Oldpilot.ir | زنان در ارتش های جهان
درباره من

سوم دي ماه 1331 در تهران متولد شدم. پس از اتمام دوران دبيرستان به خاطر علاقه اي که به پرواز داشتم به نيروي هوايي پيوستم. در ادامه به آمريکا اعزام شدم، در بازگشت به ايران اولين پروازم را در تاريخ 18/3/53 انجام دادم و با آغاز جنگ تحميلي، به صورت شبانه روزي در مناطق جنگي پرواز داشتم و افتخار كسب مدال طلاي بالاترين ساعات پرواز را به دست آوردم. به دليل سكته قلبي و عمل جراحي باز كه ... ادامه
تبليغات
وبلاگستان
باقي قضايا
  زنان در ارتش های جهان

جنگجويان لطيف در ارتش هاي جهان !

3b30d8ppv2zm3fq82avu.jpg

پست ویژه

3b30d8ppv2zm3fq82avu.jpg

bx151pxl9etw9pgi3uc3.gif

g9iraguyavyam4dht78x.jpg

جنگجويان لطيف در ارتش هاي جهان !

bb287pdzdawfjl3ei155.jpg

پست ویژه

فرستنده : افشین ابراهیمی

mp9hi2pltqgt7kd8ojrq.gif

تصاویر این پست ویژه را دوست عزیزم جناب " افشین ابراهیمی " که پیش از این هم با سایت همکاری داشته است ارسال کرده که مربوط به تصاویر خانم های ارتشی در کشور های گوناگون جهان است . البته من سعی می کنم با دانش بسیار اندک ام هر آن چه که از بعضی ارتش ها می دانم ، توضيح مختصري ارائه دهم . و اما حتمآ مي دانيد كه  پست هاي ويژه با مطالب دايمي سايت فرق مي كنه و تنها با هدف اطلاع رساني و در حد زنگ تفريح تقديم دوستان عزيز و گرامي مي شود .  فقط ذكر اين نكته ضروري است كه يك عكس هم از زنان كشور ما در ميان بقيه بود كه خيلي مغرضانه و تقريبآ غير واقعي بود . و سعي داشت نمايي خشن به جهانيان القاء كنه كه با اجازه دوستان آن را حذف كردم . البته در پايان توضيحاتم در باره زنان نظامي كشور عزيزم مطالبي رو به عرض دوستان خواهم رساند ..

صحبت از غرض و دشمني شد . واله من نمي دونم چه اصراري است كه بعضي از خوانندگان سعي دارند با ترفند هايي كه گاه به صورت يك پرسش ساده ، گاهي به شكل طرح مسئله اي و يا استناد به بخشي از عرايض ام سعي دارند بعضي كارهاي بنده را سياسي جلوه داده .. و در روز روشن تو دهان من مي گذارند كه مثلآ تعبيري كه براي حذف فلان پست كرده اي ، منطقي نيست و حتمآ از سوي سرداران و يا آقا زاده ها شما را وادار به حذف فلان مطلب كرده اند !!‌ حال در اين ميان ما هر چه بالا و پائين پريده و سوگند به جان عزيز ترين كسان خود بخوريم كه واله چنين چيزي نيست و دليل ان اين بوده و چنان بوده ، باز هم قانع نشده و سعي دارند با طرح مطالب انحرافي به جهتي كه خواست خودشان است بنده را سوق داده و به نيات خود برسند !!

قضيه از اين قراره ... مطلبي در باره مشكلي كه براي يكي از خطوط هوايي در اصفهان پيش آمده بود ، درج كردم و از ان جا كه هواپيماي آن توپولف ۱۵۴ بوده و خارج از تخصص فني بنده بود ، از يكي از كارشناسان محترم كه مسئوليت آژانس مسافرتي را هم به عهده داره خواهش كنم نظرشون رو در اين باره بيان فرمايند .. بعد از چند روز احساس كردم اين دوست من از سوي مسئولان هواپيمايي مورد موآخذه قرار گرفته است . لذا به خواست شخصي خود تنها براي حفظ امنيت شغلي دوستم مطلب را از سايت برداشتم . و دلايل آن را به طور شفاف به عرض خوانندگان محترم رساندم . حالا شخصي پيدا شده و ضمن متهم كردن بنده به توهين به خوانندگان ، اين عمل بنده را فشار از سوي سرداران و آقازاده ها مي داند !! آخه تو رو خدا فكرش رو بكنيد آدم چي بايد به اين گونه افراد با تفكرات خاص بگويد ؟ آيا واقعآ سرداران مملكت ما يا آقازاده ها اين قدر بي كارند كه به دنبال فشار سياسي به روي من ناچيز باشند !!!؟ روي مرده اسلحه بكشند !!؟‌ خوبه كه من قلبآ با خوانندگانم رو راست هستم . خنده دار اين كه عين همين تهمت ها را هم در هنگامي كه مطلبي مربوط به مرحومه خواهر همسرم رو برداشتم ، باز شاهد اين گونه داستان ها بودم !!

فقط مي تونم بگم متآسفم ! باور كنيد از حماقت و نفهمي خودم متنفر شده ام . من احمق رو باش كه قصد داشتم تغيرات اساسي در محتواي سايت فراهم آورم . و مي خواستم هر هفته يكي دو مطلب كارشناسي به قلم اساتيد خلبان و كارشناسان خبره تهيه كرده و در كنار خاطرات خودم منصفانه منتشر كنم . با اين تنگ نظري ها همون بهتره كه درجا زده و به هفته اي يك مطلب سطحي اكتفا نمايم . يا اين كه كل كامنت ها رو بسته و مانند خيلي هاي ديگر كار خودم رو بكنم .. و به احدي هم پاسخ گو نباشم ! خدا رو شكر با وضعيتي كه برام در امر مسكن پيش امده ، خود به خود مدت طولاني از هر چه وبلاگ و سايت است بدور خواهم ماند . با اين حرف و حديث ها نه تنها به خاطر تعطيلي موقت ديگه ناراحت نيستم ، بلكه واقعآ خوشحالم كه از اين همه تنش بدور خواهم ماند .  

  598g21sd3z8fojrs5su9.jpg


 

نظاميان ويتنام ، واقعآ انسان هايي مظلوم ، مقاوم ، خستگي ناپذير و قانعي هستند . اين بنده خدا ها در جنگ طولاني كه با ارتش امريكا داشتند . سر سختانه از كشور خود دفاع كرده و عاقبت هم پيروز شدند . گفتني است ايام تحصيلاتم در آمريكا مصادف با جنگ ويتنام بود . و خوب يادمه دولت ايالات متحده به نظاميان ويتنام جنوبي حتي آموزش هم مي داد تا با همتاهاي خود نبرد كنند !! آن ايام دانشجويان ويتنامي با روزي دو دلاري كه آمريكا به آن ها پول تو جيبي مي داد ، بر عكس دانشجويان ايراني ساكت و بي سر و صدا سر شب مي خوابيدند . من براي نخستين بار با واژه " تركش " كه در بدن اغلب آن بيچاره ها بود آشنا شدم .  

  uzapmvdrics8b5but2dm.jpg

سال هاست كه نظاميان تركيه در كشورشون حرف آخر را مي زنند . اين ارتش چندين سال است كه با تقويت تجهيزات نظامي خود و جذب دختر ها در پي اقتدار روز افزون خود است . نكته قابل توجه در ارتش تركيه ، نداشتن فرمان " عقب نشيني " در قاموس خود است . به طوري كه در بد ترين شرايط جنگي هرگز از اين ترفند نظامي استفاده نمي كنند . گفتني است در يك جنگ مشترك كه فكر مي كنم زير نظر سازمان ملل بود ، در حالي  فرمانده غير ترك دستور تاكتيكي عقب نشيني قواي خود را صادر مي كند كه هيچ اطلاعي از موضوع عدم عقب نشيني سربازان ترك نداشت . و زماني به اين حقيقت مي رسد كه گردن تمام سربازان ترك زده شده بود !

72td12mlra21awvjjwvg.jpg

از چگونگي و تشكيلات ارتش تايوان هيچ اطلاعي ندارم .. فقط مي دانم اين كشور تا همين چند وقت پيش در اجاره ۹۹ ساله دولت انگليس بود . كه آن هم پايان يافت و بعد از اين مدت طولاني ، براي نخستين بار در ميدان صبحگاه ارتش تايوان ، پرچم  غير انگليسي به احتزاز در آمد .

k0st703iikn9mw2sw0wi.jpg

  0xy7t3e26y9odvuokoor.jpg

 djn3xweqko5dtme22hz0.jpg

راستش رو بخواهيد در مورد ارتش كره و حضور زن ها در اين كشور هم اطلاع چنداني ندارم .. فقط مي دانم آن ها كه سال ها با هم نوعان خود در كره شمالي در جنگ و نزاع بودند .. مدتي است تلاش هايي براي آشتي طرفين برداشته شده است . و حتي اخيرآ عالي ترين مقامات كره جنوبي از  كره شمالي بازديد به عمل اوردند . و به اصطلاح سياسي ، يخ بين اين دو در حال ذوب شدن است !

 9vqqldwhza10uu1t6cyx.jpg

كشور سوئد به دليل شرايط جغرافيايي خود ، از ارتشي متفاوت برخوردار است .. اجازه صرف مشروبات الكلي در حين خدمت ، آن را با ديگر ارتش هاي جهان متمايز ساخته است .. روايت است كه زنان نظامي اين كشور خيلي بي بند و بار هستند !! به طوري كه سبب بر انگيخته شدن حس  حسودي همسران نظاميان اروپايي در ماموريت هاي نظامي به اين كشور قطبي مي شود !!

sgnxi8jl38zruath7k7x.jpg

زنان نظامي روسيه تا پيش از بر چيده شدن حكومت كمونيستي ، همانند مردان هميشه به نوعي زير ذره بين ماموران امنيتي بودند . به گفته كارشناسان زمان  "  برژنف " همواره نيمي از ان ها نيمي ديگر را مي پاييدن ! و تنها با فروپاشي نظام سوسياليستي بود كه تقريبآ از زير فشار بيرون آمدند .. ولي به طور كلي زنان نظامي به خصوص آن عده اي كه در بخش هاي فني و هوايي فعاليت مي كنند ، بسيار مسئوليت پذير ، با تجربه و خوش گذران هستند ...

vj2m59n6hn51ax2wuo3u.jpg

در باره زنان نظامي اين كشور به آن صورت چيز خاصي نشنيده ام

wssg6rh5ih1ad7cs9i15.jpg

يكي از ويژه گي هاي مهم زنان نظامي استراليا ، مقاوم بودن آن هاست . بخش عمده اي از صنايع نظامي استراليا به خصوص در بخش نيروي دريايي به عهده بانوان سخت كوش آن است . آن ها خيلي جدي و پركار هستند . و به طور كلي از شوخي به ويژه آقايون بيزار هستند !  

01x0aj8v4dgyy9do9dm2.jpg

1ww2pcfbdenej5mssqx3.jpg

در باره زنان اين دو كشور متآسفانه مطلب خاصي رو نمي دانم .

6g0qie35r5i16crbqvir.jpg

2k1cchl8u1fhyq8d28cv.jpg

يكي از منظم ترين ارتش هاي جهان ، كشور ايتالياست . زنان نظامي دوش به دوش مردان در كارهاي عمومي شركت مي كنند . مقررات در باره نظاميان زن و مرد  مساوي بوده و هيچ مزيتي نسبت به هم ندارند .. در صورت ازدواج زنان ارتشي با مردان گردان خود ؛ مزايايي بي شماري به آن ها تعلق مي گيرد  و از جمله انتخاب محل خدمت به سليقه زوج نظامي است . آن ها موقع كار بسيار جدي و سخت گير هستند . يادمه يك بار كه به صورت اضطراري مجبور به فرود در يكي از پايگاه هاي اموزشي ايتاليا شده بوديم . همكاري آن ها واقعآ ستودني بود . گفتني است در مسايل نظامي داراي ديسيپلين شديد هستند . و كوچك ترين گذشتي نسبت به خطا كاران ندارند . سطح تخلفات نظامي ميان نظامي ان اين كشور خيلي پائين است .

cfly6gs9hj1q6zqco5fv.jpg

39eosve1b0tn9yxvao56.jpg

نظاميان هندي معمولآ با سواد هستند . اين افراد به دليل وسعت كشورشان همچنين تنوع نژاد ها ، و آموزش نزد اساتيد انگليسي ، داراي شخصيتي خاص نسبت به ساير نظاميان هستند . آن ها بي نهايت مقرراتي هستند . در حفظ و نگهداري تجهيزات نظامي خود خيلي كوشا هستند به طوري كه هند تنها كشوري است كه شما در آن تجهيزات قديمي و متعلق به ساليان دور را خيلي سالم نزد آن ها پيدا مي كنيد . در موقع كار بي نهايت جدي هستند . معمولآ افرادي تو دار و محتاطي مي باشند .

 8km3r1bmnbpbay49eeuh.jpg

jw6mjuxaozys54bs1l85.jpg

كار كردن با نظاميان آلماني واقعآ ديدني و اموختني است . اگر چه داراي نوعي غرور خاص و جاه طلب هستند . اما در كار خود واقعآ حرفه اي و سر آمد مي باشند . در طول سال ها خدمت خود بارها گذرم به پايگاه هاي آن ها افتاده بود . خيلي كم حرف و نسبت به گذشته خود مخصوصآ ايام هيتلر با اكراه صحبت مي كنند . دانش فني ان ها خيلي بالاست . به طوري كه يك خانم متخصص نظامي  تنها ظرف چند ساعت مشكل ترين ايراد الكترونيك هواپيماي ما رو يك تنه بر طرف نمود .. در حين كار دسته جمعي خيلي شوخ و سر حال هستند . و در انجام كارهاي تيمي واقعآ زبانزد هستند .

5mytgj6bzmkb5pguppy0.jpg

در تمام طول خدمت ام در نيروي هوايي ، دوبار افتخار حضور در پايگاه هاي هوايي آن ها را داشتم . البته پيش از انقلاب خيلي به آن كشور پرواز كرده بودم .. واقعآ انسان هاي دوست داشتني و بي ريايي هستند . خانم هاي نظامي بي نهايت ايثار گر و بدون تكبر مي باشند . در موقع كار هرگز به درجات بالاي خود فخر نفروخته و همه يك سان در كار ها شركت مي كنند . در كار خيلي جدي هستند . خانم هاي فرانسوي واقعآ به تميزي و بهداشت اهميت خاصي مي دهند . نوع روابط خانم ها با مردان مخصوصآ نظامي ها حساب شده و از روي تفكر است .

jxsjst5sktwkjbnj7zmw.jpg

زياد افتخار همكاري با آن ها را نداشتم .. ولي مي گويند تقريبآ مانند سوئدي ها هستند . خلبانان آن ها واقعآ جسور و داراي تبحرهاي خاصي هستند

l1wu8izpd6rdxji1wbtv.jpg

اسپانيا يكي از كشور هايي بود كه مرتب سر راه خود به امريكا ، در آن يكي دو روزي را به استراحت مي پرداختيم . انسان هاي خيلي خون گرم و صميمي هستند . خيلي زود با ميهمانان اخت مي شوند .. زنان نظامي بسيار با سليقه و مبتكر هستند .. كار كردن با آن ها نوعي آرامش به انسان مي دهد .

hqr9e1tijmpb7338qwoh.jpg

و اما آمريكايي ها .. واقعآ انسان هاي مهربان و بي تكبر هستند . دختران نظامي آمريكايي به خصوص خانم هايي كه در نيروي هوايي خدمت مي كردند ، خيلي خوش گذران و بي وفا در پايبندي به دوستي ها بودند . آن ها در زمان ۴ ماه دوره اموزشي خود ، مطلقآ اجازه معاشرت با آقايون نظامي را در ساعات اداري نداشته . ولي بعد از پايان ساعت خدمت ، محفل دختر و پسر هاي نظامي ، وقعآ پر هيا هو و سراسر هيجان بود . به راحتي با همه ارتباط بر قرار مي كنند . اهل تعارف و رو دربايستي نيستند . در بيان عقايد خود خيلي رك هستند . واقعآ انسان هاي ساده و خوش گذرون مي باشند .

nw6kz5ahhdefcgwdmmwv.jpg

g40h7e38vld2eyz1ry9q.jpg

در تصوير بالا ، عده اي دختر ارتش عراق را مي بينيم كه در كشور پادشاهي اردن در حال آموزش نوين نظامي هستند ..

03abc2aosehfpjumahlq.jpg

uy9uextfxbhmohe0qew6.jpg

0oc6d9sb214sl9u0hm2y.jpg

29qi0zpb5h7svlx38gb6.jpg

در مورد بلژيك و چين زياد اطلاعات خاصي ندارم . بلژيكي ها مانند اعلب نظاميان اروپا داراي كاراكتر خاص خودشان هستند . ولي چين را چه عرض كنم ؟!!

5bnygakrvg0xhzbeawc1.jpg

حس ختام اين پست ، تصوير يك خانم تا دندان مسلح پليس است كه همان گونه كه در تصوير مي بينديد از مجهز ترين تجهيزات برخوردار است . ولي با وجود اين كمي گرفته به نظر مي آيد .. اگه اشتباه نكنم مادر شوهره شام قراره خونه شون بياد !!‌

با تشكر و احترام :

بهروز مدرسي

اين مطلب ساعت ۱۵:۳۰ دقيقه به تاريخ بيست و چهارم تير ماه ۱۳۸۷ پايان يافت .

                                         ايام به كام   


jvza5nkorvbev1onybem.jpg

به اطلاع اون دسته از دوستاني كه تازه به جمع خوانندگان اين سايت پيوسته اند برسانم . شمه اي از مطالب گذشته رو در پستي مستقل قرار داده ام كه با مراجعه به آن با گلچيني از مطالب قديمي مواجه خواهيد شد . براي مطالعه مطالب فوق لطفآ ( اينجا ) را كليك فرماييد . 

بدون شک یکی از دردناک ترین سوانحی که اخیرآ مردم ایران شاهد و داغدار آن بوده اند ، سقوط هواپيماي سي -۱۳۰ حامل خبرنگاران بود . بنده افتخار دارم تحليلي كه در مقام يه كارشناس در سه پست تنظيم نمودم تقديم شما خوانندگان گرامي نمايم .

 دلايل گفته نشده از سقوط هواپيماي خبرنگاران - قسمت اول (اينجا )

چرا هواپيماي خبرنگاران سقوط كرد ؟ - قسمت دوم (اينجا )

بررسي و تحليل دلايل احتمالي سقوط هواپيماي سي - ۱۳۰ - بخش آخر ( اينجا )

  

9dlup0xs69iofxdimfqr.jpg

براي مشاهده (اينجا ) را كليك كنيد . 


پي نوشت :

دوستان عزيز و مهربان

همان گونه كه شاهد هستيد ، مسايلي اين روز ها در ميان اظهار نظر دوستان قديمي ما به وجود آمد كه راستش قلب بيمار من كشش آن ها را نداشت . 

دوستان به شرافتم سوگند در شرايطي كه زير فشار مشكلات و جستجوي مسكن اجاره اي بودم ، قلبم با شما ها بود . و مدام فكر مي كردم چگونه اين چند روزه رو بدون ارتباط با شما ياران به سر برم !!؟  اما مثل اين كه قسمت نيست و شايد نبود اين راه ادامه يابد . كافي است سري به بخش كامنت هاي پست قبلي بيندازيد .. چه داد خواهي هايي شده !! يكي از جامعه سني ها معذرت خواهي مي كند .. يكي ديگر حرمت دخت رسول اكرم را خدشه دار ديده .. مي ترسم تا كاسه كوزه ها به سر كچل بنده نشكنسته .. خود بگذارم و بروم . دوستان كه رعايت نكردند . شايد جملات ام تكراري باشد . ولي خدا شاهد است اين سايت را از روي شكم سيري باز نكردم .. هدفم تخليه خودم از زير بار فشار هاي زندگي بود .. خب يكي مي رود قمار مي كنه .. يكي به سراغ مواد مخدر مي ره .. يكي بلانسبت عياشي مي كنه تا خودش رو فراموش كنه .. من بدبخت هم به خاطره نويسي روي اورم . راست حسيني با همه بودم . چيزي را پنهان نكردم .. ولي راستش از اين ماجرا ها وحشت دارم .. آخر اين ماجرا ها رو خوب مي دانم به كجا ختم مي شه .. و چون ادم ترسويي هستم .. عطاش رو به لقايش مي بخشم .

اما شما خواننده عزيز .. دامون جان ، اسي جان ، سام عزيز ، هومن نازنين ، رضا خلبان جوان ، نيلوفر عزيزم ، رضا آباداني گل و همه نازنيناني كه حضور ذهن ندارم .. من را حلال كنيد ... شايد وقتي ديگر

بدرود

با احترام : بهروز مدرسي

- تعداد بازديد
 • 18867
 • مرتبه

  نظرات
  شما هم چيزي بنويسيد
  • هر چي دلتان مي خواهد بنويسيد. اينجا مربوط به شماست اگر نظر خصوصي‌اي داريد لطف کنيد و از طريق اي‌ميل (behrouz.journalist at gmail.com) مطرح کنيد، ممنون.


  مشخصات حفظ شود؟

  از تگ‌هاي HTML هم مي‌توانيد در نظرتان استفاده کنيد.

   
  Copyright 2007 by Behrouz Moddaresi | Design by WebStudio | Powered By Movable Type 3.35