و خداي بزرگ حامي بندگان پاك سرشت خود است.
  خداي بزرگ نگهدار همه شما باد.شايد تعاريف و تمجيدهاي من ،سرور عزيزم را ناراحت ميكند اما عزيزم شما نعمتي هستي براي ما جوانترها/به خداي بزرگ در وسط بهشت جاي توست /در بهشت اينجا و بهشت واقعي/اي مدرسي عزيز و اي مدرسيها مطمئن باشيد ارزشهاي شما را كسي فراموش نميكند و خدايي وجود دارد كه بنده هاي خوب خود را گلچين نمايد و در جهان ديگر به نمايش ميگذارد و خدايي وجود دارد كه بنده هاي دروغگو و حيله باز و ناشكر خود را با آتش سوزان و عذابهاي سخت مبتلا ميسازد.اونجا ديگر نميتوان سياسي كاري كرد و وارد مراحل بهتر شد/اونجا ديگر وكيل و وصي نيست و اونجا مائيم و خداي ما.
  بدرود/فضلي حقير و ارادتمند همه شما عزيزانم.
  پاسخ
  سرور گرامی جناب مهندس فضلی نازنین
  با سپاس بی کران از لطف و محبت شما ، و تشکر از این که خانواده محترم را به زحمت انداختی .. راستش رو بخواهی دیشب بیش از 45 دقیقه با اون پدر دردمند در شیراز تلفنی صحبت کردم .. نیازی به استعلام نیست .. چون همه جزئیات و بدبیاری ها ، تاریخ عمل های جراحی ، نام پزشکان ، رزیدنت ها ، پرستاران را با تاریخ و جزئیات اتفاق افتاده برایم تعریف کرد .. واقعآ مصیبت از این بالاتر نمی شود .. آخر مکالمه من حالم بد شد که صحبت پایان یافت .. دیگه طاقت نیاورده و زدم زیر گریه .. بگذریم .. شما مرد مهربان و بزرگواری هستید .. ممنون می شوم برای این پدر دردمند قدمی بردارید
  فقط کافی است سفارش او را به انسان های خییر و بزرگواری مثل خودتون بکنید ... دست شما را می بوسم
  و اما در باره مطلب این پست .. آقای مهندس باور کنید بی نهایت شرمنده تعاریف شما شدم .. من لایق این همه محبت نیستم ... تنها به وظیفه نظامی ام عمل نموده و بس .. اما در باره بعضی از خوانندگان که مسئله دفاع از وطن را به دولت و نظام ربط می دهند .. باید عرض کنم .. اصلآ این گونه نیست .. من در نوشته هایم عرض کردم که به هیچ عنوان این گونه نیست .. من هم دل خوشی از بعضی آقایون ندارم .. اما دلیل نمی شود در صورت حمله ، به بهانه مشکلات داخلی دست روی دست گذاشته و اجازه هر تجاوزی رو به دشمنان این مرز و بوم بدهیم .. !!
  آقای مهندس اشاره به انجام وحشیانه ترین اعمال تجاوز به نوامیس مردم توسط سربازان امریکایی در عراق کردید .. اتفاقآ من قصد داشتم در باره رفتار یانکی ها و تجاوزات خشنونت بار ان ها بنویسم .. اما متآسفانه به همراه کلی از موضوعات دیگر از یادم رفت .. بله تحقیر ، توهین ، کشتار نا جوانمردانه و گاهآ اشتباه ، یورش به خانه ها و دست درازی به زن ها و دختر های جوان و وادار کردن آن ها به انجام زننده ترین حرکات وقیح ممکن ، تنها بخشی از تبعات جنگ با امریکاست .. من نمی دونم کهنه بودن سی - 130 ها چه ربطی به غیرت و تعصب ما دارد ... !!؟ بعضی دوستان بقدری از مرحله پرت هستند که حتی متوجه بحث اصلی این پست نشده و با چشمانی بسته از امریکا دفاع کرده .. و عقده و دشمنی خود رو با نظام به این پست منتقل کردند ..
  جناب مهندس فضلی نازنین ... در باره اهمیت ندادن به انسان های بزرگی که سرنوشت جنگ رو تغیر داده و حتی با طرح عملیات های خارق العاده باعث شگفتی تمام کارشناسان نظامی جهان را برانگیختند .. مثل زنده یاد تیمسار هوشیار که من نمی دونستم به خاطر حمله شیمیایی به شهادت رسیدند .. او طراح حمله به اچ - 3 بود .. یا بزرگ مردانی چون شهید ستاری ، یاسینی و خیلی دیگر که گمنام مانده اند .. و نسل جوان با آن ها تقریبآ بیگانه اند .. من مطمئن هستم با هر تجاوزی از میان همین جوانان دلاور مردان بزرگی به تاریخ دفاع مردانه ایرانیان خواهد پیوست ..
  بله آقای مهندس نازنین ... خدا همیشه پشتیبان این ملت با شرافت است .. خیلی ها به قول شما مفقود اثر شدند .. خیلی ها شهید و جانباز شدند تا این مملکت زیر چکمه بعثی ها نروند .. ممنون از حضورتون .. واقعآ به شما و دوستی با شما قلبآ افتخار می کنم
  ممنون از شما

  این فقط تجهیزات نیست که فرسوده شده پرسنل هم فرسوده شده اند.30سال تحفیروبدبختی ازسوی حکومت فقر اقتصادی فشارهای سیاسی تبعیض بین سپاه و.ارتش وهزاران درد ومصیبت دیگر که دراین 30 سال به نیروی هوایی روا شد.آقای خلبان نیروی هوایی فقط خلبان نیست اونم ازنوع هودفروخته اش
  پاسخ
  من تعجب می کنم چگونه نام ایرانی را برای خودت انتخاب کردی که یک ذره احساس تعصب و غیرت نداری .. مرد حسابی هر کی سخنی از مقاومت بزنه به زعم شما خودفروخته است .. !!
  هیچ تبعیضی وجود نداشته و ندارد همان گونه که در زمان جنگ در همه عملیات ها دوش به دوش هم جنگیدیم .. در صورت هر حمله احتمالی باز عین دو بازوی قدرتمند در کنار هم خواهیم بود .. این ها شعار های منافقین هستند که عقده سپاه را دارند .. من این که اگه در باره نقش سپاه تبلیغات بیشتری می شود ، صرفآ به خاطر این که آن ها جوانان داوطلبی بودند که مثل ارتشی ها تعهدی به دفاع نداشتند .. برای تقویت این روحیه خب تبلیغات آن ها بیشتر شد .. ضمن این که ارتش به خاطر حفظ گنجینه طرح ها و اندیشه های برتز نظامی اش ، کم تر مایل به تبلیغات است .. اما به موقع در مقابل یاوه گویی های ابر قدرت ها ایستاده و با اقتدار اعلام می کند .. در صورت حمله شما بی نصیب نخواهید ماند .. و خیلی از ایرانی ها نمی خواهند این اقتدار را بپذیرند .. و اصلآ هم مهم نیست

  سلام
  چرا قسمت های جنبش سبز کامنت منو حذف کردین. نظر منه. نظر شما که نیست. سانسور جزءلاینفک نسل شماست. همه چی رو لاپوشونی می کنین و بعد هم با احساساتی کردن و احساساتی شدن دل خودتونو خوش می کنین.
  من پدرم ارتشی بود. تو مدت خدمتش جز اعصاب خوردی چیز دیگه ای نصیبش نشد. یه عالمه از دوستاش رو تو جنگ از دست داد. آخرش هم یه آخوند می اومد ظهرا واسشون نماز می خوند. یه ارتشی باید به یه آخوند احترام .......
  ............
  ..................
  پاسخ
  آقا رضا شما به بزرگی خودتون بنده و نسل ما رو ببخشید
  شما در کامنت خود از وازه های سیاسی استفاده کردید .. من اصلآ نباید آن را منتشر می کردم .. حالا که منتشر کردم ، بدهکار شما هم شده ام .. !!
  آقا جان شما فکر کردی رسانه مفت گیر آوردی تا هر چه دلت می خواهد به همه کس و همه چیز توهین کنی و بعد هم انتظار داشته باشی منتشر ش کنم .. !!؟
  شما غیر سیاسی بنویس ، مخلص شما هم هستم
  اشتباه از من بود که با مختصری اصلاح و حذف واژه های تحریک آمیز سیاسی کامنت های قبلی شما را منتشر کردم
  واقعآ عذر می خواهم
  امیدوارم نسل شما با شایستگی هایی که داره .. باعث صلح و آرامش ایران عزیز بشه
  ممنون از شما

  نظرخواهي براي اين پست بسته شده!

   
  Copyright 2007 by Behrouz Moddaresi | Design by WebStudio | Powered By Movable Type 3.35