Oldpilot.ir |
درباره من

سوم دي ماه 1331 در تهران متولد شدم. پس از اتمام دوران دبيرستان به خاطر علاقه اي که به پرواز داشتم به نيروي هوايي پيوستم. در ادامه به آمريکا اعزام شدم، در بازگشت به ايران اولين پروازم را در تاريخ 18/3/53 انجام دادم و با آغاز جنگ تحميلي، به صورت شبانه روزي در مناطق جنگي پرواز داشتم و افتخار كسب مدال طلاي بالاترين ساعات پرواز را به دست آوردم. به دليل سكته قلبي و عمل جراحي باز كه ... ادامه
تبليغات
وبلاگستان
باقي قضايا
  
سر كيسه كردن به روش اينترنتي !
راستش همه جور كلاه برداري و سر كيسه كردن خلق الله را ديده يا شنيده بودم الا شيوه جديدش رو كه همانا اينترنتي باشد . كه آن هم به لطف فروشگاه هاي اينترنتي به سرم اومد.
سر كيسه كردن به روش اينترنتي !
مدت ها بود دنبال آنتي ويروس كاسپر اسكاي مي گشتم . چون واقعآ از اين نرم افزار راضي بودم . اما متاسفانه به خاطر تعويض ويندوزم ، آن را از دست دادم . تعدادي از اين نوع آنتي ويروس ها را با ورژن هاي گوناگون داشتم ، ولي  بعد از نصب از من كد ريجستري مي خواست ، كه متآسفانه نداشتم يا تاريخ مصرف آن گذشته بود . از اين رو تلاش من براي پيدا كردن نسخه اي كه كد ريجستر شده داشته باشد آغاز شد .
ابتدا به فروشگاه هاي عرضه كننده نرم افزار مراجعه كردم ، و هر بار علي رغم تآكيد فروشندگان خوش سخن آن ها مبني بر داشتن كد مربوطه ، در عمل بعد از نصب مشاهده مي كردم تاريخ مصرف آن به سر آمده است . و از آن جايي كه اغلب اين مغازه ها با محل سكونتم  فاصله اي بس طولاني داشتند ، يا با خط درشت نستعليق تذكر داده بودند كه جنس فروخته شده را پس نمي گيرند ، به ناچار نگه مي داشتم ! و چون از قديم گفته اند جوينده يابنده ست ، نا اميد نمي شدم و همچنان دنبال خريد اين متاع مي گشتم . و در اين پروسه جستجو ، دوستانم را هم بي نصيب نگذاشتم . ماحصل اين گشت و گذر ، جمع آوري ده ها نسخه بدون كد بود .!
درد سرتون ندم ، از آن جايي كه واقعآ به اين نرم افزار نياز مبرم داشتم ، نه تنها دلسرد نشدم ، بلكه همچنان  سخت به دنبال اين كالا بودم . تا اينكه .......
يك شب در اينترنت چشمم به تبليغ فروشگاهي خورد كه در آن انواع كالاهاي فرهنگي از طريق اينترنت و همكاري اداره محترم پست به مشتريان عرضه مي شد . وقتي به قول معروف به ليست انواع نرم افزار ها نظر افكندم ، ديدم اي بابا ما بيخود دنياي مدرن را ناديده گرفته بوديم ........ القصه ..
فروشنده كه نام پر طمطراق گروه نرم افزاري اوركس را يدك مي كشيد ، در سايت اينترنتي www.sahhbarayaneh.com ، انواع نرم افزار ها را بر حسب موضوع طبقه بندي كرده بود . كه در ميان آن ها ، آنتي ويروس مورد نطرم را در پكيجي با نام گالري انتي ويروس ۲۰۰۶ ، پيدا نمودم. و چون در تشريح نرم افزار ها ، از جديد بودن آن ها مطمئن گرديدم ، در دي ماه ۱۳۸۵ اين بسته را انتخاب كردم .
و از آن جايي كه جو مدرنيسته بد جوري منو گرفته بود ، تصميم گرفتم در كنار اين خريد آسان ، ويندوز ويستا را هم كه تازه گي ها خيلي روي آن تبليغ شده بود را هم بخرم . تعجب من از اين بود چرا اين ويندوز را ارزان و به قيمت ۳۵۰۰۰ ريال مي فروشند در حالي كه در اروپا آن را ۵۲۰ اورو عرضه مي دارند .
پيش خود گفتم شايد اين ها فله اي مي خرند ...يا به خاطر فروش بالا ، يا تبليغ و هر دليل ديگري ارزان مي فروشند . ....
به هر حال با انتخاب دو كالا به شناسه هاي :am-157 و am-48  و تقبل هزينه پست ، كه بعد متوجه شدم اين شركت در شهر مشهد واقع شده است ، بعد از دو هفته چشم انتظاري ، عاقبت به دستم رسيد . با اشتياق هر چه فراوان همچو كودكان ، ابتدا تصميم گرفتم كاسپر اسكاي نازنينم را نصب كنم.
اما با كمال تآسف ديدم فقط روي سي دي تاريخ ۲۰۰۶ را درج كردند ، در حالي كه تاريخ توليد نرم افزار ها همه متعلق به سال هاي ۲۰۰۴ و قبل از آن است ..آري شاهكار اين عزيزان فقط تغير سال توليد بود . و نه از كد ريجستري خبري بود و نه از شماره سريال !!!
پيش خود فكر كردم حتمآ اشتباهي رخ داده ، بهتره ويندوز وستا را نصب كنم چون ديگر نيازي به آنتي ويروس ندارد . اما ديدم خير اصلآ سي دي ويندوز باز نمي شود !!
بهتر ديدم نا اميد نشوم و از طريق مكاتبه ، مديران مربوطه را در جريان بگذارم . ناگزير دوباره به سايت مربوطه رفتم و بعد از كلي كلنجار رفتن ، مشاهده كردم مركز پخش آدرس ديگري است .

 http://mashhad.pardakht.com/mashhad/ShoppingCart/Process.cfm?ID

 تازه دوزاري ام افتاد كه اين شيوه اينترنتي هم دستخوش دلالي و واسطه گرايي است. چون دليل ندارد روي برگ رسيد يك آدرسي باشد ، روي سي دي نشاني ديگر و در اينترنت چيز  ديگر !!!
كم كم داشت قضيه اين كلاه گشادي كه به سرم رفته بود را فراموش مي كردم ، كه سر شب طبق عادت هميشگي به سايت محبوبم بالاترين  سري زدم ، كه با خبري مشابه آن جه كه بر من گذشته بود را با عنوان :کلاهبرداری جدید تیم میترا ! را مشاهده كردم . ديدم درنگ جايز نيست و بايد اين كلاه برداران را افشا كرد .
لازم به ذكر است رسيد خريد به انضمام پكيج دريافتي ، جهت ارائه محفوظ است .
- تعداد بازديد
 • 3514
 • مرتبه

  نظرات
  شما هم چيزي بنويسيد
  • هر چي دلتان مي خواهد بنويسيد. اينجا مربوط به شماست اگر نظر خصوصي‌اي داريد لطف کنيد و از طريق اي‌ميل (behrouz.journalist at gmail.com) مطرح کنيد، ممنون.


  مشخصات حفظ شود؟

  از تگ‌هاي HTML هم مي‌توانيد در نظرتان استفاده کنيد.

   
  Copyright 2007 by Behrouz Moddaresi | Design by WebStudio | Powered By Movable Type 3.35