درباره من

سوم دي ماه 1331 در تهران متولد شدم. پس از اتمام دوران دبيرستان به خاطر علاقه اي که به پرواز داشتم به نيروي هوايي پيوستم. در ادامه به آمريکا اعزام شدم، در بازگشت به ايران اولين پروازم را در تاريخ 18/3/53 انجام دادم و با آغاز جنگ تحميلي، به صورت شبانه روزي در مناطق جنگي پرواز داشتم و افتخار كسب مدال طلاي بالاترين ساعات پرواز را به دست آوردم. به دليل سكته قلبي و عمل جراحي باز كه ... ادامه
تبليغات
وبلاگستان
باقي قضايا
  مواظب اين شياد ها باشيد

گول اين دختر خانم را نخوريد !

تصوير دختر شالاتان

 بعد از مدتي كه حسابي  روي من كار كرد هفته پيش اظهار داشت كه مي خواهم رازي را با تو در ميان بگذارم . قول بده به كسي نمي گويي و ..

گول اين دختر خانم را نخوريد !

تصوير دختر شالاتان

 

پيش سخن :

از قديم گفتند كه فهم و درك به سن و سال نيست . و اين يك واقعيت كتمان ناپذيري است . در اين عمر پنجاه و چند ساله ام بارها با جواناني برخورد داشته ام كه در حقيقت خيلي جلوتر از سن خويش رشد داشته اند . اما افسوس در كشور ما كمتر قدر اين گونه جوانان دانسته مي شود . غرض از اين مقدمه اتفاقي است كه ديشب براي من رخ داد . بدين شكل كه يكي از خوانندگان جوان و خوب ما با نام مستعار " سپنتا " كه اغلب با نظرات وي در بخش كامنت ها آشنا هستيد . اي ميلي براي من ارسال فرمودند كه حقيقتآ دريچه ي جديدي فرا روي من گشود . اين جوان با راهنمايي هاي خوب و ارزنده خود چنان تآثير مثبت روي من گذاشت . كه وظيفه خود دانسته به شهري كه زندگي مي كنه تلفن زده و از او تشكر و قدرداني نمايم . اگر چه سپنتاي ما جوان است . ولي بي اغراق دريايي از تجربه و دانش در كلام صميمي اش موج مي زد كه تصميم گرفتم از اين پس در راهي كه مي روم همان كنم كه او نشان ام داد . اي كاش اين اجازه رو داشتم كه نام واقعي او را بيان كنم . ولي ميدانم كه امثال سپنتا ها  نيازي به معرفي ندارند . ...

ماجرايي كه قصد دارم به آن بپردازم مطمئن هستم شما خوانندگان  گرامي به آن واقف هستيد . صرفآ به اين دليل مي نويسم تا شايد اگر يك نفر هم نمي دانست آگاه شود . ماجرا از اين قرار است كه من هر روز قبل از نگارش مطلب جديد ضمن پاسخ به كامنت ها به سراغ نامه هاي محبت آميز شما دوستان مي روم و بعد از پاسخ به آن ها كارم رو آغاز مي نمايم . حدود دو ماه پيش پيغامي در سايت spicy page از دختر خانمي دريافت نمودم كه تقاضاي مكاتبه و دوستي با من رو داشت !! اگر چه به خوبي مي دانستم وي تصوير كج و قوره من رو در بالاي سايت ديده است . اما براي اطمينان بيشتر كه خداي ناكرده غرق در تصورات باطل خويش نگردد در همان اولين پيغام نوشتم كه عزيزم من بيش از 50 سال سن دارم . و به عبارت صحيح تر جوان و برنا نمي باشم .

                                                                                 

تصوير دختر شالاتان

اگر چه مطمئن بودم با ديدن سن و سال بالاي من كه هم سن پدر او هستم ديگر سراغي از من نخواهد گرفت . اما با كمال تعجب مشاهده نمودم كه با علم به اين حقيقت دوباره  سراغ ام آمد .پيش خود تصور نمودم كه حتمآ  به لحاظ عاطفي نياز به دوستي به سن و سال من دارد . از اين رو به مكاتبات ام ادامه دادم . بعد از مدتي شروع كرد در باره اوضاع كشورش كه در آفريقا واقع شده است و اين كه هر روز آن جا جنگ و خون ريزي است تا رسيد به اين كه من با مادرم زندگي مي كنم . پدرم فوت كرده است و شما عين پدر من هستي و از اين قبيل داستان ها ..  كم كم از بيماري مادرش نوشت و اين كه آرامش ندارد و فشار زندگي خيلي شديد است . من ساده هم فكر مي كردم با بيان مشكلات خانوادگي اش سعي در آرامش دارد . و خوشحال بودم كه از طريق چند خط نامه مي توانم آرامشي هز چند كم به اين خانواده بي پدر اهدا ء نمايم .                                              

       تصوير مادر بيمار و سهامدار !!

  بعد از مدتي كه حسابي  روي من كار كرد هفته پيش اظهار داشت كه مي خواهم رازي را با تو در ميان بگذارم . قول بده به كسي نمي گويي و ..  براي او نوشتم من كه كسي رو تو آفريقا نمي شناسم كه بخواهم اسرار شما را بازگو نمايم ! تا اين كه بعد از كلي مقدمه چيني برام نوشت كه وقتي پدرم فوت كرد . تمام خانه و زندگي و هر چه داشتيم رو ف  روختيم و با سختي روزگار مي گذرانديم تا اين كه فرشته خوشبختي به روي ما لبخند زده و از بانك مركزي براي ما خبر آوردند كه مرحوم پدرم به ارزش 19 ميليون دلار آمريكا در اين بانك سهام خريده است . و به شما كه وارث او هستيد مي رسد . و ما به تصور اين كه مشكلات مان به سرآمده است با خوشحالي به بانك مربوطه مراجعه كرديم . اما با كمل تعجب به ما گفتند شرايط دريافت به اين شكل است كه بايد اين سهام به كشور ثالثي منتقل شود .!!

تصوير پدر ثروتمند در زمان خريد سهام

ما دست از پا دراز تر برگشتيم و هيچ راهي براي دريافت پول به فكرمان نمي رسيد . تا اين كه يكي از كارمندان بانك ما را راهنمايي كرد كه اين سهام را به يك آشنايي در خارج از آفريقا منتقل نماييد . و ما بعد از كلي مشورت با مادر به اين نتيجه رسيديم كه آن شخص شما باشيد . و براي اين كار ابتدا شما مشخصات كامل خود را بفرست تا ما كارهاي اوليه را انجام دهيم و در نهايت من با مادرم مي آييم كشور شما و بعد از دريافت دلارها 20 درصدش رو به شما مي دهيم ! و اين پول زيادي است و ما مي توانيم عمري را به خوشي و شادي سپري نماييم !!. بنده ساده دل هم دلم براي اين دختر بي نوا سوخته و بر حسب كمك به او ماجرا را براي همكار جوانم باز گو كردم . و از او خواهش نمودم به جاي بنده ايشان عهده دار اين ماموريت  بشود . شايد هم    خدا را چي ديدي شايد سبب ازدواج اين دو شد .!!

دوست جوان ام پيشنهاد جالبي داد . گفت من در امارات حساب ارزي دارم . به اين خانواده بگو تشريف بياورند دبي و در آن جا من يك حساب دونفره افتتاح مي كنم . بعد از انتقال سهام پول آن را به اين حساب مي ريزيم . سپس هر كي سهم خودش رو مي گيرد . و قرار بود اين چنين نمايم . اما وقتي به رسم هميشه آمدم اي ميل هاي رسيده رو بخوانم  ديدم نامه اي با امضاي احمد آمده است . به تصور اين كه از خوانندگان وبلاگ است نامه را خواندم . اما با كمال تعجب ديدم چيزي در همين راستا ولي مقدار پول اين بار 15 ميليون دلار آمريكاست . و احمد جون نوشته بود صاحب آن 5 سال پيش در سانحه هوايي مرده است و شما ...  تازه فهميدم كه اين ها همه كلك و حقه اي بيش نيست كه تحت داستان هاي متفاوت براي مردم ساده دلي مثل من ارسال مي كنند .  حال چه چيزي آن ها بدست مي آورند ، خدا مي داند .

تصويري از به خاك سپاري پدر سهامدار !!

مطمئن هستم هر يك از شما ها با اين ترفند ها برخورد داشته ايد . ولي هستند كساني كه در جريان نيستند و با اين نامه هاي اغوا كننده فريب افراد شياد رو به راحتي مي خورند . پس وظيفه خودم دونستم تا آن را بيان نمايم . و خواهش مي كنم هر كس به نوعي با اين ترفند ها آشناست در بخش نظرات بنويسد

با احترام و تشكر :

بهروز مدرسي

                            ايام به كام

- تعداد بازديد
 • 7870
 • مرتبه

  نظرات
  شما هم چيزي بنويسيد
  • هر چي دلتان مي خواهد بنويسيد. اينجا مربوط به شماست اگر نظر خصوصي‌اي داريد لطف کنيد و از طريق اي‌ميل (behrouz.journalist at gmail.com) مطرح کنيد، ممنون.


  مشخصات حفظ شود؟

  از تگ‌هاي HTML هم مي‌توانيد در نظرتان استفاده کنيد.

   
  Copyright 2007 by Behrouz Moddaresi | Design by WebStudio | Powered By Movable Type 3.35