Oldpilot.ir | آشنايي با تبليغات پيكسلي
درباره من

سوم دي ماه 1331 در تهران متولد شدم. پس از اتمام دوران دبيرستان به خاطر علاقه اي که به پرواز داشتم به نيروي هوايي پيوستم. در ادامه به آمريکا اعزام شدم، در بازگشت به ايران اولين پروازم را در تاريخ 18/3/53 انجام دادم و با آغاز جنگ تحميلي، به صورت شبانه روزي در مناطق جنگي پرواز داشتم و افتخار كسب مدال طلاي بالاترين ساعات پرواز را به دست آوردم. به دليل سكته قلبي و عمل جراحي باز كه ... ادامه
تبليغات
وبلاگستان
باقي قضايا
  آشنايي با تبليغات پيكسلي

از پيكسلز يا نمايشگاه سه ميليون دقيقه چه مي دانيم ؟!

plnl0trqbkzpbndkl5dy.jpg

برای مشاهده (اينجا ) رو کلیک کنید

uoztxwgc6goapeveg597.jpg

 bx151pxl9etw9pgi3uc3.gif

از پيكسلز يا نمايشگاه سه ميليون دقيقه چه مي دانيم ؟!

rl07w7h5t2othaq2zpeo.jpg

 8enskla5whj6mlf6h2tx.jpg

براي مشاهده ( اينجا ) رو كليك كنيد

wzxg9i51tse6nvbo0bnr.jpg

واقعآ آفرين به غيرت و مرام خوانندگان محترم مخصوصآ كاربران سايت بالاترين كه در ظرف كم تر از پانزده دقيقه ، خبر را به بخش مطالب داغ رسوندند .. البته بد شانسي بزرگي كه آورديم ، اولآ در ساعت مناسبي آن را بالاترين قرار ندادم . دوم اين كه سرور اين سايت دچار مشكل شده بود . ولي در همون زمان اندكي هم كه جلوي ديدگان كاربران عزيز قرار گرفت ، عده قابل توجهي آن را مطالعه فرمودند . به راستي از همه شما عزيزان تقدير و تشكر مي كنم . اما انتظار دارم دوستان موضوع فوق را يه جور هايي به گوش اقوام و برزگ تر هاشون برسونند . و از اون ها راهنمايي بخواهند ... حيفه دو انسان فهميده و تحصيل كرده به خاطر بعضي ديدگاه هاي غلط به يكديگر نرسند . باور كنيد اين مسئله و حل آن يكي ز بزرگ ترين آرزوهاي زندگي ام است .

اما لازم است به عرض شما بزرگواران برسونم كه ... بعد از انتشار مشكل اين دو زوج جوان ، از ايشون اي ميلي دريافت كردم كه خيلي از احساس همدردي شما عزيزان تشكر كرده و دو نكته اي در مورد خبر فوق ياد آوري كرد . اول اين كه مادر اجازه حضور افسر جوان رو به منزل نداده ! بلكه به اتفاق هم به فرودگاه تبرير رفته و در اون جا حاضر به شنيدن حرف هاي خواستگار دختر خود شده است ! اما نكته اي كه من رو خيلي خوشحال كرد ، واكنش خانواده خلبان عريز است كه با بزرگواري با اين مسئله كنار آمده و به فرزندشون خاطر نشون كردند كه از تصميمات وي پشتيباني خواهند كرد . و به نوعي پشت او خواهند بود . در حال حاضر اين دختر عزيزم تصميم دارد در مقطع دكترا به تحصيل خود ادامه بده .. همون طوري كه افسر صبور و فرهيخته مون هم قصد ادامه تحصيل در مقطع فوق ليسانس رو داره . كه به نظر من در حال حاضر اين بهترين تصميم آن دو است .

PicbaranPicbaranPicbaran 

سخن آخر در باره مطلبي است كه قصد نگارش آن رو دارم .. راستش رو بخواهيد من تاكنون در باره تبليغات پيكسلي نشنيده بودم . همه جور تبليغ ديده بودم و تقريبآ با كاربرد آن ها آشنا بودم . اما اين روش خيلي عالي و كم هزينه به نظر مي رسد . ضمن اين كه بايد به اطلاع شما عزيزان برسونم كه مجبورم بخشي از اطلاعات رو از خود سايت بردارم .


ds351uyk50hg13eoqi5p.jpg

http://www.lightshine.ae/Home_app.asp 


آشنايي من با حميد ثبوتي ...

اگه بگم آشنايي ام با اين جوون چه تآثيرات مثبتي بر من گذاشت .. واقعآ حد و مرز نداره . راستش رو بخواهيد تازه وبلاگ ام رو راه انداخته بودم . و  نمي دونستم از چه ابزار هايي بايد استفاده كرد . يا چگونه عكس يا تصاويري رو آپلود كرده و تو سايت گذاشت .. از شانس بدم هيچ يك از دوستان و همدوره هايم به قول معروف اين كاره نبودند و  خيلي مشكلات ديگه كه خودتون بهتر از من مي دونيد و به آن اشراف داريد . از طرفي يه كاري رو آغاز كرده بودم و خيلي دلم مي خواست در اين وادي هم تجربياتي داشته باشم . اگر چه تنها از روي كنجكاوي  شروع شده بود . و يادمه  نخستين كامنت از دختر خانمي كه برام آرزوي موفقيت كرده بود ، خيلي انگيزه برام به وجود آورده بود . به اين ترتيب كارم رو ادامه داده ولي مشكل اين بودكه نمي دونستم در باره چه موضوعاتي بنويسم ؟!!  

به هرحال كار رو شروع كردم .. هنوز از انتشار چند مطلب نگذشته بود كه كامنتي از حميد ثبوتي دريافت كردم كه از لحن آن و طرز نوشتارش فهميدم  آدم فرهيخته اي اون رو نوشته است . اين موضوع رو بهتره ياد اوري كنم آدم هايي به سن و سال من كه عمري از اون ها گذشته است ، خيلي راحت به نيت مردم پي مي برند . و اين بود كه بعد از يكي دو كامنت ، كار به تبادل تلفن انجاميد . وقتي به حميد زنگ زدم متوجه شدم كه حدس ام درست بود .. و اين جوون مهربون قصد كمك و ياري رسوندن به من رو داره . ره آورد اين گفت و گو ها سبب فراي گيري استفاده از ابزارهاي كمكي مثل وب گذر ، تغير قالب و از همه مهم تر نحوه تبليغ در سايت هاي ديگر از جمله بالاترين شد . كه قلبآ عرض مي كنم واقعآ سكوي پرش وبلاگ ام به سايت و افزايش آمار بازديد كنندگان بود .

اما مشكل من همانا بي تجربگي ام بود .. خنگي و كند ذهني و كجي دوزاري مزيد بر گرفتاري ها شده بود ! حميد به من آموخت براي اين كه وبلاگي جديد جلوي چشم قرار بگيره و به اصطلاح شناخته بشه مستلزم پيوند و عضويت در سايت هايي چون هفتان ، بالاترين ، بازنگار و ... مستر وب هايي از اين دست است . اما از شما چه پنهون هر كار مي كردم نمي تونستم عضو اين مراكز بشم . و حميد هم هر چه تلفني توضيح مي داد ، يه جاي كار عيب پيدا مي كرد و راه نمي داد . تا اين كه اين جوون نازنين از من خواست به ديدنش رفته و از نزديك به رفع مشكلات ام بپردازه .. خب كور از خدا چي مي خواد ، دو چشم بينا ! اين شد كه با دل و جون پيشنهاد او رو پذيرفته  و قرار رو براي بعد از ظهر يكي از روزهاي بهاري گذاشتم تا به ديدنش برم .

اين رو بگم كه من آدم پر رويي نيستم كه هر كي تعارف ام  كرد ، سريع راه افتاده و به ديدنش برم ! من فكر مي كردم آدرسي كه به من داده ، محل كارش است . براي همين بدون هيچ تآملي به ديدن وي رفتم . اما با كمال شرمندگي وقتي زنگ در رو زدم ، تازه متوجه شدم كه اين جا خونه اش است !  واقعآ شرمنده شدم .. يكي اين كه دست خالي رفته بودم . دوم اين كه با كمال پررويي تعارف او را پذيرفته بودم ! بگذريم كه چقدر شرمنده ميهمان نوازي او و همسرش شدم .. ولي او با نظم و دقت خاصي كه داشت در كمال مهارت تمام ابزار هاي لازم رو برام نصب كرده و به قول معروف با عضويت در جاهايي كه صلاح مي دونست  وبلاگ ام رو حسابي راه انداخت . نمي دونيد چقدر از اين موضوع خوشحال شدم  مخصوصآ آشنايي با اين جوون مهربون و آگاه ..

فكر كنم خيلي سخن به درازا كشيد ... ولي به اين جمله بسنده مي كنم كه از بركت زحمات او و ارتباط با سايت بالاترين در كم تر از دو هفته از زمان راه اندازي وبلاگ ، آمار بازديد كنندگان به نحو عجيبي بالا رفته كه باعث تعهد بيشتر من به مقوله وبلاگ نويسي شد . و همين تعهد سبب شد خط مش  مطالب ام مشخص شده و بيشتر به خاطرات پرواز و دوران قديم بپردازم . همون روز كه خونه حميد بودم ، ديدم طرح و پروژه اي رو در دست داره ... ازش در باره كارش پرسيدم و او صادقانه توضيحاتي داد ولي من اون ايام سر از پروژه او در نياوردم !!  دوستي ما از همون موقع ادامه يافته و كار به جايي كشيد براي هر كاري از او مشورت مي گرفتم .. حتي راه اندازي سايت ام هم توسط دوستان او به رايگان انجام شد . و آقاي پرويز زاهد تعهد كرد تا زنده است ديناري ازم نگيره ..

من مي دونم حميد راضي نيست كه از كارهايي كه برام انجام داده حرفي به ميان آورم . فقط به اين نكته بسنده مي كنم حتي در زمان راه اندازي ماهنامه سينمايي مكث هم او خيلي كمك ام كرد .. اين جوون نابغه واقعآ انساني دقيق ، خوش قول ، منظم و مهربون است كه در همه كار ها صداقت خودش رو نشون مي دهد . پس از مدت ها ديروز در باره پروژه اي كه اون روز ها روش كار مي كرد ، سوال كردم . وقتي او در مورد تبليغات به روش پيكسلي توضيح داد ، متوجه شدم  چه روش بديعي رو راه اندازي كرده است . با شناختي كه از دقت نظرش در كار ها دارم ، بر آن شدم تا اين شيوه نوين تبليغي رو كه نخستين بار در انگليس ابداع شده است رو به خوانندگان گرامي ام معرفي كنم . حميد با اون شخصيت بالايي كه داره از اختصاص دادن يه پست مستقل براي اين كار اكراه داشت .. ولي با كلي چونه زني متقاعدش كردم كه از بعد اطلاع رساني هيچ اشكالي نداره .. !

تبليغات پيكسلي چيست  ... ؟

تبليغات پیکسلی یک شیوه تبلیغات تحت وب با شرایطی جدید جهت محاسبه قیمت است که در آن قیمت هر آگهی تبلیغاتی بنا بر اندازه آن محاسبه می گردد.
این روش تبلیغات در ربع چهارم سال 2005 میلادی، زمانی که الکس تئو (Alex Tew) دانش آموز انگلیسی، سایت خود یعنی صفحه خانگی یک میلیون دلاری (www.milliondollarhomepage.com) را راه اندازی نمود شهرت پیدا کرد.
او در این وب سایت سعی داشت تبلیغ کنندگان کالا و خدمات را متقاعد کند هزینه تبلیغات خود را بر اساس اندازه ای که آگهی ها از حجم کلی صفحه اصلی سایت او اشغال می کنند بپردازند. کل فضای موجود در صفحه اصلی سایت الکس به یک میلیون پیکسل تقسیم و با قیمتی معادل 1 دلار برای هر پیکسل به فروش گذاشته شد.
او در مدتی کمتر از 5 ماه موفق شد تمام یک میلیون پیکسل تبلیغاتی سایت خود را به فروش رسانده و درآمدی بیش از یک میلیون دلار از این راه کسب کند.
جذابیت سایت
الکس به حدی رسید که  پیکسلهای آخر سایت خود را از طریق مزایده به فروش رساند.
آخرین 1000 پیکسل این سایت در یک مزایده در سایت حراجی ebay.com به قیمت 38100 دلار به فروش رفت در حالی که قیمت واقعی آن تنها 1000 دلار بود.
او مجموعا توانست 1037100 دلار از این وب سایت درآمد کسب کند.
پروژه وی در تاریخ 26 آگوست 2005 شروع و در تاریخ 11 ژانویه 2006 با فروش آخرین 1000 پیکسل در ebay.com به اتمام رسید.

ljf1biwll5n8xrrs7hb1.jpg

فروش آخرین 1000 پیکسل در ebay.com به اتمام رسید.

این درآمد کلان در این مدت کوتاه کافی بود تا خبر این موفقیت در تمام دنیا پراکنده شده و تبلیغات پیکسلی را به گزینه جذابی برای عموم کسانی که با تجارت اینترنتی سر و کار داشتند تبدیل نماید. بعد از این اتفاق سایتهای پیکسلی بسیار زیادی در سراسر دنیا ایجاد و شروع به ارائه خدمات نمودند که اگرچه در نوع طراحی و کیفیت خدماتی که ارائه می نمودند بعضا تفاوتهایی با هم داشتند ولی همگی آنها بلا استثنا از یک ویژگی سایت الکس پیروی نمودند.
ویژگی مورد نظر این بود که کمترین فضای قابل فروش در تمام سایتهای پیکسلی از ابتدا تا کنون 100 پیکسل است که اصطلاحا یک بلاک نامیده می شود. منطق انتخاب این اندازه در این است که در فضایی کوچکتر از 100 پیکسل عملا نمی توان تصویر گویایی را به نمایش گذاشت.
ذکر این توضیح نیز لازم است که هر کدام از تبلیغ کنندگان با خرید آگهی پیکسلی تبلیغاتی بر روی سایت الکس مجاز بودند تبلیغات خود را به صورت مادام العمر (تا زمانی که سایت برپا باشد که 5 سال اول آن تضمین شده) در آن فضا قرار دهند به صورتی که هیچ آگهی دیگری در هیچ زمانی جایگزین آگهی آنها نگردد.
علاوه بر سایتهای پیکسلی جدید، ایده الکس تئو برنامه نویسان را نیز به جنبش واداشت تا در مدت کوتاهی برنامه های آماده ای را جهت راه اندازی یک سایت پیکسلی ارائه کنند. با استفاده از این برنامه ها هر شخصی به راحتی می توانست بدون داشتن کمترین اطلاعات فنی درباره برنامه نویسی و طراحی سایت برای خود یک سایت پیکسلی راه اندازی و با استفاده از سیستم های پرداخت آن لاین مانند
PayPal از آن کسب درآمد نماید بدون اینکه نیاز به صرف کمترین زمانی در طول شبانه روز برای آن داشته باشد.

azc9cj6xg37568vam7ak.jpg

 

الکس تئو ساکن شهرستان ویلشایر واقع در جنوب کشور انگلستان، زمانی موفق به اجرایی کردن این ایده گردید که 21 سال بیشتر نداشت. او در دانشگاه قبول شده بود و در پی یافتن راهی برای فراهم کردن هزینه های سنگین شهریه دانشگاهش می گشت که این ایده به ذهنش رسید.
الکس اولین پیکسلهای سایت خود را به دوستان و نزدیکان خود فروخت و از این طریق به گسترش کار خود می پرداخت تا این که ایده جذاب وی مورد توجه سایتها و خبرگزاری ها قرار گرفت و ظرف مدتی کوتاه چنان شهرتی پیدا نمود که الکس موفق شد هزینه لازم برای 3 سال تحصیلش را در کمتر از یکماه فراهم نماید.
اگر به بخش رسانه هایی که اخبار سایت او را پوشش داده اند سری بزنید می بینید که حجم مطالب درباره این ایده به قدری زیاد است که الکس مجبور به تفکیک آنها براساس نام کشورها شده است.
اما واقعیت این است که همانطور که برخی رسانه ها و خبرگزاری ها نیز به آن اشاره نموده اند، الکس تئو موفق به بنیانگذاری سبکی در تبلیغات اینترنتی شده است که شاید تا به این حد فراگیر شدن آن را حتی خود او نیز پیش بینی نمی کرد.
جذابیت ایده الکس به حدی رسید که شرکت بزرگی چون گوگل نیز به آن واکنش نشان داده و اگرچه هنوز پروژه ای بر این اساس را آغاز نکرده ولی به صورت رسمی علاقه خود را در این خصوص اظهار و احتمال اینکه این ایده را با همکاری شخص الکس تئو در تجارت عظیم خود دخالت دهد اعلام نموده است.

تبليغات پيكسلي در ايران ..

کشور ما ایران نیز از طیف گسترده استقبال کنندگان از ایده جذاب الکس تئو خارج نبوده و بعد از فراگیر شدن جهانی این روش در تبلیغات اینترنتی، سایتهای پیکسلی ایرانی نیز پا به عرصه وجود گذاشته و شروع به ارائه خدمات نمودند.
عمر تبلیغات پیکسلی در ایران اگر مبداء آن را از گسترش اولین اخبار در این خصوص در سایتها و رسانه های داخلی که منجر به افتتاح اولین سایتهای پیکسلی ایرانی شد در نظر بگیریم، چیزی حدود 2 سال است.
متاسفانه یکی از ویژگی هایی که می توان در مورد سایتهای پیکسلی ایرانی به آن اشاره نمود عدم ارائه خلاقیتهای چشمگیر در این سایتها و استفاده مفهومی و اجرایی عینی از ایده اولیه الکس تئو است.
البته این ویژگی مختص کشور ما نیست و در بسیاری از نقاط دنیا نیز چنین است زیرا وقتی ایده الکس تئو ظرف دو سال گذشته توسط چند ده هزار شخص دیگر شخصی سازی و اجرا گردیده طبیعتا همگی این سایتهای جدید نمی توانند خلاقیتهای چشمگیری از خود بروز دهند و تعداد سایتهایی که مزیتهای خاص نسبت به اولین سایت داشته باشند بسیار کمند.

phn83gvqtw7bq33vf8gs.jpg

معدود سایتهای پیکسلی ایرانی را می توان نام برد که خلاقیتهای خود را در کیفیت سرویس ارائه شده به مشتریانشان لحاظ نموده باشند. اکثریت آنها این خلاقیتها را در پارامترهایی چون مدت برپایی سایت، قیمت، روش پرداخت و مواردی از این دست دخیل نموده اند.
همچنین نکته دیگری که مانند بسیاری از فعالیتهای دیگر، در مورد سایتهای پیکسلی ایرانی به شدت قابل توجه است عدم همکاری این سایتها با هم است.
این سایتها به جای تبادل دانش و اخبار روز این صنعت با یکدیگر، به صورت آشکاری با هم بی ارتباط هستند و حتی در مواردی بر ضد هم عمل نموده و محتوای سایتهای هم را به صورت غیر قانونی کپی می کنند.
این در حالی است که هنوز صنعت تبلیغات پیکسلی و چه بسا تبلیغات اینترنتی به طور کامل توسط مدیران سایتها و شرکتهای ایرانی شناخته نشده است و هماهنگی این سایتها می تواند در آینده بهتر این صنعت تاثیر زیادی داشته باشد.

و اما كلام پاياني ...

دوستان همان گونه كه مشاهده فرموديد ، كپي كردن بخش هايي از سايت پيكسلز به اين صفحه با مشكلاتي همراه شد ... اما هدف من تنها نشان دادن بخشي از قابليت هاي اين سايت است . فقط به عنوان حسن ختام گفته هايم عرض مي كنم حتمآ متوجه شده ايد در تمام مدتي كه افتخار نگارش در سايت رو داشتم ، هرگز  اين گونه و در چنين ابعادي به تشريح سايتي نپرداختم . ولي همان گونه كه در بالا اشاره كردم ، تنها به جنبه اطلاع رساني آن توجه داشته ام . دوم  ، دوستاني كه  مايل هستند از  اين روش تبليغ رو استفاده فرمايند، بايد عرض كنم از نظر صداقت در حسن اجراي كار همه گونه تضميني رو مي دهم ... آقا فكر نكنيد كه من شريك حميد جون شده ام ها ... !! والله به خدا قسم حميد نوشتن در باره سايت اش رو به خودم واگذار كرد ... حتي حاضر نشد كوچك ترين توضيحي بدهد .. ولي خوشحالم كه يه جوون ايراني اين كار رو انجام مي دهد 

با تشكر و احترام : 

بهروز مدرسی 

                     ایام به کام  jvza5nkorvbev1onybem.jpg

به اطلاع اون دسته از دوستاني كه تازه به جمع خوانندگان اين سايت پيوسته اند برسانم . شمه اي از مطالب گذشته رو در پستي مستقل قرار داده ام كه با مراجعه به آن با گلچيني از مطالب قديمي مواجه خواهيد شد . براي مطالعه مطالب فوق لطفآ ( اينجا ) را كليك فرماييد . 

بدون شک یکی از دردناک ترین سوانحی که اخیرآ مردم ایران شاهد و داغدار آن بوده اند ، سقوط هواپيماي سي -۱۳۰ حامل خبرنگاران بود . بنده افتخار دارم تحليلي كه در مقام يه كارشناس در سه پست تنظيم نمودم تقديم شما خوانندگان گرامي نمايم .

 

 دلايل گفته نشده از سقوط هواپيماي خبرنگاران - قسمت اول (اينجا )

چرا هواپيماي خبرنگاران سقوط كرد ؟ - قسمت دوم (اينجا )

بررسي و تحليل دلايل احتمالي سقوط هواپيماي سي - ۱۳۰ - بخش آخر ( اينجا )

  


r3q10av7egwq79syn6xk.jpg

همان گونه كه پيش از اين اعلام كرده بودم ، خوانندگان محترم مي توانند كالا هاي خود را جهت درج رايگان در اين بخش ارسال فرمايند . اما ظاهرآ جز تعداد معدودي استقبال نفرمودند . مستدعي است پس از ارسال فايل تبليغي خود به آدرس جي ميل بنده ، در آخرين پست كامنت بگذاريد . بديهي است در حال حاضر به دليل تبليغات كم محدوديتي وجود ندارد

m1k8ntuto5svpr4ldl6h.jpg

 خ ولیعصر بالا تراز پارک ساعی

ساختمان صدف ط همکف 88774591
www.iranchef.com
www.farhood.ir
www.sadafcoffeeshop.blogfa.com
www.coffeemaniran.pirsianblog.ir

http://www.iranchef.com/

  سايت مرجع هتل ، رستوران و كافي شاپ در ايران

 برنامه هاي آموزشي مدير اين سايت  در شبكه هاي تهران و جام جم  به روي آنتن است .


مرکز آپلود عکس ایرانی

http://www.picbaran.com/

اینجا را کلیک کنید


7alav1r7nibszhawaa16.jpg

 

 


- تعداد بازديد
 • 6954
 • مرتبه

  نظرات
  شما هم چيزي بنويسيد
  • هر چي دلتان مي خواهد بنويسيد. اينجا مربوط به شماست اگر نظر خصوصي‌اي داريد لطف کنيد و از طريق اي‌ميل (behrouz.journalist at gmail.com) مطرح کنيد، ممنون.


  مشخصات حفظ شود؟

  از تگ‌هاي HTML هم مي‌توانيد در نظرتان استفاده کنيد.

   
  Copyright 2007 by Behrouz Moddaresi | Design by WebStudio | Powered By Movable Type 3.35